Справа № 442/1622/19
Провадження №3-в/442/5/2020
П О С Т А Н О В А
Іменем України
04 серпня 2020 року Суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Гарасимків Л.І., розглянувши подання старшого інспектора Дрогобицького МРВ з питань пробації філії Державної установи „Центр пробації у Львівській області Н.К. Фельнер. про вирішення питання щодо виконання постанови,
в с т а н о в и в :
30.07.2020 року до Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області надійшло подання про вирішення питання щодо виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт на ОСОБА_1 . В обґрунтування подання старший інспектор вказує, що для постановки на облік було направлено по місцю проживання порушника виклик для явки у Відділ на 26.04.2020 по якому ОСОБА_1 не з`явився, у зв`язку з чим за місцем проживання, було скеровано повторний виклик на 06.05.2020, по якому вищевказаний правопорушник не з`явився вдруге. Керуючись наказом Міністерства Юстиції України № 591/5 від 02.03.2018 „Про внесення змін до наказу Міністерства Юстиції від 19.03.2013 № 474/5 з метою з`ясування місця проживання порушника були розпочаті першочергові розшукові заходи для встановлення місцезнаходження ОСОБА_1 . Вказує, що у ході виконання постанови стало відомо, що громадянин ОСОБА_1 зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , однак за вказаною адресою тривалий час не проживає.
Перевіривши матеріали подання, суд дійшов наступного висновку.
29.03.2020 постановою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області у справі про адміністративне правопорушення № 442/1622/19, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 та накласти на нього стягнення суспільно корисні роботи строком сто шістдесят годин; стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять)грн 40 к .в дохід спеціального фондуДержавного бюджетуУкраїни. Постанова прийнята у відсутності правопорушника, однак його явка відповідно до ст. 268 КУпАП не є обов`язковою.
Згідно ст. 31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин і виконуються не більше восьми годин,а неповнолітніми-не більше двох годинна день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Порядок виконання даного адміністративного стягнення регламентується „Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 № 474/5, виконання стягнення покладається на уповноважений орган з питань пробації. Постанова суду про застосування суспільно корисних робіт уповноваженим органом з питань пробації приводиться до виконання не пізніше десятиденного строку з дня її отримання. Протягом десяти робочих днів порушник повинен бути направлений до відбування суспільно корисних робіт, крім випадків, коли цьому перешкоджають поважні причини (хвороба, відрядження, неотримання виклику тощо).
Відповідно до п. 13.9 вищевказаного порядку після отримання постанови суду (судді) порушнику надсилається виклик до уповноваженого органу з питань пробації. З порушником проводиться бесіда, під час якої роз`яснюються порядок та умови виконання стягнення, а також наслідки ухилення особи від виконання суспільно корисних робіт. Посадова особа уповноваженого органу з питань пробації складає довідку про проведену бесіду, в якій порушник власноруч зазначає про ознайомлення з порядком відбування суспільно корисних робіт.
Відповідно до п. 13.10 вищевказаного порядку, якщо у призначений день порушник не з`явився за викликом до уповноваженого органу з питань пробації, на наступний день уповноважений орган з питань пробації надсилає повторний виклик. Якщо порушник не з`явився до уповноваженого органу з питань пробації після двох викликів, уповноважений орган з питань пробації надсилає запит до відповідного органу реєстрації, або органу державної виконавчої служби, або органу поліції з метою з`ясування факту проживання (перебування) порушника за вказаним у постанові суду (судді) місцем проживання.
Відповідно до п. 13.13 вищевказаного порядку, якщо після встановлення місця проживання порушника з`ясовано, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду (судді), уповноважений орган з питань пробації вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов`язаних з виконанням постанови.
Відповідно до п. 13.14 усі питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення вирішуються судом, який виніс постанову.
Відповідно до ст. 304 КУпАП питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до ст. 325-4 КУпАП у разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом.
Судом встановлено, що у матеріалах подання відсутні підтвердження направлення викликів за місцем проживання ОСОБА_1 , не має відомостей про отримання порушником виклику до уповноваженого органу з питань пробації, про наявність довідки про проведену бесіду, в якій порушник власноруч зазначає про ознайомлення з порядком відбування суспільно корисних робіт, а також наслідками ухилення особи від виконання суспільно корисних робіт
Відповідно до ст. 36 КВК України уповноважений орган з питань пробації: звертається до відповідних правоохоронних органів щодо розшуку засуджених, місцезнаходження яких невідоме.
Таким чином, орган пробації не здійснив всіх заходів, передбачених діючим законодавством України, щодо з`ясування факту проживання (перебування) порушника ОСОБА_1 та наявних підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду щодо адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, а тому у задоволенні подання слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 246, 294, 304, 325-4 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в :
У задоволенні подання старшого інспектора Дрогобицького МРВ з питань пробації філії Державної установи „Центр пробації у Львівській області Н.К. Фельнер. про вирішення питання щодо виконання постанови, відмовити.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом десяти днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Л.І. Гарасимків