Справа № 686/34507/19
Провадження № 2/686/827/20
УХВАЛА
16 січня 2020 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Чевилюк З.А., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Державного підприємства « Служба місцевих автодоріг » про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державного підприємства « Служба місцевих автомобільних доріг » з позовом про поновлення на роботі та стягнення на його користь заробітної плати за час вимушеного прогулу.
15.01.2020 року вказану справу після задоволення самовідводу судді Бондарчука В.В. в порядку повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями передано для судового розгляду в провадження судді Чевилюк З.А..
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
При цьому, положенням ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», визначено, що позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Натомість, за змістом приписів статей 94, 116, 117 Кодексу законів про працю України та статей 1, 2 Закону № 108/95-ВР "Про оплату праці" середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу (усіх виплат, на отримання яких працівники мають право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій), який нараховується у розмірі середнього заробітку та не входить до структури заробітної плати.
При цьому, пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір", згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях (Постанова Великої Палати Верховного Суду від 30.01.2019 року).
У відповідності до п.п. 1.1 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору встановлюються у таких розмірах за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивачем в позові заявлено позовні вимоги про поновлення на роботі та оплату за час вимушеного прогулу, однак документ, що підтверджує сплату судового збору в установленому законом розмірі за подачу до суду вказаного позову - не додано.
Відповідно до положення ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 175, 177 ЦПК України, Законом України «Про судовий збір», -
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного підприємства « Служба місцевих автодоріг » про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків заяви – п`ять днів з дня отримання позивачем ухвали.
Позивачу необхідно усунути недоліки, надавши суду документ про сплату судового збору в установленому законом розмірі.
Запропонувати позивачу уточнити суму заробітної плати, запитуваної ним до стягнення за час вимушеного прогулу.
Ухвала може бути оскаржена в Хмельницькому апеляційному суді протягом 15 днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції.
Суддя