ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"02" лютого 2021 р. м. Черкаси справа № 925/1703/20
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю:
фізичної особи ОСОБА_1 : не з`явилася,
арбітражний керуючий Максимов А.А. не з`явився,
розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи
за заявою боржника, ОСОБА_1
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність за положеннями Книги 4 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 05.01.2021 року прийнято до розгляду заяву фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Пунктом 2-1 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу (в редакції,
що діє з 17.10.2020 року) передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
На виконання даних вимог, боржник просить призначити керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого Максимова Андрія Анатолійовича (свідоцтво №394 від 26.02.2013, адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 71, оф. 45 (поштова адреса для листування: а/с 85А, м. Київ, 01054).
Арбітражний керуючий Максимов А.А. надав заяву про згоду на участь у справі.
Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши докази, суд встановив наступне.
Кодекс України з процедур банкрутства встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Статтею 1 Кодексу визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 113 Кодексу провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Статтею 115 Кодексу передбачено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи може бути відкрито лише за заявою боржника.
ОСОБА_1 , як фізична особа, звернулася до господарського суду Черкаської області із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства.
В обґрунтування заяви боржник зазначає наступне.
ОСОБА_1 , що мешкає АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 має борг перед AT КБ «ІІриватбанк» у розмір 834 559,05 грн.
Вказаний борг виник унаслідок укладання із AT КБ «Приватбанк» кредитного договору 17.06.2013 року №CSHTLON03705 та кредитного договору №KSHTLON03537 від 22.05.2013 року.
Крім того, ОСОБА_1 позичила 50 000 доларів, що еквівалентно (станом на день подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність) за курсом 1 дол. США = 27,828 грн., 1 391 400 гривень.
Отже, станом на 30.12.2020 року сума прострочених зобов`язань боржника перед кредиторами становить 2 225 959,05 грн.
Станом на 30.12.2020 року Боржник не має можливості повністю виконати зобов`язання перед кредиторами, розмір прострочених зобов`язань боржника перед кредитором становить більше 30 розмірів мінімальної заробітної плати, що стало підставою для звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи.
Частиною 2 статті 115 Кодексу встановлено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:
1) розмір прострочених зобов`язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати;
2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців;
3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення;
4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
У відповідності до частини 3 статті 115 Кодексу до складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Згідно частини 3 статті 119 Кодексу за наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
Відповідно до частини 4 статті 119 Кодексу господарський суд постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, якщо: 1) відсутні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність; 2) боржник виконав зобов`язання перед кредитором (кредиторами) у повному обсязі до підготовчого засідання суду; 3) боржника притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю; 4) боржника визнано банкрутом протягом попередніх п`яти років.
В підготовчому засіданні судом не було встановлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність зазначених у частині 4 статті 119 Кодексу.
Враховуючи викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, суд вважає за необхідне її задовольнити.
Згідно частини 5 статті 119 Кодексу питання введення процедури реструктуризації боргів боржника та призначення керуючого реструктуризацією, вирішується господарським судом в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Частиною 3 статті 28 Кодексу встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими особами у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;
4) які мають конфлікт інтересів;
5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;
6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.
До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
Дослідивши подану заяву арбітражного керуючого Максимова Андрія Анатолійовича, суд вважає необхідним задовольнити її та призначити керуючого реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 , арбітражного керуючого Максимова Андрія Анатолійовича.
Таким чином, встановивши факт неплатоспроможності боржника, а також визначившись з кандидатурою арбітражного керуючого для призначення керуючим реструктуризацією боржника, керуючись ст. ст. 28, 118, 119 Кодексу України з процедур банкрутства, статтею 234 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1.Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ).
2.Ввести процедуру реструктуризації боргів боржника.
3.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4.Призначити керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 , арбітражного керуючого Максимова Андрія Анатолійовича (свідоцтво №394 від 26.02.2013 року, 0154, м. Київ,а/с 85А ).
5.Заборонити фізичній особі ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) відчужувати майно.
6.Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк подання до Господарського суду Черкаської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 29 березня 2021 року.
7.Зобов`язати керуючого реструктуризацією провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість у строк до 29 березня 2021 року.
8.Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк для підготовки та подання до Господарського суду Черкаської області плану реструктуризації боргів боржника до 29 березня 2021 року.
9.Зобов`язати контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України, надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника та членів його сім`ї і про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону.
10.Зобов`язати орган державної прикордонної служби надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про перетинання боржником та членами його сім`ї державного кордону за останні три роки.
11.Зобов`язати банківські установи, в яких відкрито рахунки боржника, надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках боржника.
12.Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника.
13.Визначити дату проведення попереднього засідання суду - 06 квітня 2021 року о 10 год. 00 хв. Попереднє засідання суду відбудеться в приміщенні Господарського суду Черкаської області за адресою: м.Черкаси, бул. Шевченка, 307, зал судових засідань №312, тел. канцелярії суду (0472) 31-21-49.
Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду.
Суддя С.С. Боровик