open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
Справа № 11-216/2009
Моніторити
Ухвала суду /23.06.2009/ Апеляційний суд Чернівецької області Постанова /23.06.2009/ Апеляційний суд Чернівецької області Ухвала суду /11.06.2009/ Апеляційний суд Івано-Франківської областіАпеляційний суд Івано-Франківської області Ухвала суду /12.05.2009/ Апеляційний суд Черкаської області Ухвала суду /14.04.2009/ Апеляційний суд Житомирської областіАпеляційний суд Житомирської області Ухвала суду /14.04.2009/ Апеляційний суд Житомирської областіАпеляційний суд Житомирської області Ухвала суду /14.04.2009/ Апеляційний суд Житомирської областіАпеляційний суд Житомирської області Ухвала суду /14.04.2009/ Апеляційний суд Житомирської областіАпеляційний суд Житомирської області Ухвала суду /01.04.2009/ Апеляційний суд Хмельницької області Ухвала суду /01.04.2009/ Апеляційний суд Хмельницької області Ухвала суду /19.02.2009/ Апеляційний суд Харківської області
emblem
Справа № 11-216/2009
Вирок /23.01.2018/ Верховний Суд Ухвала суду /23.06.2009/ Апеляційний суд Чернівецької області Постанова /23.06.2009/ Апеляційний суд Чернівецької області Ухвала суду /11.06.2009/ Апеляційний суд Івано-Франківської областіАпеляційний суд Івано-Франківської області Ухвала суду /12.05.2009/ Апеляційний суд Черкаської області Ухвала суду /14.04.2009/ Апеляційний суд Житомирської областіАпеляційний суд Житомирської області Ухвала суду /14.04.2009/ Апеляційний суд Житомирської областіАпеляційний суд Житомирської області Ухвала суду /14.04.2009/ Апеляційний суд Житомирської областіАпеляційний суд Житомирської області Ухвала суду /14.04.2009/ Апеляційний суд Житомирської областіАпеляційний суд Житомирської області Ухвала суду /01.04.2009/ Апеляційний суд Хмельницької області Ухвала суду /01.04.2009/ Апеляційний суд Хмельницької області Ухвала суду /19.02.2009/ Апеляційний суд Харківської області

Справа №11-216/2009

Головуючий у суді 1 -ї інстанції Янчук Н.П.

Категорія ч.2 ст. 364, ч.2 ст. 366 КК України

Доповідач у суді 2-ї інстанції Зав'язуй C.M.

УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2009 року. Апеляційний суд Житомирської області у складі:

головуючого - судді Яковлева С. В.,

суддів: Зав"язуна С. М. та Заліщука М. С. ,

з участю: прокурора Глазунова С. В.,

засуджених ОСОБА_3, ОСОБА_4 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі кримінальну справу за апеляціями прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, адвокатів ОСОБА_5, ОСОБА_6, засудженого ОСОБА_3 на вирок Корольовського районного суду м. Житомира від 24 січня 2009 року, яким:

ОСОБА_3,

ІНФОРМАЦІЯ_1, раніше не судимого,

засуджено:

- за ч.2 ст. 364 КК України із застосуванням ст. 69 КК України, в частині додаткового покарання, на 4 роки позбавлення волі без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;

- за ч.2 ст. 366 КК України із застосуванням ст. 69 КК України, в частині додаткового покарання, на 2 роки позбавлення волі без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Відповідно до ч.1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначено 4 роки позбавлення волі без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

На підставі ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком 2 роки.

Згідно п.3 ст. 76 КК України зобов'язано ОСОБА_3 повідомляти органи кримінально-виконавчої про зміну місця проживання. ОСОБА_4,

ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше не судиму, засуджено:

- за ч.2 ст. 364 КК України із застосуванням ст. 69 КК України, в частині додаткового покарання, на 4 роки позбавлення волі без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;

- за ч.2 ст. 366 КК України із застосуванням ст. 69 КК України, в частині додаткового покарання, на 2 роки позбавлення волі без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Відповідно до ч.1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначено 4 роки позбавлення волі без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

На підставі ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком 2 роки.

Згідно п.3 ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_4 повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.

До вступу вироку в законну силу запобіжний захід ОСОБА_4 залишено підписку про невиїзд, ОСОБА_3 обрано підписку про невиїзд.

Питання щодо речових доказів вирішено в порядку ст. 81 КПК України.

Відповідно до вироку суду першої інстанції ОСОБА_3 та ОСОБА_4 засуджено за вчинення злочинів при наступних обставинах.

ОСОБА_4 в період часу з 1 квітня 2003 року перебуваючи на посаді головного фінансиста відділу фінансово-кредитної та податкової політики головного управління сільського господарства та продовольства, а з 15 вересня 2005 року на посаді начальника відділу фінансово-кредитного забезпечення головного управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації, ОСОБА_3 в період з 1 квітня 2003 року перебуваючи на посаді начальника відділу фінансово-кредитної та податкової політики головного управління сільського господарства та продовольства, а з 15 вересня 2005 року на посаді головного економіста відділу фінансово-кредитного забезпечення головного управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації, являючись службовими особами, наділеними організаційно-розпорядчими обов'язками, вчинили службове підроблення та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Наказом начальника головного управління №12-к від 1 квітня 2003 року ОСОБА_4 призначена на посаду головного фінансиста відділу фінансово-кредитної та податкової політики вказаного управління, а 15 вересня 2005 року наказом №2к начальника головного управління ОСОБА_4 переведено на посаду начальника відділу фінансово-кредитного забезпечення цього ж управління.

Згідно з п.2.1 посадової інструкції головного фінансиста відділу фінансово-кредитної та податкової політики, затвердженою 01.04.2003 року першим заступником начальника головного управління ОСОБА_7, в обов'язки ОСОБА_4 входить організація та здійснення, в межах визначених лімітів витрат, фінансування сільськогосподарських підприємств.

Статтею 38 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" від 27 листопада 2003 року передбачено видатки Державного бюджету України на 2004 рік: на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення довгострокових кредитів - 95 млн. гривень; на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення короткострокових кредитів - 100 млн. гривень. Постановою Кабінету Міністрів України №184 від 18.02.2004 року затверджено "Порядок використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2004 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко - і довгострокових кредитів" (далі Постанова), а 10.03.2004 року Міністерством аграрної політики України видано наказ №73 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу щодо визначення переліку підприємств агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки через механізм здешевлення коротко - і довгострокових кредитів» (далі Порядок).

Наказом Міністерства аграрної політики України №55 від 27.02.2004 року „Про затвердження Розподілу коштів, передбачених у Державному бюджеті на 2004 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко - і довгострокових кредитів та інших документів щодо здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів" на 2004 рік передбачено фінансування Житомирської області: на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення короткострокових кредитів - 3 млн. 70 тис. грн.; на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення довгострокових кредитів - 1 млн. 880 тис. грн..

Розпорядженням голови Житомирської облдержадміністрації №78 від 15.03.2004 року "Про порядок використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2004 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів" відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік", постанови Кабінету Міністрів України №184 від 18.02.2004 року, якою затверджено "Порядок використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2004 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів" затверджено склад конкурсної комісії для визначення переможців конкурсу за встановленими критеріями, яка діяла протягом 2004 року. Згідно з вказаним розпорядженням секретарем комісії призначено начальника відділу фінансово-кредитної політики головного управління ОСОБА_3.

В березні 2004 року за усним розпорядженням першого заступника начальника головного управління ОСОБА_7 виконання обов'язків секретаря комісії було покладено як на ОСОБА_3, так і на головного фінансиста відділу фінансово-кредитної та податкової політики ОСОБА_4, які ознайомились з Постановою та Порядком і в повному обсязі знали обов'язки секретаря комісії, а також умови та порядок проведення конкурсу.

ОСОБА_3 виконував обов'язки секретаря конкурсної комісії за Розпорядженням голови Житомирської облдержадміністрації №78 від 15.03.2004 p., а ОСОБА_4 за спеціальним повноваженням, а саме за усною вказівкою свого прямого начальника - першого заступника начальника головного управління ОСОБА_7

05.03.04 року ТОВ „Акома" с. Красівка Бердичівського району в особі Генерального директора ОСОБА_8 уклало з Бердичівським філіалом АППБ "Аваль" в особі керуючого філіалом ОСОБА_9 довгостроковий кредитний договір №012/06-2/037 про надання товариству „Акома" довгострокового кредиту в сумі 700 ООО гривень строком до 30 листопада 2005 року зі сплатою 18 відсотків річних для придбання основних засобів.

В першій половині березня 2004 року Генеральний директор ТОВ "Акома" ОСОБА_8 з метою незаконного отримання з Держбюджету фінансової допомоги у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки за залученим банківським кредитом через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів (далі: компенсація або фінансова підтримка), подала конкурсній комісії для участі в конкурсі неповний пакет передбачених п.9 Порядку документів щодо надання компенсації у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки за вищевказаним банківським кредитом. Згідно з наданою комісії фінансовою звітністю за 2003 рік збитки ТОВ "Акома" від фінансово-господарської діяльності за 2003 рік склали 75.2 тис. грн., тобто підприємство не отримувало прибутки.

Відповідно до п.13 Порядку, згідно з яким "подані не в повному обсязі документи не реєструються і повертаються претенденту з зазначенням причин повернення", п.17 Порядку, згідно з яким "претендент не може бути зареєстрований як учасник конкурсу, якщо подані документи не відповідають вимогам, передбаченим п.9 цього Порядку", п.18 Порядку, згідно з яким "до участі в конкурсі не допускаються підприємства, які не отримують прибутків (для довгострокових кредитів)", ТОВ "Акома" не мало права на участь у конкурсі на отримання з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення кредитів.

ОСОБА_4, перебуваючи на посаді головного фінансиста відділу фінансово-кредитної та податкової політики головного управління сільського господарства та продовольства Житомирської облдержадміністрації, являючись службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, згідно з п.2.1 посадової інструкції головного фінансиста відділу фінансово-кредитної та податкової політики, затвердженою 01.04.2003 року першим заступником начальника головного управління ОСОБА_7, зобов'язана організовувати та здійснювати в межах визначених лімітів фінансування сільськогосподарських підприємств.

Виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, ОСОБА_4 відповідно до п.12 Порядку зобов'язана перевіряти подані на конкурс документи та реєструвати їх у книзі реєстрації учасників конкурсу щодо визначення переліку підприємств агропромислового комплексу для надання компенсації.

18.03.2004 року в денний час ОСОБА_4, знаходячись у своєму службовому кабінеті облдержадміністрації за адресою: м. Житомир, майдан Рад, З, виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ТОВ "Акома" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, достовірно знаючи про незаконність своїх дій, з метою незаконного надання ТОВ "Акома" з Держбюджету компенсації, в порушення п.9 Порядку, за відсутності нотаріально посвідченої копії кредитної угоди, копії установчих документів, свідоцтва про державну реєстрацію, довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, нотаріально посвідченої копії кредитної угоди, довідки-розрахунку банку про суму плати за весь період користування кредитом з визначенням суми, що відшкодовується за рахунок компенсації, інформації про прострочену заборгованість з виплати заробітної плати, а також про заборгованість перед державним і місцевими бюджетами (податкові платежі, позички тощо) та Пенсійним фондом і з орендної плати за земельні та майнові паї, прийняла наданий ТОВ "Акома" неповний пакет документів щодо отримання компенсації та в порушення п.9, п.12, п.13, пі7, п.18 Порядку під №24 незаконно зареєструвала в книзі реєстрації учасників конкурсу ТОВ "Акома" як претендента на отримання з Держбюджету фінансової підтримки.

ОСОБА_4, прийнявши всупереч встановленому порядку незаконне рішення про реєстрацію ТОВ "Акома" як учасника конкурсу, перебуваючи на займаній посаді, виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ТОВ "Акома" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ТОВ "Акома" з Держбюджету компенсації, в порушення п.4 Постанови, згідно з яким довідки про надання підприємству компенсації, які подаються банкам для її нарахування, конкурсна комісія видає переможцям конкурсу, достовірно знаючи, що конкурсною комісією рішення про надання компенсації ТОВ "Акома" не приймалось, усвідомлюючи протиправність своїх дій, вчинила службове підроблення, а саме без рішення конкурсної комісії про визнання ТОВ "Акома" переможцем конкурсу внесла в офіційний документ - дозвіл №24 від 18, 03.2004 року завідомо неправдиві відомості про надання ТОВ "Акома" з Держбюджету компенсації у розмірі 14 відсотків річних.

Після цього ОСОБА_4, умисно не повідомивши керівництво головного управління про незаконність надання компенсації ТОВ "Акома", надала представлені ТОВ "Акома" документи для ознайомлення своєму прямому та безпосередньому керівнику - начальнику відділу фінансово-кредитної та податкової політики головного управління ОСОБА_3.

ОСОБА_3, згідно наказу начальника головного управління за №12-к від 1 квітня 2003 року обіймаючи посаду начальника відділу фінансово-кредитної та податкової політики вказаного головного управління, згідно до своєї посадової інструкції, затвердженої 01.04.2003 року першим заступником начальника головного управління ОСОБА_7, зобов'язаний проводити розрахунки по одержанню сільськогосподарськими підприємствами кредитних ресурсів, надавати вказаним підприємствам необхідну допомогу в оформлені документів для одержання кредитів від комерційних банків, а також готувати документи на координаційну раду.

Являючись секретарем конкурсної комісії, ОСОБА_3 відповідно до п.12 Порядку зобов'язаний перевіряти подані на конкурс документи та реєструвати їх у книзі реєстрації учасників конкурсу щодо визначення переліку підприємств агропромислового комплексу для надання компенсації.

В період часу з 18 по 29 березня 2004 року ОСОБА_3, отримавши наданий йому ОСОБА_4 пакет документів ТОВ "Акома" щодо надання даному підприємству компенсації, вивчив вказані документи та пересвідчився у тому, що подані ТОВ "Акома" на конкурс документи через збитковий стан підприємства та через неповноту поданих документів явно не відповідають вимогам Постанови та Порядку, тобто дане підприємство не має законного права приймати участь у конкурсі та отримати компенсацію. В зв'язку з цим ОСОБА_3, маючи досвід роботи в відділі фінансово-кредитної та податкової політики головного управління, був зобов'язаний відповідно до п.9, п.12, п.13, п.17, п.18 Порядку не допустити ТОВ "Акома" до участі в конкурсі та подані не в повному обсязі документи повернути претенденту із зазначенням причин повернення.

ОСОБА_3, 29.03.2004 року в денний час, знаходячись в приміщенні Житомирської облдержадміністрації, перебуваючи на займаній посаді, являючись службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, будучи секретарем конкурсної комісії, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ТОВ "Акома" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ТОВ "Акома" з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, достовірно знаючи, що ТОВ "Акома" через неповноту поданих документів та через збитковий стан фінансово-господарської діяльності не має законного права на отримання компенсації, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в порушення п.9, п.12, п.13, п.17 та п. 18 Порядку, незаконно подав на розгляд конкурсної комісії, а саме заступнику голови конкурсної комісії першому заступнику начальника головного управління ОСОБА_7 пакет документів, наданих ТОВ "Акома" для отримання з Держбюджету фінансової підтримки за вищевказаним банківським кредитом, умисно не довівши до відома останнього про незаконність надання ТОВ "Акома" компенсації.

В денний час 29.03.2004 року під час засідання конкурсної комісії, яке проходило в службовому кабінеті голови конкурсної комісії - заступника голови Житомирської облдержадміністрації ОСОБА_11 за адресою: м. Житомир, майдан Рад, 1, заступник голови конкурсної комісії ОСОБА_7, виступаючи доповідачем по підприємствам-претендентам на отримання компенсації, будучи введеним ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в оману щодо законності надання ТОВ "Акома" компенсації, в зв'язку з цим не довів до відома членів комісії, що ТОВ "Акома" через збитковий стан та через невідповідність поданих на конкурс документів п.9 Порядку не має права на отримання з Держбюджету компенсації, та запропонував комісії включити ТОВ "Акома" в перелік переможців конкурсу з наданням вказаному товариству з Держбюджету компенсації за залученим банківським довгостроковим кредитом в розмірі 14 відсотків річних.

Після цього, 29.03.2004 року в денний час, під час засідання конкурсної комісії, яке проходило в службовому кабінеті заступника голови облдержадміністрації ОСОБА_11 в приміщенні Житомирської облдержадміністрації за адресою: м. Житомир, майдан Рад, 1, ОСОБА_3, реалізуючи свій злочинний умисел, з метою незаконного надання ТОВ "Акома" з Держбюджету компенсації, перебуваючи на займаній посаді, будучи секретарем конкурсної комісії, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно в інтересах ТОВ "Акома" з мотивів кар'єризму, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, нехтуючи діючим законодавством, достовірно знаючи про незаконність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17, п.18 Порядку, разом з членами конкурсної комісії, яким внаслідок злочинних дій ОСОБА_4 та ОСОБА_3, не було відомо про незаконність надання ТОВ "Акома" компенсації через механізм здешевлення коротко-та довгострокових кредитів, прийняв незаконне рішення про визнання вказаного підприємства переможцем конкурсу з наданням йому з Держбюджету компенсації у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки в розмірі 14 відсотків річних.

29 березня 2004 року в денний час, після засідання конкурсної комісії, ОСОБА_4, знаходячись в приміщенні облдержадміністрації, перебуваючи на займаній посаді, являючись службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ТОВ "Акома" фінансової підтримки, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17, п.18 Порядку внесла в протокол засідання конкурсної комісії з питань кредитування №1 від 29.03.2004 року відомості про надання ТОВ "Акома" компенсації за вищевказаним довгостроковим банківським кредитом в розмірі 14 відсотків річних.

Безпосередньо після виготовлення ОСОБА_4 протоколу, засідання конкурсної комісії, ОСОБА_3, знаходячись в приміщенні облдержадміністрації, обіймаючи займану посаду, являючись службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, будучи секретарем конкурсної комісії, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ТОВ "Акома" фінансової допомоги через механізм здешевлення кредитів, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17, п.18 Порядку своїм підписом засвідчив протокол засідання конкурсної комісії з питань кредитування №1 від 29.03.2004 року про надання ТОВ "Акома" з Держбюджету компенсації за вищевказаним довгостроковим банківським кредитом.

ОСОБА_4 знаходячись у своєму службовому кабінеті облдержадміністрації за адресою: м. Житомир, майдан Рад, 3, з метою незаконного надання ТОВ „Акома" компенсації, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ТОВ "Акома" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління за неналежне освоєння виділених з Держбюджету коштів на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, та з метою покращення показників на цій ділянці роботи, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ТОВ "Акома" компенсації, не повідомила про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією рішення щодо ТОВ "Акома" не прийняла, та, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, в порушення п.8 Постанови, згідно з яким "для отримання суми компенсації банки, які надали коротко- чи довгострокові кредити, подають до 7 числа місяця, що настає за звітним, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних держадміністрацій по два примірники реєстрів позичальників, які взяли кредити у цих банках і за результатами конкурсу отримали право на компенсацію (далі реєстр позичальників), і нотаріально посвідчених копій укладених кредитних угод, а також виписку банку про отримання позичальниками кредиту та довідку-розрахунок банку про суму плати за кредит за відповідний період з визначенням суми, що відшкодовується за рахунок компенсації", без надання ЖОД АППБ "Аваль" нотаріально

посвідчених копій укладеної кредитної угоди з ТОВ "Акома", а також виписки банку про отримання позичальниками кредиту та довідки-розрахунку банку про суму плати за кредит за відповідний період з визначенням суми, що відшкодовується за рахунок компенсації, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення щодо надання ТОВ "Акома" фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, усвідомлюючи незаконність своїх дій, в період часу з квітня 2004 року по грудень 2005 року щомісяця при отриманні виданих ЖОД АППБ "Аваль" реєстрів підприємств агропромислового комплексу всіх форм власності та господарювання через механізм здешевлення кредитів з вказаними в них нарахованої за певний місяць суми компенсації для ТОВ "Акома", в порушення п.9, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.8 Постанови незаконно включала вказані суми компенсації для ТОВ "Акома" в реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків, а саме: в сумі 13 385 грн. в реєстр за січень-квітень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 8 300 грн. 56 коп. в реєстр за січень-травень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та начальнику головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації ОСОБА_12; в сумі 16 333 грн. 29 коп. в реєстр за січень-липень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 7765 грн. 02 коп. в реєстр за січень-серпень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі 8568 грн. 31 коп. в реєстр за січень-вересень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі за 16 332 грн. 48 коп. в реєстр січень-листопад 2004 року з авансовим розрахунком за грудень 2004 року в сумі 8836 грн. 07 коп., який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі 6714 грн. 64 коп. в реєстр за січень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі 8052 грн. 48 коп. в реєстр за січень-лютий 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі 9 397 грн. 26 коп. в реєстр за січень-березень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 7 799 грн. 55 коп. в реєстр за січень-квітень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 8 323 грн. 29 коп. в реєстр за січень-травень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та начальнику головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації ОСОБА_10; в сумі 7 504 грн. 56 коп. в реєстр за січень-червень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 9 678 грн. 42 коп. в реєстр за січень-липень 2005 року, який надала для підпису заступнику начальника відділу фінансово-кредитної політики головного управління ОСОБА_13 та заступнику начальника головного управління ОСОБА_14; в сумі 8 323 грн. 29 коп. в реєстр за січень-серпень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7, в сумі 7517 грн. 81 коп. в реєстр за січень-вересень 2005 року, який, будучи з 15 вересня 2005 року згідно з наказом №2к начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації призначеною на посаду начальника відділу фінансово-кредитного забезпечення, завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_7; в сумі 7786 грн. 30 коп. в реєстр за січень-жовтень 2005 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; в сумі 8 564 грн. 93 коп. в реєстр за січень-листопад 2005 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_7, а всього незаконно включила суми компенсації для ТОВ "Акома" в реєстри підприємств агропромислового комплексу на здійснення фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів Житомирської області в розрізі банків на загальну суму 168 633 грн. 70 коп.

Отримавши вищевказані складені ОСОБА_4 реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків, ОСОБА_3, з метою незаконного надання ТОВ "Акома" з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ТОВ "Акома" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ТОВ "Акома" компенсації, не повідомив про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією рішення щодо ТОВ "Акома" не прийняв, та, усвідомлюючи незаконність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.8 Постанови завірив своїм підписом складені ОСОБА_4 реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків, а саме: за січень-квітень 2004 року, за січень-травень 2004 року, за січень-липень 2004 року, за січень-серпень 2004 року, за січень-вересень 2004 року, січень-листопад 2004 року з авансовим розрахунком за грудень 2004 року, за січень 2005 року, за січень-лютий 2005 року, за січень-березень 2005 року, січень-квітень 2005 року, за січень-травень 2005 року, за січень-червень 2005 року, за січень-липень 2005 року, за січень-серпень 2005 року.

Завірені підписами ОСОБА_7, ОСОБА_12, ОСОБА_15, ОСОБА_14 та ОСОБА_10, які не розуміли злочинність своїх дій, а також підписами ОСОБА_3 і ОСОБА_4, реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків надавались до Мінагрополітики України. На підставі даних реєстрів Мінагрополітики України подавало Державному казначейству в установленому порядку розподіл коштів для касового виконання державного бюджету за видатками на здійснення компенсації.

При надходженні компенсаційних коштів до управління Держказначейства в Житомирській області ОСОБА_4, знаходячись у своєму службовому кабінеті облдержадміністрації, з метою незаконного надання ТОВ "Акома" з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ТОВ "Акома" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів та з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ТОВ "Акома" компенсації, не повідомила про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією рішення щодо ТОВ "Акома" не прийняла, та, усвідомлюючи незаконність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.8 Постанови в період часу з квітня 2004 року по грудень 2005 року складала платіжні доручення про перерахування управлінням Держказначейства в Житомирській області в ЖОД АППБ "Аваль" компенсаційних коштів для ТОВ "Акома", а саме: за №3 від 14.05.2004 року на суму 22 641 грн. 89 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; за №38 від 02.07.2004 року на суму 35101 грн. 04 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №74 від 06.08.2004 року на суму 44767 грн. 42 коп., яке подала для підпису заступнику начальника відділу фінансово-кредитної політики та ОСОБА_12; за №87 від 16.08.2004 року на суму 50735 грн. 45 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №112 від 16.09.2004 року на суму 56091 грн. 91 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №163 від 29.10.2004 року на суму 62045 грн. 23 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; за №230 від

30.12.2004 року на суму 369074 грн. 85 коп., яке подала для підпису
ОСОБА_3 та ОСОБА_7; за №6 від 02.03.2005 року на суму 133573 грн.
54 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №17 від
24.03.2005 року на суму 93745 грн. 43 коп., яке подала для підпису
ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №36 від 19.04.2005 року на суму 108633 грн.
82 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; за №48 від
20.04.2005 року на суму 4193745 грн. 43 коп., яке подала для підпису
ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №69 від 26.05.2005 року на суму 163734 грн.
17 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_10; за №87 від
17.06.2005 року на суму 330451 грн. 03 коп., яке подала для підпису
ОСОБА_3 та ОСОБА_10; за №112 від 22.07.2005 року на суму 424269 грн.
28 коп., яке подала для підпису ОСОБА_13 та ОСОБА_10; за №136 від
23.08.2005 року на суму 1016239 грн. 38 коп., яке подала для підпису
ОСОБА_3 та ОСОБА_7; за №159 від 15.09.2005 року на суму 618959 грн.
37 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_10; за №185 від
14.10.2005 року на суму 619145 грн. 06 коп., яке подала для підпису ОСОБА_13
Т.Ф. та ОСОБА_7; за №209 від 21.11.2005 року на суму 570980 грн. 18 коп.,
яке подала для підпису ОСОБА_13 та ОСОБА_10; за №232 від 16.12.2005
року на суму 614077 грн. 79 коп., яке, будучи з 15 вересня 2005 року згідно з
наказом №2к начальника головного управління агропромислового розвитку
облдержадміністрації призначеною на посаду начальника відділу фінансово-кредитного забезпечення, завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; за №254 від 23.12.2005 року на суму 1729035 грн. 08 коп., яке завірила своїм підписом та подала для підпису ОСОБА_10
Отримавши вищевказані складені ОСОБА_4 платіжні доручення про перерахування компенсаційних коштів в ЖОД АППБ "Аваль", ОСОБА_3, з метою незаконного надання ТОВ "Акома" фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ТОВ "Акома" компенсації, не повідомив про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією рішення щодо ТОВ "Акома" не прийняв, та, усвідомлюючи незаконність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.8 Постанови завірив своїм підписом складені ОСОБА_4 вищевказані платіжні доручення, а саме: за №3 від 14.05.2004 року на суму 22 641 грн. 89 коп., за №38 від 2.07.2004 року на суму 35101 грн. 04 коп., за №74 від 6.08.2004 року на суму 44767 грн. 42 коп., за №87 від 16.08.2004 року на суму 50735 грн. 45 коп., за№112 від
1. 16.09.2004 року на суму 56091 грн. 91 коп., за №163 від 29.10.2004 року на суму 62045 грн. 23 коп., за №230 від 30.12.2004 року на суму 369074 грн. 85 коп., за №6 від 02.03.2005 року на суму 133573 грн. 54 коп., за №17 від 24.03.2005 року на суму 93745 грн. 43 коп., за №136 від 19.04.2005 року на суму 108633 грн. 82 коп., за №48 від 20.04.2005 року на суму 4193745 грн. 43 коп., за №69 від
1. 26.05.2004 року на суму 163734 грн. 17 коп., за №87 від 17.06.2005 року на суму 330451 грн. 03 коп., за №112 від 22.07.2005 року на суму 424269 грн. 28 коп., за №136 від 23.08.2005 року на суму 1016239 грн. 38 коп., за №159 від 15.09.2005 року на суму 618959 грн. 37 коп.
При отриманні з Держбюджету коштів за складеними ОСОБА_4, вищезазначеними платіжними дорученнями, та завірених підписами ОСОБА_7, ОСОБА_12, ОСОБА_10, ОСОБА_13, які не розуміли злочинність своїх дій, а також підписами ОСОБА_3 і ОСОБА_4, ЖОД АППБ "Аваль" протягом з квітня 2004 року по грудень 2005 року перераховано ТОВ "Акома" компенсаційні кошти на загальну суму 168 633 грн. 70 коп. Таким чином внаслідок дій ОСОБА_4 та ОСОБА_3 в період з квітня 2004 року по грудень 2005 року ТОВ "Акома" незаконно отримало з Державного бюджету компенсаційні кошти в сумі 168 633 грн. 70 коп., що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
15.12.2003 року ВАТ "Корнинський цукровий завод" смт. Корнин Попільнянського району Житомирської області в особі голови правління ОСОБА_16 з метою отримання з Державного бюджету України фінансової допомоги у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів уклало з Житомирською філією АКБ "Мрія" в особі директора філії ОСОБА_17 кредитний договір №КЮ 177/03 (зі змінами до даного договору від 10.01.2004 року, 01.02.2004 року, 01.03.2004 року, 01.12.2004 року, 14.12.2005 року), згідно з яким вказаному підприємству надано кредит у вигляді відкличної
відновлювальної лінії в сумі 7 500 000 грн. зі сплатою 22 відсотки річних з цільовим призначенням "поповнення обігових коштів, для власних виробничих витрат: підготовка до сезону переробки цукрового буряку, ремонт виробничих потужностей, проплати за електроенергію" з терміном користування: кредитними коштами в сумі 3000 000 грн. з 15.12.2003 року по 01.12.2004 року включно (за додатковим договором від 01.12.2004 року термін користувань вказаними коштами пролонговано до 14.12.2005 року, кредитними коштами в сумі 4 500 000 грн. з 15.12.2003 року по 14.12.2005 року включно, а відповідно до додаткового договору від 14 грудня 2005 року термін користування кредитними коштами в сумі 7 500 000 грн. зі сплатою 22 відсотки річних продовжено до 31 березня 2006 року.
В другій половині березня 2004 року голова правління ВАТ "Корнинський цукровий завод" ОСОБА_18 з метою незаконного отримання з Держбюджету фінансової допомоги у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки за залученим банківським кредитом через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів, подав конкурсній комісії для участі в конкурсі неповний пакет передбачених п.9 Порядку документів щодо надання компенсації у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки за вищевказаним банківським кредитом.
ОСОБА_4, перебуваючи на посаді головного фінансиста відділу фінансово-кредитної та податкової політики головного управління сільського господарства та продовольства Житомирської облдержадміністрації, являючись службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, згідно з п.2.1 посадової інструкції головного фінансиста відділу фінансово-кредитної та податкової політики, затвердженою 01.04.2003 року першим заступником начальника головного управління сільського господарства та продовольства Житомирської облдержадміністрації ОСОБА_7, зобов'язана організовувати та здійснювати в межах визначених лімітів фінансування сільськогосподарських підприємств.
Виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, ОСОБА_4 відповідно до п.12 Порядку зобов'язана перевіряти подані на конкурс документи та реєструвати їх у книзі реєстрації учасників конкурсу щодо визначення переліку підприємств агропромислового комплексу для надання компенсації.
31.03.2004 року в денний час ОСОБА_4, знаходячись у своєму службовому кабінеті облдержадміністрації за адресою: м. Житомир, майдан Рад, 3, виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ВАТ "Корнинський цукровий завод" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, достовірно знаючи про незаконність
своїх дій, з метою незаконного надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" з Держбюджету компенсації, в порушення п.9 Порядку, за відсутності заявки на здасть у конкурсі, копії установчих документів, свідоцтва про державну реєстрацію, довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, нотаріально посвідченої копії кредитної угоди; графіка погашення кредиту та сплати процентів за ним, довідки-розрахунку банку про суму плати за весь період користування кредитом з визначенням суми, що відшкодовується за рахунок компенсації, фінансової звітності за останній рік та останній звітний період за затвердженою формою, інформації про прострочену заборгованість з виплати заробітної плати, а також про заборгованість перед державним і місцевими бюджетами (податкові платежі, позички тощо) та Пенсійним фондом і з орендної плати за земельні та майнові паї, прийняла наданий ВАТ "Корнинський цукровий завод" неповний пакет документів щодо отримання компенсації та в порушення п.9, п.12, п.13, п.17 Порядку, п.3, п.5, п.6 Постанови під №45 незаконно зареєструвала в книзі реєстрації учасників конкурсу ВАТ "Корнинський цукровий завод" як претендента на отримання з Держбюджету фінансової підтримки.
05.04.2004 року в денний час, знаходячись в своєму службовому кабінеті приміщення облдержадміністрації, ОСОБА_4, прийнявши всупереч встановленому порядку незаконне рішення про реєстрацію ВАТ "Корнинський цукровий завод" як учасника конкурсу, перебуваючи на займаній посаді, виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ВАТ "Корнинський цукровий завод" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" з Держбюджету компенсації, в порушення п.4 Постанови, згідно з яким довідки про надання підприємству компенсації, які подаються банкам для її нарахування, конкурсна комісія видає переможцям конкурсу, достовірно знаючи, що конкурсною комісією рішення про надання компенсації ВАТ "Корнинський цукровий завод" не приймалось, усвідомлюючи протиправність своїх дій, вчинила службове підроблення, а саме без рішення конкурсної комісії про визнання ВАТ "Корнинський цукровий завод" переможцем конкурсу внесла в офіційні документи - дозвіл №12 від 05.04.2004 року завідомо неправдиві відомості про надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" з Держбюджету компенсації у розмірі 7 відсотків річних за короткостроковим кредитом, та в дозвіл №45 від 05.04.2004 року завідомо неправдиві відомості про надання цьому ж підприємству з Держбюджету компенсації у розмірі 8 відсотків річних за довгостроковим кредитом.
Після цього ОСОБА_4, надала представлені ВАТ "Корнинський цукровий завод" документи для ознайомлення своєму прямому та безпосередньому керівнику - начальнику відділу фінансово-кредитної та податкової політики головного управління ОСОБА_3.
ОСОБА_3, згідно наказу начальника головного управління сільського господарства та продовольства Житомирської облдержадміністрації за №12-к від 1 квітня 2003 року обіймаючи посаду начальника відділу фінансово-кредитної та податкової політики вказаного головного управління, згідно до своєї посадової інструкції, затвердженої 01.04.2003 року першим заступником начальника головного управління сільського господарства та продовольства Житомирської облдержадміністрації ОСОБА_7, зобов'язаний проводити розрахунки по одержанню сільськогосподарськими підприємствами кредитних ресурсів, надавати вказаним підприємствам необхідну допомогу в оформлені документів для одержання кредитів від комерційних банків, а також готувати документи на координаційну раду.
Являючись секретарем конкурсної комісії, ОСОБА_3 відповідно до п.12 Порядку зобов'язаний перевіряти подані на конкурс документи та реєструвати їх у книзі реєстрації учасників конкурсу щодо визначення переліку підприємств агропромислового комплексу для надання компенсації.
В період часу з 5 по 16 квітня 2004 року ОСОБА_3, отримавши наданий йому ОСОБА_4 пакет документів ВАТ "Корнинський цукровий завод" щодо надання даному підприємству компенсації, вивчив вказані документи та пересвідчився у тому, що подані ВАТ "Корнинський цукровий завод" на конкурс документи через збитковий стан підприємства та через неповноту поданих документів явно не відповідають вимогам Постанови та Порядку, тобто дане підприємство не має законного права приймати участь у конкурсі та отримати компенсацію. В зв'язку з цим ОСОБА_3, маючи досвід роботи в відділі фінансово-кредитної та податкової політики головного управління, був зобов'язаний відповідно до п.9, п.12, п.13, п.17 Порядку, п.3, п.5, п.6 Постанови не допустити ВАТ "Корнинський цукровий завод" до участі в конкурсі та подані не в повному обсязі документи повернути претенденту із зазначенням причин повернення.

Однак ОСОБА_3, 16.04.2004 року в денний час, знаходячись в приміщенні Житомирської облдержадміністрації, перебуваючи на займаній посаді, являючись службовою особою, будучи секретарем конкурсної комісії, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно в інтересах ВАТ "Корнинський цукровий завод" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, достовірно знаючи, що ВАТ "Корнинський цукровий

завод" через неповноту поданих документів та через збитковий стан фінансово-господарської діяльності не має законного права на отримання компенсації, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в порушення п.9, п.12, п.13, п.17 Порядку та п.3, п.5, п.6 Постанови, незаконно подав на розгляд конкурсної комісії, а саме заступнику голови конкурсної комісії першому заступнику начальника головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації ОСОБА_7 пакет документів, наданих ВАТ "Корнинський цукровий завод" для отримання компенсації у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки за короткостроковим банківським кредитом в розмірі 7 відсотків річних та довгостроковим банківським кредитом в розмірі 8 відсотків річних, умисно не довівши до відома останнього про незаконність надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" компенсації.

В денний час 16.04.2004 року під час засідання конкурсної комісії, яке проходило в службовому кабінеті голови конкурсної комісії - заступника голови Житомирської облдержадміністрації ОСОБА_11 за адресою: м. Житомир, майдан Рад, 1, заступник голови конкурсної комісії ОСОБА_7, виступаючи доповідачем по підприємствам-претендентам на отримання компенсації, будучи введеним ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в оману щодо законності надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" компенсації, в в'язку з цим не довів до відома членів комісії, що ВАТ "Корнинський цукровий завод" через невідповідність поданих на конкурс документів п.9 Порядку, невідповідність умов укладеного з ЖФ "АКБ "Мрія" кредитного договору в частині розміру відсоткової ставки та цільового призначення кредиту вимогам п.3, п.5, п.6 Постанови не має права на отримання компенсації, та запропонував комісії включити ВАТ "Корнинський цукровий завод" в перелік переможців конкурсу з наданням вказаному товариству з Держбюджету фінансової підтримки за залученим банківським довгостроковим кредитом в розмірі 7 відсотків річних та за короткостроковим кредитом в розмірі 8 відсотків річних.

16.04.2004 року в денний час, під час засідання конкурсної комісії, яке проходило в службовому кабінеті заступника голови облдержадміністрації ОСОБА_11 в приміщенні Житомирської облдержадміністрації за адресою: м. Житомир, майдан Рад, 1, ОСОБА_3 з метою незаконного надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" з Держбюджету компенсації, перебуваючи на займаній посаді, будучи секретарем конкурсної комісії, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно в інтересах ВАТ "Корнинський цукровий завод" з мотивів кар'єризму, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, нехтуючи діючим законодавством, достовірно знаючи про незаконність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17 Порядку та п.3, п.5, п.6 Постанови, разом з членами конкурсної комісії, яким внаслідок злочинних дій ОСОБА_4, ОСОБА_3, не було відомо про незаконність надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" компенсації через механізм здешевлення коротко-та довгострокових кредитів, прийняв незаконне рішення про визнання вказаного підприємства переможцем конкурсу з наданням йому з Держбюджету компенсації у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки за короткостроковим банківським кредитом в розмірі 7 відсотків річних та довгостроковим банківським кредитом в розмірі 8 відсотків річних.

16.04.2004 року в денний час, після засідання конкурсної комісії, ОСОБА_4, знаходячись в приміщенні облдержадміністрації, перебуваючи на займаній посаді, являючись службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, будучи секретарем конкурсної комісії, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно в інтересах ВАТ "Корнинський цукровий завод" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" фінансової допомоги через механізм здешевлення кредитів, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17 Порядку та п.3, п.5, п.6 Постанови внесла в протокол засідання конкурсної комісії з питань кредитування №2 від 16.04.2004 року відомості про надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" компенсації за короткостроковим банківським кредитом в розмірі 7 відсотків річних та довгостроковим банківським кредитом в розмірі 8 відсотків річних.

Після виготовлення ОСОБА_4 протоколу засідання конкурсної комісії, ОСОБА_3, знаходячись в приміщення облдержадміністрації, обіймаючи займану посаду, являючись службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, будучи секретарем конкурсної комісії, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ВАТ "Корнинський цукровий завод" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" компенсації, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17 Порядку та п.3, п.5, п.6 Постанови своїм підписом засвідчив протокол засідання конкурсної комісії з питань кредитування №2 від 16.04.2004 року про надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" з Держбюджету компенсації за короткостроковим банківським кредитом в розмірі 7 відсотків та довгостроковим банківським кредитом в розмірі 8 відсотків річних.

ОСОБА_4, знаходячись у своєму службовому кабінеті облдержадміністрації за адресою: м. Житомир, майдан Рад, 3, з метою незаконного надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" компенсації, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно в інтересах ВАТ "Корнинський цукровий завод" достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" компенсації, не повідомила про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією рішення щодо ВАТ "Корнинський цукровий завод" не прийняла, та, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, в порушення п.8 Постанови, згідно з яким "для отримання суми компенсації банки, які надали коротко- чи довгострокові кредити, подають до 7 числа місяця, що настає за звітним, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних держадміністрацій по два примірники реєстрів позичальників, які взяли кредити у цих банках і за результатами конкурсу отримали право на компенсацію і нотаріально посвідчених копій укладених кредитних угод, а також виписку банку про отримання позичальниками кредиту та довідку-розрахунок банку про суму плати за кредит за відповідний період з визначенням суми, що відшкодовується за рахунок компенсації", без надання ЖФ АКБ "Мрія" нотаріально посвідчених копій укладеної кредитної угоди з ВАТ "Корнинський цукровий завод", а також виписки банку про отримання позичальниками кредиту та довідки-розрахунку банку про суму плати за кредит за відповідний період з визначенням суми, що відшкодовується за рахунок компенсації, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення щодо надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, усвідомлюючи незаконність своїх дій, в період часу з квітня 2004 року по листопад 2005 року щомісяця при отриманні виданих ЖФ АКБ "Мрія" реєстрів підприємств агропромислового комплексу всіх форм власності та господарювання через механізм здешевлення короткострокових та довгострокових кредитів з вказаними в них нарахованої за певний місяць суми компенсації для ВАТ "Корнинський цукровий завод", в порушення п.9, п.13, п.17 Порядку та п.3, п.5, п.6, п.8, п.10 Постанови незаконно включала вказані суми компенсації для ВАТ "Корнинський цукровий завод" в реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків, а саме: по короткостроковому кредиту в сумі 3 млн. грн.: в сумі 44 615 грн. 65 коп. в реєстр за січень-квітень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 17 786 грн. 89 коп. в реєстр за січень-травень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та начальнику головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації ОСОБА_12; в сумі 19 930 грн. 98 коп. в реєстр за січень-червень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 46 999 грн. 80 коп. в реєстр за січень-липень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 17 780 грн. 87 коп. в реєстр за січень-серпень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі 17 213 грн. 12 коп. в реєстр за січень-вересень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі 17 786 грн. 88 коп. в реестр за січень-жовтень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі за 35 000 грн. в реєстр за січень-листопад 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та заступнику начальника головного управління ОСОБА_14; в сумі 51 486 грн. 16 коп. в реєстр за січень-березень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 17 260 грн. 28 коп. в реестр за січень-квітень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 17 461 грн. 65 коп. в реєстр за січень-травень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_10; в сумі 17 260 грн. 27 коп. в реестр за січень-червень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 17 835 грн. 62 коп. в реестр за січень-липень 2005 року, який надала для підпису заступнику начальника відділу фінансово-кредитної політики головного управління ОСОБА_13 та ОСОБА_14; в сумі 17 835 грн. 62 коп.3а січень-серпень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 17 260 грн. 27 коп. в реєстр за січень-вересень 2005 року, який, будучи з 15 вересня 2005 року згідно з наказом №2к начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації призначеною на посаду начальника відділу фінансово-кредитного забезпечення, завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_7; в сумі 20 835 грн. 62 коп. в реєстр за січень-жовтень 2005 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; в сумі 25 315 грн. 07 коп. в реєстр за січень-грудень 2005 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10, по довгостроковому кредиту в сумі 4.5 млн. : в сумі 42 927 грн. 49 коп. в реєстр за січень-квітень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 18 381 грн. 44 коп. в реєстр за січень-травень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та начальнику головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації ОСОБА_12; в сумі 30 084 грн. 90 коп. в реєстр за січень-червень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 34 529 грн. 24 коп. в реєстр за січень-липень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 30 431 грн. 43 коп. в реєстр за січень-серпень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі 29 508 грн. 20 коп. в реєстр за січень-вересень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі 30 491 грн. 80 коп. в реєстр за січень-жовтень 2004 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі за 60 000 грн. в реєстр за січень-листопад з авансовим розрахунком за грудень 2004 року в сумі 30 491 грн. 80 коп., який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі 30 575 грн. 34 коп. в реєстр за січень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі 27 616 грн. 44 коп. в реєстр за січень-лютий 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; в сумі 30 575 грн. 34 коп. в реєстр за січень-березень 2005 року, який надала для підпису

ОСОБА_3 та ОСОБА_7, в сумі 29 589 грн. 04 коп. в реестр за січень-квітень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі ЗО 575 грн. 35 коп. в реєстр за січень-травень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та начальнику головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації ОСОБА_10; в сумі 29 589 грн. 04 коп. в реєстр за січень-червень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 30 575 грн. 34 коп. в реєстр за січень-липень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 30 575 грн. 34 коп. в реєстр за січень-серпень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 29 589 грн. 04 коп. в реєстр за січень-вересень 2005 року, який, будучи з 15 вересня 2005 року згідно з наказом №2к начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації призначеною на посаду начальника відділу фінансово-кредитного забезпечення, завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_7; в сумі 30 575 грн. 34 коп. в реєстр за січень-жовтень 2005 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; в сумі 43 760 грн. 90 коп. в реєстр за січень-грудень 2005 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10

ОСОБА_4 обіймаючи посаду начальника відділу фінансово-кредитного забезпечення головного управління, завірила своїм підписом складені за її вказівкою головним економістом відділу ОСОБА_19, яка не розуміла злочинний характер своїх дій, наступні реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків, в які незаконно були включені суми компенсації для ВАТ "Корнинський цукровий завод", а саме: в сумі ЗО 575 грн. 34 коп. в реєстр за січень 2006 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; в сумі 54 309 грн. 46 коп. в реєстр за лютий 2006 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; в сумі 5 521 грн. 38 коп. в реєстр за березень 2006 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10, а всього ОСОБА_4 незаконно включила суми компенсації для ВАТ "Корнинський цукровий завод" в реєстри підприємств агропромислового комплексу на здійснення фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів Житомирської області в розрізі банків на загальну суму 1 039 765 грн. 80 коп.

Отримавши вищевказані складені ОСОБА_4 реєстри компенсаційних
виплат по Житомирській області в розрізі банків, ОСОБА_3, з метою
незаконного надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" з Держбюджету
фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових
кредитів, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим
законодавством, діючи умисно в інтересах ВАТ "Корнинський цукровий завод" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам
держави, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" компенсації, не повідомив про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією рішення щодо ВАТ "Корнинський цукровий завод" не прийняв, та, усвідомлюючи незаконність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17 Порядку та п.3, п.5, п.6, п.8, п.10 Постанови завірив своїм підписом складені ОСОБА_4 реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків, а саме: по довгостроковому кредиту: за січень-квітень 2004 року, за січень-травень 2004 року, за січень-червень 2004 року, за січень-липень 2004 року, за січень-серпень 2004 року, за січень-вересень 2004 року, за січень-жовтень 2004 року, за січень-листопад з авансовим розрахунком за грудень 2004 року, за січень 2005 року, за січень-лютий 2005 року, за січень-березень 2005 року, за січень-квітень 2005 року, січень-травень 2005 року, за січень-червень 2005 року, за січень-липень 2005 року, за січень-серпень 2005 року, за січень-вересень 2005 року; по короткостроковому кредиту: за січень-квітень 2004 року, за січень-травень 2004 року, за січень-червень 2004 року, за січень-липень 2004 року, за січень-серпень 2004 року, за січень-вересень 2004 року, за січень-жовтень 2004 року, за січень-листопад 2004 року, за січень-березень 2005 року, за січень-квітень 2005 року, за січень-травень 2005 року, за січень-червень 2005 року, за січень-серпень 2005 року.
Завірені підписами ОСОБА_7, ОСОБА_12, ОСОБА_10, ОСОБА_13 та ОСОБА_14, які не розуміли злочинність своїх дій, а також підписами ОСОБА_3 і ОСОБА_4, реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків надавались до Мінагрополітики України. На підставі даних реєстрів Мінагрополітики України подавало Державному казначейству в установленому порядку розподіл коштів для касового виконання державного бюджету за видатками на здійснення компенсації.
При надходженні компенсаційних коштів до управління Держказначейства в Житомирській області ОСОБА_4, знаходячись у своєму службовому кабінеті облдержадміністрації, з метою незаконного надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ВАТ "Корнинський цукровий завод" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів та з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" компенсації, не повідомила про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією

рішення щодо ВАТ "Корнинський цукровий завод" не прийняла, та, усвідомлюючи незаконність своїх дій, в період часу з квітня 2004 року по грудень 2005 року в порушення п.9, п.13, п.17 Порядку та п.3, п.5, п.6 Постанови складала платіжні доручення про перерахування управлінням Держказначейства в Житомирській області в ЖФ АКБ "Мрія" компенсаційних коштів для ВАТ "Корнинський цукровий завод", а саме: за №2 від 14.05.2004 року на суму 42927 грн. 49 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; за №7 від 02.03.2004 року на суму 30575 грн. 34 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №14 від 28.05.2004 року на суму 44789 грн. 42 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №19 від 01.07.2004 року на суму 18771 грн. 70 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №23 від 24.03.2004 року на суму 27616 грн. 44 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №39 від 02.07.2004 року на суму 18381 грн. 44 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №49 від 28.07.2004 року на суму 11122 грн. 97 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №66 від 06.08.2004 року на суму 12705 грн. 16 коп., яке подала для підпису ОСОБА_15 та ОСОБА_12; за №75 від 06.08.2004 року на суму 30064 грн. 34 коп., яке подала для підпису ОСОБА_15 та ОСОБА_12; за №88 від 16.08.2004 року на суму 4463 грн. 90 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №104 від 16.08.2004 року на суму 40652 грн. 69 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №109 від 16.09.2004 року на суму 30431 грн. 43 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №133 від 16.09.2004 року на суму 20233 грн. 76 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №157 від 29.10.2004 року на суму 29508 грн. 20 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; за №176 від 20.10.2004 року на суму 91245 грн. 06 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; за №216 від 30.12.2004 року на суму 60029 грн. 85 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; за №228 від

1. 30.12.2004 року на суму 90491 грн. 80 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; за №37 від 19.04.2005 року на суму 30575 грн. 34 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; за №45 від

1. 20.04.2004 року на суму 58019 грн. 19 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_12; за №67 від 26.05.2005 року на суму 62330 грн. 53 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_10; за №84 від 17.06.2005 року на суму 62091 грн. 47 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_10; за №109 від 22.07.2005 року на суму 106529 грн. 09 коп., яке подала для підпису ОСОБА_15 та ОСОБА_10; за №137 від 23.08.2005 року на суму 87830 грн. 03 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; за №160 від 15.09.2005 року на суму 99478 грн. 58 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_10; за №186 від 14.10.2005 року на суму 96637 грн. 41 коп., яке подала для підпису ОСОБА_15 та ОСОБА_10; за №217 від 21.11.2005 року на суму 103140 грн. 63 коп., яке подала для підпису ОСОБА_15 та ОСОБА_10; за №242 від 16.12.2005 року на суму 108136 грн. 97 коп., яке, будучи з 15 вересня 2005 року згідно з

2. 20.04.2005 наказом №2к начальника головного управління агропромислового

розвитку облдержадміністрації призначеною на посаду начальника відділу фінансово-кредитного забезпечення, завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; за №264 від 23.12.2005 року на суму 97047 грн. 01 коп., яке завірила своїм підписом та подала для підпису ОСОБА_10; за №34 від 17.03.2006 року на суму 88932 грн. 03 коп., яке завірила своїм підписом та подала для підпису ОСОБА_10.

Отримавши вищевказані складені ОСОБА_4 платіжні доручення про перерахування компенсаційних коштів в ЖФ АКБ "Мрія", ОСОБА_3, з метою незаконного надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ВАТ "Корнинський цукровий завод" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету коштів на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ВАТ "Корнинський цукровий завод" компенсації, не повідомив про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією рішення щодо ВАТ "Корнинський цукровий завод" не прийняв, та, усвідомлюючи незаконність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17 Порядку та п.3, п.5, п.6 Постанови завірив своїм підписом складені ОСОБА_4 платіжні доручення, а саме: за №2 від 14.05.2004 року на суму 42927 грн. 49 коп.; за №7 від 02.03.2004 року на суму 30575 грн. 34 коп.; за №14 від 28.05.2004 року на суму 44789 грн. 42 коп.; за №19 від 01.07.2004 року на суму 18771 грн. 70 коп.; за №23 від 24.03.2004 року на суму 27616 грн. 44 коп.; за №39 від 02.07.2004 року на суму 18381 грн. 44 коп.; за №49 від 28.07.2004 року на суму 11122 грн. 97 коп.; за №88 від 16.08.2004 року на суму 4463 грн. 90 коп.; за №104 від

1. 16.08.2004 року на суму 40652 грн. 69 коп.; за №109 від 16.09.2004 року на суму 30431 грн. 43 коп.; за №133 від 16.09.2004 року на суму 20233 грн. 76 коп.; за №157 від 29.10.2004 року на суму 29508 грн. 20 коп.; за №176 від 20.10.2004 року на суму 91245 грн. 06 коп.; за №216 від 30.12.2004 року на суму 60029 грн. 85 коп.; за №228 від 30.12.2004 року на суму 90491 грн. 80 коп.; за №37 від

1. 19.04.2004 року на суму 30575 грн. 34 коп.; за №45 від 20.04.2005 року на суму 58019 грн. 19 коп.; за №67 від 26.05.2005 року на суму 62330 грн. 53 коп.; за №84 від 17.06.2005 року на суму 62091 грн. 47 коп.; за №137 від 23.08.2005 року на суму 87830 грн. 03 коп.; за №160 від 15.09.2005 року на суму 99478 грн. 58 коп.

2. 19.04.2005

При отриманні з Держбюджету коштів за складеними ОСОБА_4 вищезазначеними платіжними дорученнями, та завірених підписами ОСОБА_7, ОСОБА_12, ОСОБА_10, які не розуміли злочинність своїх дій, а також підписами ОСОБА_3 і ОСОБА_4, ЖФ АКБ "Мрія" протягом з квітня 2004 року по квітень 2006 року перераховано ВАТ "Корнинський цукровий завод" компенсаційні кошти на загальну суму 1039765 грн. 80 коп.

Таким чином, внаслідок дій ОСОБА_4 та ОСОБА_3 в період з квітня

2004 року по квітень 2006 року ВАТ "Корнинський цукровий завод" незаконно
отримало з Державного бюджету компенсаційні кошти в сумі 1039765 грн. 80
коп., що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним
інтересам.
Згідно додатку №3 Закону України "Про Державний бюджет України на
2005 рік" від 23 грудня 2004 року передбачено видатки Державного бюджету
України на 2005 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств
агропромислового комплексу через механізм здешевлення короткострокових та
довгострокових кредитів в сумі 350 млн. гривень. Згідно постанови Кабінету
Міністрів України №34 від 15 січня 2005 року "Про порядок використання
коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2005 рік на
здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу
через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів" установлено
використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2005
рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового
комплексу через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів,
згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2004 р. N184.
Наказом Міністерства аграрної політики України №12 від 17.01.2005 року "Про затвердження Розподілу коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2005 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів, та інших документів щодо здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів" на 2005 рік передбачено фінансування Житомирської області на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення короткострокових та довгострокових кредитів на суму 12 млн. 384 тис. грн.
Розпорядженням голови Житомирської облдержадміністрації №47 від 25.03.2005 р. на виконання ч.6 ст. 23 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік", постанови Кабінету Міністрів України №34 від 15.01.2005 року "Про порядок використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2005 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко і довгострокових кредитів" (далі Постанова) та наказу Мінагрополітики №12 від 17.01.2005 року «Про затвердження розподілу коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2005 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів" затверджено склад

конкурсної комісії для визначення переможців конкурсу за
встановленими критеріями, яка діяла протягом 2005 року. Згідно з вказаним розпорядженням секретарем комісії призначено начальника відділу фінансово-кредитної політики головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації ОСОБА_3.
В березні 2004 року за усним розпорядженням першого заступника начальника головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації ОСОБА_7 виконання обов'язків секретаря комісії було покладено як на ОСОБА_3 так і на головного фінансиста відділу фінансово-кредитної та податкової політики ОСОБА_4, які ознайомились з Постановою та Порядком і в повному обсязі знали обов'язки секретаря комісії, а також умови та порядок проведення конкурсу.
ОСОБА_3 виконував обов'язки секретаря конкурсної комісії за Розпорядженням голови Житомирської облдержадміністрації №47 від 25.03.2005 p., а ОСОБА_4 за спеціальним повноваженням, а саме за усною вказівкою свого прямого начальника - першого заступника начальника головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації ОСОБА_7
До кола обов'язків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 як секретаря комісії відповідно до п. 12 Порядку входить перевірка поданих на конкурс документів, при їх достатності та відповідності до Порядку їх реєстрація у книзі реєстрації учасників конкурсу щодо визначення переліку підприємств агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів (далі книга реєстрації).
13.06.05 дочірнє підприємство „Ружии - молоко" смт. Ружин в особі директора ОСОБА_20 уклало з Рівненською філією AT „Кредит Банк (Україна)" в особі директора філії ОСОБА_22 два довгострокові кредитні договори: №145-05 про надання вказаному підприємству інвестиційного кредиту в сумі 1 500 000 грн. терміном до 12 червня 2008 року зі сплатою 18, 5 відсотків річних для придбання виробничого обладнання, а також кредитний договір №146-05 про відкриття кредитної лінії з максимальним лімітом заборгованості 1500000 гривень терміном дії до 12 червня 2007 року та сплатою 18 відсотків річних" для поповнення обігових коштів для закупівлі сировини та матеріалів, та оплати за надані послуги по транспортуванню продукції.
В другій половині серпня 2005 року директор ДП "Ружин-молоко" ОСОБА_23 з метою отримання з Держбюджету фінансової допомоги, подав конкурсній комісії для участі в конкурсі неповний пакет передбачених п.9 Порядку документів щодо надання компенсації у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки за вищевказаними банківськими довгостроковими кредитами. Згідно з наданою комісії фінансовою звітністю збитки ДП "Ружин-молоко" від фінансово-господарської діяльності за 2004 рік склали 193.8 тис. грн. грн., а за 1-е півріччя 2005 року 164.7 тис. грн., тобто підприємство не отримувало прибутки.
Відповідно до п.13 Порядку, згідно з яким "подані не в повному обсязі документи не реєструються і повертаються претенденту з зазначенням причин
повернення", п.17 Порядку, згідно з яким "претендент не може бути зареєстрований як учасник конкурсу, якщо подані документи не відповідають вимогам, передбаченим п.9 цього Порядку", п.18 Порядку, згідно з яким "до участі в конкурсі не допускаються підприємства, які не отримують прибутків (для довгострокових кредитів)", ДП "Ружин-молоко" не мало права на участь у конкурсі на отримання з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення кредитів.
Відповідно до п.6 Постанови, "компенсація за довгостроковими кредитами надається іншим підприємствам агропромислового комплексу виключно на кредитування закупівлі обладнання для переробки сільськогосподарської продукції", за умовами кредитного договору №146-05 в частині його цільового призначення, а саме "поповнення обігових коштів для закупівлі сировини та матеріалів, та оплати за надані послуги по транспортуванню продукції", ДП "Ружин-молоко" за вказаним кредитом не мало підстав для отримання з Держбюджету фінансової допомоги.
ОСОБА_4, з 1 квітня 2003 року перебуваючи на посаді головного фінансиста відділу фінансово-кредитної та податкової політики головного управління, перебуваючи на займаній посаді згідно до своєї посадової інструкції, затвердженою 01.04.2003 року першим заступником начальника головного управління ОСОБА_7, була зобов'язана організовувати та здійснювати в межах визначених лімітів фінансування сільськогосподарських підприємств.

Крім того, виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, ОСОБА_4 відповідно до п.12 Порядку зобов'язана перевіряти подані на конкурс документи та реєструвати їх у книзі реєстрації учасників конкурсу щодо визначення переліку підприємств агропромислового комплексу для надання компенсації.

В період часу з 16 по 30 серпня 2005 року в денний час ОСОБА_4, знаходячись у своєму службовому кабінеті облдержадміністрації за адресою: м. Житомир, майдан Рад, 3, перебуваючи на займаній посаді, виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ДП "Ружин-молоко" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, достовірно знаючи про протиправність своїх дій, з метою незаконного надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету компенсації, в порушення п. 9 Порядку, за відсутності заявок на участь конкурсі, нотаріально посвідчених копій кредитних угод, графіків погашення кредитів та сплати процентів за ними (завірених банком), довідки-розрахунку банку про суму плати за весь період користування кредитами з визначенням суми, що відшкодовується за рахунок компенсації, інформації про прострочену заборгованість з виплати заробітної плати, а також про заборгованість перед державним і місцевими бюджетами (податкові платежі, позички тощо) та Пенсійним фондом і з орендної плати за земельні та майнові паї, прийняла наданий ДП "Ружин-молоко" неповний пакет документів щодо отримання компенсації та в порушення п.12, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.6 Постанови під №147 незаконно зареєструвала в книзі реєстрації учасників конкурсу ДП "Ружин-молоко" як претендента на отримання з Держбюджету фінансової підтримки.

Після цього ОСОБА_4, прийнявши всупереч встановленому порядку незаконне рішення про реєстрацію ДП "Ружин-молоко" як учасника конкурсу в період часу з 16 по 30 серпня 2005 року надала представлені ДП "Ружин-молоко" документи для ознайомлення своєму прямому та безпосередньому керівнику - начальнику відділу фінансово-кредитної та податкової політики головного управління ОСОБА_3.

30 серпня 2005 року ОСОБА_3 з метою незаконного надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету компенсації за залзАеними кредитами, подав на розгляд конкурсної комісії пакет документів, наданих ДП "Ружин-молоко" для отримання компенсації за вищевказаними банківськими кредитами.

Цього ж дня, в ході засідання конкурсної комісії, яке відбулось в службовому кабінеті голови комісії заступника голови Житомирської облдержадміністрації ОСОБА_24 в приміщенні облдержадміністрації, комісією було виявлено невідповідність поданих на конкурс ДП "Ружин-молоко" документів умовам Порядку. В зв'язку з цим відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії №8 від 30 серпня 2005 року комісією було прийнято рішення про відмову в наданні ДП "Ружин-молоко" компенсації, та дано вказівку спеціалістам головного управління по ДП "Ружин-молоко" та ряду інших підприємствах допрацювати подані ними документи.

06 вересня 2005 року, ОСОБА_4, прийнявши всупереч встановленому порядку незаконне рішення про реєстрацію ДП "Ружин-молоко" як учасника конкурсу, перебуваючи на займаній посаді, виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно в інтересах ДП "Ружин-молоко" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету компенсації, достовірно знаючи, що конкурсною комісією згідно з проколом №8 від 30 серпня 2005 року через неповноту поданих на конкурс документів відмовлено в наданні ДП "Ружин-молоко" компенсації, тобто рішення про надання компенсації вказаному підприємству комісією не приймалось, усвідомлюючи протиправність своїх дій, вчинила службове підроблення, а саме без рішення конкурсної комісії про визнання ДП "Ружин-молоко" переможцем конкурсу, в порушення п.4 Постанови, згідно з яким довідки про надання підприємству компенсації, які подаються банкам для її нарахування, конкурсна комісія видає переможцям конкурсу, внесла в офіційні документи - в довідку за №147 від 06.09.2005 року завідомо неправдиві відомості про надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету компенсації у розмірі 7 відсотків річних за короткостроковим кредитом, та в довідку за №147 від 6.09.2005 року завідомо неправдиві відомості про надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету компенсації у розмірі 8 відсотків річних за довгостроковим кредитом.

Після цього ОСОБА_4 передала складені нею довідки за №147 від 06.09.2005 року, в які вона внесла завідомо неправдиві відомості про надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету компенсації за короткостроковим та довгостроковим кредитами, своєму прямому та безпосередньому керівнику начальнику відділу фінансово-кредитної та податкової політики головного управління Mej; ьниченку.

ОСОБА_3, згідно наказу начальника головного управління сільського господарства та продовольства Житомирської облдержадміністрації за №12-к від 1 квітня 1003 року обіймаючи посаду начальника відділу фінансово-кредитної та податкової політики вказаного головного управління, згідно до своєї посадової інструкції, затвердженої 01.04.2003 року першим заступником начальника головного управління сільського господарства та продовольства Житомирської облдержадміністрації ОСОБА_7, зобов'язаний проводити розрахунки по одержанню сільськогосподарськими підприємствами кредитних ресурсів, надавати вказаним підприємствам необхідну допомогу в оформлені документів для одержання кредитів від комерційних банків, а також готувати документи на координаційну раду.

Крім того, являючись секретарем конкурсної комісії, ОСОБА_3 відповідно до п.12 Порядку зобов'язаний перевіряти подані на конкурс документи та реєструвати їх у книзі реєстрації учасників конкурсу щодо визначення переліку підприємств агропромислового комплексу для надання компенсації.

06 вересня 2006 року в денний час ОСОБА_3, знаходячись в приміщенні Житомирської облдержадміністрації, перебуваючи на займаній посаді, будучи секретарем конкурсної комісії, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ДП "Ружин-молоко з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадмінк грації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ДП "Рзжин-молоко" з Держбюджету компенсації, усвідомлюючи, що ДП "Ружин-молоко" через неповноту поданих документів, через збитковий стан фінансово-господарської діяльності та в зв'язку з невідповідністю цільового призначення довгострокового кредиту за кредитним договором №146-05 умовам п.6 Постанови не має законного права

на отримання компенсації, достовірно знаючи, що конкурсною комісією згідно з проколом №8 від 30 серпня 2005 року відмовлено в наданні ДП "Ружин-молоко" фінансової підтримки через неповноту поданих на конкурс докзлентів, тобто рішення про надання компенсації вказаному підприємству комісією не приймалось, в порушення п.9, п.12, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.4, п.6 Постанови, вчинив службове підроблення, а саме засвідчив своїми підписами довідки за №147 від 6.09.2005 року, в які ОСОБА_4 внесено завідомо неправдиві відомості про надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету компенсації у розмірі 7 відсотків річних за короткостроковим кредитом, та в розмірі 8 відсотків річних за довгостроковим кредитом. Після цього довідки за №147 від 6.09.2005 року були надані Рівненській філії AT „Кредит Банк (Україна)" для нарахування ДП "Ружин-молоко" компенсації.

ОСОБА_4, в денний час 26.09.2005 року, знаходячись в приміщені облдержадміністрації, відповідно до наказу начальника головного управління №2к від 15.09.2005 року обіймаючи посаду начальника відділу фінансово-кредитного забезпечення головного управління, будучи зобов'язана згідно до своєї посадової інструкції, затвердженою 01.04.2003 року першим заступником начальника головного управління ОСОБА_7, проводити розрахунки по одержанню сільськогосподарськими підприємствами кредитних ресурсів, надавати вказаним підприємствам необхідну допомогу в оформлені документів для одержання кредитів від комерційних банків, а також готувати документи на координаційну раду, достовірно знаючи, що ДП "Ружин-молоко" не має законного права приймати участь у конкурсі та отримувати з Держбюджету компенсацію за вищевказаними довгостроковими кредитами, оскільки вказане підприємство не отримує прибутки, подані на конкурс документи не відповідають п.9 Порядку, а також умови кредитного договору №146-05 від 13.06.2005 року в частині цільового призначення суперечать п.6 Постанови, виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно в інтересах ДП "Ружин-молоко" з мотивів кар'єризму, а" саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління і сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету компенсації, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в порушення п.9, п.12, п.13, п.17 Порядку та п.6 Постанови, незаконно подала на розгляд конкурсної комісії, а саме члену конкурсної комісії першому заступнику начальника головного управління ОСОБА_7 пакет документів, наданих ДП "Ружин-молоко" для отримання компенсації за вищевказаними банківськими кредитами. При цьому ОСОБА_4 ввела ОСОБА_7 в оману, завіривши його про законність надання ДП "Ружин-молоко" компенсації, та в доповідній записці вказавши, що кредитний договір №146-05 від 13.06.2005 року є короткостроковим.

26.09.2005 року в денний час під час засідання конкурсної комісії, яке проходило в службовому кабінеті голови конкурсної комісії - заступника голови Житомирської облдержадміністрації ОСОБА_243а адресою: м. Житомир, майдан Рад, 1, член конкурсної комісії ОСОБА_7, виступаючи доповідачем по підприємствам-претендентам на отримання компенсації, будучи введеним ОСОБА_4 в оману щодо законності надання ДП "Ружин-молоко" фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів, в зв'язку з цим не довів до відома членів комісії, що ДП "Ружин-молоко" через;збитковий стан, невідповідність поданих на конкурс документів п.9 Порядку, та через невідповідність умов кредитного договору №146-05 від 13.06.2005 року в частині цільового призначення кредиту п. 6 Постанови, не має права на отримання з Держбюджету компенсації, та запропонував комісії включити ДП "Ружин-молоко" в перелік переможців конкурсу з наданням вказаному товариству з Держбюджету компенсації у розмірі 7 відсотків річних за кредитним договором №146-05 від 13.06.2005 року як за короткостроковим кредитом, та в розмірі 8 відсотків річних за довгостроковим кредитом за кредитним договором №145-05 від 13.06.2005 року.

Комісією не було виявлено, що ДП "Ружин-молоко" не має законного права на отримання фінансової допомоги через механізм здешевлення кредитів, оскільки подані вказаним підприємством документи не відповідають п.9 Порядку, кредитний договір №146-05 від 13.06.2005 року являється довгостроковим і його цільове призначення не відповідає умовам п.6 Постанови, та через збитковий стан відповідно до п.18 Порядку ДП "Ружин-молоко" за вищевказаними кредитами не має права на участь у конкурсі.

Після цього, 26.09.2005 року в денний час, під час засідання конкурсної комісії, яке в приміщенні Житомирської облдержадміністрації за адресою : м. Житомир, майдан Рад, 1, ОСОБА_4, з метою незаконного надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету компенсації, перебуваючи на займаній посаді, виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно в інтересах ДП "Ружин-молоко" з мотивів кар'єризму, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, нехтуючи діючим законодавством, достовірно знаючи про незаконність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.6 Постанови, разом з членами конкурсної комісії, яким внаслідок злочинних дій ОСОБА_4 не було відомо про незаконність надання ДП "Ружин-молоко" компенсації через механізм здешевлення коротко-та довгострокових кредитів, прийняла незаконне рішення про визнанні! вказаного підприємства переможцем конкурсу з наданням йому Держбюджету компенсації у розмірі 7% відсоткової ставки за короткостроковим кредитом та в розмірі 8% відсоткової ставки за довгостроковим кредитом.

26.09.2005 року в денний час, після засідання конкурсної комісії, ОСОБА_4, знаходячись в приміщенні облдержадміністрації, перебуваючи на займаній посаді, будучи секретарем конкурсної комісії, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в

інтересах ДП "Ружин-молоко" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету фінансової підтримки через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ДП "Ружин-молоко" компенсації, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.6 Постанови внесла в протокол засідання конкурсної комісії з питань кредитування №9 від 29.09.2005 року відомості про надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету компенсації у розмірі 7% відсоткової ставки за короткостроковим кредитом та в розмірі 8% відсоткової ставки за довгостроковим кредитом, та засвідчила своїм підписом вказаний протокол засідання конкурсної комісії.

ОСОБА_4, знаходячись у своєму службовому кабінеті облдержадміністрації за адресою: м. Житомир, майдан Рад, 3, з метою незаконного надання ДП "Ружин-молоко" компенсації, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ДП „Ружин-молоко" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету коштів на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, та з метою покращення показників на цій ділянці роботи, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ДП "Ружин-молоко" компенсації, не повідомила про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією рішення щодо ДП "Ружин-молоко" не прийняла, та, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, в порушення п.8 Постанови, згідно з яким "для отримання суми компенсації банки, які надали коротко- чи довгострокові кредити, подають до 7 числа місяця, що настає за звітним, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних держадміністрацій по два примірники реєстрів позичальників, які взяли кредити у цих банках і за результатами конкурсу отримали право на компенсацію і нотаріально посвідчених копій укладених кредитних угод, а також виписку банку про отримання позичальниками кредиту та довідку-розрахунок банку про суму плати за кредит за відповідний період з визначенням суми, що відшкодовується за рахунок компенсації", без надання Рівненською філією AT „Кредит Банк (Україна)" нотаріально посвідчених копій укладеної кредитної угоди з ДП "Ружин-молоко", а також виписки банку про отримання позичальниками кредиту та довідки-розрахунку банку про суму


плати за кредит за відповідний період з визначенням суми, що
відшкодовується за рахунок компенсації, достовірно знаючи про незаконність надання ДП "Ружин-молоко" компенсації, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, в період часу з жовтня 2005 року по серпень 2006 року щомісяця при отриманні виданих Рівненською філією AT „Кредит Банк (Україна)" реєстрів підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення довгострокових кредитів з вказаними в них нарахованої за певний місяць суми компенсації для ДП "Ружин-молоко", в порушення п.9, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.6, п.8 Постанови незаконно включала вказані суми компенсації для ДП "Ружин-молоко" в реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків, а саме: в реєстри по короткостроковим кредитам: в сумі 21 361 грн. 57 коп.3а січень-серпень 2005 року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 8 750 грн. за січень-вересень

2005 року, який, будучи з 15 вересня 2005 року згідно з наказом №2к
начальника головного управління агропромислового розвитку
облдержадміністрації призначеною на посаду начальника відділу фінансово-
кредитного забезпечення, завірила своїм підписом та надала для підпису
ОСОБА_7; в сумі 9 041 грн. 67 коп.3а січень-жовтень 2005 року, який
завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; в сумі 8 750 грн. за
листопад та в сумі 9 041 грн. 66 коп.3а грудень в реєстр за січень-грудень 2005
року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10, в реєстри
по довгостроковим кредитам: в сумі 21 333 грн. 33 коп.3а січень-серпень 2005
року, який надала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_7; в сумі 10 010 грн.
81 коп.3а січень-вересень 2005 року, який, будучи з 15 вересня 2005 року
згідно з наказом №2к начальника головного управління агропромислового
розвитку облдержадміністрації призначеною на посаду начальника відділу
фінансово-кредитного забезпечення, завірила своїм підписом та надала для
підпису ОСОБА_7; в сумі 10 333 грн. 33 коп.3а січень-жовтень 2005 року,
який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; в сумі 10 000
грн. за листопад 2005 року та в сумі 10 332 грн. 97 коп.3а грудень 2005 року в
реєстр за січень-грудень 2005 року, який завірила своїм підписом та надала
для підпису ОСОБА_10; в сумі 10 333 грн. 33 коп.3а січень 2006 року, який
завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; в сумі 10 333 грн. 33
коп.3а січень 2006 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису
ОСОБА_10; в сумі 10 333 грн. 33 коп.3а січень 2006 року, який завірила своїм
підписом та надала для підпису ОСОБА_10; в сумі 10 333 грн. 33 коп.3а січень
2006 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10
ОСОБА_4, обіймаючи посаду начальника відділу фінансово-кредитного
забезпечення головного управління, завірила своїм підписом складені за її вказівкою головним економістом відділу ОСОБА_19, яка не розуміла злочинний характер своїх дій, наступні реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків по довгостроковим кредитам, в які незаконно були включені суми компенсації для ДП "Ружин-молоко" через Рівненську філію AT "Кредит-банк (Україна)", а саме: в сумі 10 889 грн. 41 коп.3а січень 2006 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10
P.I.; в сумі 19 442 грн. 22 коп.3а січень-лютий 2006 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; в сумі 10 115 грн. 56 коп.3а січень-березень 2006 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_14; в сумі 9 722 грн. 22 коп.3а січень-квітень 2006 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; в сумі 9 971 грн. 11 коп.3а січень-травень 2006 року, який завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; а всього незаконно включила суми компенсації для ДП "Ружин-молоко" в реєстри підприємств агропромислового комплексу на здійснення фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів Житомирської області в розрізі банків на загальну суму 167 581 грн. 82 коп. Отримавши вищевказані складені ОСОБА_4 реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків, ОСОБА_3, з метою незаконного надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ДП "Ружин-молоко" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, усвідомлюючи, що ДП "Ружин-молоко" через неповноту поданих документів, через збитковий стан фінансово-господарської діяльності та в зв'язку з невідповідністю цільового призначення довгострокового кредиту за кредитним договором №146-05 умовам п.6 Постанови не має законного права на отримання компенсації, достовірно знаючи, що конкурсною комісією згідно з проколом №8 від 30 серпня 2005 року відмовлено в наданні ДП "Ружин-молоко" фінансової підтримки через неповноту поданих на конкурс документів, тобто рішення про надання компенсації вказаному підприємству комісією не приймалось, в порушення п.9, п.12, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.4, п.6, п.8 Постанови, завірив своїм підписом складені ОСОБА_4 реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків, а саме: за січень-серпень 2005 року за довгостроковими кредитами, за січень-серпень 2005 року за короткостроковими кредитами.
Завірені підписами ОСОБА_7, та ОСОБА_10, ОСОБА_14, які не розуміли злочинність своїх дій, а також підписами ОСОБА_3 і ОСОБА_4, реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків надавались до Мінагрополітики України. На підставі даних реєстрів Мінагрополітики України подавало Державному казначейству в установленому порядку розподіл коштів для касового виконання державного бюджету за видатками на здійснення компенсації.
При надходженні компенсаційних коштів до управління Держказначейства в Житомирській області ОСОБА_4, знаходячись у своєму службовому кабінеті облдержадміністрації, з метою незаконного надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету фінансової допомоги через механізм

здешевлення коротко- та довгострокових кредитів,
зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ДП "Ружин-молоко" з мотивів кар'єризму, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ДП "Ружин-молоко" компенсації, не повідомила про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією рішення щодо ДП "Ружин-молоко" не прийняла, та, усвідомлюючи незаконність своїх дій, в порушення п.9, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.6, п.8 Постанови в період часу з жовтня 2005 року по серпень 2006 року складала платіжні доручення про перерахування управлінням Держказначейства в Житомирській області в Рівненську філію AT „ОСОБА_21 (Україна)" компенсаційних коштів для ДП "Ружин-молоко", а саме : за №166 від 15.09.2005 року на суму 42 694 грн. 90 коп., яке подала для підпису ОСОБА_3 та ОСОБА_10; за №192 від 14.10.2005 року на суму 18 760 грн. 81 коп., яке подала для підпису ОСОБА_13 та ОСОБА_7; за №211 від 21.11.2005 року на суму 19 375 грн., яке подала для підпису ОСОБА_13 та ОСОБА_10; за №235 від 16.12.2005 року на суму 18 750 грн., яке, будучи з 15 вересня 2005 року згідно з наказом №2к начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації призначеною на посаду начальника відділу фінансово-кредитного забезпечення, завірила своїм підписом та надала для підпису ОСОБА_10; за №263 від 23.12.2005 року на суму 19 374 грн. 63 коп., яке завірила своїм підписом та подала для підпису ОСОБА_10; за №33 від 17.03.2006 року на суму 19 442 грн. 22 коп., яке завірила своїм підписом та подала для підпису ОСОБА_10; за №120 від 18.04.2006 року на суму 10 115 грн. 56 коп., яке завірила своїм підписом та подала для підпису ОСОБА_10; за №158 від 18.05.2006 року на суму 9 722 грн. 22 коп., яке завірила своїм підписом та подала для підпису ОСОБА_10
Отримавши вищевказані складені ОСОБА_4 платіжні доручення про перерахування компенсаційних коштів в Рівненську філію AT „ОСОБА_21 (Україна)", ОСОБА_3, з метою незаконного надання ДП "Ружин-молоко" з Держбюджету фінансової допомоги, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ДП "Ружин-молоко" з мотивів кар'єризму, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ДП "Ружин-молоко" компенсації, не повідомив про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією рішення щодо ДП "РУЖИН-МОЛОКО" не прийняв, та, усвідомлюючи незаконність своїх дій, в порушення п.9, п.3, п.17, п.18 Порядку та п.8 Постанови завірив своїм підписом складене ОСОБА_4 платіжне доручення за №166 від 15.09.2005 року на суму 42 694 грн. 90 коп.
При отриманні з Держбюджету коштів за складеними ОСОБА_4 вищезазначеними платіжними дорученнями, та завірених підписами ОСОБА_7, ОСОБА_10, ОСОБА_13, які не розуміли злочинність своїх дій, а
також підписами ОСОБА_3 і ОСОБА_4, Рівненською філією AT „ОСОБА_21 (Україна)" протягом з вересня 2005 року по серпень 2006 року перераховано ДП "Ружин-молоко" компенсаційні кошти на загальну суму 167 581 грн. 82 коп.
Таким чином внаслідок дій ОСОБА_4 та ОСОБА_3 в період з вересня 2005 року по серпень 2006 року ДП "Ружин-молоко" незаконно отримало з Державного бюджету компенсаційні кошти в сумі 167 581 грн. 82 коп., що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
29 листопада 2005 року ТОВ "Поліська аграрна група" с. Поліське Коростенського району Житомирської області в особі директора ОСОБА_25 уклало з AT "Індустріально-експортний банк" в особі заступника директора департаменту Київське регіональне управління ОСОБА_26 довгостроковий кредитний договір №99/05-ю про відкриття кредитної лінії в розмірі 12 120 000 грн. строком дії з 29 листопада 2005 року по 28 листопада 2008 року з відсотковою ставкою 20 відсотків річних з призначенням кредиту "на придбання основних засобів сільськогосподарського призначення"; довгостроковий кредитний договір №99/05-1-ю про відкриття кредитної лінії в розмірі 7 500 000 грн. строком дії з 29 листопада 2005 року по 28 листопада 2008 року з відсотковою ставкою 20 відсотків річних з призначенням кредиту "поповнення обігових коштів"; та довгостроковий кредитний договір №99/05-2-ю про відкриття кредитної лінії в розмірі 2 000 000 грн. строком дії з 29 листопада 2005 року по 28 листопада 2008 року з відсотковою ставкою 20 відсотків річних з призначенням кредиту "реконструкція виробничих об'єктів сільськогосподарського призначення".
29 листопада 2005 року директор ТОВ "Поліська аграрна група" ОСОБА_25 з метою незаконного отримання з Держбюджету компенсації за вищевказаними банківськими кредитами, для участі в конкурсі подав конкурсній комісії, а саме безпосередньо ОСОБА_4, неповний пакет передбачених п.9 Порядку документів щодо надання компенсації у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки за вищевказаним банківським кредитом. Згідно з наданою комісії фінансовою звітністю за 9 місяців 2005 року збитки ТОВ "Поліська аграрна група" від фінансово-господарської діяльності за вказаний період часу склали 700 грн., тобто підприємство не отримувало прибутки.
В той же час ТОВ "Поліська аграрна група" після укладення вищевказаних кредитних угод протягом 2005 року фактично отримало кредитні кошти лише 29.12.2005 року в сумі 1 532 502 грн. за кредитним договором №99/05-ю та в сумі 29 342 грн. 20 коп.3а кредитним договором №99/05-2-ю, тобто станом на 29 листопада 2005 року вказане підприємство кредит не залучило.
Відповідно до п.13 Порядку, згідно з яким "подані не в повному обсязі документи не реєструються і повертаються претенденту з зазначенням причин повернення", п.17 Порядку, згідно з яким "претендент не може бути зареєстрований як учасник конкурсу, якщо подані документи не відповідають вимогам, передбаченим п.9 цього Порядку", п.18 Порядку, згідно з яким "до участі в конкурсі не допускаються підприємства, які не отримують прибутків
(для довгострокових кредитів)", а також зважаючи, що проведення останнього засідання конкурсної комісії було призначено на 29.11.2005 року, в зв'язку з чим відповідно до п.П Порядку, згідно з яким комісія закінчує приймання заявок на участь у конкурсі та документів, що додаються до них, за
1. 2 робочих дні до початку проведення останнього засідання конкурсної комісії", ТОВ "Поліська аграрна група" не мало права на участь у конкурсі на отримання
2. 3 Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення кредитів.
ТОВ "Поліська аграрна група" не мало права на отримання компенсації за умовами кредитного договору №99/05-1-ю в частині його цільового призначення - "поповнення обігових коштів".
ОСОБА_4, обіймаючи посаду начальника відділу фінансово-кредитного забезпечення головного управління, була зобов'язана згідно до своєї посадової інструкції, проводити розрахунки по одержанню сільськогосподарськими підприємствами кредитних ресурсів, надавати вказаним підприємствам необхідну допомогу в оформлені документів для одержання кредитів від комерційних банків, а також готувати документи на координаційну раду.
Виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, ОСОБА_4 відповідно до п.12 Порядку зобов'язана перевіряти подані на конкурс документи та реєструвати їх у книзі реєстрації учасників конкурсу щодо визначення переліку підприємств агропромислового комплексу для надання компенсації.
29 листопада 2005 року ОСОБА_4, знаходячись у своєму службовому кабінеті облдержадміністрації за адресою: м. Житомир, майдан Рад, З, перебуваючи на займаній посаді, виконуючи обов'язки секретаря конкурсної комісії за спеціальним повноваженням, достовірно знаючи про дату останнього засідання комісії - 29.11.2005 року, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ТОВ "Поліська аграрна група" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, усвідомлюючи протиправність своїх дій, з метою незаконного надання ТОВ "Поліська аграрна група" з Держбюджету компенсації, в порушення п.9 Порядку, за відсутності нотаріально посвідчених копій кредитних угод, графіків погашення кредитів та сплати процентів за ними (завірених банком), інформації про заборгованість перед Державним і місцевими бюджетами та Пенсійним фондом, та в порушення п.9, п.П, п.12, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.3, 6 Постанови прийняла від директора ТОВ "Поліська аграрна група" ОСОБА_25 неповний пакет документів щодо отримання компенсації, не зареєструвавши вказане підприємство в книзі реєстрації як учасника конкурсу.
Безпосередньо після цього, 29.11.2005 року ОСОБА_4, прийнявши всупереч встановленому порядку від директора ТОВ "Поліська аграрна група"
ОСОБА_25 документи для участі в конкурсі, надала вказані документи для ознайомлення секретарю конкурсної комісії ОСОБА_3.

ОСОБА_3, відповідно до наказу начальника головного управління №2к від 15.09.2005 р. обіймаючи посаду головного економіста відділу фінансово-кредитного забезпечення, являючись службовою особою, будучи секретарем конкурсної комісії, відповідно до п.12 Порядку зобов'язаний перевіряти подані на конкурс документи та реєструвати їх у книзі реєстрації учасників конкурсу щодо визначення переліку підприємств агропромислового комплексу для надання компенсації.

29 листопада 2005 року ОСОБА_3, отримавши наданий йому ОСОБА_4 пакет документів ТОВ "Поліська аграрна група" щодо надання даному підприємству компенсації, вивчив вказані документи та пересвідчився у тому, що ТОВ "Поліська аграрна група" немає законного права на участь у конкурсі та на отримання компенсації, оскільки підприємство, являючись збитковим, уклало довгострокові кредитні угоди, подані на конкурс документи не відповідають п.9 Порядку, умови кредитного договору №99/05-1-ю в частині цільового призначення явно суперечать вимогам Постанови та Порядку, підприємством подано на конкурс документи після закінчення встановлених Порядком строків приймання заявок і документів на участь у конкурсі. В зв'язку з цим ОСОБА_3, маючи досвід роботи в відділі фінансово-кредитної та податкової політики головного управління, був зобов'язаний відповідно до п.9, п.11, п.12, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.3, п.6 Постанови не допустити ТОВ "Поліська аграрна група" до участі в конкурсі та подані не в повному обсязі документи повернути претенденту із зазначенням причин повернення.

ОСОБА_3, 29.11.2005 року в денний час, знаходячись в приміщенні Житомирської облдержадміністрації, перебуваючи на займаній посаді, будучи секретарем конкурсної комісії, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ТОВ "Поліська аграрна група" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ТОВ "Поліська аграрна група" з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, достовірно знаючи, що ТОВ "Поліська аграрна група" не має законного права на отримання компенсації, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в порушення п.9, п.П, п.12, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.3, п.6 Постанови, незаконно подав на розгляд конкурсної комісії, а саме члену конкурсної комісії першому заступнику начальника головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації ОСОБА_7 пакет документів, наданих ТОВ "Поліська аграрна група" для отримання компенсації у вигляді часткового і відшкодування відсоткової ставки за вищевказаними банківськими кредитами, умисно не довівши до відома останнього відомості про незаконність надання ТОВ "Поліська аграрна група" компенсації.

29.11.2005 року в денний час, під час засідання конкурсної комісії, яке проходило в службовому кабінеті голови конкурсної комісії - заступника голови Житомирської облдержадміністрації ОСОБА_243а адресою: м. Житомир, майдан Рад, 1, член конкурсної комісії ОСОБА_7, виступаючи доповідачем по підприємствам-претендентам на отримання компенсації, будучи введеним ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в оману щодо законності надання ТОВ "Поліська аграрна група" компенсації, в зв'язку з цим не довів до відома членів комісії, що ТОВ "Поліська аграрна група" не має законного права на отримання фінансової допомоги через механізм здешевлення кредитів, оскільки вказане підприємство звернулось на конкурс після закінчення встановлених Порядком строків приймання заявок і документів на здасть у конкурсі, подані підприємством документи не відповідають п.9 Порядку, умови кредитного договору №99/05-1-ю в частині цільового призначення не відповідають умовам Постанови, ТОВ "Поліська аграрна група" через збитковий стан за вищевказаними довгостроковими кредитами відповідно до п.18 Порядку не має права на участь у конкурсі, запропонував комісії включити ТОВ "Поліська аграрна група" в перелік переможців конкурсу з наданням вказаному товариству з Держбюджету компенсації у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки в розмірі 14 відсотків за кредитом в сумі 21 млн. 120 тис. грн., в розмірі 10 відсотків за кредитом в сумі 7 млн. 500 тис. грн., та в розмірі 12 відсотків за кредитом в сумі 2 млн. грн.

29.11.2005 року в денний час, під час засідання конкурсної комісії, яке проходило в службовому кабінеті заступника голови облдержадміністрації ОСОБА_24 в приміщенні Житомирської облдержадміністрації за адресою: м. Житомир, майдан Рад, 1, ОСОБА_3 з метою незаконного надання ТОВ "Поліська аграрна група" з Держбюджету компенсації, перебуваючи на займаній посаді, будучи секретарем конкурсної комісії, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно в інтересах ТОВ "Поліська аграрна група" з мотивів кар'єризму, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, нехтуючи діючим законодавством, достовірно знаючи про незаконність своїх дій, в порушення п.9, п.11, п.12, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.3, п.6 Постанови, разом з членами конкурсної комісії, яким внаслідок злочинних дій ОСОБА_4 та ОСОБА_3, не було відомо про незаконність надання ТОВ "Поліська аграрна група" компенсації через механізм здешевлення коротко-та довгострокових кредитів, прийняли незаконне рішення про визнання вказаного підприємства переможцем конкурсу з наданням йому з Держбюджету компенсації у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки в розмірі 14 відсотків за кредитом в сумі 21 млн. 120 тис. грн., в розмірі 10 відсотків за кредитом в сумі 7 млн. 500 тис. грн., та в розмірі 12 відсотків за кредитом в сумі 2 млн. грн.

29 листопада 2005 року в денний час, після засідання конкурсної комісії, ОСОБА_4, знаходячись в приміщенні облдержадміністрації, перебуваючи на займаній посаді, являючись службовою особою, будучи секретарем конкурсної комісії, зловживаючи службовим становищем, нехтуючи діючим законодавством, діючи умисно в інтересах ТОВ "Поліська аграрна група" з мотивів кар'єризму, а саме уникнення можливих нарікань, дисциплінарних стягнень та негативного ставлення з боку керівництва головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації за неналежне освоєння виділених з Держбюджету компенсаційних коштів, з метою покращення показників на цій ділянці роботи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ТОВ "Поліська аграрна група" з Держбюджету фінансової допомоги через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ТОВ "Поліська аграрна група" фінансової допомоги через механізм здешевлення кредитів, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в порушення п.9, п.11, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.3, п.6 Постанови дала вказівку головному економісту очолюваного нею відділу ОСОБА_19, яка не була обізнана про намір ОСОБА_4, внести в протокол засідання конкурсної комісії з питань кредитування №11 від 29.11.2005 року відомості про надання ТОВ "Поліська аграрна група" компенсації в розмірі 14 відсотків за кредитом в сумі 21 млн. 120 тис. грн., в розмірі 10 відсотків за кредитом в сумі 7 млн. 500 тис. грн., та в розмірі 12 відсотків за кредитом в сумі 2 млн. грн.

Після виготовлення ОСОБА_4 протоколу засідання конкурсної комісії, ОСОБА_3, знаходячись в приміщення облдержадміністрації, обіймаючи займану посаду, будучи секретарем конкурсної комісії, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, з метою незаконного надання ТОВ "Поліська аграрна група" з Держбюджету фінансової підтримки, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ТОВ "Поліська аграрна група" компенсації, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в порушення п.9, п.11, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.3, п.6 Постанови своїм підписом засвідчив протокол засідання конкурсної комісії з питань кредитування №11 від 29.11.2005 року про надання ТОВ "Поліська аграрна група" з Держбюджету компенсації за вищевказаними довгостроковими банківськими кредитами.

ОСОБА_4, знаходячись у своєму службовому кабінеті облдержадміністрації за адресою: м. Житомир, майдан Рад, 3, з метою незаконного надання ТОВ "Поліська аграрна група" компенсації, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно в інтересах ТОВ "Поліська аграрна група", достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ТОВ "Поліська аграрна група" компенсації, не повідомила про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією рішення щодо ТОВ "Поліська аграрна група" не прийняла. Використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, в порушення п.8 Постанови, без надання AT "Індекс-банк" нотаріально посвідчених копій укладених кредитних угод з ТОВ "Поліська аграрна група", а також виписки банку про отримання позичальниками кредиту, в зв'язку з чим пересвідчившись, що вказане

підприємство фактично не отримало кредитні кошти та не понесло ніяких витрат на сплату відсотків за ними, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення щодо надання ТОВ "Поліська аграрна група" компенсації, в грудні 2005 року, отримавши видані AT "Індекс-банк" прогнозовані реєстри підприємств агропромислового на здійснення фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів комерційних банків, виданих AT "Індекс-банк" з вказаними в них нарахованої суми компенсації для ТОВ "Поліська аграрна група", в порушення п.9, п.11, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.3, п.6, п.8 Постанови незаконно включила вказані суми компенсації для ТОВ "Поліськааграрна група" в реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків, а саме : в сумі 41 095 грн. 89 коп. в реєстр за січень-грудень 2005 року для короткострокових кредитів, який завірила своїм підписом та подала для підпису начальнику головного управління ОСОБА_10; в сумі 106 126 грн. 02 коп. в реєстр за січень-грудень 2005 року для довгострокових кредитів, який завірила своїм підписом та подала для підпису начальнику головного управління ОСОБА_10, а всього незаконно включила суми компенсації для ТОВ "Поліська аграрна група" в реєстри підприємств агропромислового комплексу на здійснення фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів Житомирської області в розрізі банків на загальну суму 147 221 грн. 91 коп.

Завірені підписами ОСОБА_10, який не розумів злочинність своїх дій, а також підписами ОСОБА_4, реєстри компенсаційних виплат по Житомирській області в розрізі банків в грудні 2005 року були подані до Мінагрополітики України. На підставі даних реєстрів Мінагрополітики України подало Державному казначейству в установленому порядку розподіл коштів для касового виконання державного бюджету за видатками на здійснення компенсації за грудень 2005 року.

При надходженні компенсаційних коштів до управління Держказначейства в Житомирській області ОСОБА_4 23.12.2005 року, знаходячись у своєму службовому кабінеті облдержадміністрації, з метою незаконного надання ТОВ "Поліська аграрна група" фінансової допомоги, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам держави, достовірно знаючи про незаконність прийнятого конкурсною комісією рішення про надання ТОВ "Поліська аграрна група" компенсації та достовірно знаючи про те, що дане товариство не залучило кредити, в зв'язку з чим не понесло ніяких витрат на сплату відсотків за кредитами, не повідомила про це керівництво головного управління, ніяких дій, спрямованих на скасування прийнятого конкурсною комісією рішення щодо ТОВ "Поліська аграрна група" не прийняла, та, усвідомлюючи незаконність своїх дій, в порушення п.9, п.11, п.13, п.17, п.18 Порядку та п.3, п.6, п.8 Постанови, а також в порушення п.13 Постанови, склала та завірила своїм підписом платіжне доручення №276 від 23.12.2005 року про перерахування управлінням Держказначейства в Житомирській області компенсаційних коштів в сумі 147 221 грн. 91 коп. на поточний рахунок ТОВ "Поліська аграрна група" в AT "Індекс-банк", яке подала для підпису начальнику головного управління ОСОБА_10

23.12.2005 року начальник головного управління ОСОБА_10, не
усвідомлюючи злочинний характер своїх дій, завірив своїм підписом
представлене йому ОСОБА_4 платіжне доручення №276 від 23.12.2005 року,
яке після цього було надане до управління Держказначейства в Житомирській
області.
26.12.2006 року управління Держказначейства в Житомирській області за
складеним та завіреним ОСОБА_4 платіжним дорученням №276 від
23.12.2005 року незаконно перерахувало на поточний рахунок ТОВ "Поліська
аграрна група" в AT "Індекс-банк" компенсаційні кошти в сумі 147 221 грн. 91
коп.
Таким чином внаслідок дій ОСОБА_4 та ОСОБА_3 ТОВ "Поліська аграрна група" 26 грудня 2005 року незаконно отримало з Державного бюджету компенсаційні кошти в сумі 147 221 грн. 91 коп., що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
За період з квітня 2004 року по серпень 2006 року внаслідок дій ОСОБА_4 та ОСОБА_3 ТОВ "Акома", ВАТ "Корнинський цукровий завод", ДП "Ружин-молоко" та ТОВ "Поліська аграрна група" незаконно отримали з Державного бюджету компенсаційні кошти на загальну суму 1 523 202 грн. 56 коп., що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
В апеляціях:
- прокурор не оспорюючи фактичних обставин справи, доведеності вини та кваліфікації дій засуджених, просить вирок скасувати у зв'язку з м'якістю призначеного покарання та постановити новий вирок, яким ОСОБА_3 та ОСОБА_4 засудити за ч.2 ст. 366 КК України на 2 роки позбавлення волі з позбавленням права займати посади на підприємствах, установах, організаціях не залежно від форми власності, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих обов'язків строком на 1 рік, за ч.2 ст. 364 КК України на 4 роки позбавлення волі з позбавленням права займати посади на підприємствах, установах, організаціях не залежно від форми власності, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих обов'язків строком на 2 роки 6 місяців. На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити 4 роки позбавлення волі з позбавленням права займати посади на підприємствах, установах, організаціях не залежно від форми власності, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих обов'язків строком на 2 роки 6 місяців. Згідно ч.5 ст. 72 КК України зарахувати в строк відбуття покарання строк перебування засуджених під вартою;
- адвокат ОСОБА_5 просить вирок щодо ОСОБА_3 скасувати, а кримінальну справу закрити на підставі п.2 ст. 6 КПК України. В обґрунтування апеляції зазначає, що ОСОБА_3 не був наділений повноваженнями прийняття рішень щодо визнання підприємств переможцями конкурсу з наданням їм з держбюджету компенсації у вигляді часткового відшкодування відсоткової ставки кредиту, і що таких рішень відносно вказаних підприємств
- він особисто не приймав. Прийняття рішень про надання компенсації не входило у безпосередні прямі службові обов'язки ОСОБА_3. Рішення конкурсної комісії про визнання ТОВ „Акома", ВАТ „Корнинський цукровий завод", ТОВ „Поліська аграрна група" переможцями конкурсу приймалось колегіально. Такі рішення є чинними та законними. Суд безпідставно розцінив у вироку як зловживання службовим становищем уведення в оману доповідача на засіданнях комісії ОСОБА_7. ОСОБА_3 безпосередньо по спірним підприємствам пакети документів не отримував, їх не реєстрував, за його дорученням цю роботу виконувала ОСОБА_4. Судом не враховано непослідовність показань ряду свідків по справі. Висновки про мотив вчинення ОСОБА_3 злочинів зроблений на припущеннях. По обставинам отримання документів ТОВ „Акома" слід керуватись не Порядком №73, а постановою КМУ №184. ОСОБА_3 помилково підписуючи довідку від 06.09.2005 року про надання компенсації ДП „Ружин-молоко" умислу на її підробку не мав, в разі доведеності по цьому епізоду, його дії можна було б кваліфікувати лише як недбалість;
- засуджений ОСОБА_3 просить вирок суду скасувати, а кримінальну справу закрити. Вважає, що в його діях відсутній склад злочину, передбаченого ч.2 ст. 364, ч.2 ст. 366 КК України. Всі пакети документів по вказаним підприємствам приймала ОСОБА_4, яка реєструвала їх у журналі та готувала проект протоколу. Документи подані підприємствами містили всі необхідні дані для внесення їх на розгляд конкурсної комісії. Однак у листопаді 2005 року при їх вилученні обласною прокуратурою опис цих документів не проводився, що в свою чергу могло бути причиною зникнення деяких з них. Проведення засідання конкурсної комісії та прийняття нею рішень відбувалось з дотриманням вимог нормативних документів. В матеріалах справи відсутня довідка фінансового органу про суму заданих збитків державі. Рішення конкурсної комісії є чинними, прийняті колегіально, в законному порядку не оскаржені;

- адвокат ОСОБА_6 просить вирок щодо ОСОБА_4 скасувати, а засуджену виправдати по всім інкримінованим їй злочинам. Зазначає, що доводи суду з приводу того, що ОСОБА_4 виконувала обов'язки секретаря конкурсної комісії є надуманими, необгрунтованими, такими, що суперечать відповідним нормативним актам. Судом не взято до уваги показання свідків ОСОБА_10, ОСОБА_24, ОСОБА_7, ОСОБА_9. В діях ОСОБА_4 відсутній склад злочину, передбаченого ст. ст. 364, 366 КК України.

Заслухавши доповідь судді, пояснення засуджених ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які просили подані ними та їх захисниками апеляції задовольнити, а в задоволенні апеляції прокурора відмовити, думку прокурора, який заперечив проти задоволення апеляцій захисників та засудженого ОСОБА_3, апеляцію прокурора просив задовольнити, обговоривши доводи апеляцій, перевіривши матеріали кримінальної справи та вирок суду першої інстанції в межах, передбачених ст. 365 КПК України, апеляційний суд вважає, що в задоволенні

апеляції прокурора слід відмовити, а апеляції захисників та засудженого ОСОБА_3 задовольнити частково з таких підстав.

Згідно зі ст. 367 КПК України однобічність або неповнота судового слідства та невідповідність висновків суду, викладених у вироку, фактичним обставинам справи, зазначені у ст. ст. 368, 369 КПК України як істотні порушення вимог кримінально-процесуального закону, є підставами для скасування вироку в апеляційному порядку.

Висновки суду про те, що вина ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст. 364, ч.2 ст. 366 КК України встановлена повністю і доведена зібраними по справі і перевіреними в судовому засіданні доказами ґрунтується на недостатньо встановлених і досліджених обставинах справи.

Всупереч вимогам ст. 22 КПК України судове слідство у справі проведено неповно і поверхово, внаслідок чого залишилися нез'ясованими ряд обставин, які мають істотне значення для правильного її вирішення.

Так, за вироком суду першої інстанції ОСОБА_4 визнана винною у вчиненні злочину, передбаченого ч2 ст. 366 КК України за обставинами якого, вона, без рішення конкурсної комісії про визнання ТОВ „Акома", ВАТ „Корнинський цукровий завод" та ДП „Ружин-молоко" переможцями конкурсу, внесла в офіційні документи відповідно - дозвіл №24 від 18.03.2004 року, дозвіл №12, №45 від 05.04.2004 року, довідку №147 від 06.09.2005 року завідомо неправдиві відомості про надання цим юридичним особам з Держбюджету грошової компенсації у певних відсотках.

Засудженого ОСОБА_3 вироком визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 366 КК України за обставинами якого, він, достовірно знаючи, що конкурсною комісією згідно з протоколом №8 від 30.08.2005 року відмовлено в наданні ДП „Ружин-молоко" фінансової підтримки через неповноту поданих на конкурс документів, вчинив службове підроблення, а саме засвідчив своїми підписами довідки №147 від 06.09.2005 року, в які ОСОБА_4 було внесено завідомо неправдиві відомості про надання ДП „Ружин-молоко" з Держбюджету компенсації у розмірі певних відсотків.

В мотивувальній частині вироку суд першої інстанції на підтвердження вини засуджених у вчиненні службового підроблення як доказ зазначив довідки №45 від 05.04.2004 року та №147 від 06.09.2005 року, які згідно обвинувачення є предметом злочину. Проте, як убачається з протоколу судового засідання, ці документи судом не досліджувалися, а тому відповідно до ч.2 ст. 323 КПК України обґрунтування вироку на підставі цих доказів є незаконним.

Крім того, згідно протоколу судового засідання, по фактам службового підроблення засуджені ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в ході судового слідства взагалі не допитувалися, їх показання, які вони давали з цього приводу в ході досудового слідства, судом не досліджувалися.

Свідок ОСОБА_24, який будучи головою конкурсної комісії, своїм підписом засвідчив згідно обвинувачення підроблену ОСОБА_3 та ОСОБА_4 довідку №147 від 06.09.2005 року по епізоду ДП „Ружин-молоко", в ході судового слідства по вказаному факту також не допитувався, хоча його показання в цій частині мають істотне доказове значення для правильного вирішення справи.

Інші докази по справі, що стосуються службового підроблення - дозвіл №24 від 18.03.2004 року та довідка №12 від 05.04.2004 року в мотивувальній частині вироку як доказ не зазначені, судом першої інстанції також не досліджені.

Таким чином, об'єктивна сторона злочину, передбаченого ч.2 ст. 366 КК України, інкримінованого засудженим, у вироку залишилася не підтвердженою відповідними доказами.

Крім того, слід звернути увагу, що для притягнення особи до відповідальності за ст. 364 КК України важливо встановити характер та обсяг повноважень, виявити коло тих службових обов'язків, які визначають компетенцію службової особи та встановлюються спеціальними нормативними актами: законами, постановами, положеннями, статутами, наказами, інструкціями тощо.

Відповідно пред'явленого ОСОБА_3 та ОСОБА_4 обвинувачення, яке судом першої інстанції покладено в основу вироку, засуджені, при виконанні обов'язків секретаря конкурсної комісії, які визначені п.п.9, 12, 13, 17, 18 Порядку проведення конкурсу щодо визначення переліку підприємств агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів (затв. Наказом Міністерства аграрної політики України №73 від 10.03.2004 року), вчинили зловживання своїм службовим становищем.

Разом з тим, аналізуючи норми вказаного Порядку проведення конкурсу, обов'язки секретаря конкурсної комісії визначено виключно п.п.9, 12, 13, згідно з якими подані на конкурс документи перевіряються секретарем комісії та реєструються у книзі реєстрації учасників конкурсу. Подані не в повному обсязі документи (обсяг яких передбачений п.9) не реєструються і повертаються претенденту із зазначенням причин повернення. Реєстрація або повернення документів проводиться в день їх надходження.

Вирішення питань, що стосуються реєстрації претендента як учасника конкурсу (п.17) та прийняття рішення про не допуск претендента до участі в конкурсі (п.18) згідно п.п.21, 22 Порядку проведення конкурсу є повноваженнями конкурсної комісії, а не її секретаря.

Орган досудового слідства в пред'явленому обвинуваченні, а суд першої інстанції у вироку, хоч і виклали зміст Порядку проведення конкурсу, проте цей нормативний акт належно не проаналізували та помилково витлумачили

його норми у спосіб, який суперечить їх точному змісту. З'ясування такої обставини має вирішальне значення для правильного визначення в діях ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ознак об'єктивної сторони зловживання службовим становищем.

Підстави для скасування вироку за мотивами, викладеними в апеляції прокурора - відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляцію прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, залишити без задоволення.

Апеляції адвокатів ОСОБА_5, ОСОБА_6, засудженого ОСОБА_3 задовольнити частково. Вирок Корольовського районного суду м. Житомира від 24 січня 2009 року щодо ОСОБА_3 та ОСОБА_4 скасувати, а кримінальну справу направити на новий судовий розгляд в той же суд, але в іншому складі.

Джерело: ЄДРСР 9777252
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку