ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
__________________________________________________________________
У Х В АЛ А
2 березня 2021 року
м.Харків
Справа №624/927/19
Провадження №22-ц/818/2678/21
Харківський апеляційний суд у складі судді судової палати у цивільних справах Кругової С.С., вирішуючи питання провідкриття апеляційногопровадження уцивільній справіза позовом ОСОБА_1 до приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Мажарка» про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування його державної реєстрації,
за апеляційноюскаргою ОСОБА_1 на рішення Кегичівського районного суду Харківської області від 29 жовтня 2020 року,
в с т а н о в и в:
Рішенням Кегичівського районного суду Харківської області від 29 жовтня 2020 року в задоволені позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, 19 лютого 2021 року, ОСОБА_1 , через канцелярію суду, звернулася з апеляційною скаргою, яка містить клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
В обґрунтування клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження апелянт посилається на те, що у зв`язку з продовженням дії адаптивного карантину, який запроваджено на всій території України, Законом України№540-IX строк на апеляційне оскарження був продовжений на строк дії такого карантину, а також, що до суду першої інстанції було подано заяву про продовження строку на апеляційне оскарження до закінчення дії карантину.
Проте, перевіривши матеріали справи в порядку вирішення питання про відкриття апеляційного провадження, вважаю, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки вона оформлена без дотримання вимог ч.3 ст.354, ч.3 ст.357 ЦПК України та не відповідає вимогам Закону України «Про судовий збір», а саме не сплачено судовий збір.
Відповідно до вимог ст.354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Як убачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 , 19 лютого 2021 року звернулася з апеляційною скаргою на рішення Кегичівського районного суду Харківської області від 29 жовтня 2020 року, яка містить клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
В обґрунтування клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження апелянт посилається на те, що у зв`язку з продовженням дії адаптивного карантину, який запроваджено на всій території України, Законом України №540-IX строк на апеляційне оскарження був продовжений на строк дії такого карантину, а також, що до суду першої інстанції було подано заяву про продовження строку на апеляційне оскарження до закінчення дії карантину.
Відповідно до п.3 розділу 12 «Прикінцеві положення» Цивільного процесуального кодексу України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обовязки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбаченим цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може відновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
В клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження не зазначені обєктивні причини, які зумовлені обмеженнями,впровадженими узв`язку зкарантином, та перешкоджали подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції у строк, установлений ст.354 ЦПК України.
Крім того, відповідно до п.п.6 п.1 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір (станом на час звернення з апеляційною скаргою) судовий збір з апеляційних скарг на рішення суду встановлюється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
З матеріалів справи вбачається, що позовна заява містить вимогу не майнового характеру (визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування його державної реєстрації) (судовий збір: 1536,80*150 % грн).
Виходячи з наведеного, ставка судового збору, що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги, становить 2305 грн 20 коп.
на рахунок UA498999980313151206080020011, отримувач коштів - УК Основ"ян/мХар Основ"янсь/22030101, код за ЄДРПОУ 37999628, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО - 899998, код класифікації доходівбюджету 22030101, призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номероблікової карткиплатника податків фізичноїособи (завждимає 10цифр)або серіята номерпаспорта громадянинаУкраїни,в разіякщо платникчерез своїрелігійні переконаннявідмовився відприйняття реєстраційногономера обліковоїкартки платникаподатків таповідомив проце відповіднийорган Міністерствадоходів ізборів Україниі маєвідповідну відміткуу паспорті); судовий збір запозовом ОСОБА_1 до приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Мажарка» про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування його державної реєстрації, на рішення від 29 жовтня 2020 року по справі №624/927/19, Харківський апеляційний суд.
Відповідно до п.3 ч.4ст.356 ЦПК Українидо апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору визначеностаттею 6 Закону України «Про судовий збір». На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
Відповідно до ч.2ст.357 ЦПК Українидо апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановленихст.356 цього Кодексу, застосовуються положеннястатті 185 цього Кодексу.
За таких обставин, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків, шляхом надання до суду апеляційної інстанції: 1. заяви про інші підстави для поновлення строку (обєктивні причини, які зумовлені обмеженнями,впровадженими узв`язку зкарантином, та перешкоджали подати апеляційну скаргу), 2. документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Керуючись ст.ст.185, 354, ч.ч.2, 3 ст.357 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Кегичівського районного суду Харківської області від 29 жовтня 2020 року - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків (шляхом надання до суду апеляційної інстанції: 1. заяви про інші підстави для поновлення строку (обєктивні причини, які зумовлені обмеженнями,впровадженими узв`язку зкарантином, та перешкоджали подати апеляційну скаргу), 2. документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону) у термін 10(десять)днів з дня отримання копії ухвали апеляційного суду.
Роз`яснити, що у разі не виконання вимог ухвали, апеляційну скаргу буде визнано неподаною та повернуто особі, яка з нею звернулася.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, в частині визначення судового збору касаційна скарга може бути подана протягом тридцяти днів безпосередньо до Верховного Суду.
Суддя С.С.Кругова