Справа № 617/1769/20
Провадження № 3/617/7/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 січня 2021 року Вовчанський районний суд Харківської області у складі судді Глоби М.М.,
за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Вовчанську Харківської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Вовчанського ВП ГУ НП в Харківській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Волохівка, Вовчанського району, Харківської області, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ,
про притягнення доадміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія АПР18 473408 від 15.10.2020 року, ОСОБА_1 15.10.2020 року о 13 год. 30 хв. знаходився в буд. АДРЕСА_1 та вчинив відносно своєї дружини ОСОБА_2 насильство в сім`ї, а саме: умисні дії психологічно характеру, що полягали у висловлюванні у її адресу нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою, внаслідок чого могла бути завдана шкода психологічному здоров`ю ОСОБА_2 .
ОСОБА_1 під час розгляду справи в суді свою провину не визнав.
Згідно ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності (ст. 252 КУпАП).
Органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України). Вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь (ст. 62 Конституції України).
За змістомст. 245 КУпАПсуд зобов`язаний всебічно, повно і об`єктивно з`ясувати обставини справи, вирішити її у точній відповідності з законом та у випадку доведеності вини призначити справедливе стягнення.
З досліджених матеріалів справи вбачається наступне.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 473408 від 15.10.2020 року, ОСОБА_1 поставлено у вину те, що він вчинив насильство в сімї щодо своєї дружини ОСОБА_2 , а саме ображав нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою.
При формулюванні сутності вчиненого адміністративного правопорушення працівник поліції виклав його у недіючій редакції ч. 1ст. 173-2КУпАП.
Так, у відповідності доЗакону України № 2229-VIII від 07.12.2017 року, який набрав чинності з 07.01.2018 року «Про запобігання та протидію домашньому насильству», ч.1ст. 173-2 КУпАПвикладена у наступній редакції: «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоровю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення».
Вказана істотно відрізняється від попередньої редакції цієї статті, яка передбачала відповідальність за насильство у сімї, що і знайшло своє відображення у протоколі про адміністративне правопорушення. За своєю правовою суттю поняття «домашнє насильство» відрізняється від поняття «насильство у сімї». Між тим у протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не ставилось у вину вчинення саме «домашнього насильства», доказів, щодо наявності такого насильства у ході провадження в цій справі не збиралось, а тому в межах розгляду протоколу серії АПР18 473408 від 15.10.2020 року про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1ст.173-2 КУпАП ОСОБА_1 не можливо притягнути до адміністративної відповідальності за цією статтею за вчинення саме «домашнього насильства».
Зазначені вище обставини у своїй сукупності вказують на те, що в ході провадження у цій справі не доведено наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.173-2 КУпАПв редакції закону від 07.12.2017 року.
Враховуючи наведене, оцінюючи сукупність вищевказаних обставин, вважаю за необхідне закрити справу щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 173-2 КУпАПв зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст.173-2, ст. ст. 247, 283-284 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - закрити, у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Постанова судді протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.
Суддя -