open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem

621/2604/21

1-кс/621/785/21

У Х В А Л А

іменем України

20 вересня 2021 року м. Зміїв

Слідчий суддяЗміївського районногосуду Харківськоїобласті ОСОБА_1 ,

заучастісекретаря судовогозасідання - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Зміївського відділу Чугуївської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , протимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

у с т а н о в и в :

20.09.2021слідчий СВвідділу поліції№2Чугуївського РУП ОСОБА_3 ,упровадженні якоїзнаходяться матеріалидосудового розслідування,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12021221260000322від 26.08.2021за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого частиною4статті 185Кримінального кодексуУкраїни,звернулася досуду зклопотанням протимчасовий доступдо речейі документів,в якихміститься охоронюваназаконом таємниця,що знаходитьсяу володінніТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "за адресою: АДРЕСА_1 ,асаме доінформації прозв`язки,які здійснювалисьабонентським номеромоператора мобільногозв`язку " ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 )": НОМЕР_1 , протягом періоду часу з 01.05.2021 по 15.09.2021.

На обґрунтування клопотання зазначено, що кримінальне провадження розпочато за повідомленням про таємне викрадення належних ОСОБА_5 грошових коштів у розмірі 20 000 доларів США, з квартири АДРЕСА_2 .

В ході проведення слідчих (розшукових) дій по даному кримінальному провадженню встановлено, що до вчинення цього кримінального правопорушення може бути причетна особа, яка користується зазначеним вище номером оператора мобільного зв`язку " ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 )".

З метою встановлення можливого кола осіб, які можуть бути причетними до скоєння даного кримінального правопорушення, необхідно отримати інформацію про телефонні зв`язки, їх тривалість, зміст, маршрути передавання, із зазначенням місця розташування та розшифровки базових станцій абонентам вхідних, вихідних дзвінків та вхідних, вихідних CMC повідомлень, які здійснювалися зазначеним вище номером оператора мобільного зв`язку " ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 )", у зв`язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ довказаної інформації.

На думку слідчого, в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд клопотання за її відсутності, клопотання підтримала.

Прокурор ОСОБА_4 в судове засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд клопотання за її відсутності, на задоволенні клопотання наполягала.

Представник викликаної особи, у володінні якої знаходиться зазначена інформація, всудове засідання не з`явився, відповідно до частини 4 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши доводи клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, дійшов наступного:

На підтвердженняклопотання наданокопію витягуз Єдиногореєстру досудовихрозслідувань щодокримінального провадження№12021221260000322від 26.08.2021за частиною4статті 185Кримінального кодексуУкраїни,копію рапортучергового ВП№2Чугуївського РУПГУНП вХарківській областівід 25.08.2021,копію протоколуприйняття заявипро вчиненекримінальне правопорушеннявід 25.08.2021,копію протоколудопиту потерпілоговід 25.08.2021,копію рапортуо/уСКП ВП№2Чугуївського РУПвід 17.09.2021щодо встановленняномерів мобільнихтелефонів операторамобільного зв`язку " ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 )", осіб які можуть бути причетні до вчинення цього кримінального правопорушення.

Відповідно до статті 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, уволодінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їхкопії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частиною 1 статті 160 Кримінального процесуального кодексу України сторонам кримінального провадження надано право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ доречей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно частин 4-6 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи у володінні якого знаходяться речі і документи, крім випадків передбачених частиною другої цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей ідокументів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати уволодінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3)нестановлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку передбаченому законом. Доступ до речей і документів, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має допуску відповідно до вимог закону.

Відповідно пункту 7 частини 1 статті 162 Кримінального процесуального кодексу України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 7)інформація,яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Згідно статті 21 Закону України "Про інформацію" інформацією з обмеженим доступом єконфіденційна, таємна та службова інформація, відносини пов`язані з правовим режимом конфіденційної інформації регулюється законом.

Порядок віднесення інформації до таємної або службової, а також порядок доступу до неї регулюється законами.

Відповідно до частин 1, 2 статті 9 Закону України "Про телекомунікації" охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантується Конституцією та законами України. Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків передбачених законом.

Слідчий ОСОБА_3 у клопотанні, погодженому прокурором ОСОБА_4 , довела наступні обставини: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого; єпідстави вважати, що зазначені у клопотанні речі і документи перебувають у володінні вказаної юридичної особи - оператора мобільного зв`язку; відомості, що містяться в зазначених речах ідокументах, самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; існує можливість використання як доказів відомостей, що міститься в зазначеній інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих відомостей.

За таких обставин, клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись статтями 159-166 Кримінального процесуального кодексу України,

п о с т а н о в и в :

1. Клопотання задовольнити.

2. Надати слідчому СВ відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів, який полягає у можливості ознайомитися в ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " за адресою: АДРЕСА_1 , з речами і документами та зняти копію наявної в них наступної інформації: адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання забонентськими номерами; про вмикання, вимикання мобільних терміналів (тобто реєстрація вмережі оператора зв`язку) із вказівкою координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонентів: унікальний ідентифікатор сім-карток (IMSI), міжнародні ідентифікатори кінцевого обладнання (IMEI); типи з`єднань абонентів: вхідні та вихідні зв`язки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація; дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднань нульової тривалості (не прийняті виклики) абонентів; ідентифікаційні ознаки терміналу, з якими відбувався сеанс зв`язку, з`єднання нульової тривалості; щодо наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації (з наданням копій документів, наданих для реєстрації); ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент Б) із зазначенням адреси розташування та номерів базових станцій, які забезпечували зв`язок, які здійснювались абонентським номером оператора мобільного зв`язку " ІНФОРМАЦІЯ_2 ):" НОМЕР_1 , протягом періоду часу з 01.05.2021 по 15.09.2021.

3. Роз`яснити ТОВ" ІНФОРМАЦІЯ_1 ", що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та не забезпечення слідчому СВ відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасового доступу до речей і документів із зазначеними відомостями, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення речей і документів із зазначеною інформацією.

4. Строк дії ухвали встановити до 20.11.2021.

5. Відповідно до вимог частини 2 статті 165 Кримінального процесуального кодексу України, оригінал ухвали та її копія надані слідчому для пред`явлення та вручення володільцю речей і документів.

6. Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Джерело: ЄДРСР 99722047
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку