У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 171/1796/20
1-в/171/63/21
18 червня 2021 року м.Апостолове
Апостолівський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
представника органу пробації ОСОБА_3
прокурора ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Апостолове подання начальника Апостолівського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт відносно засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
ВСТАНОВИВ:
Начальник Апостолівського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області звернувся до суду із поданням про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт відносно засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зазначає, що вироком Апостолівського районного суду Дніпропетровської області від 22.10.2020 року ОСОБА_5 засуджений за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.125 ККУкраїни та йому призначено покарання у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Посилається нате, що 14.01.2021 року ОСОБА_6 з`явився до органу пробації та надав пояснення про причини несплати штрафу, а саме у зв`язку з відсутністю у нього реквізитів з рахунками на які потрібно сплатити штраф та зобов`язався з`явитися до органу пробації до 22.01.2021 року. 18.02.2021 року працівником органу пробації повідомлено ОСОБА_6 про необхідність сплати штрафу. Засуджений зобов`язався з`явитися до органу пробації до 22.02.2021 року для з`ясування реквізитів з метою сплати штрафу.
Вказує, що станом на 18 травня 2021 року встановлено, що засуджений ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 не проживає. Згідно повідомлення з сільської лікарської амбулаторії ЗПСМ с. Нива Трудова КНП «Апостолівського ЦПМСД» засуджений ОСОБА_5 інвалідності не має та надиспасерному обліку не перебуває.
Представник органу пробації ОСОБА_3 в судовому засіданні подання органу пробації підтримала з підстав, зазначених в поданні. Просила його задовольнити. Пояснила, що місце проживання ОСОБА_5 на даний час не відомо, за місцем реєстрації він відсутній, що встановлено шляхом вжиття відповідних заходів органом пробації. Пояснила, що з метою встановлення наявності чи відсутності актового запису про смерть орган пробації до органу РАЦС не звертався. Зазначила, що в розшук ОСОБА_5 не оголошено.
Прокурор ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснив, що на даний час в задоволенні подання органу пробації слід відмовитим до розшуку засудженого ОСОБА_5 .
Засуджений в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, шляхом направлення повістки за місцем проживання.
Суд, дослідивши матеріали подання дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.5 ст.539КПКУкраїни неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання, не перешкоджає проведенню судового розгляду.
Вивчивши подання та матеріали додані до нього, суд вважає необхідним у задоволенні подання відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст.26КВК України у разі несплати засудженим штрафу у строк, передбачений ч. 1 ст.26 КВК України, суд за поданням кримінально-виконавчої інспекції розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.
Диспозиція частини 3 ст.26КВК України передбачаєчотири видиподання,з якимповноважна особамає можливістьзвернутися до суду, а саме: 1) про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу; 2) про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт; 3) про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді виправних робіт; 4) про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді позбавлення волі.
Згідно ч.5 ст. 53 КК України, у разі несплати штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відсутності підстав для розстрочки його виплати суд замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських робіт із розрахунку одна година громадських робіт за один установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян або виправними роботами із розрахунку один місяць виправних робіт за двадцять установлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але на строк не більше двох років.
Згідно ч.1,3ст.26КВКУкраїни засудженийзобов`язанийсплатитиштраф умісячнийстрокпісля набраннявирокомсудузаконної силиіповідомитипро цекримінально-виконавчійінспекціїзамісцем проживанняшляхомпред`явленнядокумента просплатуштрафу. У разі несплати засудженим штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, суд за поданням кримінально-виконавчої інспекції розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.
Згідно ст. 56 КК України,громадські роботиполягають увиконанні засуджениму вільнийвід роботичи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Громадські роботи встановлюються на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин і відбуваються не більш як чотири години на день. Громадські роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами першої або другої групи, вагітним жінкам, особам, які досягли пенсійного віку, а також військовослужбовцям строкової служби.
З матеріалів кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не одружений, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, не працює.
В матеріалах подання відсутні будь-які відомості про отримання засудженим повідомлення органу пробації про необхідність сплати штрафу в порядку ст.26КВКУкраїни з повідомленням йому реквізитів з рахунками на які потрібно сплатити штраф.
Разом з тим, відповідно до ст.539КПКУкраїни питання,які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом. У судове засідання викликаються засуджений, його захисник, законний представник, прокурор. Про час та місце розгляду клопотання (подання) повідомляються орган або установа виконання покарань, що відає виконанням покарання або здійснює контроль за поведінкою засудженого; інші особи у разі необхідності (ч.ч.1,5).
Оскільки засуджений в судове засідання не з`явився, місце знаходження його не відоме, за місцем реєстрації ОСОБА_5 відсутній, тому суд не може з`ясувати причини несплати засудженим призначеного судом штрафу та вирішити питання про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт відносно засудженого.
Враховуючи вищевикладене, думку прокурора та представника органу пробації, суд вважає необхідним відмовити в задоволенні подання про заміну призначеного судом покарання у вигляді штрафу покаранням у виді громадських робіт стосовно засудженого ОСОБА_5 .
Керуючись ст.ст.537,539 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні подання начальника Апостолівського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт відносно засудженого ОСОБА_5 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Апостолівський районний суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1