ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про розгляд справи за правилами загального позовного провадження
28 липня 2020 року ЛуцькСправа № 140/7463/20 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Лозовського О.А., розглянувши у письмовому провадженні з власної ініціативи питання про розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Волинської області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за правилами загального позовного провадження,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Прокуратури Волинської області про визнання противоправним та скасування наказу від 29.04.2020 №174к про звільнення ОСОБА_1 з посади прокурора відділу нагляду за додержання законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Волинської області та з органів прокуратури на підставі пункту 9 частини першої статті 51 Закону України «Про прокуратуру» з 30.04.2020; поновлення на посаді прокурора відділу нагляду за додержання законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Волинської області або рівнозначній посаді в органах прокуратури України з 30.04.2020 та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 01.06.2020 було відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі без повідомлення сторін.
19.06.2020 за вх. №30091 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
25.06.2020 позивачем подано відповідь на відзив.
Суд, дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, дійшов висновку про необхідність розгляду справи за правилами загального позовного провадження, виходячи з такого.
За приписами частини третьої статті 12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до частини третьої статті 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно із частиною шостою статті 260 КАС України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Як передбачено частиною сьомою статті 260 КАС України, частини друга - шоста цієї статті не застосовуються до справ, визначених пунктами 1 - 9 частини шостої статті 12 цього Кодексу.
Дана справа не підпадає під перелік справ, визначених пунктами 1 - 9 частини шостої статті 12 цього Кодексу, а тому визначені частиною сьомою статті 260 КАС України перешкоди для розгляду цієї справи за правилами загального позовного провадження відсутні.
На думку суду, категорія та складність справи, обсяг та характер доказів у ній дають підстави дійти висновку про недоцільність подальшого розгляду справи у спрощеному позовному провадженні, оскільки суду необхідно отримати від учасників справи додаткові пояснення, що є неможливим у межах строку розгляду справи, передбаченого статтею 258 КАС України. Вказана обставина дає правові підстави суду для призначення розгляду цієї справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до частини четвертої статті 173 КАС України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Отже, оскільки підготовче провадження з об`єктивних причин не може бути завершене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі, тому строк підготовчого провадження з ініціативи суду необхідно продовжити на тридцять днів для належної підготовки справи для розгляду.
Керуючись статтями 12, 248, 257, 260 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Судовий розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Волинської області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за правилами загального позовного провадження проводити за правилами загального позовного провадження суддею одноособово.
Продовжити строк підготовчого провадження у справі на тридцять днів.
Призначити підготовче засідання у справі на 11:00 20 серпня 2020 року в залі судових засідань Волинського окружного адміністративного суду, розташованого за адресою: Волинська область, місто Луцьк, вулиця Словацького, 3.
В підготовче засідання викликати представників сторін, яким необхідно мати при собі документи, які посвідчують їх особу та підтверджують повноваження на ведення справи у суді.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя О.А. Лозовський