open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem

Дата документу 03.03.2021

Справа № 334/1381/21

Провадження № 2/334/1943/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2021 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Турбіна Т.Ф., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Концерну «Міські теплові мережі» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води (підігріву питної види),

В С Т А Н О В И В:

25.02.2021 року Концерн «Міські теплові мережі» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води (підігріву питної види).

Після надходження позовної заяви до суду, відповідно до ч. 6 ст. 187 ЦПК України суд звернувся до відповідного органу для отримання інформації щодо реєстрації місця проживання фізичної особи.

На судовий запит надійшла відповідь з Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради щодо відомостей про адресу місця реєстрації відповідача, де зазначено, що відповідач ОСОБА_1 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно вимог ч.1 ст.2 Цивільного Кодексу України учасниками цивільних відносин є фізичні та юридичні особи.

Згідно ч. 1 ст. 46 ЦПК України здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи.

Під фізичною особою, за визначенням ст.24 ЦК України, належить розуміти людину, як учасника цивільних відносин. Оскільки здатність фізичної особи мати цивільні права та обов`язки припиняється в момент її смерті (ст.25 ЦК України), відповідно до вимог ст.ст. 46, 47 ЦПК України позов може бути пред`явлено лише до особи, яка володіє цивільною і цивільно-процесуальною правоздатністю й дієздатністю. Отже позов до померлої фізичної особи пред`явлено бути не може. На час звернення позивача з даним позовом відповідач помер, а тому позов Концерну «Міські теплові мережі», пред`явлений до померлої особи, не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

У зв`язку з припиненням з моменту смерті ОСОБА_1 його цивільної процесуальної правоздатності (здатності мати цивільні процесуальні права та обов`язки), суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження у даній справі на підставі п. 6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, яким передбачено обов`язок суду відмовити у відкритті провадження у справі, якщо померла фізична особа, яка була однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

При цьому суд враховує, що п. 1 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, де передбачено зупинення провадження у справі у разі смерті фізичної особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, у даному випадку не підлягає застосуванню, оскільки фізична особа померла до пред`явлення даного позову до суду, отже ніколи не мала цивільної процесуальної правоздатності у даному цивільному процесі (не набувала здатності мати процесуальні права та обов`язки відповідача за цим позовом), тобто не була стороною у даній справі.

Таким чином, суд приходить до висновку, що за вказаною заявою суд повинен відмовити у відкритті провадження, що не позбавляє позивача права звернутися з відповідним позовом до спадкоємців померлої особи.

Керуючись ст. 46, 186 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Концерну «Міські теплові мережі» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води (підігріву питної види).

Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. Учасник справи, якому повна ухвала не була вручена у день її проголошення чи складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення їм відповідної ухвали суду.

Суддя: Турбіна Т. Ф.

Джерело: ЄДРСР 95366017
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку