open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 592/9638/19

                                                                       Провадження № 1-кс/592/5337/19                

УХВАЛА

21 червня 2019 року                                                                                м.Суми        

       Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Бичков І.Г., за участю секретаря судового засідання Чайка Т.В., розглянувши клопотання слідчого СВ Сумського ВП ГУНП в Сумській області Безменової Я.В., про призначення судової товарознавчої експертизи за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019200440001749 від 20.06.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

       Слідчий своє клопотання, погоджене прокурором, обґрунтовує тим, що 30.05.2019 року близько 12 год. 15 хв. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , діючи повторно, шляхом вільного доступу, перебуваючи в приміщення магазину ТОВ "РУШ" "ЕВА-No903" за адресою м. Суми, пр-кт Курський, буд 111, таємно викрав чоловічу туалетну воду «Trussardi Blue Land» вартістю 1699 гривень, чим спричинив матеріальну шкоду ТОВ «РУШ» на вказану суму.

20.06.2019 СВ Сумського ВП ГУНП в Сумській області відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019200440001749, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.185 КК України.

В ході досудового розслідування було встановлено, що в приміщенні магазину ТОВ «РУШ» було викрадено чоловічу туалетну воду торгівельної марки «Trussardi Blue Land» (код 484983 Італія) об`ємом 100 мл вартістю 1599 гривень.

Враховуючи, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, а саме для встановлення матеріального збитку, завданого ТОВ «РУШ», виникла необхідність у проведенні товарознавчої експертизи.

Слідчий в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню.

Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженою Наказом МЮ України № 53/5 від 08.10.1998 року, зокрема визначені рекомендації по проведенню товарознавчих експертиз.

Згідно п.1.5. Інструкції проведення експертиз, експертних досліджень з оцінки майна здійснюється на умовах та порядку передбачених Законом України «Про судову експертизу», з урахуванням особливостей, визначених Законом «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» щодо методичного регулювання оцінки майна.

Згідно ст. 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», оцінка майна, майнових прав (далі-оцінка майна) – процес визначення їх вартості на дату оцінки за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами, зазначеними в статті 9 цього Закону (далі- нормативно-правові акти з оцінки майна), і є результатом практичної діяльності суб`єкта оціночної діяльності

Зокрема згідно п.1.2. розділу IV Рекомендацій до Інструкції основними завданнями товарознавчої експертизи є визначення вартості товарної продукції.

Згідно п.25 Постанови Пленуму Верховного суду України №10 від 06.11.2009 «Про судову практику у справах про злочини проти власності» розмір майна, яким заволоділа винна особа в результаті вчинення відповідного злочину, визначається лише вартістю цього майна, яка виражається у грошовій оцінці. Вартість викраденого майна визначається за роздрібними (закупівельними) цінами, що існували на момент вчинення злочину, а розмір відшкодування завданих злочином збитків – за відповідними цінами на час вирішення справи в суді. За відсутності зазначених цін на майно вартість може бути визначено шляхом проведення відповідної експертизи.

Втім для визначення вартості викраденого товару не потрібні спеціальні знання. З матеріалів клопотання вбачається, що товар викрадений з магазину має визначену вартість продажу. Більше того, вочевидь така ціна була визначення на ціннику або на товарі та підозрюваний знав і розумів це.

Згідно ч.2 ст. 242 КПК України немає підстав для обов`язкового залучення експерта.

З наведеного у сукупності вбачається, що залучення експерта є зайвим.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 242-244, 372 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання слідчого СВ Сумського ВП ГУНП в Сумській області Безменової Я.В. про призначення судової товарознавчої експертизи за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019200440001749 від 20.06.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:                                                                                        І.Г. Бичков

Джерело: ЄДРСР 82593904
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку