ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
УХВАЛА
"18" січня 2021 р. Справа № 924/765/20
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючий суддя Петухов М.Г.
суддя Маціщук А.В.
суддя Гудак А.В.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Ленакс Україна"
на рішення Господарського суду Хмельницької області від 17.11.2020р.
(ухвалене о 11:49 у м. Хмельницькому, повний текст складено 17.11.2020р.)
у справі №924/765/20 (суддя Заверуха С.В.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ленакс Україна"
до відповідача ОСОБА_1
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Кангор Трейд"
про стягнення 236400,00 грн. за договором купівлі-продажу частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю "Кангор Трейд" від 27.07.2017р.,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалами Північно-західного апеляційного господарського суду від 21.12.2020р. у справі у справі №924/765/20 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Ленакс Україна" на рішення Господарського суду Хмельницької області від 17.11.2020р. у справі №924/765/20, призначено справу до розгляду на "25" січня 2021 р. о 15:30год.
Від представника ОСОБА_1 адвоката Слівінського А.О. на електронну адресу суду надійшло клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції.
Розглянувши таке клопотання, суд дійшов висновку про залишення його без розгляду, з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 ГПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
За приписами ч. 8 ст. 42 ГПК України передбачено, що якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Отже, Господарським процесуальним кодексом України передбачена можливість подання процесуальних, інших документів у електронному вигляді виключно з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису.
Положеннями пункту 12 частини першої статті 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги" визначено, що електронний підпис - електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
За змістом частини четвертої статті 18 Закону України "Про електронні довірчі послуги" саме кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.
Вказаний Закон визначає кваліфікований електронний підпис як удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, який видається кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, засвідчувальним центром або центральним засвідчувальним органом і відповідає вимогам цього Закону (підпункти 23 - 24 частини першої статті 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги").
Отже, процесуальні та інші документи, які подаються до апеляційного господарського суду шляхом їх направлення на електронну адресу суду, долучаються до матеріалів справи та розглядаються судом, у разі їх підписання уповноваженою особою з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису.
Однак, клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Слівінського А.О. про розгляд справи в режимі відеоконференції надіслано на електронну адресу суду, проте воно не містить електронного цифрового підпису.
Згідно із ч.4 ст.170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Отже, суд встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог ч.8 ст.42 ГПК України, ч.2 ст.170 ГПК України, повертає її заявнику без розгляду відповідно до ч.4 ст.170 ГПК України.
З огляду на викладене, суд повертає клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Слівінського А.О. про розгляд справи в режимі відеоконференції без розгляду.
Подібна правова позиція відображена в ухвалі Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 18 листопада 2020 року у справі №904/2440/19.
Керуючись ст. ст. 42, 170, 234, 270 ГПК України, Північно-західний апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Слівінського А.О. про розгляд справи в режимі відеоконференції залишити без розгляду.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Головуючий суддя Петухов М.Г.
Суддя Маціщук А.В.
Суддя Гудак А.В.