Правова позиція
Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
згідно з Постановою
від 14 листопада 2023 року
у справі № 644/2494/20
Кримінальна юрисдикція
Щодо проведення слідчого експерименту не на місці кримінального правопорушення
ФАБУЛА СПРАВИ
За вироком суду ОСОБА_6 засуджено за ч. 1 ст. 121 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.
Апеляційний суд залишив вирок суду першої інстанції без зміни.
ОЦІНКА СУДУ
Відповідно до ч. 1 ст. 240 КПК з метою перевірки і уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, слідчий, прокурор має право провести слідчий експеримент шляхом відтворення дій, обстановки, обставин певної події, проведення необхідних дослідів чи випробувань. Частиною 2 цієї статті передбачено, що під час проведення слідчого експерименту можуть проводитися вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складатися плани і схеми, виготовлятися графічні зображення, відбитки та зліпки, які додаються до протоколу.
Тобто метою слідчого експерименту відповідно до ч. 1 ст. 240 КПК України є перевірка й уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
ВИСНОВКИ: зі змісту протоколів слідчих експериментів, проведеного за участю потерпілого та свідка, вбачається, що вказані слідчі (розшукові) дії здійснювалася лише з метою встановлення механізму нанесення потерпілому тілесних ушкоджень, а тому, проведення такого різновиду слідчого експерименту, виходячи з положень ст. 240 КПК, не потребувало обов`язкового його проведення на місці злочину.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: порядок проведення слідчого експерименту, слідчі дії, зміст слідчого експерименту