Справа №430/317/21
Провадження №3/430/160/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
09 березня 2021 року смт. Станиця Луганська
Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Попова О.М., розглянувши матеріал, який надійшов з Управління оперативного забезпечення зон АТО ГУ ДФС у Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт. Станично-Луганське Станично-Луганського району Луганської області, громадянки України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , такої, що не працює, паспорт серії НОМЕР_2 виданий Станично-Луганським РВ УМВС України в Луганській області, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , згідно з яким 22.02.2021 року о 10 год. 30 хв. гр. ОСОБА_1 здійснила реалізацію однієї пачки цигарок «STRONG» та однієї пляшки пива «GARAGE» на загальну суму 59 гривень в магазині № 9, який знаходиться за адресою: смт. Станиця Луганська вул. Бузкова, буд. 60, без відповідної на те ліцензії, в порушення ст. 58 «Державна реєстрація суб`єкта господарювання» ГК України від 16.01.2003 р. п.7 ст.7 Закону України №222-VІІІ «Про ліцензування видів господарської діяльності від 02.03.2015 р.
При складанні протоколу ОСОБА_1 зазначила що вона здійснила продаж однієї пачки цигарок «STRONG» та однієї пляшки пива «GARAGE» на загальну суму 59 гривень на прохання своєї знайомої, що працює в магазині № 9 продавцем, та станом на 22.02.2021 захворіла.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, причин неявки суду не повідомила, про час та дату була повідомлена.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне:
Статтею 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
За ч. 1 ст.9КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 164 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов`язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Згідно ст.3Господарського КодексуУкраїни під господарською діяльністю розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Насамперед, саме слово «діяльність» означає систематичні дії членів суспільства, їхніх об`єднань, спрямовані на досягнення певного результату. Змістом цих дій є виготовлення та реалізація продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, а метою - задоволення суспільних потреб у відповідних благах, які повинні мати цінову визначеність, тобто функціонувати як товар.
Таким чином, суб`єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164КУпАП (в частині здійснення господарської діяльності без ліцензії та дозвільних документів) може бути лише суб`єкт господарювання.
Окрім того, необхідною ознакою господарської діяльності є її систематичність, виконання на професійній основі, а саме вчинення три і більше разів, а також отримання від здійснення зазначеного виду діяльності дохід. Разове вчинення зазначеної дії не утворює складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП. Як вбачається з протоколу про адміністративного правопорушення № 56 від 22.02.2021 року був встановлений одноразовий факт продажу ОСОБА_1 однієї пачки цигарок «STRONG» та однієї пляшки пива «GARAGE». Тобто, відсутні дані про системність.
Також, слід зазначити, що диспозиція ч.1 ст.164КУпАП є бланкетною, і в разі притягнення до адміністративної відповідальності за даною статтею Закону необхідно встановлювати та зазначати в протоколах про адміністративні правопорушення, норми яких саме законів було порушено всупереч встановленому порядку зайняття господарською діяльністю. Зміст складеного протоколу не містить зазначеного посилання. Також, в протоколі не зазначено осіб, яким було здійснено реалізацію, в графі свідки ніхто не вказаний.
Тобто, в даному випадку, доказів вчинення даного правопорушення ОСОБА_1 , а саме здійснення нею господарської діяльності, перебування у статусі особи, яка займається підприємницькою діяльністю, отримання від зазначеної діяльності, в тому числі і від конкретно зазначеної в протоколі, винагороди чи отримання доходу, в порушення вимог ч.2 ст. 251 КУпАП, не надано. Сам протокол про адміністративне правопорушення без підтвердження його іншими об`єктивними доказами здійснення систематичної господарської діяльності, не можє бути однозначним та достатнім доказом вчинення особою даного правопорушення. В тому числі, господарській діяльності притаманна систематичність, виконання на професійній основі, а саме вчинення її три і більше разів, а також отримання від здійснення зазначеного виду діяльності доходу. Разове вчинення зазначеної дії, не утворює складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що матеріали справи не містять належні та допустимі докази, які б підтверджували, викладені в протоколі обставини по суті правопорушення, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, а тому провадження у справі підлягає закриттю, у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Оскільки, суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження по справі, судовий збір на підставіст. 40-1 КУпАПстягненню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 164, 247, 251, 252 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Закрити провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.164КУпАП у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Товарно-матеріальні цінності вилучені згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 56 від 22.02.2021 року та зазначені у додатках до адміністративного протоколу від 22.02.2021 року, - повернути власнику, у відповідності до акту прийому-передачі на відповідальне зберігання товарно-матеріальних цінностей.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через Станично-Луганський районний суд Луганської області протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя О.М.Попова