Справа № 344/15037/19
Провадження № 1-кс/344/8025/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2019 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши в залі суду м. Івано-Франківська клопотання про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018090010003126 від 11.05.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся з клопотанням про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні № 12018090010003126 від 11.05.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, в обґрунтування якого зазначив, що слідчим відділом Івано-Франківського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018090010003126 від 21.08.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Проведеним досудовим розслідуванням у даному кримінальному провадженні встановлено, що 21.08.2018, до чергової частини Івано-Франківського відділу поліції поступила заява від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що 21.08.2018, близько 13 год., по вул. Целевича, 5А в м. Івано-Франківськ, ОСОБА_5 спричинила тілесні ушкодження.
Законом України від 03.10.2017 № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» внесено зміни до ряду статей КПК України, у тому числі щодо порядку закриття кримінальних проваджень.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей до ЄРДР до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців у кримінальному проваджені щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.
Відповідно до пункту 4 параграфу 2 «Прикінцеві положення» розділу 4 Закону, зміни до КПК України вводяться в дію через три місці (15.03.2018) після набрання чинності цим Законом (15.12.2017), не мають зворотної дії в часі та застосовуються до справ, по яких відомості про кримінальне правопорушення внесені в ЄРДР після введення в дію цих змін.
У ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні слідчим допитано усіх можливих свідків даної події, призначено та отримано висновок судово-медичної експертизи потерпілому ОСОБА_6 , а також виконано інші слідчі (розшукові) дії, у тому числі призначено судово-медичну експертизу ОСОБА_7 , яка до цього часу не закінчена. Також органом досудового розслідування встановлено, що особою, яка може бути причетна до вчинення даного злочину, являється ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець АДРЕСА_1 , житель АДРЕСА_2 . На даний час встановити місцеперебування ОСОБА_8 не представляється можливим, оскільки останній за адресою проживання та місцю реєстрації не проживає.
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні закінчується 21 серпня 2019 року, однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки необхідно отримати висновок судово-медичної експертизи, після чого з врахуванням її результатів вирішити питання про можливу зміну кваліфікації кримінального правопорушення, встановити місце перебування ОСОБА_8 , а також на підставі зібраних доказів скласти повідомлення про підозру, повідомити її підозрюваній особі та допитати її як підозрюваного, виконати вимоги ст. ст. 290, 291 КПК України та провести інші необхідні слідчі (розшукові) і процесуальні дії, спрямовані на закінчення досудового розслідування.
Виконання вказаних слідчих та процесуальних дій у зв`язку зі складністю даного кримінального провадження потребує додаткового часу.
Згідно з абзацом 14 ч. 1 ст. 284 КПК України слідчий, прокурор зобов`язані закрити кримінальне провадження також у разі, коли строк досудового розслідування, визначений ст. 219 КПК України закінчився та жодній особі не повідомлено про підозру.
При цьому відповідно до ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому ч. 1 ст. 219 КПК України, вказаний строк може бути продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений п. 1-3 ч. 2 ст. 219 КПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 КК України, злочин передбачений ч. 1 ст. 125 КК України є злочином невеликої тяжкості і з урахуванням п. 2 ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування даного кримінального провадження може бути продовжено до шести місяців.
На підставі викладеного, враховуючи вищенаведене та з метою всебічного, повного і об`єктивного проведення досудового розслідування просив продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12018090010003126 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України до шести місяців, тобто до 21 лютого 2020 року.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав, вказавши на необхідність продовження строків досудового розслідування до шести місяців, тобто до 21.02.2020 року включно.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали, якими прокурор обґрунтовує клопотання, слідчий суддя дійшла до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволення, виходячи з наступного.
Згідно ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченомупараграфом 4 глави 24цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
На підставі вищевикладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що у зв`язку з тим, що стороною обвинувачення доведено, що на даний час завершити досудове розслідування не представляється можливим, оскільки необхідно: отримати висновок судово-медичної експертизи, після чого з врахуванням її результатів вирішити питання про можливу зміну кваліфікації кримінального правопорушення, встановити місце перебування ОСОБА_8 , а також на підставі зібраних доказів скласти повідомлення про підозру, повідомити її підозрюваній особі та допитати її як підозрюваного, виконати вимоги ст. ст. 290, 291 КПК України та провести інші необхідні слідчі (розшукові) і процесуальні дії, спрямовані на закінчення досудового розслідування. Виконання вказаних слідчих та процесуальних дій потребує додаткового часу і вони не могли бути завершені з об`єктивних причин.
Зазначені процесуальні та слідчі дії, які необхідно провести, мають суттєве значення для судового розгляду, оскільки спрямовані на здобуття доказів, які у подальшому дадуть змогу судді, стороні захисту та стороні обвинувачення, повно та об`єктивно дослідити обставини вчинених злочинів, правильно кваліфікувати дії підозрюваного, а відповідно прийняти законне, обґрунтоване кінцеве рішення.
Виконання вказаних процесуальних дій потребує додаткового часу і вони не могли бути завершені з об`єктивних причин, тому необхідно продовжити строк досудового розслідування до шести місяців, тобто до 21.02.2020 року включно. Даного часу буде достатньо для завершення досудового розслідування.
На підставі вищевикладеного і керуючись ст. ст.219, 294, 295-1 КПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задоволити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12018090010003126 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України до шести місяців, тобто до 21 лютого 2020 року.
Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1