Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/3120/17
Провадження № 1-в/723/3253/20
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 серпня 2020 року
Сторожинецький районний суд
Чернівецької області
у складі головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
засудженого ОСОБА_3
прокурора ОСОБА_4
представника органу пробації ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сторожинець заяву засудженого ОСОБА_3 про умовно-дострокове звільнення від відбування додаткової міри покарання,-
встановив:
До Сторожинецького районного суду Чернівецької області звернувся засуджений ОСОБА_3 про умовно-дострокове звільнення від подальшого відбування додаткового покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 3 роки, в якому зазначив, що вироком Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 28 грудня 2017 року, він був визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого ст.286 ч.2КК Україниз призначенням йому покарання із застосуванням ст.. 69 КК України три роки шість місяців позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки. Зараховано в строк відбування покарання період перебування під вартою. Вирішено долю речових доказів по справі.
Ухвалою апеляційного суду Чернівецької області від 21 березня 2018 року- апеляційні скарги захисників обвинуваченого задоволено, а вирок Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 28.12.2017 року у відношенні ОСОБА_3 змінено, вважати ОСОБА_3 засудженим за ч.2 ст. 286 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у виді 2 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на три роки. На підставі ст.. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком два роки. Відповідно до ст.. 76 КК України покладено обов`язки. Міра запобіжного заходу у виді застави скасовано. Гроші повернути заставодавцю.
Своє клопотання, засуджений ОСОБА_3 мотивує тим, що на даний час, він, перебуває на обліку в Сторожинецькому РВ філії ДУ «Центр пробації» в Чернівецькій області, де відбуває покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 3 роки та згідно довідки-характеристики старшого інспектора Сторожинецького РВ філії ДУ «Центр пробації» за час перебування на обліку засуджений ОСОБА_3 не порушував вимогист. 34 КВК України, до кримінальної чи адміністративної відповідальності не притягувався.
17.01.2020 року звільнений від відбування основного покарання у виді позбавлення волі строком на два роки шість місяців по закінченню іспитового строку. Також, засуджений у своєму клопотанні вказує, що на час звернення до суду з вказаним клопотанням, він, у відповідності до ч. 2ст. 81 КПК Українивже більшу половину строку, а саме 2 роки 4 місяці 12 днів додаткового покарання встановлених законом, нового злочину не скоїв, від відбування додаткового покарання не ухилявся та своєчасно з`являвся до органу пробації, порушень громадського порядку не допускав, позитивно характеризується за місцем роботи, йому запропонували більш оплачувальну роботу з вимогою керувати транспортним засобом та для офіційного працевлаштування на роботу, що дає йому право на умовно-дострокове звільнення від відбування додаткового покарання, про що він просить у клопотанні.
В судовому засіданні засуджений ОСОБА_3 підтримав своє клопотання, просив його задовольнити.
Прокурор та представник Сторожинецького РВ філії ДУ «Центр пробації» в судовому засіданні не заперечували проти задоволення клопотання засудженого ОСОБА_3 .
Дослідивши матеріали клопотання та вислухавши думку учасників розгляду справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 537 КПК України-під час виконання вироків суд, визначений ч. 2ст. 539 цього Кодексу, має право вирішувати зокрема і питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Відповідно до ч. 1ст. 539 КПК Українипитання які виникають під час та після виконання вироку вирішується судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Статтею 81 КК Українипередбачено, що особу може бути умовно-достроково звільнено повністю або частково і від відбування додаткового покарання. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за корупційний злочин середньої тяжкості, умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисний злочин, за який вона засуджена до позбавлення волі.
Відповідно до п. 4 розділу IV Порядку здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, затвердженогоНаказом МЮУ від 29 січня 2019 року за № 272/5, строк покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю як додаткового покарання до арешту, обмеження волі або позбавлення волі на певний строк поширюється на весь час відбування основного покарання і на строк, встановлений вироком суду, що набрав законної сили. При цьому строк додаткового покарання обчислюється з моменту відбуття основного покарання, а при призначенні покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю як додаткового до інших основних покарань, а також у разі застосуваннястатті 77 КК України- з дня набрання законної сили судовим рішенням.
Згідно з п.п. 2,5,7Постанови Пленуму ВСУ № 2 від 26.04.2002 р. «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким»- умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміна невідбутої частини покарання більш м`яким, можливі лише після повного і всебічного вивчення даних про особу засудженого. При цьому, головною умовою прийняття такого рішення є доведеність при умовно-достроковому звільненні від відбування покарання того, що засуджений сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання та заміну невідбутої частини покарання більш м`яким - можуть бути застосовані тільки після фактичного відбуття тієї частини строку покарання, яка зазначена у ч. 3 ст.81, ч. 4 ст.82та ч. 3 ст.107 КК України. При чому, відповідно до ч. 1ст. 81 КК Україниособу може бути умовно-достроково звільнено (повністю або частково) від відбування і додаткового покарання. Таким додатковим покаранням, від якого можна звільнити достроково (тобто до закінчення строку), є лише позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
Судом з`ясовано, що засуджений ОСОБА_3 відбув 2/3 частини строку, а саме 2 роки 4 місяці 12 днів на час розгляду клопотання, додаткового покарання встановлених законом, посад або діяльності, заборонених вироком суду не здійснював, нового злочину не скоїв, від відбування додаткового покарання не ухилявся та своєчасно з`являвся до органу пробації, порушень громадського порядку не допускав, позитивно характеризується, працює в якості підсобного робітника.
На думку суду, вказане вище, дає підстави засудженому ОСОБА_3 на умовно-дострокове звільнення від відбування додаткового покарання, про що він просив у клопотанні, і яке на думку суду є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.537,539 КПК Украины,ст. 81 КК України,ст. 154 КВК України, суд, -
УХВАЛИВ :
Клопотання засудженого ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 про умовно-дострокове звільнення від подальшого відбування додаткового покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 3 роки задовольнити.
Звільнити ОСОБА_3 умовно-достроково від подальшого відбування додаткового покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 3 роки призначеного вироком Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 28 грудня 2017 року.
Ухвала може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Сторожинецький районний суд Чернівецької області області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя Сторожинецького районного суду ОСОБА_1