open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem

Справа № 459/3619/20

Провадження № 2/459/297/2021

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 березня 2021 року Червоноградський міський суд Львівської області

в складі: головуючого судді Грабовського В.В.,

з участю: секретаря судових засідань Данилів О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Червонограді цивільну справу за позовом Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області (Львівський рибоохоронний патруль) до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Червоноградської ОТГ, про відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів,

ВСТАНОВИВ:

16.12.2020 року представник позивача звернувся з позовом, у якому просить стягнути солідарно з відповідачів 9520,00 грн. майнової шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, яку необхідно сплатити на користь Червоноградської ОТГ. В обґрунтування позову послався на те, що постановами Червоноградського міського суду від 09.07.2019 р. та від 30.07.2019 року відповідачів притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст.85 КУпАП. У постановах зазначено, що 10.06.2019 року, близько 04.45 год. ОСОБА_1 спільно з ОСОБА_2 на водоймі поблизу р. Солокія у м. Червонограді, здійснювали вилов риби з надувного човна за допомогою заборонених знарядь лову - сіток ставних, внаслідок чого виловили: плітка- 57 шт.,карась -5 шт., окунь -11 шт., густера-3 шт., щука-6 шт., лин-19 шт., порушивши п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, та нанесли майнову шкоду (збитки) рибному господарству України у розмірі 9520 грн. Розмір шкоди, заподіяної відповідачами визначено відповідно до такс, затверджених постановою КМУ від 21.11.2011 № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів», згідно обгрунтованого розрахунку розміру завданої відповідачами шкоди рибному господарству України на 9520 грн.

24.12.2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням сторін.

Учасники справи у судове засідання не з`явилися, представник позивача подав клопотання з проханням розглядати справу за його відсутності, зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник третьої особи подав клопотання про розгляд справи у його відсутності, при вирішенні цього спору покладається на думку суду.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, зазначив, що позовні вимоги визнає.

Відповідач ОСОБА_2 , будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності, відзиву не подав.

Відповідно до реч. 2 ч. 2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З`ясувавши обставини справи, суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на таке.

Постановами Червоноградського міського суду від 09.07.2019 р. та від 30.07.2019 року, які набрали законної сили, відповідачів притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст.85 КУпАП. У постановах зазначено, що 10.06.2019 року, близько 04.45 год. ОСОБА_1 спільно з ОСОБА_2 на водоймі поблизу р. Солокія у м. Червонограді, здійснювали вилов риби з надувного човна за допомогою заборонених знарядь лову - сіток ставних, внаслідок чого виловили: плітка- 57 шт., карась -5 шт., окунь -11 шт., густера-3 шт., щука-6 шт., лин-19 шт., порушивши п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства та завдали майнової шкоди у розмірі 9520 грн.

Розмір шкоди, заподіяної відповідачами визначено відповідно до такс, затверджених постановою КМУ від 21.11.2011 № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів», та відповідно до довідки, виданої Управлінням Державного агентства рибного господарства у Львівській області, становить 9520 грн.

06.08.2020 року позивач надіслав відповідачам вимоги про відшкодування завданої майнової шкоди, однак такі не виконано.

Відповідно дост.11Закону України«Про твариннийсвіт» державнеуправління тарегулювання угалузі охорони,використання івідтворення тваринногосвіту здійснюютьКабінет МіністрівУкраїни,Рада міністрівАвтономної РеспублікиКрим,місцеві державніадміністрації,уповноважені центральніоргани виконавчоївлади угалузі охорони,використання івідтворення тваринногосвіту,до якихналежать центральнийорган виконавчоївлади,що забезпечуєформування державноїполітики усфері охоронинавколишнього природногосередовища,центральний органвиконавчої влади,що реалізуєдержавну політикуу сферіохорони навколишньогоприродного середовища,центральний органвиконавчої влади,що реалізуєдержавну політикуіз здійсненнядержавного нагляду(контролю)у сферіохорони навколишньогоприродного середовища,раціонального використання,відтворення іохорони природнихресурсів,центральний органвиконавчої влади,що реалізуєдержавну політикуу сферілісового тамисливського господарства,центральний органвиконавчої влади,що реалізуєдержавну політикуу сферірибного господарства,інші уповноваженіоргани виконавчоївлади відповіднодо їхповноважень. Органам місцевого самоврядування законами можуть бути надані окремі повноваження органів виконавчої влади у галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу.

Державне агентстворибного господарстваУкраїни (Держрибагентство)є центральниморганом виконавчоївлади,діяльність якогоспрямовується ікоординується КабінетомМіністрів Україничерез Міністрааграрної політикита продовольстваі якийреалізує державнуполітику усфері рибногогосподарства тарибної промисловості,охорони,використання тавідтворення воднихбіоресурсів,регулювання рибальства,безпеки мореплавствасуден флотурибного господарства(п.1Положення проДержавне агентстворибного господарстваУкраїни затвердженогопостановою КабінетуМіністрів України від 30 вересня 2015 р. № 895).

Львівський рибоохоронний патруль є територіальним ограном Держрибагенства, діє у складі Держрибагентства як відокремлений структурний підрозділ і йому підпорядковується. Повноваження Львівського рибоохоронного патруля поширюються на Львівську область, територію та акваторії водних об`єктів в межах районів діяльності, визначених Держрибагентством (п. 1 Положення про Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області, затвердженого Наказом Державного агентства рибного господарства України від 15.07.2016 року №229).

Згідно зст.10Закону України«Про рибнегосподарство,промислове рибальствота охоронуводних біоресурсів» посадові особи органів рибоохорони здійснюють державний контроль та управління в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та мають такі повноваження, зокрема, подавати позови про відшкодування шкоди, заподіяної суб`єктами господарювання та громадянами, внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів.

Відповідно до ч. 6 ст. 82 ЦПК Українивирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Згідно зі ст. 324 ЦК Україниземля,її надра,атмосферне повітря,водні таінші природніресурси,які знаходятьсяв межахтериторії України,природні ресурсиїї континентальногошельфу,виключної (морської)економічної зониє об`єктамиправа власностіУкраїнського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, встановленихКонституцією України. Кожен громадянин має право користуватися природними об`єктами права власності Українського народу відповідно до закону.

Відповідно дост. 37 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів"водні біоресурси, що знаходяться у внутрішніх водних об`єктах, територіальному морі, у виключній (морській) економічній зоні України, на континентальному шельфі, є об`єктами права власності Українського народу, від імені якого права власника на ці ресурси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування у межах, визначенихКонституцією Українита законами України.

Відповідно дост. 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища"підприємства, установи, організації та громадяни зобов`язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Відповідно дост. 20 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів"шкода, завдана рибному господарству внаслідок знищення або погіршення стану водних біоресурсів та середовища їх перебування внаслідок господарської та іншої діяльності, підлягає відшкодуванню за рахунок осіб, які безпосередньо здійснювали або замовляли здійснення такої діяльності.

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно з ч. 1 ст. 1190 ЦК України особи, спільними діями або бездіяльністю яких було завдано шкоди, несуть солідарну відповідальність перед потерпілим.

Ураховуючи наведене, з відповідачів на користь Червоноградської ОТГ слід солідарно стягнути завдану ними майнову шкоду у розмірі 9520,00 грн.

Відповідно до п. 1 ч.2 ст.141ЦПК України з відповідачів на користь позивача слід стягнути по 1051 грн. сплаченого судового збору.

Керуючись ст.ст. 2, 12, 13, 81, 141, 259, 263-265, 273, 279, 354 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь Червоноградської ОТГ 9520, 00 грн. завданої майнової шкоди.

Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області (Львівський рибоохоронний патруль) по 1051 грн. судового збору з кожного.

На рішення може бути подана апеляційна скарга через Червоноградський міський суд Львівської області до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:УправлінняДержавного агентстварибного господарствау Львівськійобласті (Львівськийрибоохоронний патруль)(ЄРДПОУ41759514,вул.Тернопільська,2а,м.Львів)

Відповідачі: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 .)

Третя особа: Червоноградська ОТГ (вул. Шевченка, 21, м.Червоноград, Львівська обл.)

Повне рішення складено 09.03.2021 року.

Суддя: В. В. Грабовський

Джерело: ЄДРСР 95422761
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку