Справа № 127/2071/21
Провадження № 2/127/332/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2021 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ан О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя,-
ВСТАНОВИВ:
В січні 2021 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом відповідно до якого просив визнати кімнату АДРЕСА_2 об`єктом права спільної сумісної власності подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . В порядку поділу спільного сумісного майна подружжя визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частку кімнати АДРЕСА_2 . В період шлюбу сторонами набуто у спільну сумісну власність кімнату АДРЕСА_2 , право власності на яку зареєстровано за відповідачем. Тому позивач вважає, що має право на половину даного нерухомого майна, оскільки воно придбано ними за спільні кошти подружжя та є об`єктом спільної сумісної власності.
Ухвалою суду від 01.02.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Витребувано у приватного нотаріуса Вінницького міського нотаріального округу Рудика В.В. належним чином засвідчену копію договору купівлі-продажу від 07.10.2016, серії та номер: 3976, за яким ОСОБА_2 набула у власність кімнату АДРЕСА_2 та належним чином засвідчену копію матеріалів справи по нотаріальному посвідченню договору купівлі-продажу від 07.10.2016, серії та номер: 3976.
Відповідач у встановлений судом строк відзив не подав, а тому суд, у відповідності до ч. 5 ст. 279 ЦПК України, вважає за можливе розглянути дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами.
Судом встановлено, що 26.08.2014 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб у Виконавчому комітеті Красносільської сільської ради Бершадського району Вінницької області, актовий запис № 3 (свідоцтво про шлюб на 3 а.с.).
ІНФОРМАЦІЯ_1 у подружжя народився син ОСОБА_3 (свідоцтво про народження на 4 а.с.).
07.10.2016 ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 продали, а ОСОБА_2 купила кімнату в гуртожитку АДРЕСА_2 . При укладенні договору купівлі-продажу кімнати чоловік покупця - ОСОБА_1 надав свою згоду на укладення цього договору (на 28-29 а.с.).
Того ж дня за ОСОБА_2 в Державному реєстрі речових прав на нерухому майно зареєстровано право власності на придбане майно (витяг на 37 а.с.).
Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 22.12.2020 розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований 26.08.2014 (на 7 а.с.).
Станом на 21.12.2020 будь-які обтяження відносно кімнати АДРЕСА_2 відсутні (на 8 а.с.).
Відповідно до ч. 3 ст. 368 ЦК України визначено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 60 СК України, майно набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Частинами 1, 2 ст. 70 СК України встановлено, що у разі поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім`ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім`ї.
Принцип рівності часток застосовується незалежно від того, чи здійснюється поділ у судовому або у позасудовому порядку.
Презумпція спільності права власності подружжя на майно, яке набуте ними в період шлюбу, може бути спростована й один із подружжя може оспорювати поширення правового режиму спільного сумісного майна на певний об`єкт, у тому числі в судовому порядку. Тягар доказування обставин, необхідних для спростування презумпції, покладається на того з подружжя, який її спростовує.
Судом встановлено, що спірна кімната є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, оскільки придбана відповідачем в перебування у шлюбі з позивачем.
Презумпція спільності права власності подружжя на придбане в період шлюбу майно, за якою частки подружжя є рівними, не спростована. Позивач є співвласником квартири, оскільки вона перебуває у спільній сумісній власності колишнього подружжя та підлягає поділу, тому позовні вимоги належить задовольнити.
Оскільки позов задоволено, понесені позивачем судові витрати, які складаються з витрат на сплату судового збору у розмірі 908 грн належить стягнути на його користь з відповідача.
На підставі викладеного та керуючись статтями 60, 61, 69, 73 Сімейного кодексу України, 4, 7, 12, 13, 81, 89, 141, 244, 263, 273 ЦПК України суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя - задовольнити.
Визнати кімнату АДРЕСА_2 об`єктом права спільної сумісної власності подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Визнати в порядку поділу спільного сумісного майна подружжя за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частку кімнати АДРЕСА_2 .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування судових витрат 908 (дев`ятсот вісім) гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 .
Повний текст рішення суду складено 10.03.2021.
Суддя: