Справа № 127/24421/20
Провадження № 3/127/8439/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" лютого 2021 р.м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
у складі:
головуючого судді Каленяка Р.А.
при секретарі Шмирової О.М.,
за участі:
представника Подільської митниці Держмитслужби Грубеляса О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи, що надійшли з Подільської митниці Держмитслужби відносно громадянина Р.Молдови
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого водієм фірми «GruzAutoTrans LTD» (Russia, Bryansk, Passage Moskovsky, 1A), проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 22.12.2017 органом ASP Р. Молдова,
щодо порушення ним митних правил, передбаченого ст. 472 МК України.
ВСТАНОВИВ:
В провадження Вінницького міського суду Вінницької області 09 листопада 2020 року надійшла адміністративна справа про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України.
Згідно протоколу про порушення митних правил №0488/401000/20 24.09.2020 о 19.36 год. в зону митного контролю пункт пропуску «Могилів-Подільський - Отачь» митного поста «Могилів-Подільський» Подільської митниці Держмитслужби на смугу руху «червоний коридор» в`їхав транспортний засіб комерційного призначення реєстраційний номер Російської Федерації НОМЕР_2 / НОМЕР_3 з товарами: «Автозапчастини в асортименті та інші товари згідно інвойсу DM3437», вагою 19417,00 кг., який прямував з Туреччини в Р. Білорусь через митну територію України в митному режимі «транзит», на умовах поставки DAP Мінськ «Інкотермс 2010» (Поставка до місця. Зобов`язання продавця доставити вантаж до місця вивантаження транспортного засобу).
Як підставу для переміщення товарів в заявленому митному режимі, водієм гр. Р. Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_3 ), фірми перевізника «GruzAutoTrans LTD» (Russia, Bryansk, Passage Moskovsky, 1A) до митного контролю подано наступні документи:
1) міжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) №006015 від 19.09.2020 року;
2) рахунок-фактура (Invoice) №DM3437 від 18.09.2020;
3) книжка МДП (CARNET TIR) - XN84869556 від 18.09.2020 року.
Відповідно до поданих документів, відправником товарів виступило турецьке підприємство «CAGATAY DIS TICARET» (ISTANBUL / TURKEY by order LARCH OVERSEAS LIMITED), отримувачем «LLC BELTAMOZHVILIA» (BELARUS, MINSKAYA OBL., G.VILEYKA, SHUBINA STR., 103).
Вартість переміщуваного товару, яка заявлена у товаросупровідних документах становить 56019,57 доларів СІЛА. Кількість пакувальних місць - 570 (п`ятсот сімдесят). Товар перемішувався під пломбами митних органів Туреччини №7737109, №7737110.
Під час перевірки поданих документів встановлено, що в гр. 8 CARNET TIR XN84869556 не був вказаний поданий до митного контролю товаросупровідний документ, а саме - інвойс № DM3437 від 18.09.2020 року.
Митним органом було ініційовано проведення митного огляду заявленого товару шляхом відкриття до 100% пакувальних місць та з поглибленим обстеженням транспортного засобу, про що було внесено відповідні відмітки до системи АСАУР на підставі п. 8 Постанови Кабінету міністрів України №467 від 23.05.2012 року.
За результатами проведення митного огляду вантажного відсіку автомобіля та причепу встановлено, що кількість пакувальних місць вантажу склала 575 (п`ятсот сімдесят п`ять), в яких крім заявлених у товаросупровідних документах товарів виявлені: ароматизатори рідкі в скляній тарі ємністю по 100 мл. з упаковкою - 32 шт., ковдри з підігрівом розміром 120*160 - 50 шт., килимки розміром 110*70 - 6 шт., чохли на стільці - 96 шт., набір в упаковці TOUCH LOVE який складається з двох халатів з пасками, двох рушників розміром 48*93 та двох пар тапок - 6 комплектів, набір в упаковці Viven, який складається з одного халату з паском та двома рушниками розмірами 70*140 та 48*91 - 7 комплектів, набір в упаковці ZEBRA COSA (бамбук) який складається з двох халатів з пасками, чотирьох рушників розміром 48*91 та 83*145 - 6 комплектів, набір в упаковці ZEBRA COSA (котон) який складається з двох халатів з пасками, чотирьох рушників розміром 69*138 та 48*91 - 2 комплекти, набір в упаковці HOMEMASTER який складається з одного халату з паском та одного рушника розмірами 47*94 та одною парою тапок - 4 комплекти, набір без упаковки КАР HOME який складається з одного халату з паском та двома рушниками розмірами 48*87 та 71*138 - 5 комплектів, халати без упаковки TANGO - 17 шт., набір без упаковки BULLTEX який складається з двох халатів з паском та чотирьох рушників розмірами 91*47 та 69*140 - 27 комплектів, набір без упаковки який складається з одного халату з паском та двома рушниками розмірами 49*34 та 85*45 - 5 комплектів, чохли для матраців розмірами 160*200 - 60 шт., чохли для матраців розмірами 100*200 - 17 шт., чохли LILYUM для прасувальних дошок розмірами 140*55 - 20 шт., чохли YAKAMOZ для прасувальних дошок розмірами 140*55 - 20 шт., набір наволочок для подушок по 12 штук - 8 комплектів, подушки розміром 50*70 - 20 шт., пакети Екокотон - 210 шт.
Інформація про виявлений товар відсутня у поданих до митного контролю товаросупровідних документах.
Згідно ст. 90 Митного кодексу України, транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома митними органами України або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно ч. 4 ст. 92 МК України, для поміщення товарів та/або транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна: 1) подати митному органу митну декларацію (документ, який відповідно до статті 94 МК України використовується замість митної декларації ), товарно-транспортний документ на перевезення та рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару; 2) у випадках, визначених законодавством, надати митному органу дозвільний документ на транзит через митну територію України, який видається відповідними уповноваженими органами; 3) у випадках, встановлених МК України, забезпечити виконання зобов`язання із сплати митних платежів відповідно до розділу X МК України; 4) у разі поміщення товарів на підставі документа, зазначеного у частині шостій статті 94 МК України, забезпечити виконання вимог та зобов`язань, визначених законодавством, яке встановлює основні засади організації та здійснення режиму спільного транзиту товарів.
Згідно ч. 5 ст. 92 МК України, для забезпечення ідентифікації товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що помішуються у митний режим транзиту, можуть застосовуватися засоби, передбачені частинами другою і третьою статті 326 МК України.
Згідно ч. З ст. 94 МК України, для декларування товарів, що не є підакцизними, замість митної декларації залежно від виду транспорту може використовуватися накладна УМВС (СМГС), накладна ЦІМ (СІМ), накладна ЦІМ/УМВС (ЦИМ/СМГС, CIM/SMGS), книжка МДП (Carnet TIR).
Відповідно ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Згідно ч. 2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої Постановою Кабінету міністрів України від 21.05.2012 № 451 - митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками.
Згідно ч. 1 ст. 335 МК України, під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають митному органу в паперовій або електронній формі такі документи та відомості: 1) при перевезенні автомобільним транспортом: а) документи на транспортний засіб, зокрема ті, що містять відомості про його державну реєстрацію (національну належність); б) транспортні (перевізні) документи (міжнародні товаротранспортні накладні); в) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності); г) комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться, які містять відомості, зокрема, про найменування та адресу перевізника, найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів; ґ) відомості про кількість вантажних місць та вид упаковки; д) найменування товарів; е) вага брутто товарів (у кілограмах) або об`єм товарів (у метрах кубічних), крім великогабаритних вантажів.
Згідно ст. 336 МК України, митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів шляхом: 1) перевірки документів та відомостей, які відповідно до статті 335 МК України надаються митним органам під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України; 2) митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян); 3) обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України; 4) усного опитування громадян та посадових осіб підприємств; 5) огляду територій та приміщень складів тимчасового зберігання , митних складів , вільних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою відповідно до цього Кодексу та інших законів України покладено на митні органи; 6) перевірки обліку товарів, що переміщуються через митний кордон України та/або перебувають під митним контролем.
Згідно наданих водієм пояснень, товар був завантажений на території Туреччини працівниками підприємства «CAGATAY DIS TICARET» (Aksaray, Kusuk Langa Cd. №: 27, 34096 Fatih, ISTANBUL / TURKEY by order LARCH OVERSEAS LIMITED), а йому було надано вказані товаросупровідні документи з метою пред`явлення митним органам країн слідування по маршруту.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 191 МК України перевізники зобов`язані під час прийняття товарів до перевезення перевіряти точність відомостей щодо кількості вантажних місць, їх маркування, номери, зовнішній стан товарів та їх пакування. У разі неможливості такої перевірки вносити відповідний запис до міжнародної автомобільної накладної (CMR).
Кількість вантажних місць водієм не було перераховано під час завантаження.
Перевізником не було вжито заходів по перевірці відомостей щодо кількості вантажних місць або у разі неможливості такої перевірки не внесено відповідного запису до міжнародної автомобільної накладної (CMR).
Згідно ч. 2 ст. 459 МК України, суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Таким чином, гр. Р. Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), який являється водієм підприємства - перевізника «GruzAutoTrans LTD» (Russia, Bryansk, Passage Moskovsky, 1A) не заявив митниці, за встановленою формою, жодних відомостей про товар, який підлягає обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбачене ст. 472 МК України.
Згідно Висновку Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби № 1420003301-0887 від 29.10.2020 року вартість вилученого товару, станом на дату оцінки, становить 263 359, 36 грн.
Вина гр. Р. Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_4 ) в скоєнні ним порушення митних правил по справі підтверджується:
- протоколом про порушення митних правил від 30.09.2020 № 0488/401000/20;
- протоколом опитування;
- описом предметів;
- доповідною запискою гол. держ. інсп. ОСОБА_5 .
Представник митниці ГрубелясО.І.в судовомузасіданні протоколпро порушення митних правил підтримала, просила притягнути ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) до відповідальності, передбаченої ст. 472 МК України.
У судове засідання ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) не з`явився, про час та місце судового засідання повідомлений вчасно та належним чином, на адресу суду надіслав клопотання про закриття провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки дії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) не відповідають диспозиції статті 472 МК України.
Представник правопорушника адвокат Поліщук Д.І. підтримав клопотання свого підзахисного та просив розглянути справу за його відсутність.
Суд,дослідивши матеріалисправи,заслухавши представникамитниці, прийшов довисновку,що вина ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, знайшла своє підтвердження у судовому засіданні.
Згідност. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватись як електронні документи, так документи на паперовому носії.
Відповідно дост. 4 п. 57 МК Українитоварице будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Відповідно дост. 487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положеньМК України, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно дост. 16 КУпАПіноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
Згідно ст. 472 МК України недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлені за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.
Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника, суд вважає необхідним визнати винним ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у вчиненніправопорушення,передбаченого ст. 472 МК Українита застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 % вартості товару та конфіскації вилученого товару.
Відповідно до ст. ст.519,520 МК України, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь Подільської митниці Держмитслужби витрати пов`язані зі зберіганням вилученого товару.
Відповідно дост. 40-1 КУпАПз ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) слід стягнути на користь держави Україна судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.472,527,528 Митного Кодексу України, ст.ст.40-1,283,284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост. 472 МК України,та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 % вартості вилучених предметів в сумі 263 359, 36 грн. (двісті шістдесят три тисячі триста п`ятдесят дев`ять гривень тридцять шість копійок) та конфіскації в дохід держави вилучених предметів: ароматизатори рідкі в скляній тарі ємністю по 100 мл. з упаковкою - 32 шт., ковдри з підігрівом розміром 120*160 - 50 шт., килимки розміром 110*70 - 6 шт., чохли на стільці - 96 шт., набір в упаковці TOUCH LOVE який складається з двох халатів з пасками, двох рушників розміром 48*93 та двох пар тапок - 6 комплектів, набір в упаковці Viven, який складається з одного халату з паском та двома рушниками розмірами 70*140 та 48*91 - 7 комплектів, набір в упаковці ZEBRA COSA (бамбук) який складається з двох халатів з пасками, чотирьох рушників розміром 48*91 та 83*145 - 6 комплектів, набір в упаковці ZEBRA COSA (котон) який складається з двох халатів з пасками, чотирьох рушників розміром 69*138 та 48*91 - 2 комплекти, набір в упаковці HOMEMASTER який складається з одного халату з паском та одного рушника розмірами 47*94 та одною парою тапок - 4 комплекти, набір без упаковки КАР HOME який складається з одного халату з паском та двома рушниками розмірами 48*87 та 71*138 - 5 комплектів, халати без упаковки TANGO - 17 шт., набір без упаковки BULLTEX який складається з двох халатів з паском та чотирьох рушників розмірами 91*47 та 69*140 - 27 комплектів, набір без упаковки який складається з одного халату з паском та двома рушниками розмірами 49*34 та 85*45 - 5 комплектів, чохли для матраців розмірами 160*200 - 60 шт., чохли для матраців розмірами 100*200 - 17 шт., чохли LILYUM для прасувальних дошок розмірами 140*55 - 20 шт., чохли YAKAMOZ для прасувальних дошок розмірами 140*55 - 20 шт., набір наволочок для подушок по 12 штук - 8 комплектів, подушки розміром 50*70 - 20 шт., пакети Екокотон - 210 шт., які знаходяться на складі Подільської митниціДержмитслужби
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь Подільської митниці Держмитслужби витрати пов`язанні зі зберіганням вилучених предметів в розмірі 22566, 44 грн. (двадцять дві тисячі п`ятсот шістдесят шість гривень сорок чотири копійки).
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь держави судовий збір у сумі 454,00 грн. (чотириста п`ятдесят чотири гривні) 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: