Справа № 643/14811/20
Провадження № 2-о/643/611/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.09.2020
28 вересня 2020 року м. Харків
Московський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Сугачової О.О.,
присяжних: Калошиної В.М.,
Зінковської Ю.С. ,
за участю секретаря Абсалямової А.Р.,
представника заявника Корчагіної Г.Р.,
прокурора Сука І.В.,
зацікавленої особи ОСОБА_1 ,
у закритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові, розглянувши цивільну справу за заявою Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна клінічна психіатрична лікарня № 3» про застосування примусової госпіталізації у психіатричний стаціонар до ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
в с т а н о в и в:
КНП ХОР «Обласна клінічна психіатрична лікарня №3» звернулося до суду із заявою, якою просить застосувати примусову госпіталізацію у психіатричний стаціонар відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі ст.ст. 13, 14 ЗУ «Про психіатричну допомогу.
Обґрунтовуючи доводи заяви зазначає, що ОСОБА_1 направлений на госпіталізацію МШД №104 23.09.2020. Підставою щодо необхідності госпіталізації стали відомості про поведінку ОСОБА_1 , які надійшли від дружини ОСОБА_2 , на підставі яких був оглянутий лікарем-психіатром ОСОБА_3 , який підтвердив висновок про госпіталізацію. 24.09.2020 ОСОБА_1 оглянутий комісією лікарів-психіатрів, яка прийшла до висновку про необхідність лікування ОСОБА_1 у психіатричному стаціонарі через встановлений діагноз - тяжкий психічний розлад, внаслідок чого становить безпосередньо небезпеку для себе та оточуючих, тому має потребу в примусовому лікуванні в умовах психіатричного стаціонару.
Суд, вислухавши представника лікарні, думку прокурора, який просив задовольнити вимоги заяви, як обґрунтовані, ОСОБА_1 , який не заперечував, вивчивши доводи заяви, дослідивши матеріали справи, вважає заяву такою, що підлягає задоволенню, виходячи із такого.
Встановлено, що ОСОБА_1 госпіталізований 23.09.2020 за направленням МШД №104.
Підставою щодо необхідності госпіталізації стали відомості про поведінку ОСОБА_1 , які надійшли від дружини ОСОБА_2 , лікаря-психіатра ОСОБА_3 .
Із акту від 24.09.2020 комісійного психіатричного огляду особи вбачається, що лікарською комісією встановлено у ОСОБА_1 тяжке психічне захворювання з певними ознаками, внаслідок чого останній становить безпосередньо небезпеку для себе та оточуючих, тому має потребу в примусовому лікуванні в умовах психіатричного стаціонару згідно ст.ст. 13, 14 ЗУ «Про психіатричну допомогу».
Запис лікаря приймального відділення, супровідний листок №1992/104, заява ОСОБА_2 від 23.09.2020 також свідчать про те, що ОСОБА_1 становить небезпеку для себе та оточуючих.
Відповідно до п. 26 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 03.06.2015 «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування» надання в примусовому порядку невідкладної амбулаторної чи стаціонарної допомоги у психіатричних закладах охорони здоров`я особам, які мають психічні розлади, але не вчинили жодного суспільно небезпечного діяння, відповідальність за яке передбачена КК, за відсутності усвідомленої згоди таких осіб або згоди їхніх законних представників здійснюється на підставі ст.ст. 12, 14 Закону № 1489-ІІІ за рішенням суду, яке постановлюється в порядку цивільного судочинства.
Статтею 13 цього Закону передбачено, що особа госпіталізується до психіатричного закладу добровільно - на її прохання або за її усвідомленою згодою. Згода на госпіталізацію фіксується у медичній документації за підписом особи або її законного представника та лікаря-психіатра. Госпіталізація особи у випадках, передбачених ч. 1 цієї статті, здійснюється за рішенням лікаря-психіатра. Особа може бути госпіталізована до психіатричного закладу в примусовому порядку на підставах, передбачених ст. 14 цього Закону.
Так, у відповідності до положень ст. 14 ЗУ «Про психіатричну допомогу» визначено, що особа, яка страждає на психічний розлад, може бути госпіталізована до психіатричного закладу без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника, якщо її обстеження або лікування можливі лише в стаціонарних умовах та при встановлені в особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона: вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередньо небезпеку для неї чи для оточуючих, або неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.
Отже, приймаючи вищевикладене, суд вважає за необхідне застосувати у відношенні ОСОБА_1 примусову госпіталізацію в умовах психіатричного стаціонару.
Керуючись ст.ст. ст.ст.10,11,27,60,88, 209,212-215,216,218,256, 257, 339-342 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Заяву Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна клінічна психіатрична лікарня № 3» задовольнити.
Застосувати відносно ОСОБА_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусову госпіталізацію в умовах психіатричного стаціонару КНП Харківської обласної ради «Обласна клінічна психіатрична лікарня № 3».
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подачі протягом тридцяти днів з дня його проголошення, апеляційної скарги.
Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів.
Суддя Сугачова О.О.
Присяжні: Калошина В.М.,
Зінковська Ю.С.