ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10.06.2020м. ДніпроСправа № 904/2990/20
Суддя Рудь І.А. , розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми "ЛОТА", м. Дніпро
до Дніпровської міської ради, м. Дніпро
про визнання права власності на новостворені об`єкти нерухомості
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма "ЛОТА" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом від 04.06.2020 № б/н до Дніпровської міської ради, в якому просить суд визнати за позивачем право власності на об`єкти нерухомості "Станція технічного обслуговування з відкритою автостоянкою, що розташовані за адресою: вул. Генерала Захарченко у районі буд. 15, м. Дніпро, і знаходяться на земельній ділянці з кадастровим номером 1210100000:04:251:0041".
Дана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно із ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Проте, позивачем, в порушення вищевказаних вимог, до позовної заяви наданий опис вкладення документів у рекомендований лист від 04.06.2020, що направлені поштою на адресу Дніпровської міської ради, який не містить відомостей щодо направлення на адресу відповідача позовної заяви від 04.06.2020 № б/н. За змістом вказаного опису відповідачу надіслані лише додатки до позовної заяви, з якою позивач звернувся до господарського суду.
Таким чином, позовна заява подана позивачем без додержання вимог ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У позовні заяві позивач зазначає: "Ціна позову: немайновий спір" та надає квитанцію від 02.06.2020 № 0.0.1724690385.1 про сплату судового збору в сумі 2 102 грн. 00 коп.
Господарський суд звертає увагу позивача, що за приписами п. 1 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Відповідно до п. 2.2.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна у позадоговірних зобов`язаннях (у тому числі в зв`язку з вимогами, заснованими на приписах частини п`ятої статті 216, статті 1212 Цивільного кодексу України тощо), - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
При цьому, до позовних заяв немайнового характеру відносяться тільки ті, вимоги по яким не підлягають вартісній оцінці (п. 2.2 вказаної постанови).
Як вбачається з доданих до позовної заяви документів, позивачем не надано доказів на підтвердження вартості спірного нерухомого майна станом на час звернення із даним позовом до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при розгляді справи.
Отже, з метою визначення розміру судового збору, який підлягає сплаті, позивачу необхідно надати докази на підтвердження вартості спірного нерухомого майна станом на час звернення із даним позовом до суду.
За нормами ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Товариству з обмеженою відповідальністю Фірма "ЛОТА" протягом семи днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, надавши до суду:
- докази направлення на адресу відповідача позовної заяви від 04.06.2020 № б/н;
- докази на підтвердження вартості спірного нерухомого майна станом на час звернення із даним позовом до суду.
Докази усунення недоліків мають надійти до Господарського суду Дніпропетровської області не пізніше сьомого дня з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, з урахуванням строків поштового перебігу.
Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю Фірма "ЛОТА", що у разі не усунення всіх недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя І.А. Рудь