open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Провадження № 1-кс/760/1243/20

Справа № 760/3070/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2020 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва Вишняк М.В., при секретарі Литвиненко Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в м. Києві клопотання слідчого з особливо важливих справ відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області Фурси О.О., погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Київської області Ковалем Р.В. - про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019111030000340 від 24.12.2019р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ст. 356 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, подане в рамках кримінального провадження, що розслідується за ч. 1 ст. 212, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ст. 356 КК України.

Подане клопотання обґрунтовується тим, що слідчими слідчого управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області, в ході досудового розслідування встановлено, що 13.12.2019р. до Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції Київській області надійшло повідомлення від ОСОБА_1 , який являється головою правління ГО «Всеукраїнська асоціація учасників бойових дій», в якій він просить притягнути до відповідальності службових осіб ДП "ДГ ІМ. 9 СІЧНЯ ІБКІЦБ НААН" (код ЄДРПОУ 497673) (станом з 26.12.2016р. нова назва Державне підприємство "Дослідне господарство "Озерна" інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної Академії аграрних наук України") с. Озерна Білоцерківського району, а саме щодо умисного ухилення від сплати податків зборів (обов`язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установ, організації якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження грошових коштів до бюджетів чи державних цільових фондів у значних розмірах.

В ході досудового розслідування, будучи допитаний в якості свідка ОСОБА_2 показав, що службові особи ДП "ДГ "ОЗЕРНА" ІБКІЦБ НААН" ухиляються від сплати податків використовуючи банківські реквізити фізичних осіб-підприємців, зокрема: ОСОБА_3 (код НОМЕР_1 ), ОСОБА_4 (код НОМЕР_2 ), ОСОБА_5 (код НОМЕР_3 ) та ОСОБА_6 (код НОМЕР_4 ).

Схема протиправної діяльності полягає в наступному: незаконна діяльності по переводу безготівкових грошових коштів в готівку здійснюється за грошову винагороду у розмірі від 4-12%, шляхом проведення безтоварних операцій та надання реально діючим підприємствам послуг по штучному формуванню податкового кредиту з ПДВ та валових витрат. В свою чергу безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки надходять на рахунки вище вказаних фізичних осіб-підприємців у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги), після чого дані кошти переводяться у готівку за грошову винагороду шляхом їх зняття з розрахунковим рахунків підконтрольними особами та в рахунок переведення безготівкових коштів на рахунки групи підконтрольних юридичних та фізичних осіб-підприємців.

В ході проведення огляду наявних баз даних, а саме: АІС «Податковий Блок» та «Єдиний реєстр податкових накладних» встановлено, що перелічені вище підприємства мають виразні ознаки «ризиковості», такі як: у більшості випадків в зазначених вище підприємств однакова юридична адреса, одна особа рахується як керівник, головний бухгалтер, засновник, маленька сума статутного фонду, одразу після початку роботи на підприємстві з`являється великий обсяг оборотних коштів, часто на підприємстві, як робітник отримує дохід тільки одна особа (яка значиться посадовою), відсутні виробничі потужності, звітність до податкових органів подається з однакової IР-адреси, мають спільних контрагентів, рух товарів відбувається між визначеним колом підприємств.

Крім того, встановлено, що ГО «Всеукраїнська асоціація учасників бойових бій», в особі голови правління ОСОБА_2 стала відома наступна інформація, що ДП "ДГ "ОЗЕРНА" ІБКІЦБ НААН" має у користуванні 3300 га землі, прибуток з одного гектару складає близько 10 000, 00 грн., а тому вищезазначене державне підприємство збагачується на 33 000 000, 00 грн. в рік, в подальшому не сплачується податки та завдаються збитки державному бюджету.

Відповідно до відомості про ф/о-податників річної податкової декларації станом з 01.01.2010р. до 14.01.2020р.: ОСОБА_6 (код НОМЕР_4 ) отримувала дохід з 2016 по 2019 роки від ДП "ДГ "ОЗЕРНА" ІБКІЦБ НААН" у розмірі 5 752 591 грн., ОСОБА_4 (код НОМЕР_2 ) отримував дохід з 2016 по 2019 роки від ДП "ДГ "ОЗЕРНА" ІБКІЦБ НААН" у розмірі 20 432 780 грн., ОСОБА_5 (код НОМЕР_3 ) отримував дохід в 2019 році від ДП "ДГ "ОЗЕРНА" ІБКІЦБ НААН" у розмірі 2 267 753 грн., але в свою чергу між ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ДП "ДГ "ОЗЕРНА" ІБКІЦБ НААН", який використовує найману працю не укладався трудовий договір (контракт), відповідно до чого, відсутні трудові взаємовідносини.

В ході досудового розслідування, з автоматизованої інформаційної системи ДПС України «Податковий блок» встановлено, що у ПАТ «Кредобанк» МФО (325365), відкрито банківські рахунки: № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 для ДП "ДГ "ОЗЕРНА" ІБКІЦБ НААН" (ЄРДПОУ 497673).

У зв`язку із встановленням обставин у кримінальному провадженні та з метою проведення повного та всебічного розслідування провадження, в органа досудового розслідування виникла необхідність у наданні тимчасового доступу до речей та документів, що становлять банківську таємницю, які перебувають у володінні ПАТ «Кредобанк» МФО (325365), та містять відомості щодо відкриття та обслуговування рахунків: № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , відкритих для ДП "ДГ "ОЗЕРНА" ІБКІЦБ НААН" (ЄРДПОУ 497673), які мають істотне значення для даного досудового розслідування.

В судове засідання слідчий Корніцький Д.Ю. не з`явився, проте 06.02.2020р. надіслав заяву, в якій підтримав доводи, викладені в клопотанні та просив розглядати клопотання у його відсутності. Тому, відповідно до вимог ст. 163 КПК України слідчий суддя ухвалив проводити судовий розгляд у його відсутності.

Крім того, слідчий Корніцький Д.Ю. просив розглянути подане клопотання про надання тимчасового доступу до зазначених речей та документів без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Слідчий суддя на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України вважає за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, за наведених слідчим підстав.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів кримінального провадження, не здійснювалось, у зв`язку з неприбуттям у судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Враховуючи зазначене, слідчий суддя приходить до висновку, що у клопотанні наведенні достатні підстави вважати, що інформація щодо відкриття та обслуговування рахунків: № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , відкритих для ДП "ДГ "ОЗЕРНА" ІБКІЦБ НААН" (ЄРДПОУ 497673), міститься в речах та документах, які перебувають у володінні ПАТ «Кредобанк» МФО (325365), та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використана як доказ, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів неможливо.

За таких обставин, клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 107, 131, 132, 159-164, 166, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого з особливо важливих справ відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області Фурси Олександри Олексіївни про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати слідчим СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Романчук Катерині Валеріївні, Корніцькому Дмитру Юрійовичу, Сікалу Сергію Михайловичу, Братку Тарасу Олександровичу, Ломовцеву Максиму Сергійовичу, Бабич Анні Віталіївні, Фастовцю Сергію Павловичу, Сергійку Олександру Васильовичу, Фурсі Олександрі Олексіївні дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що становлять банківську таємницю, які перебувають у володінні ПАТ «Кредобанк» МФО (325365), та містять відомості щодо відкриття та обслуговування рахунків: № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , відкритих для ДП "ДГ "ОЗЕРНА" ІБКІЦБ НААН" (ЄРДПОУ 497673), з можливістю здійснити їх виїмку в паперовому та електронному вигляді, а саме:

- інформації про рух грошових коштів по рахунках із розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДР, МФО банківських установ, номерів рахунків) призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референт кожного платіжного документа (номер або інші символи, які використовуються для ідентифікації трансакції), по взаєморозрахунках з ФОП ОСОБА_3 (код НОМЕР_1 ), ФОП ОСОБА_4 (код НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_3 ), ФОП ОСОБА_6 (код НОМЕР_4 ), за період з моменту відкриття рахунку по 04.02.2020р.;

- картки із зразками підписів та відбитками печаток встановленого зразка, заяв на відкриття рахунків, договорів на обслуговування клієнта, доручень на право вчинення юридичних дій від імені директорів зазначених СГД, доручення на ім`я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунками;

- протоколів системи «Клієнт-Банк» в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя М.В. Вишняк

Джерело: ЄДРСР 87608799
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку