open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem

Господарський суд

Житомирської області

_______________________________________

___________________________________________________________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" березня 2021 р. м. Житомир Справа № 906/96/21

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Кравець С.Г.

секретар судового засідання: Гекалюк О.І.

за участю представників сторін:

від позивача: не з`явився,

від відповідача: не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (м.Київ)

до ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)

про стягнення 14631,56 грн

Акціонерне товариство комерційний банк "Приватбанк" звернулося до господарського суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 14631,56грн з яких: 8333,30грн заборгованість за кредитом, 172,23грн заборгованість за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 5962,46грн - заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії, 163,57грн пеня за несвоєчасне виконання зобов`язань за договором та судових витрат.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на невиконання відповідачем зобов`язань за кредитним договором, укладеним між сторонами шляхом підписання ФОП Рабощук І.І. заяви про приєднання до Умов та Правил надання послуги "КУБ" від 14.05.2019.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 01.02.2021, зокрема, прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження та судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 01.03.2021.

Сторони в судове засідання 01.03.2021 не з`явились, повноважних представників не направили, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.

На адресу господарського суду надійшли наступні документи:

- 17.02.2021 від позивача клопотання про долучення доказів з додатками;

- 22.02.2021 від Лугинської селищної ради надійшов лист №8 від 09.02.2021, в якому повідомлено, що ОСОБА_1 зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;

- 25.02.2021 від представника позивача на виконання вимог ухвали суду надійшло клопотання від 18.02.2021 з доданими банківськими виписками;

- 01.03.2021 від представника позивача надійшло клопотання про слухання справи без участі представника, в якому представник позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить провести судове засідання без участі представника банку.

Відповідач в судове засідання 01.03.2021 не з`явилась, повноважного представника не направила, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення №1000232264946 (а.с.46).

При цьому суд констатує, що відповідачем не подано клопотання, заяви, в тому числі і щодо перенесення розгляду справи, її відкладення чи неможливості прибути в судове засідання особисто чи направити свого представника.

Судом також враховується, що відповідно до ч.2 ст.2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч.1 ст.4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що відповідач мав доступ до судових рішень та мав можливість ознайомитись з ухвалою суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Враховуючи викладене, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача своєчасно та належним чином про час і місце розгляду справи і забезпечення явки останнього в судове засідання для реалізації ним права на судовий захист своїх прав та інтересів.

Враховуючи те, що неявка в засідання суду відповідача, неподання відповідачем письмового відзиву, не перешкоджають розгляду справи, господарський суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними у ній матеріалами, згідно з ч.9 ст.165 ГПК України та ч.2 ст.178 ГПК України.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи, 14.05.2019 Фізичною особою-підприємцем Рабощук Інною Іванівною (клієнт/відповідач) через систему Інтернет-клієнт-банкінгу підписано із використанням електронного цифрового підпису Заяву про приєднання до Умов та правил надання послуг "КУБ" Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (банк/позивач), за умовами виду кредиту - строковий договір, розмір кредиту - 50000,00 (п`ятдесят тисяч) гривень, строк кредиту - 12 місяців з дати видачі коштів клієнту; проценти за користування кредитом: перші 6 місяців 1,8% в місяць від початкового розміру кредиту, починаючи з 7-го місяця - 1,6% від початкового розміру кредиту (в т.ч. при достроковому погашенні кредиту) (п.1.2-1.4 Заяви) (а.с.16, 52-53).

Укладений між сторонами у справі договір є змішаним за своєю правовою природою, оскільки містить елементи договору банківського рахунку та кредитного договору. Правила та Умови є публічною офертою, що містять умови та правила надання послуг банком його клієнтам.

Згідно зі ст.633 ЦК України, публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

Договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору (ч.1 ст.634 ЦК України).

Згідно ч.ч.1,2 ст.1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення про позику, якщо інше не встановлено параграфом про кредит і не випливає із суті кредитного договору.

Отже, Заява про приєднання до Умов та правил надання банківських послуг, зокрема щодо послуги "КУБ", із зразками електронного підпису уповноваженої особи, а також тарифами, що розташовані на офіційному сайті банку, складають змішаний договір.

У п.1.5. Заяви про приєднання до Умов та правил надання послуги "КУБ" вказано порядок погашення заборгованості за кредитом: щомісяця рівними частинами, починаючи з місяця, наступного за місяцем видачі коштів Клієнту, до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом; погашення процентів щомісяця, починаючи з місяця, наступного за місяцем видачі коштів Клієнту, до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом.

Сторони узгодили, що графік погашення кредиту надається у Додатку 1 до цієї Заяви та доступний Клієнту у системі "Приват24 для бізнесу".

У випадку порушення строку погашення заборгованості за кредитом, що зазначений в п. 1.5. цієї Заяви, клієнт зобов`язаний додатково до процентів, вказаних в п.1.4, сплатити Банку проценти в розмірі 4% в місяць від суми простроченої заборгованості та неустойку в розмірі і згідно розділу 3.2.8 Умов та Правил надання банківських послуг (п.1.6. Заяви про приєднання до Умов та правил надання послуги "КУБ").

Заяву про приєднання до Умов та Правил надання послуги "КУБ" підписано із використанням електронного цифрового підпису відповідача, відповідно до якої позичальник приєднався до розділу 3.2.8. Умов та правил надання банківських послуг, які розміщені на офіційному веб-сайті АТ КБ "Приватбанк" http://privatbank.ua (а.с. 17).

За умовами п.3.2.8.1. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" передбачено, що банк за наявності вільних грошових коштів зобов`язується надати клієнту строковий "Кредит КУБ" для фінансування поточної діяльності клієнта, в обмін на зобов`язання клієнта з повернення кредиту, сплати процентів в обумовлені цим Договором терміни. Істотні умови кредиту (сумам кредиту, проценти за користування кредитом, розмір щомісячного платежу, порядок їх сплати) вказуються в Заяві про приєднання до Умови та правил надання послуг "КУБ", а також в системі Приват24.

Клієнт приєднується до Послуги шляхом підписання електронно-цифровим підписом Заяви в системі Приват 24 або у сервісі "Рареrless" або іншим шляхом, що прирівнюється до належного способу укладення кредитного договору.

Кредит також може надаватись шляхом видачі кредитних коштів з наступним їх перерахуванням на рахунок підприємства-продавця за товари та послуги.

Якість послуг має відповідати законодавству України, нормативним актам Національного Банку України, які регулюють кредитні відносини.

Повернення кредиту здійснюється щомісяця шляхом забезпечення клієнтом позитивного сальдо на його поточному рахунку в сумах і в дати щомісячних внесків, зазначених у Заяві (п.3.2.8.3.1. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ").

За умовами п.3.2.8.3.1.3. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" передбачено, що клієнт доручає банку щомісячно у строки, зазначені в заяві, здійснювати договірне списання з його рахунків, відкритих у Банку, на погашення заборгованості за послугою у кількості та розмірі, зазначеному в кредитному договорі. Остаточним терміном погашення заборгованості за кредитом є дата повернення кредиту.

Відповідно до п.3.2.8.3.2. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ", за користування послугою клієнт сплачує щомісячно на протязі всього терміну кредиту проценти за користування кредитом в розмірі та згідно графіку, визначених в заяві та тарифах. При несплаті процентів у строк, визначений графіком, вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання Договору згідно з п. 3.2.8.6.2.).

При порушенні клієнтом будь-якого грошового зобов`язання клієнт сплачує банку проценти за користування кредитом у розмірі, встановленому у заяві. У разі порушення клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань і при реалізації права банку, передбаченого п. 3.2.8.3.1, клієнт сплачує банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, за кожен календарний день прострочення (п. 3.2.8.3.3. Умов та Правил надання "Кредит КУБ").

Згідно з п.3.2.8.4. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" банк зобов`язався надати клієнту кредит за умови погодження можливості надання кредиту у відповідності до внутрішньобанківських методик оцінки фінансового стану та методик оцінки ризиків з подальшим перерахуванням коштів відповідно до заяви на поточний рахунок клієнта або шляхом видачі кредитних коштів з наступним їх перерахуванням на рахунок підприємства-продавця за товари та послуги.

Клієнт зобов`язався, зокрема, використовувати кредит на цілі, зазначені в п.3.2.8.1. (п.3.2.8.5.1. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ"); оплатити щомісячні проценти за користування кредитом згідно з п.3.2.8.3.2. (п.3.2.8.5.2. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ"); повернути кредит та здійснити інші платежу, передбачені договором, у терміни і в сумах, як встановлено в п.п.3.2.8.3.1., 3.2.8.3.2., 3.2.8.5.14., 3.2.8.6.2., а також зазначені в Заяві, шляхом розміщення необхідних для планового погашення внеску коштів на своєму поточному рахунку; сплатити банку проценти згідно з п.п.3.2.8.3.1., 3.2.8.3.2. (п.3.2.8.5.3 Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ").

Відповідно до п.3.2.8.9.1. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" передбачено, що за користування кредитом у період з дати списання коштів з позикового рахунку до дат погашення кредиту згідно з п.п.3.2.8.1., 3.2.8.3. цього Договору клієнт сплачує проценти в розмірі, зазначеному в п.3.2.8.3.2.

Нарахування прострочених процентів здійснюється щодня, при цьому проценти розраховуються на непогашену частину кредиту за фактичну кількість днів користування кредитними ресурсами, виходячи з 360 днів у році. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування процентів не враховується (п.3.2.8.9.2. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ").

Згідно п.3.2.8.9.3. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" вказано, що сплата процентів за користування кредитом здійснюється в дати платежів, зазначені у заяві (п.3.2.8.3.1. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ").

За умовами п.3.2.8.9.7. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" передбачено, що розрахунок і нарахування процентів за користування кредитом здійснюється у терміни, вказані в заяві, кожного місяця, на наступний день після дня отримання клієнтом кредиту або дня погашення чергової частини боргу і проводиться до повного погашення заборгованості за кредитом на первісну суму кредиту.

Договір є чинним, згідно п.3.2.8.11. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ", з моменту підписання клієнтом заяви про приєднання та перерахування банком кредитних коштів на рахунок клієнта. Строк дії Договору встановлюється з дня його укладання і до повного виконання сторонами зобов`язань за Договором.

Умовами та Правилами надання кредиту "Кредит КУБ" передбачено наступні тарифи: малий і середній бізнес, щомісячні проценти за користування кредитом "КУБ", встановлено тариф в розмірі 2% від початкової суми кредиту; малий і середній бізнес, проценти за користування кредитом у разі виникнення прострочених зобов`язань за кредитним договором, встановлено тариф в розмірі 4% від суми простроченої заборгованості; розмір пені - подвійна облікова ставка НБУ.

Судом встановлено, що на підставі укладеного договору, позивач 14.05.2019 видав відповідачу кредит в сумі 50000,00грн, що підтверджується банківською випискою по рахунку відповідача (а.с.26).

Відповідно до Графіка погашення основної заборгованості суми боргу та процентів за кредитом - Додаток №1 до Заяви про приєднання Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ", відповідач повинен був сплачувати впродовж 6 місяців з червня по листопад 2019 щомісячно по 5066,67грн, та з грудня 2019 по травень 2020 по 4966,67грн (а.с.16 на звороті, а.с.53).

Відповідач в порушення умов договору та приписів законодавства свої зобов`язання по поверненню позивачу кредитних коштів у передбачені строки не виконав. Неналежне виконання відповідачем своїх зобов`язань за договором стало підставою для звернення позивача із позовом до суду про стягнення з відповідача 8333,30грн заборгованості за кредитом, 172,23грн заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 5962,46грн - заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії, 163,57грн пені за несвоєчасне виконання зобов`язань за договором.

Оцінивши подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з такого.

Відповідно до ст.509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

У відповідності до вимог ч.1 ст.173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Згідно ч.1 ст.193 Господарського кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Нормою ст.525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, а за відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 ЦК України).

Відповідно до ст.1046 ЦК України, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Як зазначалось вище, матеріалами справи підтверджується факт надання відповідачу грошових коштів в кредит в розмірі 50000,00грн (а.с.26).

Водночас, ч.1 ст.1049 ЦК України встановлено, що позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок (ч.3 ст.1049 ЦК України).

Відповідно до ст.530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства

У заяві про приєднання до Умов та правил надання послуги "КУБ" сторони визначили графік погашення основної суми боргу та процентів за кредитом, а саме: щомісячно рівними частинами в сумі 4166,67грн (сума кредиту); сума процентів: у період з червня 2019 року по листопад 2020 року в розмірі 900,00грн щомісячно, у період з грудня 2019 по травень 2020 в розмірі 800,00грн щомісячно (а.с.16 на звороті, а.с.53).

Враховуючи умови п.п.1.3., 1.5. Заяви про приєднання до Умов та правил надання послуги "КУБ" остаточна дата повернення кредиту - 14.05.2020.

Стаття 610 Цивільного кодексу України визначає що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно з ч.2 ст.1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Відповідно до п.3.2.8.3.1.3. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" згідно зі ст.ст.212, 651 ЦК України при порушенні клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбачених цим Договором, банк на свій розсуд, починаючи із 91-го дня порушення будь-якого із зобов`язань, має право змінити умови Договору, встановивши інший термін повернення кредиту. При цьому Банк направляє клієнту повідомлення з зазначенням дати терміну повернення кредиту (Банк здійснює інформування клієнта на свій вибір або письмово, або через встановлені засоби електронного зв`язку банку та клієнта (системи клієнт-банк, Інтернет-клієнт-банк, sms-повідомлення або інших). При непогашенні заборгованості за цим Договором у термін, зазначений у повідомленні, вся заборгованість за кредитним договором починаючи з наступного дня від дати, зазначеної в повідомленні, вважається простроченою. У разі погашення заборгованості в період до закінчення 90 днів (включно) з моменту порушення будь-якого із зобов`язань терміном повернення кредиту є дата останнього платежу.

За змістом п.3.2.8.6.2. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ", зокрема передбачено, що при порушенні клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбачених умовами видачі та погашення кредиту, Банк на свій розсуд має право змінити умови видачі та надання кредиту - вимагати від клієнта дострокового повернення кредиту, сплати процентів за користування, виконання інших зобов`язань за кредитом у повному обсязі шляхом надсилання повідомлення. При цьому, згідно зі ст.ст. 212, 611, 651 ЦК України за зобов`язаннями, терміни виконання яких не настали, терміни вважаються такими, що настали в зазначену у повідомленні дату. В цю дату клієнт зобов`язується повернути Банку суму кредиту в повному обсязі, проценти за фактичний термін користування ним, повністю виконати інші зобов`язання за кредитом.

Дослідивши наявні в матеріалах справи виписки по рахунку відповідача та умови укладеного між сторонами договору, судом встановлено, що станом на час розгляду справи відповідач мав погасити суму кредиту в розмірі 50000,00грн строк сплати якої, згідно погоджених в графіку строків та Умов та Правил, настав.

З наявних в матеріалах справи доказів вбачається, що відповідачем проведено погашення отриманого кредиту "Кредит КУБ" частково на суму 41666,70грн, зокрема, нею було сплачено позивачу 14.06.2019 - 4166,67грн, 14.07.2019 - 4166,67грн, 14.08.2019 - 4166,67грн, 16.09.2019 - 4166,67грн, 16.10.2019 - 4166,67грн, 15.11.2019 - 4166,67грн, 15.12.2019 - 99,98грн, 15.12.2019 - 4166,67грн, 14.01.2020 - 4066,69грн, 19.02.2020 - 4166,67грн та 16.03.2020 - 4166,67грн, що підтверджується банківськими виписками по рахунках відповідача (а.с.26).

На час розгляду справи, відповідач зобов`язання щодо сплати кредиту в розмірі 8333,30грн у встановлений строк не виконав, доказів сплати не надав, у зв`язку з чим у відповідача перед позивачем існує заборгованість за кредитом строк сплати якої настав в сумі 8333,30грн.

Крім суми основного боргу позивач просив стягнути з відповідача 172,23грн заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 5962,46грн заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії та 163,57грн пені.

Частиною 1 статті 1048 Цивільного кодексу України визначено, що позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.

За користування послугою клієнт сплачує щомісячно на протязі всього терміну кредиту проценти за користування кредитом в розмірі та згідно графіку, визначених в заяві та тарифах. При несплаті процентів у строк, визначений графіком, вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання Договору згідно з п. 3.2.8.6.2.) (п. 3.2.8.3.2. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ").

При порушенні клієнтом будь-якого грошового зобов`язання клієнт сплачує банку проценти за користування кредитом у розмірі, встановленому у заяві. У разі порушення клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань і при реалізації права банку, передбаченого п.3.2.8.3.1, клієнт сплачує банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, за кожен календарний день прострочення (п.3.2.8.3.3. Умов та Правил надання "Кредит КУБ").

У Заяві про приєднання до Умов та правил надання послуги "КУБ" сторони погодили розмір сплати процентів за користування кредитом, а саме відповідач зобов`язався сплачувати проценти за користування кредитом: перші 6 місяців 1,8% в місяць від початкового розміру кредиту, починаючи з 7-го місяця - 1,6% від початкового розміру кредиту (в т.ч. при достроковому погашенні кредиту).

Внаслідок неналежного виконання відповідачем зобов`язань по сплаті відсотків за користування кредитом, позивачем було нараховано станом на 09.12.2020 року 172,23грн заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 5962,46грн заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії та 163,57грн пені (розрахунок а.с.25).

Наведені нарахування підтверджуються також наявними в матеріалах справи банківськими виписками (а.с.57-61).

Перевіривши проведені позивачем нарахування заявлених до стягнення з відповідача сум відсотків за користування кредитом, заборгованості по комісії та пені, господарський суд встановив, що вказані нарахування проведено у відповідності до вимог чинного законодавства і умов договору, а тому вимоги позивача про стягнення з відповідача відсотків за користування кредитом в розмірі 172,23грн, заборгованості по сплаті комісії в сумі 5962,46грн та пені в сумі 163,57грн є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Як визначає ст.73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст.74 ГПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

За змістом статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи викладене, вимоги позивача про стягнення з відповідача 8333,30грн заборгованості за кредитом, 172,23грн заборгованості за відсотками за користування кредитом, 5962,46грн заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії та 163,57грн пені є обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства та такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до ст.129 ГПК України, покладаються на відповідача.

Керуючись статтями123, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (01001, м.Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, код ЄДРПОУ 14360570):

- 8333,30грн - заборгованості за кредитом;

- 172,23грн - заборгованості за відсотками за користування кредитом;

- 5962,46грн - заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії;

- 163,57грн - пені;

- 2270,00 - витрат по сплаті судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено: 09.03.21

Суддя Кравець С.Г.

Друк. :

1 - до справи,

2,3 - сторонам (рек. з пов.),

- позивачу на електронну адресу: 14360570@mail.gov.ua.

Джерело: ЄДРСР 95372623
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку