Правова позиція
Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
згідно з Постановою
від 10 вересня 2020 року
у справі № 751/6069/19
Кримінальна юрисдикція
Щодо доказового значення оптичного диску з відеозаписом обставин події у кримінальному провадженні
ФАБУЛА СПРАВИ
За вироком місцевого суду ОСОБА_1 визнано винуватим та засуджено за ч. 1 ст. 121 КК.
При перегляді цього вироку апеляційний суд скасував вказане рішення в частині призначеного покарання та ухвалив свій вирок, яким визначив ОСОБА_1 за вчинений злочин покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.
ВС залишив без змін вирок апеляційного суду.
ОЦІНКА СУДУ
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22 травня 2003 року № 851-IV у випадку зберігання інформації на кількох електронних носіях кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа.
Матеріальний носій - лише спосіб збереження інформації, який має значення тільки коли електронний документ виступає речовим доказом. Головною особливістю електронного документа є відсутність жорсткої прив'язки до конкретного матеріального носія. Один і той же електронний документ (відеозапис) може існувати на різних носіях. Всі ідентичні за своїм змістом примірники електронного документа можуть розглядатися як оригінали та відрізнятися один від одного тільки часом та датою створення.
ВИСНОВКИ: долучений слідчим до матеріалів провадження в якості речового доказу оптичний диск з відеозаписом обставин події був виготовлений у зв`язку із необхідністю надання інформації, яка має значення у кримінальному провадженні та є самостійним джерелом доказу похідним від інформації, що зберігається на комп'ютері в електронному вигляді у виді файлів. Таким чином, записаний на оптичний диск - носій інформації електронний файл у вигляді відеозапису є оригіналом (відображенням) електронного документа.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: електронні докази, оцінка доказів, допустимість доказів