Справа № 625/585/19 Провадження № 1-кп/625/25/19
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.11.19 року Коломацький районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в с. Різуненкове Коломацького району Харківської області матеріали кримінального провадження №42019221280000108 від 18 жовтня 2019 року за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Гути, Богодухівського району Харківської області, українця, громадянина України, невійськовозобов`язаного, не одруженого, не працюючого, освіта середня-спеціальна, не працюючого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
- у вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.2ст.197-1КК України,
В С Т А Н О В И В :
25 жовтня 2019 року до Коломацького районного суду Харківської області надійшов обвинувальний акт стосовно ОСОБА_5 , який обвинувачується у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 197-1 КК України.
Так, ОСОБА_5 , в березні 2019 року, більш точної дати та часу не встановлено, всупереч вимогам ст.ст. 116-126 Земельного кодексу України, які регламентують набуття і реалізацію права на землю, маючи єдиний корисливий мотив, при відсутності відповідного рішення уповноваженого органу місцевого самоврядування та державної реєстрації про передачу йому у власність чи надання у користування земельної ділянки, а також всупереч вимогам ст.ст. 60-61 Земельного кодексу України, в порушення ст. 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», та у порушення ст.ст. 87-89 Водного кодексу України, відповідно до яких у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: розорювання земель у прибережних захисних смугах, а також вказаними статтями передбачений правовий порядок користування землями водного фонду, самовільно зайняв земельні ділянки в водоохоронній зоні та прибережній захисній смузі, водного об`єкту р. Коломак Коломацького району Харківської області, площами, 0,0784 га, 0,0115 га, 0,0059 га загальна площа яких становить 0,0958 га, та які знаходяться за межами населеного пункту поблизу с. Крамарівка Коломацького району Харківської області, поруч із земельною ділянкою з кадастровим номером 6323280612:00:000:0010.
Вказані земельні ділянки ОСОБА_5 самовільно зайняв за відсутності відповідного рішення про передачу вказаних земельних ділянок у власність або передання у користування (оренду) та за відсутності вчиненого правочину щодо них та державної реєстрації, чим порушив вимоги ст. ст. 60-61 Земельного кодексу України.
Такі дії ОСОБА_5 досудовим розслідуванням кваліфіковані за ч. 2ст. 197-1 КК України- самовільне зайняття земельної ділянки в зоні санітарної охорони.
Разом з обвинувальним актом до суду надійшла угода про визнання винуватості від 23.10.2019 року між прокурором Валківського відділу Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області та обвинуваченим ОСОБА_5 .
Згідно умов угоди, ОСОБА_5 зобов`язується беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри в судовому провадженні та погоджується на покарання у виді 2 років обмеження волі, зі звільненням від покарання відповідно дост.75 КК Україниз випробуванням з іспитовим строком.
Прокурор ОСОБА_3 у засіданні, вважаючи, що при укладенні даної угоди дотримані вимоги і правила КПКтаКК України, просив цю угоду затвердити і призначити обвинуваченому узгоджене в угоді покарання та інші передбачені угодою заходи.
Обвинувачений та його захисник підтримали укладену між ОСОБА_5 та прокурором угоду про визнання винуватості. Обвинувачений визнав вину в повному обсязі, з узгодженим покаранням погодився.
Дослідивши обвинувальний акт, зміст угоди про визнання винуватості, заслухавши думку учасників судового провадження, суд прийшов до висновку, що угоду про визнання винуватості слід затвердити і призначити обвинуваченому узгоджену сторонами угоди міру покарання.
Згідност. 468 КПК України, у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Відповідно до положень ч. 4ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
ОСОБА_5 обвинувачується у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 197-1 КК України, який у відповідності дост. 12 КК Україниє злочином невеликої тяжкості. Зазначений злочин завдає шкоди лише інтересам держави.
Зміст угоди про визнання винуватості відповідає вимогамст. 472 КПК України.
Підстави для відмови у затвердженні угоди про визнання винуватості, передбачені положеннями ч.7ст. 474 КПК України- відсутні.
Судом з`ясовано, що обвинувачений цілком розуміє права, наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, вид покарання та інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом, визначені положеннями ст.ст.473,474 КПК України.
Поясненнями сторін угоди встановлено, що вони уклали угоду про визнання винуватості добровільно.
Відповідно до ч. 1ст. 475 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
Умови угоди про визнання винуватості відповідають вимогамКПК Українита на її основі може бути ухвалений вирок, оскільки умови угоди не порушують прав, свобод та інтересів сторін, укладення угоди було добровільним, а тому є фактичні підстави для визнання винуватості обвинуваченим.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе затвердити угоду про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим і призначити ОСОБА_5 узгоджену сторонами міру покарання.
Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
Керуючись ст.ст. 314,373,374,475 КПК України, суд
У Х В А Л И В :
Затвердити угоду про визнання винуватості від 23 жовтня 2019 року між прокурором ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 за участю захисника ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному 18 жовтня 2019 до Єдиного реєстру досудових правопорушень за №42019221280000108.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 197-1 КК України, призначивши покарання у виді2 (двох) років обмеження волі.
На підставіст. 75 КК України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від призначеного покарання звільнити з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку1 (один) рікне вчинить нового злочину й виконає покладені на нього обов`язки.
Відповідно до п.п.1,2 ч.1, п.2 ч.3ст. 76 КК Українипокласти на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 наступні обов`язки:
-періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
-повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи;
-не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Вирок може бути оскаржений до Харківського апеляційного суду через Коломацький районний суд Харківської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення з підстав, передбаченихст.394 КПК України.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку наподачу апеляційної скарги за відсутності такої скарги, а при оскарженні вироку -після постановлення ухвали апеляційним судом.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
СУДДЯ: