ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
17.08.2020
Справа № 910/6835/20
За заявою Фізичної особи-підприємця Павлик Катерини Андріївни ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
до Приватного акціонерного товариства "Співдружність-Прогрес" (01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова,18/7, ідентифікаційний номер 31111632)
про банкрутство
Суддя Мандичев Д.В.
секретар судового засідання Судак С.С.
Представники учасників:
від заявника - Кравченко С.В.,
від боржника - Волкова Ю.В. (керівник),
розпорядник майна - Вінник А.С.,
від ПАТ «Елміз» - Вареник В.В.,
від ПрАТ «Акціонерна фінансова компанія «Система» - Зудінов О.С.,
від ТОВ «КУА «Стратегія» - Савельєва Т.В. (керівник).
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У травні 2020 року Фізична особа-підприємець Павлик Катерина Андріївна звернулася до суду з заявою про визнання банкрутом Приватного акціонерного товариства "Співдружність-Прогрес".
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.05.2020 № 910/6835/20 заяву Фізичної особи-підприємця Павлик Катерини Андріївни було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 10.06.2020, визначених автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражних керуючих Вінника А.С., Кочкіна О.М. та Рибкіну Н.В. зобов`язано подати заяву про участь у справі.
26.05.2020 до суду надійшла заява арбітражного керуючого Сиволобова М.М. про участь у справі про банкрутство.
27.05.2020 до Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Комлика І.С. про участь у справі про банкрутство.
27.05.2020 до суду надійшла заява арбітражного керуючого Карасюка О.В. про участь у справі про банкрутство.
27.05.2020 до Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Карелова К.Ю. про участь у справі про банкрутство.
02.06.2020 до суду надійшла заява арбітражного керуючого Вінника А.С. про участь у справі про банкрутство.
03.06.2020 до Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Вінника А.С. про участь у справі про банкрутство.
03.06.2020 до суду надійшла заява арбітражного керуючого Потупало Н.І. про участь у справі про банкрутство.
03.06.2020 до Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Ганюк Т.М. про участь у справі про банкрутство.
09.06.2020 до суду надійшло клопотання арбітражного керуючого Вінника А.С. про розгляд його заяви про участь у справі за його відсутності.
09.06.2020 до Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Рибкіної Н.В. про участь у справі про банкрутство.
10.06.2020 до суду надійшла заява арбітражного керуючого Перепелиці В.В. про участь у справі про банкрутство.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 10.06.2020 відкрити провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Співдружність-Прогрес", визнано грошові вимоги Фізичної особи-підприємця Павлик Катерини Андріївни до Приватного акціонерного товариства "Співдружність-Прогрес" в розмірі 850 000,00 грн., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном Приватного акціонерного товариства "Співдружність-Прогрес", оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення № 64913 від 16.06.2020 про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Співдружність-Прогрес", призначено розпорядником майна Приватного акціонерного товариства "Співдружність-Прогрес" арбітражного керуючого Вінника Андрія Сергійовича, визначено дату проведення попереднього судового засідання на 17.08.2020.
08.07.2020 до суду надійшла заява Акціонерного товариства «Елміз» з вимогами до боржника на суму 9 000 000,00 грн.
09.07.2020 до Господарського суду м. Києва надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Стратегія» в інтересах Пайового венчурного інвестиційного фонду «Інвестиційний клуб» недиверсифікованого виду закритого типу з вимогами до боржника на суму 12 800 000,00 грн.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 13.07.2020 прийнято заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Стратегія" в інтересах Пайового венчурного інвестиційного фонду "Інвестиційний клуб" недиверсифікованого виду закритого типу про визнання кредитором боржника на суму 12 800 000,00грн., розгляд якої відбудеться у попередньому засіданні 17.08.2020.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 13.07.2020 прийнято заяву Акціонерного товариства "Елміз" про визнання кредитором боржника на суму 9 000 000,00грн., розгляд якої відбудеться у попередньому засіданні 17.08.2020.
14.07.2020 до суду надійшла заява Приватного акціонерного товариства «Акціонерна фінансова компанія «Система» з вимогами до боржника на суму 855 000,00 грн.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 16.07.2020 прийнято заяву Приватного акціонерного товариства "Акціонерна фінансова компанія "Система" про визнання кредитором боржника на суму 855 000,00грн., розгляд якої відбудеться у попередньому засіданні 17.08.2020.
30.07.2020 до суду надійшло клопотання розпорядника майна ПрАТ «Співдружність-Прогрес» арбітражного керуючого Вінника А.С. про долучення документів до матеріалів справи, у тому числі реєстру вимог кредиторів боржника станом на 28.07.2020 та інформацію за результатами розгляду заявлених кредиторських вимог до боржника.
10.08.2020 до Господарського суду м. Києва надійшло клопотання розпорядника майна про перерахування грошової винагороди арбітражного керуючого.
У судове засідання, призначене на 17.08.2020, з`явилися представники учасників провадження у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.
Розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов`язань у шосту чергу.
Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі.
Ухвала попереднього засідання є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).
У ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у наступному порядку:
1) у першу чергу задовольняються:
вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати перед працюючими та звільненими працівниками банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв`язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов`язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, що направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, що направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв`язку з припиненням трудових відносин та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі;
вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України;
вимоги кредиторів за договорами страхування;
витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді;
витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;
2) у другу чергу задовольняються:
вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються:
вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів);
вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;
5) у п`яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
У судовому засіданні, що відбулось 27.04.2020. судом розглянуто реєстр вимог кредиторів.
За наслідками розгляду реєстру вимог кредиторів, визнанню кредитором Приватного акціонерного товариства «Співдружність-Прогрес» підлягають:
Фізична особа-підприємець Павлик Катерина Андріївна
У ході попереднього засідання, судом встановлено, що ухвалою про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Співдружність-Прогрес» від 10.06.2020 визнано вимоги Фізичної особи-підприємця Павлик Катерини Андріївни до боржника у розмірі 850 000,00 грн. з віднесенням до четвертої черги задоволення вимог кредиторів.
Поряд з вищеописаною заборгованістю, до реєстру вимог кредиторів також підлягає включенню судовий збір, сплачений за подання заяви про порушення провадження у справі у розмірі 21 020,00 грн. та авансування винагороди арбітражного керуючого у розмірі 42 507,00 грн. - перша черга.
Отже, Фізична особа-підприємець Павлик Катерина Андріївна підлягає визнанню кредитором по відношенню до боржника на загальну суму 913 527,00 грн.
Акціонерне товариство «Елміз»
Заява Акціонерного товариства «Елміз» із вимогами до боржника на суму 9 000 000,00 грн. надійшла до суду 08.07.2020, тобто у строк, встановлений ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Судом встановлено, що заявлені вимоги складаються із заборгованості, яка утворилася внаслідок невиконання боржником своїх зобов`язань за Договором купівлі-продажу цінних паперів № 55-БВ від 08.05.2020.
08.05.2020 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Бюро інвестиційних технологій» (надалі - Повірений Продавця), яке діє на підставі Договору доручення № 54-БД на продаж цінних паперів від 08.05.2020, що діє за дорученням та за рахунок Акціонерного товариства «Елміз» (надалі - Продавець) та Приватним акціонерним товариством «Співдружність-Прогрес» (надалі - Покупець) укладено Договір № 55-БВ купівлі-продажу цінних паперів.
Відповідно до п. 1.1. Договору Продавець зобов`язується передати у власність Покупця, а Покупець прийняти та оплатити 199 727 штук простих іменних акцій Приватного акціонерного товариства «Автотранспортне товариство «Транспортник».
Згідно з п. 1.2. Договору ціна, що Покупець бере на себе зобов`язання сплатити за придбані цінні папери відповідно до цього договору (надалі - сума Договору), становить 9 000 000,00 грн.
Пунктом 2.1. Договору встановлено, що Покупець до 31.05.2020 включно сплачує Продавцю загальну вартість цінних паперів (суму договору) шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Продавця, вказаний у розділі 15 цього Договору.
Відповідно до Акту прийому-передачі цінних паперів до Договору № 55-БВ купівлі-продажу цінних паперів від 08.05.2020 Продавець передав Покупцю, а Покупець прийняв іменні прості акції ПрАТ «Автотранспортне товариство «Транспортник» у кількості 199 727 штук.
Однак боржник своїх зобов`язань за зазначеним Договором не виконав, що підтверджується Актом звірки взаєморозрахунків від 30.06.2020.
Згідно ч.1 статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до ч. 2 статті 509 ЦК України зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно п.1 ч.2 статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно ч. 1 статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до вимог статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідні положення також визначаються у ч.1 статті 193 ГК України.
Згідно зі статтею 525 ЦК України та ч. 7 статті 193 ГК України одностороння відмова від зобов`язання не допускається, крім випадку коли право такої відмови встановлено договором або законом.
Стаття 629 ЦК України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно з ч. 4. ст. 656 ЦК України до договору купівлі-продажу на біржах, конкурсах, аукціонах (публічних торгах), договору купівлі-продажу валютних цінностей і цінних паперів застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено законом про ці види договорів купівлі-продажу або не випливає з їхньої суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 692 ЦК України покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
З боку Боржника заперечень щодо заявлених Акціонерним товариством «Елміз» вимог не надходило, а згідно повідомлення розпорядника майна останнім вищезазначені грошові вимоги визнаються у повному обсязі.
Зважаючи на встановлені судом фактичні обставини справи, Акціонерне товариство «Елміз» підлягає визнанню кредитором боржника на суму 9 000 000,00 грн. з віднесенням до четвертої черги задоволення вимог кредиторів.
Поряд з вищеописаною заборгованістю, до реєстру вимог кредиторів також підлягає включенню судовий збір, сплачений за подання заяви про визнання кредитором по відношенню до боржника у розмірі 4 204,00 грн. - перша черга. При цьому, суд зазначає, що згідно із ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно підпункту 10 пункту 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду заяви кредитора заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік " установлено у 2020р. місячний прожитковий мінімум для працездатних осіб: 2 102,00грн.
Отже, судовий збір за подання заяви про грошові вимоги становить 4204,00грн.
Отже, загальна сума вимог Акціонерного товариства «Елміз», яка підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів боржника становить 9 004 204,00 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Стратегія» в інтересах Пайового венчурного інвестиційного фонду «Інвестиційний клуб» недиверсифікованого виду закритого типу
Заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Стратегія» в інтересах Пайового венчурного інвестиційного фонду «Інвестиційний клуб» недиверсифікованого виду закритого типу із вимогами до боржника на суму 12 800 000,00 грн. надійшла до суду 09.07.2020, тобто у строк, встановлений ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Судом встановлено, що заявлені вимоги складаються із заборгованості, яка утворилася внаслідок невиконання боржником своїх зобов`язань за Договором купівлі-продажу цінних паперів № 2-БВ від 27.01.2020 та додатковим договором до нього, Договором купівлі-продажу цінних паперів № 53-БВ від 08.05.2020 та Договором купівлі-продажу цінних паперів № 61-БВ від 08.05.2020.
27.01.2020 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Бюро інвестиційних технологій» (надалі - Повірений Покупця), яке діє на підставі Договору доручення № 1-БД на продаж купівлю цінних паперів від 27.01.2020, що діє за дорученням та за рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Стратегія» в інтересах Пайового венчурного інвестиційного фонду «Інвестиційний клуб» недиверсифікованого виду закритого типу (надалі - Покупець) та Приватним акціонерним товариством «Співдружність-Прогрес» (надалі - Продавець) укладено Договір № 2-БВ купівлі-продажу цінних паперів.
Відповідно до п. 1.1. Договору Продавець зобов`язується передати у власність Покупця, а Покупець прийняти та оплатити 18 520 000 штук простих іменних акцій Приватного акціонерного товариства «Пісібі-Радіозавод».
Згідно з п. 1.2. Договору ціна, що Покупець бере на себе зобов`язання сплатити за придбані цінні папери відповідно до цього договору (надалі - сума Договору), становить 5 000 000,00 грн.
Пунктом 2.1. Договору встановлено, що Покупець до 30.10.2020 включно сплачує Продавцю загальну вартість цінних паперів (суму договору) шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Продавця, вказаний у розділі 15 цього Договору.
16.03.2020 між тими самими сторонами укладено Додатковий договір № 1 до Договору № 2-БВ купівлі-продажу цінних паперів від 27.01.2020 відповідно до п.1 якого Сторони домовились розірвати Договір № 2-БВ купівлі-продажу цінних паперів від 27.01.2020.
Пунктом 2 Додаткового договору встановлено, що Продавець зобов`язаний до 31.03.2020 включно повернути на банківський рахунок Покупця отримані від нього грошові кошти в сумі 2 900 000,00 грн.
Відповідно до Акту звірки взаєморозрахунків від 31.05.2020 заборгованість ПрАТ «Співдружність-Прогрес» за даним Договором складає 300 000,00 грн.
08.05.2020 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Бюро інвестиційних технологій» (надалі - Повірений Продавця), яке діє на підставі Договору доручення № 52-БД на продаж цінних паперів від 08.05.2020, що діє за дорученням та за рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Стратегія» в інтересах Пайового венчурного інвестиційного фонду «Інвестиційний клуб» недиверсифікованого виду закритого типу (надалі - Продавець) та Приватним акціонерним товариством «Співдружність-Прогрес» (надалі - Покупець) укладено Договір № 53-БВ купівлі-продажу цінних паперів.
Відповідно до п. 1.1. Договору Продавець зобов`язується передати у власність Покупця, а Покупець прийняти та оплатити 140 181 991 штук простих іменних акцій Акціонерного товариства «Київський радіозавод».
Згідно з п. 1.2. Договору ціна, що Покупець бере на себе зобов`язання сплатити за придбані цінні папери відповідно до цього договору (надалі - сума Договору), становить 7 500 000,00 грн.
Пунктом 2.1. Договору встановлено, що Покупець до 29.05.2020 включно сплачує Продавцю загальну вартість цінних паперів (суму договору) шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Продавця, вказаний у розділі 15 цього Договору.
Відповідно до Акту прийому-передачі цінних паперів до Договору № 53-БВ купівлі-продажу цінних паперів від 08.05.2020 Продавець передав Покупцю, а Покупець прийняв іменні прості акції АТ «Київський радіозавод» у кількості 140 181 991 штук.
Однак боржник своїх зобов`язань у розмірі 7 500 000,00 грн. за зазначеним Договором не виконав, що підтверджується Актом звірки взаєморозрахунків від 19.06.2020.
08.05.2020 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Бюро інвестиційних технологій» (надалі - Повірений Продавця), яке діє на підставі Договору доручення № 60-БД на продаж цінних паперів від 08.05.2020, що діє за дорученням та за рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Стратегія» в інтересах Пайового венчурного інвестиційного фонду «Інвестиційний клуб» недиверсифікованого виду закритого типу (надалі - Продавець) та Приватним акціонерним товариством «Співдружність-Прогрес» (надалі - Покупець) укладено Договір № 61-БВ купівлі-продажу цінних паперів.
Відповідно до п. 1.1. Договору Продавець зобов`язується передати у власність Покупця, а Покупець прийняти та оплатити 271 001 штук простих іменних акцій Приватного акціонерного товариства «Енергетичний завод «Енергетик».
Згідно з п. 1.2. Договору ціна, що Покупець бере на себе зобов`язання сплатити за придбані цінні папери відповідно до цього договору (надалі - сума Договору), становить 10 000 000,00 грн.
Пунктом 2.1. Договору встановлено, що Покупець до 31.05.2020 сплачує Продавцю загальну вартість цінних паперів (суму договору) шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Продавця, вказаний у розділі 15 цього Договору.
Відповідно до Акту прийому-передачі цінних паперів до Договору № 61-БВ купівлі-продажу цінних паперів від 08.05.2020 Продавець передав Покупцю, а Покупець прийняв іменні прості акції АТ «Енергетичний завод «Енергетик» у кількості 271 001 штук.
Однак боржник своїх зобов`язань у розмірі 5 000 000,00 грн. за зазначеним Договором не виконав, що підтверджується Актом звірки взаєморозрахунків від 19.06.2020.
Згідно ч.1 статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до ч. 2 статті 509 ЦК України зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно п.1 ч.2 статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно ч. 1 статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до вимог статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідні положення також визначаються у ч.1 статті 193 ГК України.
Згідно зі статтею 525 ЦК України та ч. 7 статті 193 ГК України одностороння відмова від зобов`язання не допускається, крім випадку коли право такої відмови встановлено договором або законом.
Стаття 629 ЦК України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно з ч. 4. ст. 656 ЦК України до договору купівлі-продажу на біржах, конкурсах, аукціонах (публічних торгах), договору купівлі-продажу валютних цінностей і цінних паперів застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено законом про ці види договорів купівлі-продажу або не випливає з їхньої суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 692 ЦК України покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
З боку Боржника заперечень щодо заявлених Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Стратегія» в інтересах Пайового венчурного інвестиційного фонду «Інвестиційний клуб» недиверсифікованого виду закритого типу вимог не надходило, а згідно повідомлення розпорядника майна останнім вищезазначені грошові вимоги визнаються у повному обсязі.
Зважаючи на встановлені судом фактичні обставини справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Стратегія» в інтересах Пайового венчурного інвестиційного фонду «Інвестиційний клуб» недиверсифікованого виду закритого типу підлягає визнанню кредитором боржника на суму 12 800 000,00 грн. з віднесенням до четвертої черги задоволення вимог кредиторів.
Поряд з вищеописаною заборгованістю, до реєстру вимог кредиторів також підлягає включенню судовий збір, сплачений за подання заяви про визнання кредитором по відношенню до боржника у розмірі 4 204,00 грн. - перша черга.При цьому, суд зазначає, що згідно із ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно підпункту 10 пункту 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду заяви кредитора заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік " установлено у 2020р. місячний прожитковий мінімум для працездатних осіб: 2 102,00грн.
Отже, судовий збір за подання заяви про грошові вимоги становить 4204,00грн.
Отже, загальна сума вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Стратегія» в інтересах Пайового венчурного інвестиційного фонду «Інвестиційний клуб» недиверсифікованого виду закритого типу, яка підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів боржника становить 12 804 204,00 грн.
Приватне акціонерне товариство «Акціонерна фінансова компанія «Система»
Заява Приватного акціонерного товариства «Акціонерна фінансова компанія «Система» із вимогами до боржника на суму 855 000,00 грн. надійшла до суду 14.07.2020, тобто у строк, встановлений ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Судом встановлено, що заявлені вимоги складаються із заборгованості, яка утворилася внаслідок невиконання боржником своїх зобов`язань за Договором про зворотну фінансову допомогу № 07/07-19 ФД від 07.07.2019, Договором про зворотну фінансову допомогу № 20/12-19 від 20.12.2019 та Договором про зворотну фінансову допомогу № 12/02-20 ФД від 12.02.2020.
07.07.2019 між Приватним акціонерним товариством «Акціонерна фінансова компанія «Система» (надалі - Сторона 1) та Приватним акціонерним товариством «Співдружність-Прогрес» (надалі - Сторона 2) укладено Договір про зворотну фінансову допомогу № 07/07-19 ФД.
Відповідно до п. 1.1. Договору Сторона 1 передає на умовах зворотної фінансової допомоги Стороні 2 грошові кошти, а Сторона 2 зобов`язується повернути Стороні 1 таку ж суму грошей.
Згідно з п. 1.2. Договору сума зворотної фінансової допомоги визначена Сторонами в розмірі 685 000,00 грн. Сума зворотної фінансової допомоги може надаватись частками та може бути змінена за письмовою взаємною згодою Сторін.
Пунктом 2.2. Договору встановлено, що повернення суми фінансової допомоги Стороні 1 може мати місце за бажанням Сторін частками, однак повинне бути здійснене до 31.03.2020 включно.
Приватним акціонерним товариством «Акціонерна фінансова компанія «Система» зобов`язання за даним Договором були виконані у повному обсязі, що підтверджується копіями платіжних доручень № 549 від 09.07.2019, № 559 від 23.07.2019, № 578 від 04.09.2019, № 580 від 05.09.2019 та № 581 від 06.09.2019.
Однак боржник свої зобов`язання виконав частково, залишок заборгованості за вищезазначеним Договором складає 45 000,00 грн., що підтверджується Актом звірки взаєморозрахунків від 30.04.2020.
20.12.2019 між Приватним акціонерним товариством «Акціонерна фінансова компанія «Система» (надалі - Сторона 1) та Приватним акціонерним товариством «Співдружність-Прогрес» (надалі - Сторона 2) укладено Договір про зворотну фінансову допомогу № 20/12-19.
Відповідно до п. 1.1. Договору Сторона 1 передає на умовах зворотної фінансової допомоги Стороні 2 грошові кошти, а Сторона 2 зобов`язується повернути Стороні 1 таку ж суму грошей.
Згідно з п. 1.2. Договору сума зворотної фінансової допомоги визначена Сторонами в розмірі 780 000,00 грн. Сума зворотної фінансової допомоги може надаватись частками та може бути змінена за письмовою взаємною згодою Сторін.
Пунктом 2.2. Договору встановлено, що повернення суми фінансової допомоги Стороні 1 може мати місце за бажанням Сторін частками, однак повинне бути здійснене до 31.03.2020 включно.
Приватним акціонерним товариством «Акціонерна фінансова компанія «Система» зобов`язання за даним Договором були виконані у повному обсязі, що підтверджується копіями платіжних доручень № 623 від 20.12.2019 та № 624 від 23.12.2019.
Однак боржник свої зобов`язання за вищезазначеним договором не виконав, заборгованість за вищезазначеним Договором складає 780 000,00 грн., що підтверджується Актом звірки взаєморозрахунків від 31.05.2020.
12.02.2020 між Приватним акціонерним товариством «Акціонерна фінансова компанія «Система» (надалі - Сторона 1) та Приватним акціонерним товариством «Співдружність-Прогрес» (надалі - Сторона 2) укладено Договір про зворотну фінансову допомогу № 12/02-20 ФД.
Відповідно до п. 1.1. Договору Сторона 1 передає на умовах зворотної фінансової допомоги Стороні 2 грошові кошти, а Сторона 2 зобов`язується повернути Стороні 1 таку ж суму грошей.
Згідно з п. 1.2. Договору сума зворотної фінансової допомоги визначена Сторонами в розмірі 30 000,00 грн. Сума зворотної фінансової допомоги може надаватись частками та може бути змінена за письмовою взаємною згодою Сторін.
Пунктом 2.2. Договору встановлено, що повернення суми фінансової допомоги Стороні 1 може мати місце за бажанням Сторін частками, однак повинне бути здійснене до 28.02.2020 включно.
Приватним акціонерним товариством «Акціонерна фінансова компанія «Система» зобов`язання за даним Договором були виконані у повному обсязі, що підтверджується копією платіжного доручення № 641 від 12.02.2020.
Однак боржник свої зобов`язання за вищезазначеним договором не виконав, заборгованості за вищезазначеним Договором складає 30 000,00 грн., що підтверджується Актом звірки взаєморозрахунків від 31.03.2020.
Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Згідно зі ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частиною 1 статті 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до статті 1046 Цивільного кодексу України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Згідно зі ст. 1049 Цивільного кодексу України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред`явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред`явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.
З боку Боржника заперечень щодо заявлених Приватним акціонерним товариством «Акціонерна фінансова компанія «Система» вимог не надходило, а згідно повідомлення розпорядника майна останнім вищезазначені грошові вимоги визнаються у повному обсязі.
Зважаючи на встановлені судом фактичні обставини справи, Приватне акціонерне товариство «Акціонерна фінансова компанія «Система» підлягає визнанню кредитором боржника на суму 855 000,00 грн. з віднесенням до четвертої черги задоволення вимог кредиторів.
Поряд з вищеописаною заборгованістю, до реєстру вимог кредиторів також підлягає включенню судовий збір, сплачений за подання заяви про визнання кредитором по відношенню до боржника у розмірі 4 204,00 грн. - перша черга.При цьому, суд зазначає, що згідно із ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно підпункту 10 пункту 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду заяви кредитора заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік " установлено у 2020р. місячний прожитковий мінімум для працездатних осіб: 2 102,00грн.
Отже, судовий збір за подання заяви про грошові вимоги становить 4204,00грн.
Отже, загальна сума вимог Приватного акціонерного товариства «Акціонерна фінансова компанія «Система», яка підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів боржника становить 859 204,00 грн.
Відповідно до абз. 1 ч. 8 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний окремо повідомити господарський суд про вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за відсутності таких заяв - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з відповідним державним реєстром.
Доказів наявності у боржника майна, що перебуває у заставі (іпотеці), суду не подано.
Відповідно до абзацу 2 ч. 8 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний окремо повідомити господарський суд про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та/або даними обліку боржника.
Так, судом встановлено, що розпорядником майна внесено окремо до реєстру вимог кредиторів боржника вимоги кредиторів щодо виплати заборгованості із заробітної плати у розмірі 16 361,62грн.
Станом на 17.08.2020 заяв від кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника не надійшло.
Враховуючи вищезазначене та керуючись ст. ст. 45, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Визнати кредитором у справі № 910/6835/20 по відношенню до боржника:
- Фізичну особу-підприємця Павлик Катерину Андріївну з грошовими вимогами на суму 913 527,00 грн., з яких: 63 527,00 грн. - перша черга; 850 000,00 грн. - четверта черга задоволення вимог кредиторів;
- Акціонерне товариство «Елміз» з грошовими вимогами до боржника на суму 9 004 204,00 грн., з яких: 4 204,00 грн. - вимоги першої черги; 9 000 000,00 грн. - вимоги четвертої черги задоволення вимог кредиторів;
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Стратегія» в інтересах Пайового венчурного інвестиційного фонду «Інвестиційний клуб» недиверсифікованого виду закритого типу з грошовими вимогами на суму 12 804 204,00 грн., з яких: 4 204,00 грн. - перша черга; 12 800 000,00 грн. - четверта черга задоволення вимог кредиторів;
- Приватне акціонерне товариство «Акціонерна фінансова компанія «Система» з грошовими вимогами на суму 859 204,00 грн., з яких: 4 204,00 грн. - вимоги першої черги; 855 000,00 грн. - вимоги четвертої черги задоволення вимог кредиторів.
2. Зобов`язати розпорядника майна Приватного акціонерного товариства «Співдружність-Прогрес» у п`ятиденний строк з дня отримання даної ухвали надати суду уточнений реєстр вимог кредиторів, оформлений відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.
3. Зобов`язати розпорядника майна Приватного акціонерного товариства «Співдружність-Прогрес» проаналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на товарних ринках; надати письмові докази про розмір активу та пасиву Приватного акціонерного товариства «Співдружність-Прогрес», наявну дебіторську заборгованість.
4. Зобов`язати розпорядника майна організувати проведення зборів кредиторів у відповідності до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, вирішити питання відносно подальшого розгляду справи та відповідні протоколи надати суду.
5. Встановити дату проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів: 10.09.2020.
6. Зобов`язати розпорядника майна надати суду звіт про свою діяльність в процедурі розпорядження майном з врахуванням вимог ст.ст. 44-49 Кодексу України з процедур банкрутства.
7. Визначити дату проведення підсумкового судового засідання у справі № 910/6835/20 на 16.09.2020 о 12:20. Засідання відбудеться у приміщені господарського суду м. Києва в залі судових засідань № 7 (корпус Б).
8. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного для їх подання, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
9. Повернути Акціонерному товариству «Елміз» (02099, м. Київ, вул. Бориспільська, 9, код ЄДРПОУ 31111632) 190 (сто дев`яносто) грн. 00 коп. зайво сплаченого судового збору з Державного бюджету України.
Оригінал платіжного доручення № 4506 від 06.07.2020 залишається в матеріалах справи № 910/6835/20.
10. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Стратегія» в інтересах Пайового венчурного інвестиційного фонду «Інвестиційний клуб» недиверсифікованого виду закритого типу (01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/7, код ЄДРПОУ 32707324, код ЄДРСІ 2331373) 190 (сто дев`яносто) грн. 00 коп. зайво сплаченого судового збору з Державного бюджету України.
Оригінал платіжного доручення № 3 від 07.07.2020 залишається в матеріалах справи № 910/6835/20.
11. Повернути Приватному акціонерному товариству «Акціонерна фінансова компанія «Система» (01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/7, код ЄДРПОУ 31776858) 190 (сто дев`яносто) грн. 00 коп. зайво сплаченого судового збору з Державного бюджету України.
Оригінал платіжного доручення № 731 від 06.07.2020 залишається в матеріалах справи № 910/6835/20.
12. Ухвалу направити учасникам провадження у справі та розпоряднику майна.
Ухвала набирає законної сили в порядку ч.ч. 4, 5 ст.9 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє провадження у справі про банкрутство
Повний текст ухвали складено 25.08.2020
Суддя Д.В. Мандичев