Провадження № 8/742/1/21
Єдиний унікальний № 742/4296/18
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2021 року м.Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
в складі: головуючого - судді - Павлова В.Г.,
секретаря - Євтушенко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 по перегляд за нововиявленими обставинами судового наказу про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Прилуцького міськрайонного суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами судового наказу від 26.12.2018 року про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини.
Заявлені вимоги обґрунтовані тим, що рішенням Прилуцького міськрайонного суду від 04.09.2020 року виключено відомості про нього як батька із актового запису про народження ОСОБА_2 за №08 від 05.01.2016 року, складеного відділом державної реєстрації актів цивільного стану Прилуцького міськрайонного управління юстиції в Чернігівській області.
Сторони по справі, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явились, Від позивача в матеріалах справи міститься клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з`явилась, не подала відзиву на позовну заяву і не повідомив про поважні причини неявки в судове засідання, хоча про дату, час і місце судового засідання, з огляду на ст.128 ЦПК України, повідомлена належним чином,про належний виклик свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, що повернулося на адресу суду з відміткою про вручення.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд на підставіст.280 ЦПК Українивважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, об`єктивно оцінивши усі наявні докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, суд, приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 26.12.2018 року Прилуцьким міськрайонним судом видано судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_2 у розмірі ј частини з усіх видів заробітку.
Рішенням Прилуцького міськрайонного суду від 04.09.2020 року виключено відомості про ОСОБА_1 як батька із актового запису про народження ОСОБА_2 за №08 від 05.01.2016 року, складеного відділом державної реєстрації актів цивільного стану Прилуцького міськрайонного управління юстиції в Чернігівській області.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.423 ЦПК України, підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Пунктом 3 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про застосування цивільного процесуального законодавства при перегляді судових рішень у зв`язку з нововиявленими обставинами" від 30.03.2012 року №4 передбачено, що нововиявлені обставини - це юридичні факти, які мають істотне значення для розгляду справи та існували на час розгляду справи, але не були і не могли бути відомі заявнику, а також обставини, які виникли після набрання судовим рішенням законної сили та віднесені законом до нововиявлених обставин (ч.2 ст.361 ЦПК).
Необхідними умовами нововиявлених обставин, визначених пунктами 1, 2 частини другоїстатті 361 ЦПК, є те, що вони існували на час розгляду справи; ці обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи; вони входять до предмета доказування у справі та можуть вплинути на висновки суду про права та обов`язки осіб, які беруть участь у справі.
Нововиявлені обставини мають підтверджуватися фактичними даними (доказами), що в установленому порядку спростовують факти, покладені в основу судового рішення. Суд має право скасувати судове рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами лише за умови, що ці обставини можуть вплинути на юридичну оцінку обставин, здійснену судом у судовому рішенні, що переглядається.
Частиною 8статті 170 ЦПК України визначено, що у разі видачі судового наказу відповідно до пунктів 4 і 5 частини першої статті 161 цього Кодексу, судовий наказ може бути переглянутий за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому главою 3 розділу V цього Кодексу.
Відповідно доч.2ст.197СК Україниза позовомплатника аліментівсуд можеповністю абочастково звільнитийого відсплати заборгованостіза аліментами,якщо вонавиникла узв`язкуз йоготяжкою хворобоюабо іншоюобставиною,що маєістотне значення.Факт походженнядитини від певної особи є підставою для виникнення у цієї особи обов`язків щодо виховання та утримання дитини, визначених розділом ІІІ Сімейного кодексу України у тому числі обов`язків щодо утримання дитини.
Постановою Пленуму Верховного суду України від 15.05.2006 №3«Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» визначено, що стягнення за рішенням суду з особи, записаної батьком або матір`ю, аліментів на дитину не є перешкодою для звернення до судуз позовом про виключення відомостей про них як батька або матері з актового запису про народження цієї дитини.Задоволення судом зазначених вимог може бути підставою для перегляду рішення про стягнення аліментів у зв`язку з нововиявленими обставинами.
Враховуючи положення п.1 ч.2ст.423 ЦПК України, суд приходить до висновку, що наявні підстави для перегляду судового наказу за нововиявленими обставинами, оскільки є істотні для справи обставини, що не були встановлені судом, а саме, що згідно з рішенням Прилуцького міськрайонного суду від 04.09.2020 року виключено відомості про ОСОБА_1 як батька із актового запису про народження ОСОБА_2 за №08 від 05.01.2016 року, складеного відділом державної реєстрації актів цивільного стану Прилуцького міськрайонного управління юстиції в Чернігівській області.
З огляду на те, що виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини у зв`язку з тим, що ця особа не є біологічним батьком дитини, є обставиною яка припиняє обов`язок утримання дитини з боку особи, яка була зазначена у свідоцтві про народження як батько, і вказана обставина входить до предмета доказування у справі та впливає на висновки суду про права та обов`язки сторін у справі, а відтак оскаржуваний судовий наказ від 26.12.2018 року безумовно підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст.165,170,423-429 ЦПК України, ст.197 СК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 по перегляд за нововиявленими обставинами судового наказу від 26.12.2018 року в справі №2-н/742/305/18 р. про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити.
Судовий наказ Прилуцького міськрайонного суду від 26.12.2018року всправі №2-н/742/305/18року скасувати, а провадження в справі - закрити.
Заочне рішення може бути переглянуте Прилуцьким міськрайонним судом Чернігівської області за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП в матеріалах відсутній.
Відповідач: ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Суддя Прилуцького міськрайонного суду
Чернігівської області В.Г.Павлов