ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
10.03.2020 м.Дніпро Справа № 904/4681/19
Суддя Центрального апеляційного господарського суду Кузнецов В.О.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на постанову господарського суду Дніпропетровської області від 29.01.2020 (повний текст складено 30.01.2020, суддя Суховаров А.В.) у справі
за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОТРЕЙД" , м.Дніпро
до боржника товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОТРЕЙД", м.Дніпро
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду 29.01.2020 припинено процедуру розпорядження майном товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОТРЕЙД". Припинено повноваження арбітражного керуючого Касаткіна Дениса Миколайовича як розпорядника майна товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОТРЕЙД". Визнано товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКОТРЕЙД" банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 4 місяці, до 29.05.2020. Призначено ліквідатора банкрута.
Не погодившись із згаданою постановою, Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звернулося до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову скасувати, провадження у справі закрити.
Згідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.03.2020 для розгляду апеляційної скарги визначена колегія у складі: головуючий суддя Кузнецов В.О., судді Мороз В.Ф., Чередко А.Є.
Дослідивши апеляційну скаргу та додані до неї документи на відповідність вимогам господарського процесуального законодавства, вважаю за необхідне залишити її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч.2,3 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.
Оскаржувана постанова винесена судом першої інстанції 29.01.2020, підписана 30.01.2020, таким чином, строк апеляційного оскарження зазначеного судового акта закінчився 19.02.2020.
Скаржником апеляційну скаргу до господарського суду Дніпропетровської області подано 24.02.2020, тобто із пропуском строку, встановленого ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 1 ст.119 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
В апеляційній скарзі скаржник не порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч.3 ст.260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
За правилами частин другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
У випадку якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частини 3 та 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
Керуючись статтями 174, 234-235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на постанову господарського суду Дніпропетровської області від 29.01.2020 у справі №904/4681/19 залишити без руху.
Надати Головному управлінню ДПС у Дніпропетровській області строк для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом подання клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, тривалістю 10 днів з дня вручення цієї ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Роз`яснити скаржнику, що у разі неусунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною та буде повернута особі, що звернулась із апеляційною скаргою.
Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на сторінці Центрального апеляційного господарського суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою https://cag.court.gov.ua/sud4876.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку окремо від рішення суду не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя В.О. Кузнецов