Справа № 362/6176/20
Провадження № 1-в/362/442/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2020 року Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Василькові подання командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_3 про звільнення від кримінальної відповідальності стосовно ОСОБА_4 , за станом здоров`я,-
ВСТАНОВИВ:
01.12.2020 року командир військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про звільнення ОСОБА_4 від відбуття покарання у зв`язку за станом здоров`я.
Дослідивши матеріали подання, суд прийшов до наступного висновку..
Частиною 5 ст. 47 КВК України, передбачено, що засуджені, які відбувають покарання у виді службових обмежень для військовослужбовців і визнані військово-лікарською комісією непридатними за станом здоров`я до військової служби із зняттям з військового обліку або непридатними до військової служби у мирний час, звільняються судом від покарання за поданням командира військової частини і висновком військово-лікарської комісії.
Пунктом 6 ч.1 ст.537 КПК України передбачено, що під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати такі питання: про звільнення від покарання за хворобою. Пунктом 1 ч.2 ст.539 КПК України передбачено, що клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається: до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 2-4, 6, 7 (крім клопотання про припинення примусового лікування, яке подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться установа або заклад, в якому засуджений перебуває на лікуванні), 13-1, 14 частини першоїстатті 537 цього Кодексу.
Згідно ч.1ст.74 КК України, звільнення засудженого від покарання або подальшого його відбування, може застосовуватися тільки судом у випадках, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2 ст.84 КК України встановлено, що особа, яка після вчинення злочину або постановлення вироку захворіла на іншу тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання, може бути звільнена від покарання або від подальшого його відбування. При вирішенні цього питання суд враховує тяжкість вчиненого злочину, характер захворювання, особу засудженого та інші обставини справи.
Дослідивши подання командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_3 , суд приходить до висновку, що останнє є неогрунтованим, оскільки в ньому відсутні відомості про засуджену особу, не зазначено, на підставі якого рішення суду засуджено ОСОБА_4 , відсутні докази проходження служби засуджении військовослужбовецем, відсутній наказ командира військової частини, у якому зазначено розмір відрахувань в доход держави з грошового утримання засудженого військовослужбовця, строк, протягом якого він не може бути підвищений за посадою, у військовому званні, а також який строк не зараховується йому в строк вислуги років для присвоєння чергового військового звання, а тому в задоволенні подання слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.537,539 КПК України, ст.ст. 47, 154 КВК Ураїни, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні подання - відмовити..
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Васильківський міськрайонний суд Київської області протягом семи днів з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1