Справа № 569/13080/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 вересня 2020 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Наумов С.В., при секретарі Василюк В.В., з участю представника митниці Андрусенка Ю.С., розглянувши матеріали, що надійшли від Поліської митниці Держмитслужби про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.н. НОМЕР_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого - у скоєнні порушення, передбаченого ч. 6 ст. 470 Митного кодексу України,-
В С Т А Н О В И В:
Близько 21 год. 47 хв., 27.07.2020р. в зону митного контролю МП «Дольськ» Поліської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «VOLKSWAGEN CARAVELLE» в напрямку виїзд з України, реєстраційний номер НОМЕР_2 , під керуванням громадянина України ОСОБА_2 , в якості пасажира в даному транспортному засобі слідував гр. України ОСОБА_1 . Формою проходження митного контролю гр. України ОСОБА_1 обрав порядок проходження митного контролю по каналу «зелений коридор». Під час проведення реєстрації пасажирів та перевірочних заходів за допомогою ЄАІС Держмитслужби пройшло спрацювання системи АСАУР щодо не вивезення гр. України ОСОБА_1 автомобіля марки „CHRYSLER VOYAGER з номерним знаком НОМЕР_3 країна реєстрації Польща кузов номер НОМЕР_4 , який він ввіз в митному режимі транзит 29.12.2017 року через пункт пропуску „Угринів Львівської митниці ДФС. Станом на 27.07.2020 р. вказаний транспортний засіб не вивезено та в інший митний режим не заявлено. Відповідно до ч. 1 ст. 95 Митного кодексу України встановлені строки для транзитних перевезень для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці 5 діб). Термін вивезення (транзиту) вищевказаного автомобіля з митної території України закінчився 08.01.2018року. Громадянин України, ОСОБА_1 щодо неможливості вивезення транспортного засобу „CHRYSLER VOYAGER реєстраційний номер НОМЕР_3 країна реєстрації Республіка Польща кузова номер НОМЕР_4 до митних органів не звертався, про аварію або дії обставин непереборної сили та обставини події, місце знаходження даного автомобіля не повідомляв. Документів, що підтверджують неможливість доставити вищевказаний транспортний засіб до органів доходів і зборів він не надав. Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 перевищив встановлений ст. 95 Митного кодексу України строк транзитного перевезення автомобіля марки „CHRYSLER VOYAGERреєстраційний номер НОМЕР_3 країна реєстрації Республіка Польща кузов НОМЕР_4 , більше ніж на 10 (десять) діб.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився. Про дату та час розгляду справи повідомлявся заздалегідь, причини неявки суду не повідомив, заяв чи клопотань не подав.
Представник митниці Андрусенко Ю.С. в судовому засіданні протокол про порушення митних правил № 0458/20400/20 підтримав повністю, та просив застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності. В поясненнях, які містяться в матеріалах справи ОСОБА_1 вказав, що з протоколом згідний та зауважень не має. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 6 ст. 470 МК України.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення стверджується особистими поясненнями правопорушника, які знаходяться в матеріалах справи про порушення митних правил та іншими матеріалами справи.
Згідно ч. 3 ст. 3 МК України норми законів України, які пом`якшують або скасовують відповідальність особи за порушення митних правил, передбачені цим Кодексом, мають зворотну дію в часі, тобто їх норми поширюються і на правопорушення, вчинені до прийняття цих законів. Норми законів України, які встановлюють або посилюють відповідальність за такі правопорушення, зворотної дії в часі не мають.
Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового порядку застосування статей 470 та 481» - Розділ XXI"Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., №№ 44-48, ст. 552) доповнено пунктом 9-5такого змісту: вчинення порушень митних правил, передбачених частинами п`ятою та шостою статті 470 цього Кодексу, виявлених у період з 22 серпня по 31 грудня 2019 року включно, тягне за собою застосування адміністративного стягнення, передбаченого частиною третьою зазначеної статті.
22.08.2019 набрали чинності зміни до ст. 470 МК України, згідно із Законами України від 08.11.2018 № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» та від 16.05.2019 №2725-VIII «Про несення змін до Податкового кодексу України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги». Відповідно ч. 1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Згідно з Рішенням Конституційного суду України від 09.02.1999 №1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) приписи статті 58 Конституції України, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи, і що ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення, є загальними для різних галузей права виходячи з того, що названа стаття є нормою-принципом і містить загальне правило стосовно всіх видів юридичної відповідальності.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 40-1 КУпАП, ч. 6 ст. 470 МК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним в порушенні митних правил, передбачених ч. 6 ст. 470 МК України та накласти на нього штраф в розмірі 8500,00 (вісім тисяч п`ятсот) грн. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду С.В. Наумов