Справа № 535/925/20
Провадження № 2/535/37/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2021 року Котелевський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Цвітайла П.В.,
при секретарі - Балалі Л.В.,
розглянувши у судовому засіданні в смт. Котельва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу;-
УСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , в якому просить розірвати шлюб укладений між ними від 24.11.2007 року відділом РАЦС Котелевського РУЮ Полтавської області, за актовим записом № 114, обґрунтовуючи позов тим, що подружнє життя не склалося через різні погляди на життя та діаметрально протилежні погляди на шлюб та сім`ю, що призвело до припинення шлюбних відносин. В зв`язку з цим в подальшому не бажає продовжувати подружні відносини з відповідачем.
Відповідно до ухвали Котелевського районного суду Полтавської області від 08 жовтня 2020 року відкрито спрощене позовне провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та призначено до розгляду по суті (а.с. 14-15).
Позивач ОСОБА_1 у cудове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася в установленому законом порядку. ОСОБА_1 надала до суду заяву від 02.02.2021 року, в якій просить розгляд справи провести без її участі, зазначивши що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить шлюб розірвати, примирення не вдалося навіть після надання судом строку для примирення (а.с. 30).
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся в установленому законом порядку. ОСОБА_2 надав до суду заяву від 02.02.2021 року, в якій просить розгляд справи провести без його участі, зазначивши що позовні вимоги визнає в повному обсязі, (а.с 29).
У відповідності до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч.4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд,системно дослідившиматеріали даноїцивільної справи(а.с.1-30), вивчившиправові норми,що регулюютьдані правовідносиниприходить допереконання,що позовнузаяву ОСОБА_1 слід задовольнити повністю з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Сторони зареєстрували шлюб 24.11.2007 року відділом РАЦС Котелевського РУЮ Полтавської області, за актовим записом № 114, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 виданим 24.11.2007 року (а.с. 7).
Частиною 2 ст. 104 Сімейного кодексу України передбачено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини - інваліда та інші обставини життя подружжя.
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Згідно зі ст. 24 СК Українишлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає ст. 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім`ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя (ст. 110 СК України).
Оскільки позивач наполягає на розірванні шлюбу, то відповідно відмова в розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбним відносинам, що є неприпустимим.
Враховуючи, що сторони фактично не підтримують подружніх відносин, у них виникають постійні непорозуміння, примирення є категорично неможливим, навіть після надання судом строку для примирення, суд приходить до переконання, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивача ОСОБА_1 та відповідача ОСОБА_2 .
Позивачка скористалася даним правом та звернулася до суду з цим позовом, наполягає на розірванні шлюбу. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу, а позивачка не має намір зберігати шлюб з відповідачем.
Визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Задовольняючи позовні вимоги позивача ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, суд виходить із засад справедливості, добросовісності, виваженості, розумності, відповідно до вимог п. п. 5, 6 ч. 1 ст. 3 ЦК України.
Відповідно до п.1ч.2ст.141ЦПК Україниінші судовівитрати,пов`язані зрозглядом справипокладаються уразі задоволенняпозову на відповідача, тому виходячи із змісту вище зазначеної норми з відповідача ОСОБА_2 на користь позивача ОСОБА_1 необхідно стягти витрати по сплаті судового збору у розмірі 840 грн. 80 коп. (а.с.1).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст.ст. 12,13, 81,82,89,206, 247, 264,265,354 ЦПК України, ст. 3 ЦК України, ст.ст. 24, 104, 105, 110-113 Сімейного кодексу України, суд;-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, задовольнити повністю.
Шлюб,зареєстрований 24.11.2007 року відділом РАЦС Котелевського РУЮ Полтавської області, за актовим записом № 114 між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцем та жителем АДРЕСА_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженкою та жителькою АДРЕСА_1 розірвати.
Після розірванняшлюбупозивачці ОСОБА_1 залишити шлюбнепрізвище « ОСОБА_4 ».
Стягти з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 840 ( вісімсот сорок ) гривень 80 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана через Котелевський районний суд Полтавської області.
Суддя