Справа № 681/409/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2020 року
Полонський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого судді Горщар А.Г.
за участю секретаря судових засідань Салюк Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полонне за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на малолітніх дітей, -
встановив:
19 березня 2020 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просила стягувати аліменти з відповідача на утримання дочки ОСОБА_3 , 2005 року народження, та сина ОСОБА_4 , 2006 року народження, в розмірі по 2000 грн. щомісячно на кожну дитину, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а також судові витрати по оплаті правничої допомоги в сумі 500 грн.
В обґрунтування вимог вказувала, що діти проживають разом із нею та знаходяться на її утриманні, відповідач не надає кошти на утримання дітей, хоч він здоровий та працездатний, тому просила суд здійснити стягнення з нього аліментів у вказаному розмірі.
Згідно ухвали суду від 07 квітня 2020 року у справі відкрито провадження.
Відповідач, у встановлений в ухвалі суду про відкриття провадження строк, відзив на позовну заяву не подав. Тому, відповідно до ст.280 ЦПК України суд, за згодою позивача, проводить заочний розгляд справи.
Дослідивши письмові докази, суд зазначає про таке.
Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Встановлено,що відповідачє батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,що стверджуєтьсяданими свідоцтвапро народженнядітей,які проживаютьразом ізматір`юта перебувають на повному її утриманні.
Згідно зіст.180 цього Кодексубатьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Частинами 2 і 3статті 181 СК Українивизначено, що за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
В силуст.182 СК Українипри визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ст.7 Закону України «Про Державний бюджет на 2020 рік» прожитковий мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років встановлено в розмірі: з 1 січня 2020 року - 2218 гривень, з 1 липня - 2318 гривень, з 1 грудня - 2395 гривень.
Згідно ст.184 СК України розмір аліментів на утримання дітей необхідно визначити у твердій грошовій сумі в розмірі 1500 грн. на кожну дитину щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до вимог ч.3 ст.133, ч.2 ст.137, ст.141 ЦПК Україниз відповідача підлягають стягненню на користь позивача судові витрати на професійну правничу допомогу, надану адвокатом, в розмірі 500 грн., який є співмірним із обсягом наданих послуг.
Відповідно до вимог ч.1 ст.141 ЦПК України з ОСОБА_2 на користь держави підлягає стягненню 840 грн. 80 коп. судового збору.
Керуючись наведеним, ст.ст.13, 81, 141, 263-265, 268, 273, 275, 279, 354, 355, п.1 ч.1 ст.430 ЦПК України суд, -
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в твердій грошовій сумі в розмірі по 1500 грн. на кожну дитину, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня подачі позову ІНФОРМАЦІЯ_3 і до повноліття дітей.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 500 грн. витрат на професійну правничу допомогу.
Врешті вимог позову - відмовити.
Стягнути з відповідача на користь держави 840 грн. 80 коп. судового збору.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць на утримання дітей.
Відповідачем може бути подано заяву про перегляд заочного рішення протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
На рішення суду позивачем може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду через Полонський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом вказаних строків відповідачем не подана заява про його перегляд, а позивачем апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .
Головуючий: