open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem

Справа №266/485/21

Провадження№ 2/266/418/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2021 року м. Маріуполь

Суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області Пантелєєв Д.Г., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СРЗ» про стягнення заборгованості по заробітній платі,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , звернувся до суду з позовом до ТОВ «СРЗ» про стягнення заборгованості по заробітній платі.

Позовна заява відповідає вимогамстатей 175-177 ЦПК України. Підстави, визначеністаттями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому її слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

За ч. 4ст. 19 ЦПК Україниспрощене позовне провадження призначене для розгляду:1) малозначних справ;2) справ, що виникають з трудових відносин;3) справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд;4) справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

За ч. 1ст. 274 ЦПК Україниу порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи;2) що виникають з трудових відносин;3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.

Отже, суд приходить до висновку, що дана справа виникає з трудових відносин та її доцільно розглядати за правилами, що передбаченіЦПК Українив спрощеному позовному провадженні.

Разом з позовною заявою представник позивача надав до суду клопотання про витребування доказів у відповідача, а саме: відомостей (довідки) про розміри заборгованості ТОВ «СРЗ» по заробітній платі та належних до виплати сум ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на момент його звільнення з ТОВ «СРЗ» 05.08.2020 року; про середньоденний розмір заробітної плати ОСОБА_2 за останні два повністю відпрацьованих ним місяці перед його звільненням; про кількість відпрацьованих ОСОБА_2 годин на підприємстві за останні два повністю відпрацьованих ним місяці перед його звільненням з ТОВ «СРЗ» - 05.08.2020 року; про кількість відпрацьованих ОСОБА_2 днів на підприємстві за останні два повністю відпрацьованих ним місяці перед його звільненням з підприємства, з документами, що підтверджують ці відпрацьовані дні (табель обліку використання робочого часу за цей період чи інше); копію наказу №40 від 13.04.2020 року по ТОВ «СРЗ» про прийняття ОСОБА_2 ; копію наказу №103 від 05.08.2020 року по ТОВ «СРЗ» про звільнення ОСОБА_2 .

Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно зі ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтею 84 ЦПК України визначено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до ч.3 ст. 84 ЦПК України, у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Змістом позовних вимог є стягнення заборгованості по заробітній платі.

На підставі вищевикладеного, вважаю, що клопотання представника позивача щодо витребування документів стосується предмета спору та має суттєве значення для правильного, всебічного та об`єктивного розгляду цивільної справи, тому є необхідність заявлене представником позивача клопотання про витребування доказів по справі задовольнити.

Керуючись ст.ст.76,81, 84, 187,274,277 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду тавідкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СРЗ» про стягнення заборгованості по заробітній платі.

Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.

Зобов`язати відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «СРЗ» надати суду завірену належним чином інформацію, а саме: відомості (довідку) про розміри заборгованості ТОВ «СРЗ» по заробітній платі та належних до виплати сум ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на момент його звільнення з ТОВ «СРЗ» - 05.08.2020 року; про середньоденний розмір заробітної плати ОСОБА_2 за останні два повністю відпрацьованих ним місяці перед його звільненням; про кількість відпрацьованих ОСОБА_2 годин на підприємстві за останні два повністю відпрацьованих ним місяці перед його звільненням з ТОВ «СРЗ» - 05.08.2020 року; про кількість відпрацьованих ОСОБА_2 днів на підприємстві за останні два повністю відпрацьованих ним місяці перед його звільненням з підприємства, з документами, що підтверджують ці відпрацьовані дні (табель обліку використання робочого часу за цей період чи інше), а також копію наказу №40 від 13.04.2020 року по ТОВ «СРЗ» про прийняття ОСОБА_2 ; копію наказу №103 від 05.08.2020 року по ТОВ «СРЗ» про звільнення ОСОБА_2 .

Копію ухвали для виконання направити до Товариства з обмеженою відповідальністю «СРЗ» (Донецька область, м.Маріуполь, пр-т. Луніна, 2).

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК Україниу строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої, п`ятоїст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої, п`ятоїст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз`яснити сторонам, що відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК Українисуд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7ст. 279 ЦПК України).

Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової владиУкраїниhttp://pr.dn.court.gov.ua.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копієюпозовної заяви та копіями доданих донеї матеріалів надіслати сторонам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Д.Г.Пантелєєв

Джерело: ЄДРСР 94493823
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку