Справа № 2/593/40/2021
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Бережанський районний суд Тернопільської області
"27" січня 2021 р.
в складі:
головуючого судді: Німко Н.П.
при секретарі: Олексів О.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бережани Тернопільської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до Бережанського районного суду Тернопільської області із позовом про розірвання шлюбу із відповідачем ОСОБА_2 . В обгрунтування позову зазначила, що шлюб із відповідачем уклала ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якому народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Спільне життя із відповідачем не склалося через різні характери, відсутність взаєморозуміння і поваги один до одного; протягом трьох років сторони проживають окремо. Відповідач неодноразово приїжджав по місцю її проживання у нетверезому стані та вчиняв скандали в присутності дитини та її батьків. Сім`я фактично припинила своє існування, а перебування у шлюбі носить формальний характер.
Позивачка ОСОБА_1 у судове засідання не з?явилася, подала заяву, у якій вказала, що після пред`явлення позовної заяви в суд, відповідач почав виявляти бажання зберегти сім`ю та вживати заходи щодо примирення. Позовні вимоги про розірвання шлюбу вона підтримує, однак на даний час вважає, що їхньому подружжю потрібен час для можливого збереження сім`ї, що також буде відповідати інтересам їх малолітньої дитини. Просила надати термін для примирення сім`ї строком в шість місяців, судове засідання проводити у її відсутності.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з?явився, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, жодних заяв не подав.
Суд, взявши до уваги заяву позивачки, враховуючи повідомлені обставини, вважає, що клопотання позивачки підлягає до задоволення.
Частиною 3ст. 211 ЦПК Українипередбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних в суду матеріалів.
Відповідно до положень ч.2 ст.247 ЦПК України, враховуючи неявку всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Згідно із ст.111 Сімейного Кодексу Українисуд повинен вживати заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
Відповідно до п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 року №11передбачене ч.1ст.111СК вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду у формі відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення (ч.5ст.191 ЦПК). Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей. Якщо після закінчення призначеного судом строку примирення подружжя не відбулося і хоча б один з них наполягає на припиненні шлюбу, суд вирішує справу по суті.
Згідно ч.7 ст. 240 ЦПК України, у справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.
Згідно п.4 ч.1 ст. 251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення.
Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках встановлених пунктом 4 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до закінчення строку для примирення, визначеного судом.
Згідно п. 10Постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя»вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадках відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї із сторін або суду у формі відкладення розгляду справи слуханням та наданням сторонам строку на примирення. Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей. При призначенні строку на примирення суд враховує думку сторін, конкретні обставини справи. Якщо після закінчення призначеного судом строку примирення подружжя не відбулося і хоча б один з них наполягає на примиренні шлюбу, суд вирішує справу по суті.
Визначаючи строк, який необхідно надати сторонам для примирення, враховуючи те, що у сторін є малолітня дитина, з метою можливого збереження сім`ї, суд вважає за необхідне призначити сторонам строк для примирення терміном 6 (шість) місяців.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 111 СК України, ч.7 ст. 240, п.4 ч.1 ст. 251, п.3 ч.1 ст. 252, ст. 260 ЦПК України,суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання позивачки ОСОБА_1 задовольнити.
Надати сторонам для примирення строк терміном 6 (шість) місяців.
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу провадженням зупинити до закінчення строку для примирення (27 липня 2021 року).
У частині зупинення провадження в справі на ухвалу протягом 15 днів з дня її проголошення може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Тернопільської області через Бережанський районний суд Тернопільської області. В решті, ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя Бережанського районного суду
Тернопільської області Н.П.Німко