open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem

Єдиний унікальний номер 725/144/21

Номер провадження 3/725/118/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.01.2021 Суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Скуляк І. А., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Буковинської митниці Держмитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 6 cт. 481 Митного Кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

18.11.2020 року о 13 годині 39 хвилин на територію міжнародного автомобільного пункту пропуску «Mамалига-Крива», митного поста «Кельменці», Буковинської митниці Держмитслужби, заїхав автомобіль марки «MERCEDES», реєстраційний номер « НОМЕР_1 », який слідував з Молдови в Україну, під керуванням громадянина Республіки Молдова ОСОБА_2 . В даному автомобілі, в якості пасажира слідував громадянин Республіки Молдова ОСОБА_1 .

За результатами здійснення митних процедур системою АСАУР ПІК «Інспектор» було згенеровано обов`язкові митні формальності, внаслідок чого встановлено, що 04.11.2018 року громадянин Республіки Молдова ОСОБА_1 , ввіз на митну територію України, через автомобільний пункт пропуску «Могилів-Подільський-Отач», митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС, транспортний засіб особистого користування автомобіль марки «Mazda 323» реєстраційний номерний знак Польщі « НОМЕР_2 », з VIN код № НОМЕР_3 , у термін до одного року, тобто до 04.11.2019 року.

Відповідно до ст.380 Митного кодексу України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строкможе бутипродовжено органамидоходів ізборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов`язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.

Під час опитування, 18.11.2020 р. громадянин Республіки Молдова ОСОБА_1 , відмовився від дачі пояснень. На момент перетину митного кордону жодних підтверджуючих документів про наявність фактів аварії, дій обставин непереборної сили, або протиправних дій третіх осіб, що виключають адміністративну відповідальність за ч.6 ст. 481 МК України громадянином Республіки Молдова ОСОБА_1 , митним органам не надано.

Таким чином, враховуючи положення та норми, що передбачені ч.1 ст. 31, ч.1 ст. 33, ст.ст. 318, 495 МК України, громадянином Республіки Молдова ОСОБА_1 , станом на 18.11.2020 р., перевищено строк тимчасового ввезення на митну територію України транспортного засобу особистого користування автомобіля марки «Mazda 323» реєстраційний номерний знак Польщі « НОМЕР_2 », з VIN код № НОМЕР_3 , більше ніж на тридцять діб.

Зазначені діїмають ознакипорушення митнихправил,передбаченого ч.6ст.481 Митного кодексу України.

В судове засідання громадянин Молдови ОСОБА_1 не з`явився, не зважаючи на те, що належним чином повідомлявсяпро час та місце розгляду справи, про причини своєї неявки суд не повідомив.

Згідно ч. 4 ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.

Так, будучи повідомленим про час та місце розгляду справи ОСОБА_1 не звертався до суду з відповідним клопотанням про перенесення розгляду справи, у зв`язку з чим, можливо розглянути справу за відсутності особи щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч.6 ст.481 МК України відповідальність особи настає за перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.

Частиною 1 статті 380 МК України передбачено, що «Тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов`язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом».

Дослідивши матеріалисправи,судом встановлено,що громадянин Молдови ОСОБА_1 04.11.2018 року ввіз на митну територію України, через автомобільний пункт пропуску «Могилів-Подільський-Отач», митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС, транспортний засіб особистого користування, автомобіль марки «Mazda 323» реєстраційний номерний знак Польщі « НОМЕР_2 », з VIN код № НОМЕР_3 , однак станомна 18.11.2020року невивіз йогоза межітериторії України,чим перевищив строк тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування. Отже в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України, оскільки його вина доводиться дослідженими та проаналізованими доказами по справі, а саме: протоколом про порушення митних правил, протоколом опитування, іншими матеріалами справи.

Санкцієюч.6 ст.481МК України передбачено адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.

Враховуючи всі обставини справи, спосіб вчинення правопорушення, а також особу порушника, суд вважає, що на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При накладенні адміністративного стягнення враховується особа порушника, ступінь його вини, характер та спосіб вчиненого правопорушення.

Обставин, які б пом`якшували або обтяжували відповідальність правопорушника за вчинення вказаного адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст.ст. 34, 35 КпАП України судом не встановлено.

На пiдставi ч. 6 ст.481 та керуючись ст.ст. 467, 525 - 529 Митного Кодексу України, ст.288 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винниму вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст.481 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 000 гривень 00 копійок на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 420 грн. 40 коп.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КпАП України, штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Першотравневого

районного суду м.Чернівці І. А. Скуляк

Джерело: ЄДРСР 94229771
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку