Справа №: 343/1927/20
Провадження №: 2/0343/717/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 жовтня 2020 року м. Долина
Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Монташевич С.М., розглянувши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Долинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) та Служба у справах дітей Долинської районної державної адміністрації, про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження дитини та встановлення місця проживання дітей,
В С Т А Н О В И Л А:
в Долинський районний суд Івано-Франківської області поступила позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження дитини та встановлення місця проживання дітей, в якій позивач просить:
- визнати його батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- виключити відомості з актового запису № 99 про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про ОСОБА_6 як батька дитини;
- виключити відомості з актового запису № 195 про народження дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та актового запису № 222 про народження дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , про ОСОБА_7 як батька дитини;
- внести відомості до актового запису № 99 народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до актового запису № 195 народження дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та актового запису № 222 народження дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зазначивши батьком дитини його, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянина України;
- зобов`язати Долинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) внести зміни в Книгу реєстрації народжень, актовий запис № 99, від «22» травня 2009 року, про народження дитини ОСОБА_3 , змінивши в графі батько - ОСОБА_6 на ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Долинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) внести зміни в Книгу реєстрації народжень, актовий запис № 195, від «17» липня 2012 року, про народження дитини ОСОБА_4 , та актовий запис № 222, від «29» жовтня 2013 року, про народження дитини ОСОБА_5 , змінивши в графі батько - ОСОБА_7 на ОСОБА_1 ;
- видати нові свідоцтва про народження з урахуванням вищезазначених змін, а Свідоцтва про народження, що були видані раніше - анулювати;
- визначити місце проживання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом з ним, батьком ОСОБА_1 , за адресою проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вивчивши зміст позовної заяви та доданих до неї документів, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху з таких підстав.
1. Позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України).
Така ж позиція зазначена в п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.06.2009 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» , згідно з яким у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Зі змісту позовної заяви встановлено, що актові записи про батька дітей відповідачкою здійснювалися самостійно без присутності позивача.
Однак, самих актових записів про народження дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , отриманих в органах РАЦСу, він не долучає, таким чином суд позбавлений можливості дослідити вказані у них підстави внесення цих записів.
2. Відповідно до ч. 4 ст. 19 СК України, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.
Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи (ч.5 ст.19 СК України).
Враховуючи, що позивач просить, зокрема, визначити місця проживання дітей, виходячи зі змісту ч.ч. 4, 5 ст. 19 СК України, слід залучити орган опіки та піклування Долинської районної державної адміністрації для участі в судовому розгляді та дачі висновку на виконання своїх повноважень, а не Службу у справах дітей Долинської районної державної адміністрації, яку зазначає позивач у позовній заяві як третю особу.
3. Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем долучено оригінал квитанції про сплату судового збору за подання даного позову в розмірі 840,80 гривень.
Однак, він фактично звертається до суду із двома самостійними позовними вимогами немайнового характеру, які не залежать одна від одної, а саме: визнання батьківства та визначення місця проживання дітей.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
За таких обставин, позовна заява не може бути прийнята до розгляду та відкрито провадження у справі, оскільки у порушення ч. 4 ст. 177 ЦПК України до неї не додано документ, який підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку та необхідному розмірі за всі окремі немайнові вимоги.
Отже, судовий збір слід доплатити за ще одну вимогу немайнового характеру в розмірі 840,80 гривень на платіжні реквізити для перерахування судового збору в гривнях, інформація про які викладена в загальному доступі, зокрема, на офіційному сайті Судової влади України, а саме: отримувач коштів - УК у Долин. р-ні/Долинськ. р./22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37964129; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA848999980313131206000009155, код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - ;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Долинський районний суд Івано-Франківської області (назва суду, де розглядається справа).
4. Крім того, позовна заява не містить попереднього (орієнтованого) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи, що передбачений п. 9 ч. 2 ст. 175 ЦПК України. Такий розрахунок не наведено і в додатках.
Суд зауважує, що, встановлюючи конкретні вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ЦПК України при цьому покладає обов`язок на суд перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подачі позовної заяви, оформленої відповідно до вимог ЦПК України, а саме: долучити актові записи про народження дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , отримані в органах РАЦСу; доплатити судовий збір у вказаному розмірі та на вказані реквізити за ще одну самостійну немайнову вимогу та долучити квитанцію про його сплату, а також вказати у позові чи долучити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи, вказати підстави для залучення до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог Служби у справах дітей Долинської РДА, а не залучення органу опіки та піклування Долинської РДА для дачі висновку на виконання своїх повноважень.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається йому (ч. 3 ст. 185 ЦПК України).
На підставі викладеного та керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Долинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) та Служба у справах дітей Долинської районної державної адміністрації, про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження дитини та встановлення місця проживання дітей, залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 (десяти) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута йому.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Копію даної ухвали направити позивачу по справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Суддя Долинського районного суду С. М. Монташевич