Справа№751/8314/20
Провадження №3/751/127/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 січня 2021 року
СУДДЯ НОВОЗАВОДСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ МІСТА ЧЕРНІГОВА
Овсієнко Ю.К.
з участю представника Північної митниці Держмитслужби - Остроух А.І..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу за поданням Північної митниці Держмитслужби про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.6 ст. 481 МК України громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Встановив:
30 листопада 2020 року Північна митниця Держмитслужби звернулася до суду з поданням про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) за ч.6 ст. 481 МК України.
17.10.2020 року о 04 год. 21 хв. до зони митного контролю м/п Сеньківка Північної митниці Держмитслужби в напрямку на виїзд з України до РФ по смузі спрощеного митного контролю «зелений коридор» заїхав легковий автомобіль «MERCEDES 316 CDI», реєстраційний номер НОМЕР_1 в якому в якості пасажира перебував громадянин Р. Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ).Під час здійснення митних формальностей було проведено перевірочні заходи з використанням баз даних ПІК «Інспектор» та ЄАІС ДМСУ, внаслідок чого встановлено, що громадянин ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) 16.07.2018 р. ввіз на митну територію України через зону діяльності Одеської митниці ДФС в режимі «Тимчасове звезення до 1 року» автомобіль «Audi А6», реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN НОМЕР_3 та до даного часу його не вивіз. Відповідно до ст.3 80 Митного кодексу України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Однак, станом на 17.10.2020 року, транспортний засіб марки «Audi А6», реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN НОМЕР_4 , за межі митної території України вивезеним не значиться та продовжує перебувати на території України з перевищенням строку тимчасового ввезення. Громадянин Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) перевищив відповідо до ст. 380 Митного кодексу України строк перебування автомобіля у митному режимі тимчасового ввезення на митній території України більше ніж на тридцять діб. Громадянин Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) не надав до митного контролю та митного оформлення документи, що підтверджують сплату ним платежів, які відповідають до чинного законодавства підлягають сплаті при імпорті у разі ввезення транспортних засобів особистого користування. Відповідно до інформації, наявної в розділі Заяви підприємств та осіб програми АСМО "Інспектор, станом на 17.10.2020 року громадянином Республіки Молдова ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) не було надано до митних органів України відповідних документів, що підтверджують факт аварії, дії обставин непереборної сили чи протиправних дій третіх осіб, видані компетентними органами (установами) та засвідчені в установленому поряд. Також була проведена перевірка згідно розділу Автотранспортні засоби" бази даних ЄАІС ДМСУ, відповідно якого в базі даних ЄАІС ДМСУ відсутня інформація про оформлення транспортного засобу марки «Audi А6" реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN НОМЕР_3 в будь-якому іншому митному режимі чи оформлення на нього будь-яких митних документів. .Таким чином, гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) перевищено встановлений статтею 380 Митного кодексу України строк тимчасового ввезення транспортного засобу марки «Audi А6», реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN НОМЕР_3 на митну територію України більше ніж на тридцать діб.
У судовому засіданні представник Північної митниці Держмитслужби подання підтримав, просив притягнути до відповідальності за ч.6 ст. 481 МК України ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 )
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у судове засідання в черговий раз не прибув, про день та час розгляду справи повідомлявся у встановленому порядку, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило. У матеріалах справи наявна заява про розгляд справи без його участі.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вислухавши представника Північної митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст.103 МК України тимчасове ввезення - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.
Відповідно ч.1 ст.380 МК України тимчасове ввезення громадянами - нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов`язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.
Відповідно до ч. 5 ст. 380 Митного кодексу України тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що встановлення строку тимчасового ввезення транспортного засобу органом доходів і зборів в законодавчому порядку визначено не тільки для контролю за перебуванням таких товарів, транспортних засобів, а й має доводитись будь-яким доступним способом перевізнику, який після визначення такого строку і у випадку його порушення може нести відповідальність за ст.481 МК України.
Строк зворотного вивезення транспортного засобу за обставинами цієї справи збіг 16.07.2018. З 17.07.2019 року почалась бездіяльність ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) щодо виконання обов`язку вивезення автомобіля за межі митної території України, яка тим самим утворює триваюче правопорушення.
Документів підтверджуючих аварії, дії обставин непереборної сили або протиправні дії третіх осіб ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) суду не надав.
Моментом закінчення триваючого правопорушення є його припинення винною особою або виявлення компетентним органом.
Законом України №2725-VIII від 16.05.2019 статтю 481 МК України викладено в новій редакції, зміни вступили в дію з 22.08.2019 року.
Частина 6 ст. 481 МК України (в редакції від 22.08.2019 року) передбачає відповідальність за перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування, що тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.
Незважаючи на прийняття і набрання чинності законом, який диференціював перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів і посилював відповідальність в залежності від конкретного строку перевищення, ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 )до часу складення протоколу 17.10.2020 року своє зобов`язання не виконав і продовжував протиправну бездіяльність.
Отже, вчинене ОСОБА_1 ) триваюче правопорушення, яке виявлене на час дії нового закону, слід кваліфікувати за ч.6 ст.481 МК України.
Викладені вище обставини встановлені при провадженні по даній справі та підтверджуються наступними доказами: протоколом про порушення митних правил, доповідною запискою державного інспектора ВМО №2 м/п «Сеньківка», письмовими поясненнями ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), відомостями диспетчера ЗМК із пункту пропуску та відомостями ЄАІС Держмитслужби, листом УПП В Чернігівській області від 29.10.2020 року.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) наявний склад правопорушення передбаченого ч.6 ст. 481 МК України.
При визначенні виду стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність правопорушника згідно зі ст. ст. 34, 35 КУпАП суд не вбачає.
Згідно протоколу від 17.10.2020 року безпосередній предмет порушення митних правил автомобіль марки «Audi А6" реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN НОМЕР_3 не вилучався.
За вищевказаних обставин, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 ) стягнення в межах санкції ч.6 ст.481 МК України у виді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) слід стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 265, 283-285, 287, 289, 290 КУпАП, ст.ст. 103, 380, 481, 491, 511, 527-529 МК України, Законом України «Про судовий збір», суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст. 481 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 000 (сто сімдесят тисяч) грн 00 коп в дохід держави (отримувач: УК у м. Чернігові/м. Чернігів/21081100, код ЄДРПОУ 38054398, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), розрахунковий рахунок: UA498999980313020106005025002, призначення платежу: «штраф у справі про ПМП від 17.10.2020 р. №0799/10200/20, ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 )».
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн 40 коп на користь ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача Казначейство України, МФО 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова суду може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена або митним органом до Чернігівського апеляційного суду через Новозаводський районний суд м.Чернігова протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Ю. К. Овсієнко