open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
Справа № 824/531/18-а
Моніторити
Ухвала суду /28.07.2020/ Касаційний адміністративний суд Постанова /15.04.2020/ Сьомий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /30.03.2020/ Сьомий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /30.03.2020/ Сьомий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /05.03.2020/ Сьомий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /05.03.2020/ Сьомий апеляційний адміністративний суд Рішення /22.01.2020/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /07.05.2019/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /03.01.2019/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /14.11.2018/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /19.10.2018/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /03.08.2018/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /02.07.2018/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /13.06.2018/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /08.06.2018/ Чернівецький окружний адміністративний суд
emblem
Справа № 824/531/18-а
Вирок /23.01.2018/ Верховний Суд Ухвала суду /28.07.2020/ Касаційний адміністративний суд Постанова /15.04.2020/ Сьомий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /30.03.2020/ Сьомий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /30.03.2020/ Сьомий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /05.03.2020/ Сьомий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /05.03.2020/ Сьомий апеляційний адміністративний суд Рішення /22.01.2020/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /07.05.2019/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /03.01.2019/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /14.11.2018/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /19.10.2018/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /03.08.2018/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /02.07.2018/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /13.06.2018/ Чернівецький окружний адміністративний суд Ухвала суду /08.06.2018/ Чернівецький окружний адміністративний суд

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2020 р. м. Чернівці Справа № 824/531/18-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Дембіцький П.Д., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чернівецької міської Ради, третя особа ФОП ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА _1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом у якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року яким надано дозвіл підприємцю ОСОБА_2 РНОКПП № НОМЕР_1 на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладення земельного сервітуту;

- визнати протиправним та скасувати рішення 54 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1263 від 26.04.2018 року, яким внесено зміни до пункту 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року та викладено його в новій редакції: для формування земельної ділянки комунальної власності Чернівецької міської ради надано дозвіл департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради на складання проекту землеустрою земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів. Уповноважено підприємця ОСОБА_2 РНОКПП № НОМЕР_1 виготовити землевпорядну документацію на земельну ділянку на вул АДРЕСА_1 , за власні кошти;

- визнати протиправним та скасувати рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, яким відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на складення проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку, за адресою АДРЕСА_1 , у зв`язку із тим, що надання земельних ділянок фізичним особам для будівництва багатоквартирних житлових будинків здійснюється на земельних торгах аукціоні (підстава ст. 134 Земельного Кодексу України);

- визнати протиправною бездіяльність 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради щодо не прийняття рішення за заявою ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га в оренду для обслуговування нерухомого майна;

- зобов`язати Чернівецьку міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га в оренду для обслуговування нерухомого майна;

- визнати протиправною бездіяльність 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради щодо не прийняття рішення за заявою ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га., як заїзду до належної їй на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку, який будується;

- зобов`язати Чернівецьку міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га., як заїзду до належної їй на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку, який будується.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що являється власницею земельної ділянки розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7310136300:11:001:0015 на якій вона здійснює будівництво багатоквартирного житлового будинку.

По сусідству з нею перебуває земельна ділянка розташована за адресою: АДРЕСА_1 кадастровий номер 7310136300:11:001:0012, користувачем якої є ОСОБА_2

Спірна земельна ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га є проїздом до належної їй на праві власності земельної ділянки на якій здійснюється будівництво багатоквартирного будинку.

Рішенням 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року надано дозвіл підприємцю ОСОБА_2 на складання проекту відведення спірної земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладення земельного сервітуту.

Рішенням 54 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1263 від 26.04.2018 року внесено зміни до пункту 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року та викладено його в новій редакції: для формування земельної ділянки комунальної власності Чернівецької міської ради надано дозвіл департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради на складання проекту землеустрою по спірній земельній ділянці за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів. Уповноважено ОСОБА_2 виготовити землевпорядну документацію на земельну ділянку на АДРЕСА_1 за власні кошти.

Розпорядженням Чернівецького міського голови № 180-р від 28.04.2018 року зупинено дію рішення 54 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1263 від 26.04.2018 року внесено зміни до пункту 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року та винесено на повторний розгляд Чернівецької міської ради.

На пленарному засіданні 54 сесії VII скликання Чернівецької міської ради підтвердили рішення 54 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1263 від 26.04.2018 року.

Спірна земельна ділянка находиться в межах червоних ліній, відноситься до земель загального користування, на якій передбачено проїзд, а відповідно до ст. 18 Закону України «Про автомобільні дороги», розташування будь-яких об`єктів, будівель, споруд або їх частин у межах «червоних ліній» вулиці не допускається.

Позивач вважає, що вказані рішення відповідача є протиправними та такими, що підлягають скасуванню, оскільки суперечать нормам земельного законодавства та нормам Конституції України, порушуються її право безперешкодно здійснювати заїзд до належної мені земельної ділянки та будівництва, у зв`язку з чим звернулась до суду.

31.07.2018 року до суду надійшов відзив Чернівецької міської ради, відповідно до якого відповідач зазначив, що рішенням 44 сесії VII скликання від 08.12.2017 року № 1020 надано дозвіл ОСОБА_2 на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладення договору земельного сервітуту. Підставою прийняття вказаного рішення була заява ОСОБА_2 . Із заяви випливає, що ОСОБА_2 просила встановити їй земельний сервітут для складання будівельних матеріалів на період будівництва кафе-бару з офісними приміщеннями на АДРЕСА_1. У заяві зазначено, що вказана земельна ділянка ніким не використовується. Також, було встановлено, що відповідно до договору оренди землі від 23.09.2014 року у неї перебуває земельна ділянка у АДРЕСА_1 площею 0,0507 га, кадастровий номер 7310136300:11:011:0012 для будівництва кафе-бару та приміщення офісу. Крім того, ОСОБА_2 14.09.2015 року зареєстровано Декларацію про початок виконання будівельних робіт № ЧВ 083152571923, отримано містобудівні умови та обмеження земельної ділянки на АДРЕСА_1 від 05.05.2015 року № 1009/15.

Вважає, що надання дозволу ОСОБА_2 на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладення договору земельного сервітуту відповідає ст. 99 Земельного кодексу України, а тому відсутні підстави для скасування спірних рішень

17.07.2018 року третя особа ОСОБА_2 надала до суду письмові пояснення, в яких зазначила, що є орендарем земельної ділянки загальною площею 0,0507 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 кадастровий номер: 7310136300:11:001:0012 на підстави договору оренди № 9116 від 23.09.2014 року та власницею кафе-бару, що знаходиться на вказаній земельній ділянці на підставі договору купівлі-продажу від 11.07.2014 року, що зареєстрований в реєстрі № 1850.

Також являється користувачем земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, яка розташована на межі з орендованою нею земельною ділянкою.

З іншого боку, на межі з орендованою нею земельною ділянкою знаходиться земельна ділянка, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7310136300:11:001:0015, що належить на праві власності ОСОБА_1 ..

Твердження позивача, що земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1 , орієнтовною площею 0,017 га є проїздом до належної їй на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку є безпідставними, а тому підстав для скасування спірних рішень немає. (т. 1 а. с. 84-86).

З урахуванням заявлених вимог та заперечень, пояснень представників сторін, судом з метою з`ясування обставин справи було зобов`язано сторони надати письмові докази на підтвердження, або спростування позовних вимог, заперечень.

Оскільки сторонами на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, заперечення не було надано належні письмові докази, що вказувало на їх недостатність для встановлення обставин справи, суд відповідно до вимог ч. 4 ст. 9 КАС України зобов`язував сторони ухвалою суду надати суду письмові докази в обґрунтування заявлених вимог, заперечень, у зв`язку з чим розгляд справи неодноразово відкладався, оголошувалась перерва.

Частиною 1 статті 72 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 3 ст. 77 КАС України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

У судовому засіданні позивач позов підтримав повністю, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, наданих письмових пояснень, просив суд задовольнити позовні вимоги, розглядати у порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, проте надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Третя особа ОСОБА_2 у судове засідання не з`явилася, хоча належним чином повідомлена про дату, час та місце судового засідання.

Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Згідно ч. 1 ст. 205 КАС України, у разі неявки відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

У частині 9 статті 205 КАС України зазначено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи приписи ст. 205 КАС України, суд вважає, що немає перешкодою для розгляду і вирішення справи за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з`ясувавши всі обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

Згідно витягу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності індексний номер № 24482813 від 21.01.2014 року, ОСОБА_1 відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку, серія та номер: ЯД № 124344, виданий 25.10.2007, видавник: Чернівецька міська рада, є власником земельної ділянки за адресою АДРЕСА_3 вулиця АДРЕСА_1 , земельна ділянка 2, кадастровий номер 7310136300:11:001:0015, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, площа 0,618 га, дата державної реєстрації земельної ділянки: 23.05.2014 року. (т. 2 а. с. 110, 121-122, 135-136).

23.09.2014 року між Чернівецькою міською радою та ОСОБА_2 , укладено договір оренди № 9116, відповідно до пункту 1.1 вказаного договору міська рада надала, на підставі рішення 54 сесії Чернівецької міської ради VI скликання від 02.09.2014 року № 1327, ОСОБА_2 в строкове платне користування земельну ділянку для будівництва кафе-бару та приміщення офісу, яка знаходиться у м АДРЕСА_3 2. Строк дії договору до 23.09.2019 року. (т. 2.а .с 150-155).

ОСОБА_1 надала до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Чернівецької міської ради Повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1)/про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення за адресою 58004, Чернівецька область, АДРЕСА_1. (т. 2 а. с. 122-124, 137-139).

01.09.2017 року ОСОБА_2 , звернулась із заявою до Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради про надання в оренду прилеглу земельну ділянку земельну ділянку орієнтовною площею 0,01 га шляхом земельного сервітуту для складання будівельних матеріалів на період будівництва кафе-бару з офісними приміщеннями по АДРЕСА_1, яку зареєстровано за № Г-536510-04/01 від 01.09.20147 року. (т. 2 а. с. 147).

Із змісту заяви видно, що заява виконана рукописним текстом, на одному аркуші, без зазначення будь-яких додатків, які додані до заяви, як передбачено законом. (т. 1 а. с. 145, т. 2 а. с. 147).

Із змісту реєстраційного талону ЦНАП видно, що 08.09.2017 року ОСОБА_1 подала до Центру надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради заяву про реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта. (реєстраційний номер 96775). Встановлений термін виконання 21.09.2017 року. (т. 1 а. с. 183).

12.09.2017 року ОСОБА_1 звернулась до Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради з заявою про надання їй в оренду, або встановити земельний сервітут на земельну ділянку, яка зазначена у додатку, є єдиним заїздом до земельної ділянки кадастровий номер 7310136300:11:001:0015, для будівництва багатоквартирного житлового будинку. Водночас зазначила, що ОСОБА_2 , самовільно захопила земельну ділянку, яка належить Чернівецькій міській раді, яка зареєстрована 13.09.2019 року.

Із змісту заяви видно, що ОСОБА_1 до заяви додала додатки на 15 арк. (т. 1 а. с. 169, т. 2 а. с. 131).

13.09.2017 року ОСОБА_1 звернулась із заявою до Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради, про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,025 га за адресою м. Чернівці, вулиця АДРЕСА_1, у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яку зареєстровано Центром надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради, зареєстровано за реєстраційним номером 97277 від 13.09.2017 року. Встановлений термін виконання 22.12.2017 року.

До вказаної заяви додано: заява; копія 1, 2 та 11 сторінок паспорта (для громадян та фізичних осіб - підприємців); копія довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (ідентифікаційний номер); графічні матеріали (схематичний план земельної ділянки з інвентарної справи, генплан, тощо); копія довіреності у разі подання заяви уповноваженою особою (представником). (т. 2 а. с. 102, 106, 107).

13.09.2017 року ОСОБА_1 звернулась із заявою до Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради, про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,025 га за адресою м. Чернівці, вулиця АДРЕСА_1, в оренду терміном на 2 роки для обслуговування будівництва багатоквартирного житлового будинку, яку зареєстровано Центром надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради, зареєстровано за реєстраційним № 97279 від 13.09.2017 р. Встановлений термін виконання 22.12.2017 року.

До вказаної заяви додано: заява; копія 1, 2 та 11 сторінок паспорта (для громадян та фізичних осіб - підприємців); копія довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (ідентифікаційний номер); графічні матеріали (схематичний план земельної ділянки з інвентарної справи, генплан, тощо); копія довіреності у разі подання заяви уповноваженою особою (представником). (т. 2 а. с. 100, 106, 117).

21.09.2017 року Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради листом № К-5555/0-04/01 повідомив ОСОБА_1 , що її заява щодо надання дозволу на встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою вул АДРЕСА_1 для складування будівельних матеріалів розглянуто управлінням містобудування та архітектури департаменту. Проект рішення із зазначеного питання планується підготувати на розгляд міської ради, засідання сесії якої згідно з регламентом відбудеться 26.10.2017 року. (т. 2 а. с. 146, 165).

24.11.2017 року Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради листом № К-5555/0-04/01 в доповнення до листа від 21.09.2017 року № К-5555/0-04/01 повідомив ОСОБА_1 , проте, що у зв`язку з конфліктною ситуацією з власником сусідньої земельної ділянки, питання щодо надання дозволу на встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою вул АДРЕСА_1 для складування будівельних матеріалів потребувало додаткового вивчення, а тому проект рішення із зазначеного питання підготовлено на розгляд чергової сесії Чернівецької міської ради, засідання якої відбудеться 30.11.2017 року. (т. 2 а. с. 146, 165).

Рішенням 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради від 08.12.2017 року № 1020 «Про розгляд звернень підприємців щодо надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 для укладення договору земельного сервітуту» вирішено: пунктом 1 надати дозвіл підприємцю ОСОБА_2 на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладання договору земельного сервітуту (підстава: заява ОСОБА_2 зареєстрована 01.09.2017 року за № Г-5365/0-04/01.).

Пунктом 2 рішенням 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради від 08.12.2017 року № 1020 «Про розгляд звернень підприємців щодо надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 для укладення договору земельного сервітуту» відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на складання проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га, за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 у зв`язку тим, що надання земельних ділянок фізичним особам для будівництва багатоквартирних житлових будинків здійснюється на земельних торгах (аукціоні) (підстава ст. 134 Земельного Кодексу України.). (т. 1 а. с. 18, 20, 92, 137-138, 144, т. 2 а. с. 53-54).

Із змісту витягу протоколу пленарного засідання 44 сесії міської ради VII скликання від 08.12.2017 року вбачається, що за рішення № 1020 «Про розгляд звернень підприємців щодо надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 для укладення договору земельного сервітуту» проголосувало за 22 депутата, утрималось 1 депутат, не голосували 10 депутатів. Рішення прийнято. (т. 3 а. с. 45).

Рішенням 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради від 08.12.2017 року № 1003 «Про розгляд звернень громадян щодо надання земельних ділянок в оренду, поновлення договорів оренди землі, надання дозволів на складання проектів відведення і затвердження проектів відведення земельних ділянок в оренду, визнання такими, що втратили чинність та внесення змін до окремих пунктів рішень з цих питань» вирішено пунктом 45 відмовити ОСОБА_1 в наданні дозволу на складання проекту землеустрою земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 , площею 0,0250 га в оренду на 2 (два) роки для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, в зв`язку з тим, що право оренди на земельну ділянку набувається на конкурсних засадах. (т. 2 а. с. 101).

Рішенням 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради від 08.12.2017 року № 1004 «Про розгляд звернень фізичних осіб щодо передачі безоплатно у власність земельних ділянок, надання дозволів на складання проектів відведення земельних ділянок, затвердження проектів їх відведення, визнання такими, що втратили чинність, та внесення змін до окремих пунктів рішень з цих питань» вирішено пунктом 37 відмовити ОСОБА_1 в наданні дозволу на складання проекту землеустрою земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 , площею 0,0250 га у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, у зв`язку з невідповідністю Генеральному плану м. Чернівці. (т. 2 а. с. 105).

27.12.2017 року Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради листом № К-5555/0-04/01 в додаток до листа від 24.11.2017 року №К-5555/0-04/01 повідомив ОСОБА_1 проте, що надання дозволу на встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 для складування будівельних матеріалів розглянуто сесією Чернівецької міської ради 08.12.2017 року, прийнято відповідне рішення. (т. 1 а. с. 39).

26.02.2018 року Головне управління Держгеокадастру у Чернівецькій області листом №Г-5/0-0.270-7/137-18 повідомило ОСОБА_2 проте, що земельна ділянка за адресою АДРЕСА_3 , площею 0,0170 га - не сформована, не зареєстрована в Державному земельному реєстрі. (т. 1 а. с. 139)

06.03.2018 року ОСОБА_2 звернулась із заявою до Директора департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради, про внесення зміни до пункту рішення « 1» міської ради 44 сесії VII скликання від 08.12.2017 року № 1020. До заяви додано: лист відповідь Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, копія рішення Чернівецької міської ради, паспортні дані. (т. 1 а. с. 136).

Рішенням 54 сесії VII скликання Чернівецької міської ради від 26.04.2018 року № 1263 «Про розгляд звернення ОСОБА_2 щодо внесення змін до пункту 1 рішення міської ради VII скликання від 08.12.2017 р. № 1020» вирішено внести зміни до пункту 1 рішення міської ради VII скликання від 08.12.2017 р. № 1020, виклавши його в новій редакції:

1. Для формування земельної ділянки комунальної власності Чернівецької міської ради надати дозвіл департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради на складання проекту землеустрою земельної ділянки на АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів.

1.1. Уповноважити підприємця ОСОБА_2 , (РНОКПП НОМЕР_2 ), яка зареєстрована на АДРЕСА_4 виготовити землевпорядну документацію на земельну ділянку на АДРЕСА_1 , за власні кошти (підстава: заява ОСОБА_2 , зареєстрована 06.03.2018 р. за № Г-1658/0-04/01)». (т. 1 а. с. 135).

Із змісту витягу протоколу пленарного засідання 54 сесії міської ради VII скликання від 26.04.2018 року видно, що за рішення № 1263 «Про розгляд звернення ОСОБА_2 щодо внесення змін до пункту 1 рішення міської ради VII скликання від 08.12.2017 року № 1020» проголосувало за 26 депутатів, утрималось 1 депутат, не голосували 3 депутата. Рішення прийнято. ( т. 2 а. с. 78-80, т. 3 а. с. 94).

28.04.2018 року Розпорядженням Чернівецького міського голови № 180-р зупинено дію рішення № 1263 «Про розгляд звернення ОСОБА_2 щодо внесення змін до пункту 1 рішення міської ради від 08.12.2017 року № 1020», яким надано дозвіл на формування земельної ділянки комунальної власності на АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га для встановлення будівельних риштувань та складання будівельних матеріалів (обґрунтування зауважень додається).

Пунктом 2 вказаного розпорядження вирішено внести на повторний розгляд другого дня пленарного засідання 54 сесії Чернівецької міської ради VII скликання, яке відбудеться 03.05.2018 року о 10.00 в сесійному залі міської ради, рішення міської ради VII скликання від 26.04.2018 року № 1263 «Про розгляд звернення ОСОБА_2 щодо внесення змін до пункту 1 рішення міської ради від 08.12.2017 року № 1020». (т. 1 а. с. 33, 94, т. 2 а. с. 57-58).

Дослідження обґрунтування зауважень міського голови до Рішення міської ради VII скликання від 26.04.2018 року № 1263 «Про розгляд звернення ОСОБА_2 щодо внесення змін до пункту 1 рішення міської ради від 08.12.2017 року № 1020» судом встановлено, що відповідно до детальному плану території багатоквартирного житлової забудови, обмеженої вулицями Героїв Майдану, Рівненською, Сторожинецькою та проспектом Незалежності земельна ділянка на вул. АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, на яку надано дозвіл на складання проекту землеустрою, належить до земель загального користування, оскільки на ній передбачено проїзд, а також земельна ділянка розташована в межах червоних ліній. Відповідно до ст. 18 Закону України «Про автомобільні дороги» розташування будь-яких об`єктів, будівель, споруд або їх частин у межах «червоних ліній» вулиці, не допускається.

З огляду на зазначене, Рішення міської ради VII скликання від 26.04.2018 року № 1263 «Про розгляд звернення ОСОБА_2 щодо внесення змін до пункту 1 рішення міської ради від 08.12.2017 року № 1020» підлягає зупиненню. (т. 2 а. с. 59-60).

Із змісту витягу протоколу пленарного засідання 54 сесії міської ради VII скликання від 03.05.2018 року вбачається, що відбувся повторний розгляд рішення міської ради VII скликання від 26.04.2018 року № 1263 «Про розгляд звернення ОСОБА_2 щодо внесення змін до пункту 1 рішення міської ради від 08.12.2017 року № 1020».

Присутні на сесії 39 із 42 депутатів.

За підтвердження прийнятого рішення міської ради VII скликання від 26.04.2018 року № 1263 «Про розгляд звернення ОСОБА_2 щодо внесення змін до пункту 1 рішення міської ради від 08.12.2017 року № 1020» проголосувало за 33 депутата, утрималось 1 депутат, не голосувало 3 депутата. (т. 1 а. с. 35-36, 95, 133-134).

Дослідженням проекту Рішення Чернівецької міської ради 44 сесії VII скликання без зазначення дати від __.11.2017 та без номера рішення «Про розгляд звернення підприємців щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку на АДРЕСА_1», виконавцем якого є заступник директора, начальник управління містобудування та архітектури департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин, головний архітектор міста Н.Хілько, судом встановлено, що пунктом 1.1. вирішено відмовити підприємцю ОСОБА_1 у наданні дозволу на складання проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га, за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного житлового будинку за адресою вул АДРЕСА_1 , у зв`язку з тим, що надання земельних ділянок фізичним особам для будівництва багатоквартирних житлових будинків здійснюється на земельних торгах (аукціону) (підстава: ст. 134 Земельного Кодексу України).

Пунктом 1.2. вказаного проекту рішення відмовлено підприємцю ОСОБА_2 , у наданні дозволу на складання проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га, за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного житлового будинку за адресою вул АДРЕСА_1 , у зв`язку з тим, що надання земельних ділянок фізичним особам для будівництва багатоквартирних житлових будинків здійснюється на земельних торгах (аукціонах) (підстава: ст. 134 Земельного Кодексу України).

Вказаний проект погоджений заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради В. Середюком, директором департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради Я. Городенським, заступником начальника управління, начальника відділу землеустрою управління земельних ресурсів департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради В. Іванческул, начальником відділу організаційної роботи та контролю міської ради У. Онуфрійчуком, головою постійної комісії міської ради з питань земельних відносин, архітектури та будівництва В. Бешлеем, начальником юридичного управління міської ради О. Шиба. (т. 2 а. с. 38-39).

Дослідженням проекту Рішення Чернівецької міської ради 54 сесії VII скликання «Про розгляд звернення ОСОБА_2 щодо внесення змін до пункту 1 рішення міської ради від 08.12.2017р. № 1020», виконавцем якого є заступник директора, начальник управління містобудування та архітектури департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин, головний архітектор міста Н.Хілько, судом встановлено, що пунктом 1 вказаного рішення вирішено відмовити у внесенні змін до пункту 1 рішення сесії міської ради VII скликання від 08.12.2017р. № 1020 «Про розгляд звернень підприємців щодо надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 для укладання договору земельного сервітуту» щодо надання дозволу підприємцю ОСОБА_2 на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_5 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою з метою укладання договору земельного сервітуту в частині для формування земельної ділянки комунальної власності Чернівецької міської ради надати дозвіл департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради (ЄДРПОУ 23245721), який зареєстрований за адре5сою вул. Хмельницького Богдана, 64-А, на складання проекту відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га, для встановлення будівельних риштувань та складання будівельних матеріалів за адресою АДРЕСА_1 у зв`язку з невідповідністю містобудівній документації - детального плану території багатоквартирної житлової забудови, обмеженої вулицями Героїв Майдану, Рівненською, Сторожинецькою та проспектом Незалежності (підстава: рішення міської ради VI скликання від 26.05.2016 року № 264, графічні матеріали).

Вказаний проект рішення погоджено секретарем міської ради В. Проданом 02.04.2018 року, заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради В. Середюком, директором департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради Я. Городенським, заступником начальника управління, начальника відділу землеустрою управління земельних ресурсів департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради В. Іванческул, начальником відділу організаційної роботи та контролю міської ради У. Онуфрійчуком, головою постійної комісії міської ради з питань земельних відносин, архітектури та будівництва В. Бешлеем, заступником начальника юридичного управління міської ради 27.03.2018 року. (т. 2 а. с. 55-56).

Відповідно до листа відділу комп`ютерно-технічного забезпечення Чернівецької міської ради від 19.09.2018 року № 73 вбачається, що проект рішення 54 сесії Чернівецької міської ради «Про розгляд звернення ОСОБА_2 щодо внесення змін до пункту 1 рішення міської ради VII скликання від 08.12.2017 року № 1020 опубліковане 27.03.2018 року на офіційному порталі Чернівецької міської ради, а проект рішення 44 сесії Чернівецької міської ради «про розгляд звернення підприємців щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку на АДРЕСА_1 "опубліковане 01.11.2017 року на офіційному порталі Чернівецької міської ради ". (т. 2 а. с. 45).

06.08.2018 року заступником директора Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради, начальник управління містобудування та архітектури департаменту, головний архітектор міста Н.Хілько розглянувши проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки зроблено висновок № 04/01-08/3-05/2499, не погоджено відведення земельної ділянки комунальної власності, площею 0,0170 га, за адресою АДРЕСА_1 для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів на підставі не відповідності детального плану території багатоквартирної житлової забудови з врахуванням існуючої забудови, обмеженої вулицями Героїв майдану, Рівненською, Сторожинецькою та проспектом Незалежності, затвердженого рішенням сесії Чернівецької міської ради від 26.05.2017 року № 264. Згідно детального плану на вказаній земельній ділянці передбачено автостоянку та озеленення. Крім того, частина земельної ділянки на АДРЕСА_1, знаходиться в межах червоних ліній житлового проїзду. (т. 4 а. с. 56).

14.01.2019 року заступником начальника управління, начальник архітектурно-планувального відділу управління містобудування та архітектури Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради, розглянуто проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки зроблено висновок № 04/01-08/3-05/2/133, яким не погодив відведення земельної ділянки комунальної власності, площею 0,0170 га, за адресою АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі на підставі не відповідності детального плану території багатоквартирної житлової забудови з врахуванням існуючої забудови, обмеженої вулицями Героїв Майдану, Рівненською, Сторожинецькою та проспектом Незалежності, затвердженого рішенням сесії Чернівецької міської ради від 26.05.2017 року № 264, оскільки згідно детального плану на вказаній земельній ділянці передбачено автостоянку та озеленення.

Крім того, частина земельної ділянки на АДРЕСА_1, знаходиться в межах червоних ліній житлового проїзду. (т. 4 а. с. 58).

29.03.2019 року начальник відділу з питань планування забудови території та підготовки рішень управління містобудування та архітектури Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради розглянуто проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки зроблено висновок № 04/01-08/3-05/2/1168, який не погоджено відведення земельної ділянки комунальної власності, площею 0,0170 га, за адресою АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (03.07) на підставі не відповідності статті 99 земельного кодексу України та рішенню Чернівецької міської ради від 26.04.2018 року № 1263, оскільки: за інформацією інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Чернівецької міської ради об`єкт будівництва за адресою АДРЕСА_1 не введений в експлуатацію; в рішенні не вказане цільове призначення земельної ділянки «для будівництва та обслуговування торгівлі (03.07)»; на підставі не відповідності детального плану території багатоквартирної житлової забудови з врахуванням існуючої забудови, обмеженої вулицями Героїв майдану, Рівненською, Сторожинецькою та проспектом Незалежності, затвердженого рішенням сесії Чернівецької міської ради від 26.05.2017 року № 264, оскільки згідно детального плану на вказаній земельній ділянці передбачено автостоянку та озеленення; частина земельної ділянки на АДРЕСА_1, знаходиться в межах червоних ліній житлового проїзду. (т. 4 а. с. 60).

Дослідженням відеозапису засідання 44 сесія VII скликання Чернівецької міської ради від 08.12.2017 року, який містить на диску CD-R, наданої представником позивач судом встановлено наступне.

На 44 сесія VII скликання Чернівецької міськради розглядалося питання про звернення підприємця щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_1.

Міський голова зазначив, що є зауваження комісії зняти на до вивчення проект рішення, однак не уточнено якої саме комісії.

Головуючий запропонував питання про звернення підприємця щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_1 зняти на до вивчення з розгляду.

Із змісту виступу депутата ОСОБА_4 видно, що він зазначив, що схоже питання на попередній сесії по АДРЕСА_1 знімали на до вивчення. Там просто формулювання було інше, ми надавали оренду. Там ми не мали права згідно чинного законодавства насправді, але питання знаходить в нас на комісії, матеріали розглянув, і є пропозиція до пункту 1, 2 ОСОБА_2 надати в редакції, оскільки ця земельна ділянка знаходиться поруч її орендованої земельної ділянки, де здійснюється будівництво.

Головний архітектор міста ОСОБА_6 звернула увагу, чому не ОСОБА_1 .? тобто ви надаючи цю земельну ділянку перекриваєте можливість будівництва іншому будівельнику.

ОСОБА_4 , у відповідь на репліку ОСОБА_5 . зазначив, що ми нічого не перекриваємо.

Головний архітектор міста ОСОБА_6 звернула увагу, що земельна ділянка обмежує доступ до іншої земельної ділянки.

ОСОБА_4 вказав, що ми даємо дозвіл тій людині, підприємцю поруч з якою знаходиться ця земельна ділянка.

ОСОБА_6 зауважила, що то дві однакові земельні ділянки.

ОСОБА_4 попросив поставити на голосування.

За наслідками обговорення міський голова поставив на голосування за основу, рішення прийнято, за - 32 депутата.

Міський голова поставив на голосування пропозицію ОСОБА_4 , нащо ОСОБА_6. сказала щоб хоч матеріали подивилися.

Проект рішення в цілому прийняти, за 22 депутата.

Крім того, суд звертає увагу, що у наданому відеоматеріалі відсутні будь які питання проте, що ставилось на обговорення питання за заявою ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_5 орієнтовною площею 0,025 га., як заїзду до належної їй на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку, та за заявою ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_5 орієнтовною площею 0,025 та в оренду для обслуговування нерухомого майна та прийнятті рішень по вказаних заявах. (т.3 а. с. 219-261).

З урахуванням дослідження доказів, зокрема відеозапису, роздруківки відеозапису засідання 44 сесія VII скликання Чернівецької міської ради від 08.12.2017 року, судом встановлено, що відповідач у даній справі не надав суду належних, допустимих, достовірних, достатніх доказів, як визначено ст. ст. 72-77 КАС України, які б вказували на те, що відповідач приймаючи оскаржувані рішення на засіданні 44 сесія VII скликання Чернівецької міської ради ставив на розгляд заяву від 13.09.2017 року, яка зареєстрована в Центрі надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради 13.09.2017 року за №97279 про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,025 га в оренду для обслуговування нерухомого майна (т.2 а.с.100); заяву від 13.09.2017 року, яка зареєстрована в Центрі надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради 13.09.2017 року за № 37277 про надання дозволу на складання проекту відведення земель ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,025 та у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарем будівель і споруд (т. 2 а. с. 102); заява від 13.09.2017 року, про надання в оренду, або встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,25 га., як заїзду до належної їй на праві власності земельної ділянки та багатоквартирному будинку (т. 2 а. с. 131), проводив щодо вказаних заяв експертне дослідження матеріалів, як визначено Законом, а в подальшому прийняв оскаржувані рішення. Водночас, для суду не зрозуміло, яким чином прийнято оскаржувані рішення, оскільки з дослідження відеозапису - роздруківки відеозапису засідання 44 сесія VII скликання Чернівецької міської ради від 08.12.2017 року не встановлено, що на сесії розглядалися вищевказані заяви ОСОБА_1 .

Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд зазначає, що Чернівецька міська рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 року № 280/97-ВР, Законом України "Про звернення громадян" від 2 жовтня 1996 року №393/96-ВР, Земельним кодексом України, Регламентом роботи Чернівецької міської ради VII скликання Затвердженого Рішенням Чернівецької міської ради VII скликання 02.02.2016 року № 105 та іншими законами України.

Пунктом 1 частиною 2 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини 1 статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Статтею 140 Конституції України визначено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Відповідно до статті 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Частиною 1 статті 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Законом України "Про місцеве самоврядування в України" від 21.05.1997 року № 280/97-ВР (Далі - Закон № 280/97-ВР) визначено компетенція міських рад, порядок організації роботи міських рад, постійних комісій та порядок скликання сесій для прийняття рішення та принципи діяльності місцевого самоврядування в Україні, яке здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.

Статтею 2 Закону № 280/97-ВР від 21.05.1997 року передбачено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Статтею 4 Закону № 280/97-ВР від 21.05.1997 визначено основні принципи місцевого самоврядування в Україні яке здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.

Частиною 1 статті 10 Закону № 280/97-ВР від 21.05.1997 року передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Статтею 25 Закону № 280/97-ВР від 21.05.1997 року визначено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

У відповідності п. п. 1, 2, 30, 34, 42, 48 ч. 1 ст. 26 Закону № 280/97-ВР передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, зокрема: - Затвердження регламенту ради; - Утворення і ліквідація постійних та інших комісій ради, затвердження та зміна їх складу, обрання голів комісій; - Прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна, затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об`єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об`єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об`єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об`єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади; - Вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин;

- Затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації;

- Затвердження статуту територіальної громади.

Частинами 1, 2, 8, 10 ст. 47 Закону № 280/97-ВР постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету; постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією; організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії; за результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Частиною 11 статті 49 Закону № 280/97-ВР визначено, що повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, цим Законом, законом про статус депутата, іншими законами.

Відповідно ст. 40 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III (далі - Закон № 2768-III) громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угодами.

Згідно ст. 39 Закону № 2768-III використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм.

Відповідно ст. 79 Закону № 2768-III земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

Право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на поверхневий (ґрунтовий) шар, а також на водні об`єкти, ліси і багаторічні насадження, які на ній знаходяться, якщо інше не встановлено законом та не порушує прав інших осіб.

Право власності на земельну ділянку розповсюджується на простір, що знаходиться над та під поверхнею ділянки на висоту і на глибину, необхідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд.

Відповідно ст. 79-1 Закону № 2768-III формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Формування земельних ділянок здійснюється: у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності; шляхом поділу чи об`єднання раніше сформованих земельних ділянок; шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; шляхом інвентаризації земель державної чи комунальної власності у випадках, передбачених законом; за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).

Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.

Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Формування земельних ділянок шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.

Винесення в натуру (на місцевість) меж сформованої земельної ділянки до її державної реєстрації здійснюється за документацією із землеустрою, яка стала підставою для її формування.

У разі встановлення (відновлення) меж земельних ділянок за їх фактичним використанням у зв`язку з неможливістю виявлення дійсних меж, формування нових земельних ділянок не здійснюється, а зміни до відомостей про межі земельних ділянок вносяться до Державного земельного кадастру.

Земельна ділянка може бути об`єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.

Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Державна реєстрація прав суборенди, сервітуту, які поширюються на частину земельної ділянки, здійснюється після внесення відомостей про таку частину до Державного земельного кадастру.

Межі суміжних земельних ділянок приватної власності можуть бути змінені їх власниками без формування нових земельних ділянок за технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

У відповідності ст. 99 Закону № 2768-III власники або землекористувачі земельних ділянок чи інші заінтересовані особи можуть вимагати встановлення таких земельних сервітутів: а) право проходу та проїзду на велосипеді; б) право проїзду на транспортному засобі по наявному шляху; в) право на розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм); в1) право на будівництво та розміщення об`єктів нафтогазовидобування; в) право на розміщення об`єктів трубопровідного транспорту; г) право прокладати на свою земельну ділянку водопровід із чужої природної водойми або через чужу земельну ділянку; г1)право розміщення (переміщення, пересування) об`єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем; ґ) право відводу води зі своєї земельної ділянки на сусідню або через сусідню земельну ділянку; д) право забору води з природної водойми, розташованої на сусідній земельній ділянці, та право проходу до природної водойми; е) право поїти свою худобу із природної водойми, розташованої на сусідній земельній ділянці, та право прогону худоби до природної водойми; є) право прогону худоби по наявному шляху; ж) право встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою ремонту будівель та споруд; з) інші земельні сервітути.

Згідно ст. 116 Закону № 2768-III громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об`єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

Земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

Частинами 1-3 ст. 123 Закону № 2768-III передбачено, що надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі:

надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення;

формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання).

Надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.

Надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У такому разі розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, крім випадків, коли особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у користування, набуває право замовити розроблення такої документації без надання такого дозволу.

Земельні ділянки державної та комунальної власності, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об`єкти нерухомого майна, що перебувають у державній чи комунальній власності, передаються особам, зазначеним у пункті "а" частини другої статті 92 цього Кодексу, лише на праві постійного користування.

Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

У разі звернення з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки особи, яка є державним партнером (концесієдавцем) відповідно до законів України "Про державно-приватне партнерство", "Про концесію" та зацікавлена в отриманні в користування земельної ділянки для здійснення державно-приватного партнерства, у тому числі реалізації проекту, що здійснюється на умовах концесії, або уповноваженої нею особи до клопотання додається копія рішення про доцільність здійснення державно-приватного партнерства, зокрема у формі концесії.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об`єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення документації із землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення документації із землеустрою без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Умови і строки розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або формування земельної ділянки, необхідної для здійснення державно-приватного партнерства (реалізації проекту, що здійснюється на умовах концесії), замовником документації із землеустрою є державний партнер (концесієдавець), а також за його дорученням державне або комунальне підприємство, установа, організація чи господарське товариство, 100 відсотків акцій (часток) якого належать державі, Автономній Республіці Крим, територіальній громаді або іншому господарському товариству, 100 відсотків акцій (часток) якого належать державі.

Статтею 18 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що розташування будь-яких об`єктів, будівель, споруд або їх частин у межах "червоних ліній" вулиці не допускається.

Пунктом 2 статті 1 Регламенту Чернівецької міської Ради VII скликання Затвердженого Рішенням Чернівецької міської ради VII скликання 02.02.2016 року № 105 (Далі Регламент) передбачено, що регламент є обов`язковим документом, який з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановлює порядок діяльності Ради, скликання та проведення сесій Ради, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень Ради та з інших процедурних питань, порядок роботи сесії Ради, порядок затвердження структури виконавчих та інших органів Ради, порядок їх формування, обрання та затвердження посадових осіб Ради, порядок формування та організації роботи постійних комісій, тимчасових контрольних комісій та інших органів Ради, порядок участі депутатських фракцій і груп у роботі та інші процедури, які випливають з повноважень Ради, встановлених Конституцією і законами України.

У відповідності пункту 4 статті 1 Регламенту дотримання цього Регламенту є обов`язковим для всіх депутатів Ради, Чернівецького міського голови (далі - Міський голова), органів Ради, правоохоронних органів, судів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також фізичних осіб.

Відповідно пункту 1 статті 69 Регламенту Чернівецької міської Ради VII скликання (Далі Регламент) видно, що проект рішення на розгляд Ради може вноситися Міським головою, Секретарем Ради, постійними комісіями Ради, депутатами, депутатськими групами і фракціями, виконавчим комітетом Ради та іншими виконавчими органами Ради..

Згідно статті 70 Регламенту визначено порядок внесення проекту рішення на розгляд Ради, який подається Секретарю ради із додатком до проекту рішення пояснювальної записки із додатком необхідного матеріалу.

Статтею 72 Регламенту передбачено, що виконавці проектів рішень зобов`язані погоджувати (візувати) проекти рішень з додатками до них з усіма посадовими особами, визначеними цим Регламентом.

Всі проекти рішень Ради, підлягають обов`язковому погодженню (з проставлянням підпису та дати) Секретарем Ради, заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ради, до відання якого віднесено питання, з якого запропоновано проект рішення, головою відповідної постійної комісії, начальником відділу організаційної роботи та контролю Ради, начальником юридичного управління Ради, а в разі, якщо проектом рішення вноситься пропозиція щодо визнання такими, що втратили чинність, або внесення змін до рішень, які знаходяться на зберіганні в архівному відділі Ради, - начальником архівного відділу Ради та інші.

Статтею 73 Регламенту передбачено, що погоджені проекти рішень Ради усіма визначеними особами подаються: Відділу організаційної роботи та контролю Ради для проведення документальної експертизи (наявності в повному обсязі та відповідності первинних документів змісту тексту проекту рішення, як нормативного акта індивідуальної дії). Юридичному управлінню Ради для проведення юридичної експертизи в порядку, визначеному цим Регламентом. Проект рішення, який пройшов відповідні експертизи та погоджений всіма, визначеними цим Регламентом посадовими особами, погоджується Секретарем Ради та інші.

Згідно статті 74 Регламенту проекти рішень з питань, що вносяться на розгляд сесії, роздаються депутатам відділом організаційної роботи та контролю Ради в паперовому вигляді, а в окремих випадках (більше 10 аркушів) надсилаються електронною поштою, не пізніше як за 7 календарних днів до початку її роботи та не пізніше 2 календарних днів до засідання постійної комісії.

Проекти рішень попередньо розглядаються постійними комісіями, виконавчим комітетом Ради та депутатами на Дні депутата, який проводиться напередодні засідання Ради.

Пропозиції та зауваження постійних комісій до проектів рішень, які вносяться на розгляд Ради, оформлюються відповідними протоколами (витягами), в яких зазначається зміст зауважень і пропозицій, а також прізвища осіб, які їх ініціювали та інші.

Статтею 75 Регламенту передбачено, що документальну експертизу проектів рішень здійснює відділ організаційної роботи та контролю Ради.

Документальній експертизі підлягають лише проекти рішень, до яких додаються первинні матеріали, за винятком випадків, визначених цим Регламентом.

Для здійснення документальної експертизи проект рішення подається відділу організаційної роботи та контролю Ради разом із первинними матеріалами за 12 календарних днів до останнього дня, призначеного для здачі погодженого та завізованого проекту рішення відділу організаційної роботи та контролю Ради.

Відділ організаційної роботи та контролю Ради впродовж 3 робочих днів здійснює документальну експертизу проекту рішення на наявність в повному обсязі первинних документів, їх відповідність текстові проекту рішення, як нормативного акта індивідуальної дії, та у разі виявлення недоліків, надає пропозиції виконавцю проекту щодо їх усунення.

Виконавець проекту рішення зобов`язаний усунути недоліки, виявлені відділом організаційної роботи та контролю Ради впродовж 1 календарного дня.

Після усунення виконавцем проекту виявлених недоліків, працівники відділу організаційної роботи та контролю Ради, які здійснили документальну експертизу, погоджують кожну сторінку проекту рішення особистим підписом із зазначенням дати погодження.

Крім того, погоджуються первинні документи до проектів рішень, які належним чином зброшуровані, пронумеровані, засвідчені підписом відповідальної особи та печаткою виконавчого органу або іншої особи, визначеної в частині 1 статті 69 цього Регламенту (за наявності у нього печатки).

Також статтею 76 Регламенту передбачено, що всі проекти рішень Ради підлягають спеціальному редагуванню та обов`язковій експертизі, яка здійснюється юридичним управлінням Ради, на відповідність проекту рішення вимогам чинного законодавства.

Проекти рішень на юридичну експертизу подаються не пізніше ніж за 10 календарних днів до включення до порядку денного засідання.

Проекти рішень подаються виконавцем зі всіма первинними документами, зброшурованими, пронумерованими та засвідченими печаткою виконавчого органу Ради або іншої особи, визначеної в частині 1 статті 69 цього Регламенту (за наявності у нього печатки). На звороті останньої сторінки первинних документів проставляється кількість сторінок, підпис відповідальної особи, дата та печатка особи, визначеної в частині 1 статті 69 цього Регламенту (за наявності).

Юридичне управління Ради впродовж 3 робочих днів проводить юридичну експертизу та, у разі виявлення невідповідності проекту рішення вимогам чинного законодавства, надає пропозиції виконавцю проекту щодо усунення недоліків.

Виконавець проекту рішення зобов`язаний усунути недоліки, виявлені юридичним управлінням, впродовж 1 календарного дня.

Після усунення виконавцем проекту виявлених недоліків, уповноважені особи юридичного управління, впродовж 1 робочого дня погоджують (з проставленням підпису та дати) проект рішення.

Статтею 77 Регламенту передбачено, що у разі невідповідності проекту рішення вимогам чинного законодавства та якщо внесені до нього юридичним управлінням Ради зауваження не враховані виконавцем, начальник юридичного управління Ради, його заступник або особа, яка має право підпису на документах, що мають юридичне значення, погоджуючи проект, долучає письмовий висновок із зауваженнями та пропозиціями щодо законного вирішення відповідного питання. При цьому, на листі-погодженні робиться запис: "Із зауваженнями, висновок додається", після якого ставиться підпис уповноваженої особи юридичного управління Ради та дата.

Візуванню підлягають кожна із сторінок проекту рішення Ради, в тому числі додатків до нього. При цьому проставляється спеціальний штамп та підпис, або лише підпис із зазначенням дати.

Внесення проекту рішення без попереднього розгляду його юридичним управлінням Ради не допускається.

Прийняте Радою рішення та доопрацьоване виконавцем за результатами обговорення його на засіданні Ради, погоджується (візується) юридичним управлінням Ради впродовж 5 робочих днів з дня його прийняття.

Щодо пункту 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року яким надано дозвіл підприємцю ОСОБА_2 РНОКПП № НОМЕР_1 на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладення земельного сервітуту, суд зазначає наступне.

Відповідач, відмовляючи ОСОБА_1 , у наданні земельної ділянки зазначає, що ця земельна ділянка є проектована дорога згідно детального плану території. Крім того, як видно із пояснень спеціаліста Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради І. Мацишин, наданих суду, в яких він зазначає, що департаментом було підготовлено проект рішення про відмову надання земельної ділянки за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га у зв`язку з тим, що ця земельна ділянка розташована в межах червоних ліній є проїздом, тобто проїжджою частиною.

Із змісту письмових пояснень головного архітектора міста Чернівці ОСОБА_7, наданих суду, вбачається, що надана ОСОБА_2 земельна ділянка на АДРЕСА_5 орієнтовною площею 0,017га розташована в межах червоних ліній, є проїздом і департаментом було підготовлено проект рішення про відмову ОСОБА_2 .

Під час судового розгляду справи відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав суду належних, допустимих, достовірних, достатніх доказів, як визначено ст. ст. 72-77 КАС України правомірності дій при прийнятті рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, яким надано дозвіл підприємцю ОСОБА_2 РНОКПП № НОМЕР_1 на складання проекту відведення земельної ділянки, яка знаходиться в межах червоних ліній, є проїздом, тобто проїжджою частиною за адресою вул. АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладення земельного сервітуту.

Водночас, суд зазначає, статтею 18 Закону України «Про автомобільні дороги» визначено, що розташування будь-яких об`єктів, будівель, споруд або їх частин у межах "червоних ліній" вулиці не допускається.

З урахуванням досліджених судом письмових доказів, матеріалів справи, фрагменту відеоматеріалу засідання сесії Чернівецької міської ради, системного аналізу Законів, нормативно правових актів, судом встановлено, що пункт 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, яким надано дозвіл підприємцю ОСОБА_2 РНОКПП НОМЕР_1 на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_5 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для встановлення будівельних риштувань, складування будівельних матеріалів з метою укладення земельного сервітуту, був підготовлений без додержання вимог ст.ст. 69, 72, 73, 74, 75, 76, 77 Регламенту Чернівецької міської Ради VII скликання Затвердженого Рішенням Чернівецької міської ради VII скликання 02.02.2016 року № 105, які є обов`язкові для врахування та підготовці проектів рішень та їх прийняття.

При цьому, відсутні докази про те, що вказаний проект рішення виносився на голосування. Крім того, відповідач, не надав доказів щодо прийняття рішень по цьому проекту, а також доказів щодо проведення документальної, юридичної експертизи вказаних рішень у відповідності вимогам ст. ст. 72-77 Регламенту, тобто без проведення експертного дослідження.

Таким чином пункт 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, яким надано дозвіл підприємцю ОСОБА_2 РНОКПП НОМЕР_1 на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_5 орієнтовною площею 0,017 та за рахунок земель запасу міста для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладення земельного сервітуту прийнятий без додержання вимог ст. ст. 69, 72, 73, 74, 75, 76, 77 Регламенту Чернівецької міської Ради VII скликання Затвердженого Рішенням Чернівецької міської ради VII скликання 02.02.2016 року № 105, які є обов`язкові для врахування та підготовці проектів рішень та їх прийняття.

За таких обставин, суд вважає такі дії відповідача протиправними та такими, які не відповідають вимогам чинного законодавства при прийняті вказаного рішення.

Щодо пункту 1 рішення 54 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1263 від 26.04.2018 року, яким внесено зміни до пункту 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року та викладено його в новій редакції: для формування земельної ділянки комунальної власності Чернівецької міської ради надано дозвіл департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради на складання проекту землеустрою земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів. Уповноважено підприємця ОСОБА_2 РНОКПП № НОМЕР_1 виготовити землевпорядну документацію на земельну ділянку на АДРЕСА_1 , за власні кошти. Суд зазначає наступне.

Відповідно до детальному плану території багатоквартирної житлової забудови, обмеженої вулицями Героїв Майдану, Рівненською, Сторожинецькою та проспектом Незалежності земельна ділянка на АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017га, на яку надано дозвіл на складання проекту землеустрою, належить до земель загального користування, оскільки на ній передбачено проїзд, а також вона розташована в межах червоних ліній.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про автомобільні дороги» розташування будь-яких об`єктів, будівель, споруд або їх частин у межах "червоних ліній" вулиці не допускається.

Земельна ділянка на АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017га, на яку надано дозвіл Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради на складання проекту землеустрою земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів, уповноважено підприємця ОСОБА_2 РНОКПП № НОМЕР_1 виготовити землевпорядну документацію на земельну ділянку на вул АДРЕСА_5 , за власні кошти, належить до земель загального користування, на ній передбачено проїзд. Ця земельна ділянка розташована в межах червоних ліній, що підтверджується розпорядженням Чернівецького міського голови №180-р від 28.04.2018 року, додатком до цього розпорядження (обґрунтування зауважень), будівельним генпланом на основний період будівництва.

Під час судового розгляду справи відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не довів належними засобами доказування правомірність дій при прийнятті пункту 1 рішення 54 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1263 від 26.04.2018 року, яким внесено зміни до пункту 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року та викладено його в новій редакції: для формування земельної ділянки комунальної власності Чернівецької міської ради надано дозвіл департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради на складання проекту землеустрою земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, яка знаходиться в межах червоних ліній, є проїздом, тобто проїжджою частиною, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів. Уповноважено підприємця Годованську Ганну Іванівну РНОКПП № НОМЕР_1 виготовити землевпорядну документацію на земельну ділянку на АДРЕСА_1, за власні кошти.

З урахуванням досліджених судом письмових доказів, матеріалів справи, системного аналізу Законів, нормативно правових актів, судом встановлено, що пункт 1 рішення 54 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1263 від 26.04.2018 року, яким внесено зміни до пункту 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року та викладено в новій редакції, а саме: для формування земельної ділянки комунальної власності Чернівецької міської ради надано дозвіл департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради на складання проекту землеустрою земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів, а також уповноважено ОСОБА_2 виготовити землевпорядну документацію на земельну ділянку на АДРЕСА_1, за власні кошти, підготовлено, прийнято без додержання вимог ст.ст. 69, 72, 73, 74, 75, 76, 77 Регламенту Чернівецької міської Ради VII скликання Затвердженого Рішенням Чернівецької міської ради VII скликання 02.02.2016 року № 105, які є обов`язкові для врахування та підготовці проектів рішень та їх прийняття.

При цьому, відсутні докази про те, що вказаний проект рішення виносився на голосування. Крім того, відповідач не надав доказів щодо прийняття рішень по цьому проекту, а також доказів про проведення документальної, юридичної експертизи вказаного рішення у відповідності вимогам ст. ст. 72-77 Регламенту.

Таким чином пункт 1 рішення 54 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1263 від 26.04.2018 року, яким внесено зміни до пункту 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року та викладено в новій редакції, а саме: для формування земельної ділянки комунальної власності Чернівецької міської ради, яким надано дозвіл департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради на складання проекту землеустрою земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів, а також уповноважено ОСОБА_2 виготовити землевпорядну документацію на земельну ділянку на АДРЕСА_1, за власні кошти, прийняте без додержання вимог Закону України «Про автомобільні дороги», ст. ст. 69, 72, 73, 74, 75, 76, 77 Регламенту Чернівецької міської Ради VII скликання Затвердженого Рішенням Чернівецької міської ради VII скликання 02.02.2016 року № 105, які є обов`язкові для врахування при підготовці проектів рішень та їх прийняття.

За таких обставин, суд вважає такі дії відповідача протиправними та такими, які не відповідають вимогам чинного законодавства при прийняті вказаного рішення.

Щодо протиправності пункту 2 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, в частині відмови ОСОБА_1 у наданні дозволу на складення проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку за адресою вул АДРЕСА_5 , у зв`язку із тим, що надання земельних ділянок фізичним особам для будівництва багатоквартирних житлових будинків здійснюється на земельних торгах аукціоні (підстава ст. 1 Земельного Кодексу України). Суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що позивач зверталась із трьома заявами до відповідача, зокрема:

1) заява від 13.09.2017 року, яка зареєстрована в Центрі надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради 13.09.2017 року за № 97279, про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,025 га в оренду для обслуговування нерухомого майна (т. 2 а. с. 100);

2) заява від 13.09.2017 року, яка зареєстрована в Центрі надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради 13.09.2017 року за № 37277 про надання дозволу на складання проекту відведення земель ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,025 та у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарем будівель і споруд (т. 2 а. с. 102);

3) заява від 13.09.2017 року, про надання в оренду, або встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,25 га., як заїзду до належної їй на праві власності земельної ділянки та багатоквартирному будинку (т. 2 а. с. 131).

Проте, із змісту рішення 44 сесія VII скликання Чернівецької міської ради від 08.12.2017 року видно, що сесія прийняла рішення лише щодо однієї із заяв, а саме щодо оформлення прав власності, про що свідчить і посилання на ст. 134 Земельного Кодексу України відсутність доводів та рішення з приводу оренди та встановлення земельного сервітуту для заїзду. По інших двох заявах не надано належних доказів щодо їх розгляду.

Також, судом встановлено, що позивач із заявою про встановлення земельного сервітуту для будівництва не зверталась, а просила встановити земельний сервітут для заїзду на земельну ділянку, кадастровий номер 7310136300:11:001:0015, цільове призначення якої для будівництва багатоквартирного будинку, яке фактично на ній і здійснюється про що було надано підтверджуючі документи. Крім того, у оскаржуваному рішенні вирішено відмовити їй, як підприємцю, водночас вона не є підприємцем, водночас зверталася, як фізична особа, а не як підприємець.

Зазначене свідчить про те, що 44 сесія VII скликання Чернівецької міської ради приймаючи рішення № 1020 від 08.12.2017 року, яким позивачу відмовлено в наданні дозволу на встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку, за адресою АДРЕСА_1, діяла не у спосіб та не в межах наданих їй повноважень, що передбачені Регламентом роботи Чернівецької міської ради, Конституцією та чинним законодавством України.

Крім того, відповідач - Чернівецька міська рада повинна була вирішити питання про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га в оренду для обслуговування нерухомого майна, та про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га., як заїзду до належної позивачу на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку, який будується, погодивши, або відмовивши у погодженні.

З урахуванням досліджених судом письмових доказів, матеріалів справи, фрагменту відеоматеріалу засідання сесії Чернівецької міської ради, системного аналізу Законів, нормативно правових актів, судом встановлено, що пунктом 2 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, в частині відмови ОСОБА_1 в наданні дозволу на складення проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку за адресою АДРЕСА_5 , у зв`язку із тим, що надання земельних ділянок фізичним особам для будівництва багатоквартирних житлових будинків здійснюється на земельних торгах аукціоні (підстава ст. 1 Земельного Кодексу України), був підготовлений без додержання вимог ст.ст. 69, 72, 73, 74, 75, 76, 77 Регламенту Чернівецької міської Ради VII скликання Затвердженого Рішенням Чернівецької міської ради VII скликання 02.02.2016 року № 105, які є обов`язкові для врахування при підготовці проектів рішень та їх прийняття.

При цьому, відсутні докази про те, що вказаний проект рішення виносився на голосування. Крім того, відповідач не надав доказів щодо прийняття рішень по цьому проекту, а також доказів про проведення документальної, юридичної експертизи вказаних рішень у відповідності вимогам ст. ст. 72-77 Регламенту.

Таким чином, вказане рішення відповідачем прийнятим без додержання вимог ст. ст. 69, 72, 73, 74, 75, 76, 77 Регламенту Чернівецької міської Ради VII скликання Затвердженого Рішенням Чернівецької міської ради VII скликання 02.02.2016 року № 105, які є обов`язкові для врахування при підготовці проектів рішень та їх прийняття.

За таких обставин, суд вважає такі дії відповідача протиправними та такими, які не відповідають вимогам чинного законодавства при прийняті вказаного рішення.

Щодо протиправної бездіяльності 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради пов`язаної з не прийняттям рішення за заявою ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,025 га в оренду для обслуговування нерухомого майна, суд зазначає наступне.

Підстави та порядок набуття права на землю врегульовано Земельним Кодексом України, відповідно орган місцевого самоврядування в даних правовідносинах реалізував надані повноваження в галузі земельних відносин, які врегульовано Земельним Кодексом України.

Позивач зверталась із заявою про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,025 га в оренду для обслуговування нерухомого майна.

08.12.2017 року рішенням Чернівецької міської ради № 1020 «Про розгляд звернень підприємців щодо надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 для укладення договору земельного сервітуту» надано дозвіл підприємцю ОСОБА_2 на складання проекту відведення земельної ділянки, яка знаходиться в межах червоних ліній, є проїздом, тобто проїжджою частиною за адресою вул АДРЕСА_7 2 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладання договору земельного сервітуту (підстава: заява ОСОБА_2 зареєстрована 01.09.2017 року за №Г-5365/0-04/01.).

Пунктом 2 вказаного рішення відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на складання проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га, за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку житлового будинку за адресою АДРЕСА_5 у зв`язку тим, що надання земельних ділянок фізичним особам для будівництва багатоквартирних житлових будинків здійснюється на земельних торгах (аукціоні) (підстава ст. 134 Земельного Кодексу України.). (т. 1 а. с. 18, 20, 92, 137-138, 144, т. 2 а. с. 53-54).

Також, судом встановлено, що позивач із заявою про встановлення земельного сервітуту для будівництва не зверталась, а зверталась із заявою про встановлення земельного сервітуту для заїзду на земельну ділянку, кадастровий номер 7310136300:11:001:0015, цільове призначення якої для будівництва багатоквартирного будинку, яке фактично на ній і здійснюється надавши підтверджуючі документи. Крім того, в оскаржуваному рішенні вирішено відмовити їй, як підприємцю, однак вона не є підприємцем, водночас зверталася, як фізична особа, а не як підприємець.

Крім того, Чернівецька міська рада повинна була вирішити питання про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га в оренду для обслуговування нерухомого майна, а також про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га., як заїзду до належної позивачу на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку, який будується, погодивши або відмовивши у погодженні.

Зазначене свідчить, що 44 сесія VII скликання Чернівецької міської ради приймаючи рішення № 1020 від 08.12.2017 року, яким позивачу відмовлено в наданні дозволу на встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку, за адресою АДРЕСА_1, діяла не у спосіб, не в межах наданих їй повноважень, що передбачені Регламентом роботи Чернівецької міської ради, Конституцією та Законами України.

Щодо позовної вимоги зобов`язати Чернівецьку міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,025 га в оренду для обслуговування нерухомого майна суд зазначає наступне.

Позивач зверталась із заявою про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,025 га в оренду для обслуговування нерухомого майна.

08.12.2017 року рішенням Чернівецької міської ради № 1020 «Про розгляд звернень підприємців щодо надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 для укладення договору земельного сервітуту» надано дозвіл підприємцю ОСОБА_2 на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_5 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладання договору земельного сервітуту (підстава: заява ОСОБА_2 зареєстрована 01.09.2017 року за № Г-5365/0-04/01.).

Пунктом 2 вказаного рішення відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на складання проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га, за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку житлового будинку за адресою АДРЕСА_5 у зв`язку тим, що надання земельних ділянок фізичним особам для будівництва багатоквартирних житлових будинків здійснюється на земельних торгах (аукціоні) (підстава ст. 134 Земельного Кодексу України.). (т. 1 а. с. 18, 20, 92, 137-138, 144, т. 2 а. с. 53-54).

Таким чином відповідачем прийнято рішення лише щодо оформлення права власності, про що свідчить і підстава ст. 134 Земельного Кодексу України, відсутність доводів та рішення з приводу оренди свідчить про те, що по заяві позивача від 13.09.2017 року про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,025 га в оренду для обслуговування нерухомого майна рішення не приймалося, що свідчить про незаконність рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, яким, ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на складення проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку, за адресою АДРЕСА_5 .

Також, судом встановлено, що позивач із заявою про встановлення земельного сервітуту для будівництва не зверталась, а просила встановити земельний сервітут для заїзду на земельну ділянку, кадастровий номер 7310136300:11:001:0015, цільове призначення якої для будівництва багатоквартирного будинку, яке фактично на ній і здійснюється, про що надано підтверджуючі документи. Крім того, у оскаржуваному рішенні вирішено відмовити їй, як підприємцю, водночас ОСОБА_1 зверталася як фізична особа, а не як підприємець.

Крім того, відповідач - Чернівецька міська рада повинна була вирішити питання про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га в оренду для обслуговування нерухомого майна, про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га., як заїзду до належної позивачу на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку, який будується, погодивши або відмовивши у погодженні.

Зазначене свідчить, що 44 сесія VII скликання Чернівецької міської ради приймаючи рішення № 1020 від 08.12.2017 року, яким позивачу відмовлено у наданні дозволу на встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку, за адресою АДРЕСА_1, діяла не у спосіб та не в межах наданих їй повноважень, що передбачені Регламентом роботи Чернівецької міської ради, Конституцією та Законами України.

Щодо протиправної бездіяльності відповідача - Чернівецької міської ради пов`язаної з не прийняттям рішення за заявою ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_5 , орієнтовною площею 0,025 га., як заїзду до належної їй на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку, який будується суд зазначає наступне.

Позивач зверталась із заявою про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, або в оренду.

44 сесія VII скликання Чернівецької міської ради від 08.12.2017 року прийняла рішення лише щодо оформлення права власності, про що свідчить і підстава ст. 134 Земельного Кодексу України, відсутність доводів та рішення з приводу оренди свідчить про те, що по заяві позивача рішення так і не прийняте, що свідчить про незаконність рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, яким ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на складення проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку, за адресою АДРЕСА_5 .

Також, судом встановлено, що позивач, із заявою про встановлення земельного сервітуту для будівництва не зверталась, а просила встановити земельний сервітут для заїзду на земельну ділянку, кадастровий номер 7310136300:11:001:0015, цільове призначення якої для будівництва багатоквартирного будинку, яке фактично на ній і здійснюється про що було надано підтверджуючі документи. Крім того у оскаржуваному рішенні вирішено відмовити їй, як підприємцю, водночас ОСОБА_1 зверталася, як фізична особа, а не як підприємець.

Крім того, відповідач - Чернівецька міська рада повинна була вирішити питання про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га в оренду для обслуговування нерухомого майна, та про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га., як заїзду до належної позивачу на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку, який будується, погодивши або відмовивши у погодженні.

Зазначене свідчить, про те що 44 сесія VII скликання Чернівецької міської ради приймаючи п. 2 рішення № 1020 від 08.12.2017 року, яким ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку, за адресою вул АДРЕСА_5 , діяла не у спосіб та не в межах наданих їй повноважень, що передбачені Регламентом роботи Чернівецької міської ради, Конституцією та Законами України.

Щодо позовної вимоги зобов`язати Чернівецьку міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_5 , яка є єдиним заїздом до належної їй на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку, який будується суд, зазначає наступне.

Позивач зверталась із заявою від 13.09.2017 року, про надання в оренду, або встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,25 га., як заїзду до належної їй на праві власності земельної ділянки та багатоквартирному будинку (т. 2 а. с. 131).

44 сесія VII скликання Чернівецької міської ради від 08.12.2017 року прийняла рішення лише щодо оформлення права власності, про що свідчить і підстава ст. 134 Земельного Кодексу України, відсутність доводів та рішення з приводу оренди або встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку, яка єдиним заїздом до земельної ділянки кадастровий номер 7310136300:11:011:0015 свідчить про те, що по заяві позивача рішення так і не прийняте, що свідчить про незаконність рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, яким ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на складення проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку, за адресою АДРЕСА_5 .

Також, судом встановлено, що позивач, із заявою про встановлення земельного сервітуту для будівництва не зверталась, а просила встановити земельний сервітут для заїзду на земельну ділянку, кадастровий номер 7310136300:11:001:0015, цільове призначення якої для будівництва багатоквартирного будинку, яке фактично на ній і здійснюється про що було надано підтверджуючі документи. Крім того у оскаржуваному рішенні вирішено відмовити їй, як підприємцю, водночас ОСОБА_1 зверталася як фізична особа, а не як підприємець.

Крім того, Чернівецька міська рада повинна була вирішити питання про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га в оренду для обслуговування нерухомого майна, та про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га., як заїзду до належної позивачу на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку, який будується, погодивши або відмовивши у погодженні.

Вказані обставини, вказують на те, що 44 сесія VII скликання Чернівецької міської ради приймаючи рішення № 1020 від 08.12.2017 року, яким позивачу відмовлено у наданні дозволу на встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку, за адресою АДРЕСА_1, діяла не у спосіб та не в межах наданих їй повноважень, що передбачені Регламентом роботи Чернівецької міської ради, Конституцією та Законами України.

Крім того суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Статтею 40 Конституції України визначено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про звернення громадян" від 02.10.1996 року № 393/96-ВР громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Згідно частини 1 статті 7 Закону України "Про звернення громадян" звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду. Частина 3 цієї ж статті вказує на те, що якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.

Частиною 1 статті 15 Закону України "Про звернення громадян" передбачено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Заяви (клопотання) Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, осіб з інвалідністю внаслідок війни розглядаються першими керівниками державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій особисто.

Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов`язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов`язки.

Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз`ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

Статтею 19 цього Закону передбачено, що органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов`язані: об`єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу; відміняти або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об`єднання громадян за місцем проживання громадянина; у разі визнання заяви чи скарги необґрунтованою роз`яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.

У разі необхідності та за наявності можливостей розгляд звернень громадян покладається на посадову особу чи підрозділ службового апарату, спеціально уповноважені здійснювати цю роботу, в межах бюджетних асигнувань. Це положення не відміняє вимоги частини дев`ятої цієї статті.

Згідно ст. 20 Закону України "Про звернення громадян" звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.

На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.

Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зверталась до відповідача з наступними заявами, зокрема: заява від 13.09.2017 року, яка зареєстрована в Центрі надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради 13.09.2017 року за № 97279, про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,025 га в оренду для обслуговування нерухомого майна (т. 2 а. с. 100), від 13.09.2017 року, яка зареєстрована в Центрі надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради 13.09.2017 року за № 37277 про надання дозволу на складання проекту відведення земель ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,025 та у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарем будівель і споруд (т. 2 а. с. 102); від 13.09.2017 року, про надання в оренду, або встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку адресою вул АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,25 га., як заїзду до належної їй на праві власності земельної ділянки та багатоквартирному будинку (т. 2 а. с. 131).

З урахуванням дослідження матеріалів справи, письмових доказів, суд приходить до висновку, що прийняте 08.12.2017 року Рішення Чернівецької міської ради № 1020 «Про розгляд звернень підприємців щодо надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 для укладення договору земельного сервітуту», яким надано дозвіл підприємцю ОСОБА_2 на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_5 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладання договору земельного сервітуту (підстава: заява ОСОБА_2 зареєстрована 01.09.2017 року за № Г-5365/0-04/01.) не відповідає вимогам Закону. Пунктом 2 вказаного рішення відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на складання проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га, за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 у зв`язку тим, що надання земельних ділянок фізичним особам для будівництва багатоквартирних житлових будинків здійснюється на земельних торгах (аукціоні) (підстава ст. 134 Земельного Кодексу України.), в якому не зазначено посилання на Закон, нормативно правові акти, і викладенням мотивів відмови, повідомлення зацікавлених осіб, а також із роз`ясненням порядку оскарження прийнятого рішення, як передбачено ст. 15 Закону України "Про звернення громадян".

Також судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні докази того, що відповідач повідомляв позивача про продовження строків розгляду його заяв.

При цьому, відповідачем прийнято рішення про розгляд вказаних заяви тільки 08.12.2017 року, тобто поза межами місячного строку розгляду заяви, що є порушення вимог ст.ст. 19,20 Закону України "Про звернення громадян", ст. 123 Закону № 2768-III.

З урахуванням досліджених судом письмових доказів, матеріалів справи, фрагменту відеоматеріалу засідання сесії Чернівецької міської ради, системного аналізу Законів, нормативно правових актів, судом встановлено, що пункт 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, яким надано дозвіл підприємцю ОСОБА_2 РНОКПП № НОМЕР_1 на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладення земельного сервітуту; пункт 1 рішення 54 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1263 від 26.04.2018 року, яким внесено зміни до пункту 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року та викладено його в новій редакції: для формування земельної ділянки комунальної власності Чернівецької міської ради надано дозвіл департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради на складання проекту землеустрою земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів. Уповноважено підприємця ОСОБА_2 РНОКПП № НОМЕР_1 виготовити землевпорядну документацію на земельну ділянку на АДРЕСА_1 , за власні кошти; пункт 2 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, яким відмовлено ОСОБА_1 в наданні дозволу на складення проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку, за адресою АДРЕСА_5 , у зв`язку із тим, що надання земельних ділянок фізичним особам для будівництва багатоквартирних житлових будинків здійснюється на земельних торгах аукціоні (підстава ст. 134 Земельного Кодексу України) прийняті без додержання вимог ст. ст. 69, 72, 73, 74, 75, 76, 77 Регламенту Чернівецької міської Ради VII скликання Затвердженого Рішенням Чернівецької міської ради VII скликання 02.02.2016 року № 105, які є обов`язкові для врахування та підготовці проектів рішень, статей 19, 20 Закону України "Про звернення громадян", ст. 123 Закону № 2768-III.

При цьому, відповідач не надав суду належних, допустимих, достовірних, достатніх доказів, як визначено ст. ст. 72-77 КАС України про те, що вказані проекти рішення виносилися на голосування, а також доказів щодо прийняття рішень по цих проектах - відмови, доказів про проведення документальної, юридичної експертизи вказаних рішень у відповідності до вимог ст. ст. 72-77 Регламенту.

За таких обставин, суд вважає такі дії відповідача протиправними та такими, які не відповідають вимогам Закону.

Таким чином, відповідач - Чернівецька міська рада діяла не у спосіб та не в межах наданих їй повноважень, що передбачені Регламентом роботи Чернівецької міської ради, Конституцією та Законами України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ст. 129 Конституції України однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 2 стаття 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до положень, закріплених ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Статтею 73 КАС України передбачено належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Згідно статей 74-76 КАС України суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Як зазначено ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

При цьому судом враховується п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Згідно ч. ч. 1-3 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Зважаючи на наведені вище норми законодавства та встановлені судом обставини справи, письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З матеріалів справи видно, що за подання вказаного позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 4933,60 грн., що підтверджується квитанціями № 0.0.1054498970.1 від 07.06.2018 року (т. 1 а. с. 7) та № 0.0.1068286783.1 від 22.06.2018 року (т. 1 а. с. 51).

Оскільки, позов задоволено повністю, суд присуджує на користь позивача судові витрати (судовий збір) у сумі 4933,60 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Чернівецької міської ради.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 2, 5, 9, 72-80, 90, 139, 241-246, 250, 255 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Визнати протиправним та скасувати пункт 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, яким надано дозвіл підприємцю ОСОБА_2 РНОКПП № НОМЕР_1 на складання проекту відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою укладення договору земельного сервітуту.

3. Визнати протиправним та скасувати пункт 1 рішення 54 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1263 від 26.04.2018 року, яким внесено зміни до пункту 1 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року та викладено його в новій редакції: для формування земельної ділянки комунальної власності Чернівецької міської ради надано дозвіл департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради на складання проекту землеустрою земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га, для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів. Уповноважено підприємця ОСОБА_2 РНОКПП № НОМЕР_1 виготовити землевпорядну документацію на земельну ділянку на АДРЕСА_1 , за власні кошти.

4. Визнати протиправним та скасувати пункт 2 рішення 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1020 від 08.12.2017 року, яким відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на складення проекту відведення, встановлення земельного сервітуту земельної ділянки, орієнтовною площею 0,017 га за рахунок земель запасу міста для будівництва багатоквартирного та обслуговування житлового будинку, за адресою АДРЕСА_5 , у зв`язку із тим, що надання земельних ділянок фізичним особам для будівництва багатоквартирних житлових будинків здійснюється на земельних торгах аукціоні (підстава ст. 134 Земельного Кодексу України).

5. Визнати протиправною бездіяльність 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради щодо не прийняття рішення за заявою ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га в оренду для обслуговування нерухомого майна.

6. Зобов`язати Чернівецьку міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 орієнтовною площею 0,017 га в оренду для обслуговування нерухомого майна.

7. Визнати протиправною бездіяльність 44 сесії VII скликання Чернівецької міської ради щодо не прийняття рішення за заявою ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_5 , як заїзду до належної їй на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку, який будується.

8. Зобов`язати Чернівецьку міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 13.09.2017 року про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_5 орієнтовною площею 0,017 га., як заїзду до належної їй на праві власності земельної ділянки та багатоквартирного будинку, який будується.

9. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_8 , РНОКПП НОМЕР_3 ) судовий збір у сумі 4933,60 грн., за рахунок бюджетних асигнувань Чернівецької міської ради (58000, м. Чернівці, Центральна площа, 1, код ЄДРПОУ № 04062216).

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Повне найменування учасників процесу:

Позивач : ОСОБА_1 ( АДРЕСА_8 , РНОКПП НОМЕР_3 ).

Відповідач : Чернівецька міська Рада (58000, м. Чернівці, Центральна площа, 1 код ЄДРПОУ 04062216).

Третя особа: Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 ( АДРЕСА_9 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Суддя П.Д. Дембіцький

Джерело: ЄДРСР 87104218
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку