Справа № 354/1140/20
Провадження № 2/354/306/21
УХВАЛА
02 лютого 2021 року м. Яремче
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючоїсудді Ваврійчук Т.Л.
за участю секретаря судового засідання Андрійків А.Я.
позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Яремче цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Ухвалою суду від 01 грудня 2020 року відкрито провадження у вказаній справі та призначено її до розгляду за правилами загального позовного провадження.
У підготовчому судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 заявила клопотання в якому просить суд надати їй та позивачу строк для примирення терміном три місяці, оскільки вважає за можливе збереження шлюбу, просить врахувати, що у них із позивачем є троє неповнолітніх дітей.
Позивач ОСОБА_1 у підготовчому судовому засіданні щодо задоволення вказаного клопотання заперечив, посилаючись на те, що на даний час перебуває у фактичних шлюбних стосунках з іншою жінкою, а тому збереження шлюбу вважає неможливим.
Заслухавши думку учасників підготовчого засідання, ознайомившись із матеріалами справи, суд приходить до наступних висновків.
Статтею 111 Сімейного кодексу Українипередбачено, що суд вживає заходи щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
Відповідно до ч. 7 ст. 240 Цивільно-процесуального кодексу України в справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.
У відповідності до п.4 ч.1 ст.251 Цивільно-процесуального кодексу України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення.
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у п.10 постанови №11 від 21 грудня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з`ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя. Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей.
З огляду на викладене, заслухавши думку сторін, дослідивши та оцінивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що клопотання відповідача слід задовольнити, надати сторонам у справі строк для примирення терміном два місяці вважаючи, що саме такий час буде достатнім для налагодження відносин між подружжям. Провадження у справі зупинити, до закінчення строку для примирення, визначеного судом.
На підставі наведеного, керуючисьст. 111 Сімейного Кодексу України, ст.ст.240, 251, 260-261, п.14 ч.1 ст. 353, ст.354 Цивільно-процесуального кодексу України, суд,-
постановив:
Клопотання відповідача ОСОБА_2 про надання строку на примирення-задовольнити.
Надати сторонам у справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 строк для примиреннятерміном два місяці, до 02 квітня 2021 року.
Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу-зупинити, до закінчення строку для примирення, визначеного судом.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Учасники справи мають право подати апеляційну скаргу на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали або у разі розгляду справи(вирішення питання) без повідомлення(виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не була вручені у день його(її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий суддя: Т. Л. Ваврійчук