Справа № 308/600/21
3/308/328/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 лютого 2021 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Деметрадзе Т.Р., за участю представника Закарпатської митниці Держмитслужби Зубенка І.І., розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, які надійшли з Закарпатської митниці Держмитслужби, відносно гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; закордонний паспорт НОМЕР_1 від 21.10.2020 року, виданий 2624, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України,-
В С Т А Н О В И В:
05.12.2020 року о 11 год. 15 хв. в зону митного контролю на ділянку В`їзд митного поста «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав автомобіль марки «Mercedes-Benz» модель «Sprinter 318 СDI», реєстраційний номерний знак України НОМЕР_2 , у якому в якості водія слідував громадянин України ОСОБА_1 .
Громадянину України ОСОБА_1 було запропоновано заповнити митну декларацію, в якій він вказав свої паспортні дані, відомості про транспортний засіб а також заявив про наявність у нього багажу з особистими речами в кількості 25 (двадцять п`ять) місць. При усному опитуванні громадянин України ОСОБА_1 підтвердив відомості, заявлені ним у митній декларації та заперечив наявність будь-яких інших товарів, в числі таких, що підпадають під обмеження.
В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу та речей громадянина були виявлені не вказані в митній декларації та не заявлені при усному опитуванні медичний препарат іноземного виробництва, а саме «Bromazepam 5 mg/ml», діюча речовина «Bromazenam» (бромазепам), торгової марки «Муlan», в кількості 2 (два) флакони, що знаходились в двох фабричних упаковках, ємністю по 20 мл. кожний.
Вищезазначений медичний препарат знаходився в багажному відсіку автомобіля в картонній коробці. Доступ до виявленого медпрепарату нічим не утруднювався. Зазначені медикаменти громадянин України ОСОБА_1 не визнав своєю власністю та зазначив, що дану коробку попросила перевезти в Україну незнайома йому жінка, та передати в м. Івано-Франківськ її родичам.
Діюча речовина «Bromazepam» (бромазепам) віднесена до переліку наркотична засобів та психотропних речовин і прекурсорів затвердженого ПКМУ віл 06.05.2000 року №770 Таблиці № III Списку №2 «Психотропні засоби, обіг яких обмежено».
Згідно ч. 1 ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України.
Згідно ч. 2 даної статті переліки таких товарів (із зазначенням їх опису та коту згідно з УКТ ЗЕД), а також порядок видачі відповідних дозволів та їх обігу з використанням засобів інформаційних технологій затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Згідно «Переліку товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України віл 21.05.2012. № 436 на лікарські засоби, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, які визначено постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 - 770, необхідний дозвіл на право ввезення (вивезення) чи на право транзиту наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів.
Згідно ст. 26 Закону України від 15.02,1995. № 60/95-ВР "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" фізичні особи мають право перевозити наркотичні засоби і психотропні речовини, придбані за призначенням лікаря, за наявності та на підставі рецепта, виданого закладом охорони здоров`я відповідно до вимог статей 27 і 28 цього Закону.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 не заявив митному органу точні відомості про переміщувані ним через митний кордон предмети, які підлягають обов`язковому декларуванню та обмежені до переміщення через митний кордон України.
ОСОБА_1 не скористався своїм правом на участь у судовому засіданні, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. В матеріалах справи міститься заява, у якій він просить провести розгляд справи у його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці Держмитслужби, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується даними протоколу про порушення митних правил №1881/30500/20 від 05.12.2020 року та фототаблицею до нього, даними митної декларації від 05.12.2020 року, у якій відсутні відомості про переміщувані медичні препарати, даними даними акту про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 05.12.2020 року, даними висновку експерта №1420003800-0370 від 21.12.2020 року.
Враховуючи характер та ступінь вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення, передбаченого санкцією ст. 472 МК України у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару безпосереднього предмету порушення митних правил, з конфіскацією зазначеного товару, які обмежені для переміщення через митний кордон України
Керуючись ст.ст. 472, 527, 528, 529 МК України, ст.ст. 283-285, 287-291 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару безпосереднього предмету порушення митних правил, що становить 399,09 (триста дев`яносто дев`ять грн. дев`ять коп.), та конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил, а саме: медичний препарат іноземного виробництва, а саме «Bromazepam 5 mg/ml», ємністю по 20 мл., діюча речовина «Bromazenam» (бромазепам), торгової марки «Муlan», в кількості 2 (два) флакони.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 гривень.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Деметрадзе Т.Р.