open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem
Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 362/7351/19

Провадження № 2/362/1139/20

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 серпня 2020 рокуВасильківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого - судді Кравченко Л.М.,

за участю секретаря судового засідання - Яренко Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Василькові Київської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНШ КАПІТАЛ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання коштів у позику,-

В С Т А Н О В И В :

ТОВ «ТРАНШ КАПІТАЛ» звернулося до суду із вищевказаним позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача на його користь заборгованість за договором про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту в сумі 18079,00 грн. та витрати по сплаті судового збору.

В обґрунтування позову ТОВ «ТРАНШ КАПІТАЛ» посилається на те, що відповідно до вищевказаного кредитного договору відповідачу був надано кошти у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту № НОМЕР_1 зі сплатою відсотків за користування кредитом. В порушення норм закону та умов договору відповідач зобов`язання за вказаним договором належним чином не виконав, а тому станом на 01.10.2019 року виникла заборгованість в розмірі 18079,00 гривень.

Сторони, будучи належним чином повідомленими про розгляд справи в судове засідання не з`явились, клопотання про розгляд справи у загальному позовному провадженні чи про призначення судового засідання у спрощеному провадженні з викликом сторін не подавали.

В силу вимог ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

На підставі викладеного, судовий розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження на підставі наявних у суду матеріалів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу з постановленням заочного рішення, проти чого не заперечує позивач, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.

Зважаючи на вищевикладене, суд ухвалив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, на підставі наявних матеріалів справи.

Дослідивши і проаналізувавши докази, які містяться в матеріалах справи, суд на основі повно і всебічно з`ясованих обставин, дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що 14.02.2019 року між ОСОБА_1 та ТОВ «ТРАНШ КАПIТАЛ» було укладено Договір про надання коштів у позику, в тому числі i на умовах фінансового кредиту №639325377, відповідно до п.1.1 якого товариство надає в користування на у мовах цього Договору, а також згідно Правил надання грошових коштів у позику, в тому числі i на умовах фінансового кредиту за умовами програми кредитування «КЕШМЕН» (надалі -- Правила), а Позичальник зобов`язується отримати та повернути в передбачені цим Договором строки кредит та сплатити відсотки й інші платежі за користування кредитом.

Позивач 14.02.2019 року надав відповідачу, а той отримав кредит у сумі 1500,00 грн. строком на 30 календарних днів, з відсотковою ставкою, яка нараховується за один календарний день на суму факгичного залишку заборгованості, з відсотковою ставкою за один календарний день 1,1%.

Відповідно п. 1.2. Договору, кредит надається у вигляді траншу в межах строку дiї Договору на 30 календарних днів з дня підписання Договору з остаточним термiном повернення не пізніше 16.03.2019 року.

Відповідно до п.1.11 Договору, максимальна реальна річна процентна ставка за кредитом становить 401,5%.

Згідно п. 1.1 Правил, Правила є публічною пропозицією, тобто запрошенням, у розумінні ст., ст. 634, 641, 644 Цивгльного кодексу України, укласти договір кредиту на умовах, що встановлені товариством i застосовуються у разі подання фізичною особою - заявником Заявки на сайті товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНШ КАПIТАЛ» за однією з наведених далі електронних адрес: www.tranchecapital.com.ua та/або www.cashman.com.ua на отримання позики та вчинення iнших дій, передбачених цими Правилами.

Дані Правила розроблені з метою регулювання відносин, що виникають мiж ТОВ «ТРАНШ КАПIТАЛ» (далі - Товариство), як власника програми кредитування «КЕШМЕН», та фізичною особою, що є позичальником у зв`язку з наданням останньому позики, в тому числі i на умовах фінансового кредиту (п.1.2).

Договір фінансового кредиту є невід`ємною частиною цих Правил (1.5).

Потенційний позичальник складає електронну заявку (тобто, електронний документ, що передається Позичальником до Товариства засобами телекомунікацгйного зв`язку (інтернет-зв`язку) та містить пропозицію Позичальника до Товариства укласти Договір фінансового кредиту на умовах даних Правил), використовуючи форму для складання даного документа, яка розміщена в Особистому кабінеті та є Додатком №1 до цих Правил. Потенційний позичальник, що має намір отримати фінансовий кредит, проходить реестрацію на Сайті та направляє електронну заявку на адресу Товариства шляхом заповнення необхiдних полів в Особистому кабінеті Товариства. З направленням електронної заявки, за вимогою Товариства, позичальником направляється сканкопія/фотокопія паспорту, довідка про присвоєння індивідуального податкового номеру та фото позичальника для додаткової ідентифікації.

Після заповнення електронної заявки в особистому кабінеті потенційному позичальнику одразу надається для ознайомлення паспорт кредиту, що є додатком №3 до цих Правил, в якому Товариство надає потенційному позичальнику інформацію, необхідну з метою прийняття ним обгрунтованого рішення про укладення відповідного договору, в тому числі з урахуванням обрання певного типу кредиту.

Потенційний позичальник, що має намір отримати фінансовий кредит, повинен підтвердити ознайомлення з паспортом кредиту, що йому надається в електронному вигляді, та пгдтвердити достовірність заповнених контактних даних, що містяться у електронній заявці, шляхом направлення та проставлення електронного підпису у паспорті кредиту та електронній заявці.

Надсилання потенційним позичальником СМС-повідомлення та/або натиску на відповідну графічну кнопку, на якій міститься напис «погоджую та/або підписую» є також підтвердження ознайомленням ним з Правилами та прийняття їх умов у повному обсязі.

Підтвердженням згоди Позичальника на отримання фінансового кредиту є направлена електронна заявка.

Обов`язковою умовою отримання фінансового кредиту на банківську платіжну картку є перевірка дійсності картки.

Перевірка дійсностіБанківської платіжноїкартки відбуваєтьсяшляхом резервування наперед невідомої потенційному позичальнику довільної суми в розмірі вiд 1 до 99 копійок та наступним зазначенням потенційним позичальником конкретнї суми, що була зарезервована. Точний розмір зарезервованої суми потенційний позичальник може дізнатися у банківської установи, що емітувала платіжну картку (через СМС-повідомлення вiд банку та/або засобами електронного зв`язку та/або засобами телефонного зв`язку) (п. 4.9.2 Правил).

Відповідно до п. 4.93 Правил відповідність суми, зазначеної потенційним позичальником в Особистому кабінеті, сумі, що фактично була зарезервована, підтверджує згоду Потенційного позичальника на отримання кредиту на Банківську платіжну картку.

У разі прийнятгя Товариством позитивного рішення про надання потенційному позичальнику фінансового кредиту Товариство направляє позичальнику для підписання Договір. Договір може бути направленим будь-яким доступним способом, зокрема: розміщене ний в особистому кабінеті; електронним листом тощо. У разі прийнятгя позичальником умов Договору, позичальник підписує Договір через підтвердження Товариству спеціального коду (пароля), направленого Товариством позичальнику на його мобільний телефон у вигляді СМC-повідомлення, зазначений позичальником при реєстрації в особистому кабінеті. Таке СМС-повідомлення направлене Позичальником Товариству для цілей правовідносин з надання фінансового кредиту в тому числі є електронним пiдписом позичалькика, що накладається ним на Договір. Bci підписані документи Позичальником для видачі фінансового кредиту в тому числі зберігаються в особистому кабінеті позичальника.

У разі підписання позичальником Договору здгйснюється перерахування грошових коштів (п.6.2 Правил).

Відповідно до п.6.4 Правил моментом надання грошових коштів позичальнику, визначається моментом перерахування Товариством коштів на банківську платіжну картку позичальника.

Відповідно додатку № 3 до Правил надання грошових коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту в ТОВ «ТРАНШ КАПIТАЛ», мiж позивачем та відповідачем погоджено стандартизовану форму паспорту кредиту, яка містить інформацію, яка надається споживачу до укладення договору про споживчий кредит, відповідно мiж сторонами були попередньо погоджено yci істотні умови кредитного договору.

Тобто, відповідач до отримання коштів був ознайомлений із умовами кредитування, які зазначені в Правилах, Договорі, Паспорті кредиту i здійснив підпис одноразовим ідентифікатором під Договором та Паспортом Кредиту.

Між позивачем та ПАТ КБ «Приватбанк» укладено два договори, зокрема: від 26.06.18 року № 3037, предметом якого є надання банком послуг щодо здійснення виплат кліентам організацiї (позивача) та від 01.06.18 року № 3174 (забезпечення технологічного обслуговування підприємства (Позивача) щодо виконання розрахунків з ним за операцями, що здійснені з платіжних карт).

Крім того, на виконання зазначених вище договорів (п.1.3. дог № 3174), мiж позивачем та сервісом «Платон» (ТОВ «Патежі Онлайн») також укладено договір доручення, предметом якого є забезпечення здійснення банками-еквайрами (ПриватБанк) платежів довірителя клієнтам та клієнтів довірителя на користь довірителя).

Банк-еквайр це банк, що здійснює діяльність щодо технологічного, інформаційного обслуговування торговців та виконання розрахунків з ними за операції, які здійснені із застосуванням платіжних карток. Про затвердження Правил бухгалтерського облку операцй із використанням платіжних карток у банках України (Постанова Національного банку України; Правила вiд 17.12.2001, №524).

Для підтвердження, чому саме ПАТ КБ «ПриватБанк» та ТОВ «Платежі онлайн» видають довідки та виписки щодо переказу коштів вiд позивача до відповідача, окремо по кожному з договорів надається інформація.

Предметом договору від 26.06.18 року №3037є надання Банком послуг Органiзацiї, пов`язаних із здійсненням перекладу засобів i проведення виплат, в рамках співпраці сторін з метою надання фінансових послуг клієнтам.

Організація здійснює такі дii: за допомогою програмно-технічних засобів організацiї (Платон) згiдно умов, визначених цим договором та додатками до нього, надає Банку (його процесингового центру) запит на здійснення проведення виплати клієнтам; здійснює переказ коштів на транзитний рахунок Банку, вказаний в п. 2.1.9. Договору на умовах, визначених цим Договором.

Банк, в свою чергу, здійснює такі дiї: обробляє запит,наданий організацією,відповідно до умов даного договору i додатків до нього,а також вимог чинного законодавства України та правилами МПС; приймає грошові кошти, переказані організацією; здійснює Виплати, забезпечуючи при цьому передачу даних про переказ коштів в банки-емітенти платіжних карт клієнтів для зарахування грошових коштів клієнтам.

Відповідно п. 2.1.7. Договору №3037 проводити захист своїх даних відповідно до правил PCI Security Standart Сouncil через технологічного партнера ТОВ «Платежi онлайн» (захист переданих даних організації відповідно до правил SecurityStandartСouncilСounci здійснює технологічний Партнер ТОВ «Платежі онлайн»).

Договір, укладений мiж позивачем та ПАТ КБ «ПриватБанк» IE-3174 від 01.06.2018 року, регулює відносини підприємства i Банку, згідно з якими підприємство, з метою проведения оплати вартості товарів i послуг в мережі інтернет, приймає до оплати платіжні карти покупців, а Банк забезпечує технологічне обслуговування підприємства щодо виконання розрахунків з ним за операціями, що здійснені з використанням платіжних карт i переказу грошових коштів на поточний рахунок підприємства.

Сторони погодилися, що для забезпечення інформаційної технологічної взаємодії мiж сторонами кожна із сторін укладає відповідні угоди (договори)з ТОВ«ПЛАТЕЖІ ОНЛАЙН"(ідентифікаційний код 38150149)(далі-Організація). Банк укладає з організацією угоду (договір),згідно за ким здійснюється інформаційно-технологічнаiрозрахункова взаємодія мiж Банком i Організацією. Підприємство укладає угоду (договір), згідно з яким Органгзація надає Підприємству послуги із забезпечення інформаційної i технологічної взаємодії (ИТВ) з Банком, що дозволяє Підприємству приймати плату за свої товари/послуги у безготівкових грошових коштах від платників через міжнародні платіжні системи.

Відповідно до вимог міжнародного стандарту безпеки Iнтернет платежів 3D Sесuге, прийнятого Міжнародними платіжними системами Viza INT i VasterCard INT HE вимагати введення реквізитів платіжних карт (номер карти, строк дii, CVV2) від покупців на своєму сайті. Введення реквізитів платіжних карт здгйснюється суворо на захищеній сторінці Сервісу Рlaton https./secure.platononline.cоm/ i виключно особисто покупцем (п.3.2.26 Договору).

Для оплати замовлення покупець повинен мати можливість програмного звернення до Сервера Банку, шляхом використання запиту Iнтернет-магазину на сервер Банку відповідно до Додатку 10 до цього договору. Оплаті підлягають тільки зареєстровані в Iнтернет-магазині замовлення з обов`язковим присвоєнням унікального номера замовлення. Вихідними даними для оплати замовлення є номер i сума замовлення, що направляються у запиті Iнтернет-магазином на сервер Банку.

Авторизація суми замовлення проводиться покупцем на сервері Банку шляхом вказівки та відправлення з комп`ютера покупця серверу Банку реквізитів картки покупця. Сервер Банку виробляє верифікацію покупця за стандартом 3-В Зесиге. У разі якщо верифікація покупця за стандартом 3-1) Зесиге пройшла успішно чи карта Покупця не підтримує стандарт 3-ВЗесиге, Банк проводить Авторизацію платежу за даними карти Покупця на суму замовлення у відповідності з Правилами міжнародних платіжних систем.

У разі реалізації електронного товару або послуги, прийняття рішення про можливість повернення товару приймається підприємством самостійно з обов`язковим повідомленням Покупця на сайті Підприємства про можливість повернення товару (згідно п.3.1.3 цього договору ). Факт доставки електронного товару/надання послуги підтверджується на підставі даних квитанції (Додаток 6), спрямованої за вказаною в реєстраційній формі адресою електронної пошти отримувача після здійснення оплати на сайті підприємства, а також відповідними лог-файлами - електронними файлами , які веде підприємство i містять записи про видачу електронного товару або надані послуги покупця, які включають в т.ч. інформацію про покупця , дату i час видачі електронного товару (надання послуги), дату оплати.

Між позивачем та ТОВ «Платежі онлайн» (Сервіс Рlaton укладено договір), відповідно до умов якого довіритель уповноважує повіреного вчиняти вiд імені та в інтересах Довірителя наступні дії: укладати угоди з Банками-еквайрами щодо проведенин платежів клієнтів довірителя на користь довірителя; діяти вiд імені та в інтересах довірителя щодо здійснення повноважень по вже укладеним договорам з Банками-еквайрами; забезпечити здійснення Банками-еквайрами платежів клієнтів довірителя на користь клієнта довірителя за допомогою сервіса Рlaton.

Як свідчить довідка ТОВ «Платежі онлайн» № 136/09 від 16.09.2019 через систему прийому платежів" Рlaton " (ТОВ Платежі Онлайн") було проведено успішно видачу займу на сайті САSНМАN.СОМ.UА (1500.00 грн.) на карту клієнта типу «виплата».

Відповідно реєстру наданих послуг (виписки) по договору вiд 20.06.18 року, АТ КБ «Приватбанк» надав послугу ТОВ «Транш Капітал» із переказу коштів за договором №639325377 вiд 14.02.19 року в розмірі 1500,00 грн.

Як свідчить довідка АТ КБ «Приватбанк», по платежу № НОМЕР_2 - здійснено виплату: 1500 грн., public_key: і73876157609, було зараховано кошти на карту НОМЕР_3 у розмірі 1500 грн. 14.02.2019 р.

Відповідач умови договору не виконав, кошти не повернув, тому станом на 01.10.2019 року утворилася заборгованість за кредитом в розмірі 18079 грн. 00 коп., яка складається із наступного:

- сума виданого кредиту (тіла кредиту), що підлягає поверненню (відповідно до п. 1.5. Договору) становить 1500,00 грн.;

- сума відсотків за користування кредитом (відповідно до п. 1.12 Договору) становить 3778,00 грн. (1500 грн. /100 х 1.1% х229 днів);

- сума пені за тіло кредиту у розмірі (з урахуванням за кожен день прострочення виконання зобов`язання, відповідно до п. 5.3 Договору) становить 3283,00 грн. (1500 грн./100 х 1.1% х 199 днів);

- сума пені по простроченню виплати відсотків: 9518 грн. (3778,00 грн./100 х 1.1% х 229 днів).

Відповідно до п. 2.8 Договору позичальник зобов`язаний повернути вчасно отримані кредитні кошти та сплатити відсотки за користування фінансовим кредитом та інші платежі, передбачені Договором.

Окрім того, згідно з п. 2.5 сторони (позивач та відповідач) домовились, що в разі наявного простроченого боргу позичальника, товариство вправі одразу звернутись до суду за захистом своїх прав та інтересів без направлення попередньо письмової вимоги до позичальника про повернення боргу.

Представник позивача звернувся до відповідача з претензією про повернення заборгованості за договором,однак, на направлену позивачем вимогу щодо повернення заборгованості відповідач не відреагував, тому ТОВ «ТРАНШ КАПІТАЛ» звернулося до суду з даним позовом.

Із матеріалів справи вбачається, що договір укладено між сторонами відповідно до ст. 10, 11 Закону України «Про електронну комерцію», тобто шляхом пропозиції на його укладення однієї сторони та прийнятгя іншою стороною.

Оферта (пропозиція) укласти договір розміщена на сторінці відповідача в мережі Інтернет на сайті https: www.tranchecapital.com.ua, www.cashman.com.ua/about_us).

На вказаних сторінках розміщено інформацію про товариство,зокрема: свідоцтво про реєстрацію фінансової організації; правила надання коштів у позику, в тому числі i на умовах фінансового кредиту; договір надання коштів у позику, в тому числі i на умовах фінансового кредиту; політика використання персональних даних та інформаційної безпеки; платіжний документ для оплати у відділенні банку України.

Прийняття пропозиції відбувається шляхом заповнення формуляра заяви (форми) про прийняття пропозиції в електронній формі із зазначенням в ній бажаної суми кредиту, та її підписання в порядку визначеному ст.12 Закону України «Про електронну комерцію», тобто, за допомогою аналога власноручного підпису.

Позивач заповнив заяву з метою отримання кредитних коштів, прийняв пропозицію оферти та приєднався до умов публічного договору щодо правил та оформлення i видачі кредитів, які підписав електронним підписом аналогом власноручного підпису, фактично вільно прийнявши умови договору.

Відповідно до ст.202 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Правочини можуть бути односторонніми та дво - чи багато сторонніми (договори). Дво - чи багатостороннім правочином є погоджена дiя двох або більше сторін.

Статтею 203 ЦК України встановлено загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину, серед яких волевиявлення учасника правочину, яке мае бути вільним i відповідати його внутрішній волі, а також вчинення правочину у формі, встановленій законом.

Згідно із ст.204 ЦК України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо вiн не визнаний судом недійсним.

Відповідно до ст. 207 ЦК України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.

Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку.

Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

Відповідно до ч.3 ст. 207 ЦК України, використання при вчиненні правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного, електронного або іншого копіювання, електронного підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановленик законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів.

Відповідно до п. 2, 4 ч.1 ст. 208, ч.1 ст. 1055 ЦК України, для кредитного договору законом визначена обов`язкова письмова форма.

Відповідно до ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові в розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит, сплатити проценти.

Правові відносини у сфері електронної комерції пiд час вчинення електронних правочинів в Україні регулюються Законом України «Про електронну комерцію», яка визначає організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції в Україні, встановлює порядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних систем та визначає права i обов`язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

Відповідно до п. 5 ст. 3 Закону України «Про електронну комерцію», електронний договір - домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав i обов`язків та оформлена в електронній формі.

Відповідно до ст. 7, 8 Закону України «Про електронну комерцію», продавець (виконавець, постачальник) товарів, робіт, послуг в електронній комерції пiд час своєї діяльності та у разі поширення комерційного електронного повідомлення зобов`язаний забезпечити прямий, простий, стабільний доступ інших учасників відносин у сфері електронної комерції до інформації про себе, визначену законодавством, а покупець, якай приймає (акцептує) пропозицію іншої сторони щодо укладення електронного договору, зобов`язаний повідомити про себе інформацію, необхідну для його укладення.

Згідно згст.10 Закону України «Про електронну комерцію», електронні правочини вчиняються на основі відповідних пропозицій (оферт). Пропозиція укласти електронний договір (оферта) має містити істотні умови, передбачені законодавством для відповідного договору, i виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі їїх прийняття (ст. 11 Закону).

Відповідно до ст.11 Закону України «Про електронну комерцію», електронний договір укладається шляхом пропозиції його укласти (оферти) однією стороною та її прийняття (акцепту) другою стороною. Електронний договір вважається укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти такий договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції в порядку, визначеному частиною шостою цієї статті.

Відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти електронний договір, про її прийняття (акцепт) може бути надана шляхом: надсилання електронного повідомлення особі, яка зробила пропозицію укласти електронний договір, підписаного в порядку, передбаченому статгею 12 цього Закону; заповнення формуляра заяви (форми) про прийнятгя такої пропозиції в електронній формі, що підписується в порядку, передбаченому статгею 12 цього Закону; вчинення дій, що вважаються прийняттям пропозиції укласти електронний договір, якщо зміст таких дiй чітко роз`яснено в інформаційній системі, в якій розміщено таку пропозицію, i ці роз`яснення логічно пов`язані з нею.

Електронний договір укладається i виконується в порядку, передбаченому Цивільним та Господарським кодексами Украiїи, а також іншими актами законодавства.

Умовами Договору визначено, що клієнт виконує дії, передбачені даною офертою, зокрема шляхом подання заявки на сайті товариства https:www.cashyou.ua.

Згідно із ч. 12 ст. 11 Закону України «Про електронну комерцію», електронний договір, укладений шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний у порядку, визначеному статтею 12 цього Закону, вважаються таким, що за правовими наслiдками прирівнюється до договору, укладеного у письмовій формi. Кожний примірник електронного документа з накладеним на нього підписом, визначеним статтею 12 цього Закону, е оригіналом такого документа. Електронні документи (повідомлення), пов`язані з електронним правочином, можуть бути подані як докази сторонами та іншими особами, якi беруть участь у судовому розгляді справи.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про електронну комерцію», якщо відповідно до акта цивільного законодавства або за домовленістю сторін електронний правочин має бути підписаний сторонами, моментом його підписання є використання: електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", за умови використання засобу електронного цифрового підпису усіма сторонами електронного правочину; електронного пiдпису одноразовим iдентифікатором, визначеним ним Законом.

Отже, вказане положения законодавства передбачає альтернавні дії, якi свідчать про підписання електронного договору, серед яких його підписання одноразовим iдентифікатором.

Згiдно з п. б ст. 3 Закону України «Про електронну комерцію», електронний пiдпис одноразовим дентифікатором - дані в електронній формі у вигляді алфавітно-цифрової послідовності, що додаються до інших електронних даних особою, яка прийняла пропозицію (оферту) укласти електронний договір, та надсилаються іншій стороні цього Договору.

Беручи до уваги вище викладене, укладений між сторонами договір про надання фінансового кредиту, е укладеним з додержанням письмової форми, визначеної законом, оскільки, укладений з додержанням процедури визначеної Законом України «Про електронну комерцію», та підписаний відповідачем (боржником) шляхом застосування електронного підпису, в порядку визначеному ст. 12 Закону.

На підтвердження факту укладення даного договору позивачем свідчить зазначення в договорі його особистих даних, копія паспорту, копія ідентифікаційного номеру, а також існуванням самого тексту договору у позивача (з одноразовим ідентифікатором), який згідно зі ст.і11 Закону є оригіналом такого договору.

Вiдповiдно до статті 40 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», якщо учасник платіжної системи або йога клієнт бере участь у розгляді спору судом, розрахунковий банк цієї платіжної системи чи клірингова установа зобов`язані надавати цьому учаснику платіжної системи або його клієнту, а також судам та органам досудового слідства послуги для визначення достовірності інформації, яка міститься в електронних документах, що обробляються платіжною системою, яку обслуговує цей розрахунковий банк, ця клірингова установа.

Відповідно п. 5.3. Договору у разі прострочення Позичальником строків сплати кредиту та відсотків за користування кредитом частково/або у повному обсязі Позичальнику нараховується товариством пеня в розмірі 1,1% вiд несвоєчасно сплаченої суми (кредиту та відсотків) за кожен день прострочення. Тобто, пеня окремо по кредиту та окремо по відсотках.

Статтею 549 ЦК України встановлено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Згідно із статтею 610 ЦКУ порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно статей 526, 527, 530 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.

Відповідач не надавав своєчасно Банку грошові кошти для погашення заборгованості за Кредитом, відсотками, а також іншими витратами відповідно до умов Договору, що має відображення у Розрахунку заборгованості за договором. Таким чином, у порушення умов кредитного договору а також ст. ст. 509, 526, 1054 ЦК України, відповідач зобов`язання за вказаним договором не виконав.

Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), тобто ухиляючись від сплати заборгованості за кредитом, Відповідач порушує зобов`язання за даним договором.

Статтею 525 ЦК України передбачена недопустимість односторонньої відмови від зобов`язання.

Згідно ч.2 ст.615 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання.

Згідно ст. 617 ЦК України відсутність у боржника необхідних коштів не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов`язання.

Відповідно до частини другої статті 1054 та частини другої статті 1050 Цивільного кодексу України наслідками порушення боржником зобов`язання щодо повернення чергової частини суми кредиту є право Заявника достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.

На даний час відповідач продовжує ухилятись від виконання зобов`язання і заборгованість за договором не погашає, що є порушенням законних прав ТОВ «ТРАНШ КАПІТАЛ».

Відповідно до ч.1 ст.598 ЦК України зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.

Відповідно до ст.599 ЦК України зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Не виконуючи належним чином зобов`язання за вказаним договором Відповідач порушив зазначені вище норми законодавства та умови кредитного договору.

Частиною 1 статті 625 ЦК України передбачено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Частиною 1 статті 1049 ЦК України встановлено, що позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику /грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем/ у строк та в порядку, встановлені договором.

Частиною 1 статті 1048 ЦК України встановлено, що Позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.

Відповідно до ст.536 ЦК України за користування чужими грошовими коштами боржник зобов`язаний сплачувати проценти, якщо інше не встановлено договором між фізичними особами. Розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.

Відповідно до частини 2 ст.1054 та частини 2 ст.1050 Цивільного Кодексу України наслідками порушення боржником зобов`язання щодо повернення чергової частини суми кредиту є право заявника достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.

За змістом ст. 22 ЦК України збитками є: 1) втрати, яких особа зазнала у зав`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); 2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

На підставі вказаних норм закону, враховуючи, що відповідач не виконав свої зобов`язання щодо погашення суми кредиту, що є істотним порушенням договору кредиту, укладених між сторонами, оскільки «ТРАНШ КАПІТАЛ» внаслідок такого порушення позбавлений можливості отримати суму кредиту та суму відсотків за користування даним кредитом, на що позивач розраховував при укладенні договору, суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути на користь позивача заборговану суму відповідно до кредитного договору.

Відповідно до ч.1 ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Відповідно до вимог ч.3 ст.12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до вимог ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Частиною 6 статті 81 ЦПК України встановлено, що доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Позивачем відповідно до вимог ч.1 ст.81 ЦПК України належним чином доведено обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог щодо стягнення кредитної заборгованості.

При винесенні рішення, суд керується статтею 13 ЦПК України, щодо розгляду судом справ в межах заявлених вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи.

Крім того, на підставі ч. 1 т. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача слід присудити понесені останнім і документально підтверджені судові витрати у вигляді судового збору.

На підставі ст., ст.525, 526, 538, 549- 551,611, 614, 1048, 1049, 1054 ЦК України, керуючись ст., ст.10, 11, 81, 141, 263 - 265, 274, 279, 280, 282 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 ) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНШ КАПІТАЛ» (код ЄДРПОУ 41812530) заборгованість за договором про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту в розмірі 18079 (вісімнадцять тисяч сімдесят дев`ять) гривень 00 копійок.

Стягнути із ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 ) на користь ТОВ «ТРАНШ КАПІТАЛ» судові витрати, понесені при зверненні до суду - судовий збір за подання позовної заяви у розмірі 1921 грн. 00 коп.

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.

Заочне рішення може бути переглянуте Васильківським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення, яка може бути подана до суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення його повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про перегляд заочного рішення або апеляційної скарги, якщо такі не було подано.

Суддя Л.М.Кравченко

Джерело: ЄДРСР 90969525
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку