open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem
Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 639/3833/19

Провадження№1-кс/639/1957/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 червня 2019 рокум. Харків

Слідчий суддя Жовтневого райсуду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю: секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів,-

в с т а н о в и в:

До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному 26.10.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018221080000326 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 190 КК України.

Клопотання обґрунтоване тим, що в провадженні СВ Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження за №42018221080000326 від 26.10.2018 за ознаками складу кримінального правопорушення злочину, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснює ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2016 - 2018 років невстановленими особами створено ряд фіктивних підприємств, а саме ТОВ УПК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , АДРЕСА_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , АДРЕСА_4 ), які оформлені на підставних осіб, реквізити яких використовуються для надання незаконних послуг з виведення оборотних коштів підприємств реального сектору економіки з декларуємого обігу, незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, а також конвертації безготівкових коштів в готівковий еквівалент.

Відповідно до реєстраційних даних ПП « ОСОБА_4 », ПП « ОСОБА_5 », ПП « ОСОБА_6 » перебувають на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 . Керівником та засновником підприємства є ОСОБА_7 , ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженець Ірану, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 ). Основний вид діяльності підприємств - оптова торгівля фруктами й овочами.

Встановлено, що ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , АДРЕСА_6 ), ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , АДРЕСА_7 ) та ПП « ОСОБА_6 » (код НОМЕР_7 , АДРЕСА_8 ) фактично здійснюють торгівлю сушеним виноградом, фісташками та горіхами. Вказана діяльність здійснюється через роздрібну торгівлю на ринках м. Харкова за готівкові кошти, а документально, в якості «безтоварних операцій», продукція постачається на вищевказані фіктивні підприємства. До офіційних документів ПП « ОСОБА_4 » (податкової звітності, договорів та іншої первинної документації) ОСОБА_7 шахрайським шляхом вносяться недостовірні дані для подальшого протиправного формування податкового кредиту фіктивним підприємствам. За період 2016 - 2018 років ПП « ОСОБА_4 », ПП « ОСОБА_5 », ПП « ОСОБА_6 » проведено «безтоварних операцій» з фіктивним підприємствам орієнтовно на суму понад 21 млн. грн.

В подальшому, на виконання запиту процесуального керівника відділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом складено висновок аналітичного дослідження.

За результатами аналітичного дослідження фінансово-господарських операцій здійснених ПП « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_5 ), ПП " ОСОБА_9 " (код НОМЕР_6 ), ПП " ОСОБА_10 (код НОМЕР_7 ) у 2016-2018 роках встановлено наступне:

Відповідно до п.1 статті 4 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 14.10.2014 за N1702-VII, із змінами і доповненнями, до легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, належать будь-які дії, пов`язані із вчиненням фінансової операції чи правочину з активами, одержаними внаслідок вчинення злочину, а також вчиненням дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких активів чи володіння ними, прав на такі активи, джерел їх походження, місцезнаходження, переміщення, зміну їх форми (перетворення), а так само набуттям, володінням або використанням активів, одержаних внаслідок вчинення злочину.

Існує ймовірність, що операції з реалізації ТМЦ ПП " ОСОБА_8 " (код НОМЕР_5 ) в адресу ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (код НОМЕР_8 ) та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_9 " (код НОМЕР_9 ) на загальну суму з ПДВ 1 884 206,68 грн., мають ознаки правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Існує ймовірність, що операції з реалізації ТМЦ ПП " ОСОБА_9 " (код НОМЕР_6 ) в адресу ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_10 " (код НОМЕР_10 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_11 " (код НОМЕР_11 ) та TOB " ІНФОРМАЦІЯ_12 " (код НОМЕР_12 ) на загальну суму з ПДВ 8831 314,88 грн., мають ознаки правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Існує ймовірність, що операції з реалізації ТМЦ ПП " ОСОБА_10 " (код НОМЕР_7 ) в адресу ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " (код НОМЕР_4 ) та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " (код НОМЕР_3 ) на загальну суму з ПДВ 10873 033,08 грн., мають ознаки правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Крім того, вищевикладені факти виведення оборотних коштів підприємств реального сектору економіки з декларуємого обігу, незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, а також конвертації безготівкових коштів в готівковий еквівалент підтверджується розсекреченими матеріалами, отриманими в ході негласних слідчих (розшукових) дій.

Станом на теперішній час, з метою повного, неупередженого досудового розслідування протягом розумних строків, дослідження всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, а також перевірки доводів, вказаних заявником, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ПП " ОСОБА_10 " (код НОМЕР_7 ), що знаходяться за адресою: АДРЕСА_8 з одночасною можливістю вилучення їх в оригіналах, а саме всіх наявних договорів та додатків до них (додаткових угод до основних договорів, актів прийому-передачі до цих договорів), товарно-транспортних накладних, а також документів щодо оплати/розрахунку по таким договорам з реалізації ТМЦ, укладених між ПП " ОСОБА_10 " (код НОМЕР_7 ) в адресу ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " (код НОМЕР_4 ) та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " (код НОМЕР_3 ) за період 2016 2018 роки.

Зважаючи, що вищевказана інформація міститься у ПП " ОСОБА_10 " (код НОМЕР_7 ), що знаходяться за адресою: АДРЕСА_8 , необхідна для повного і всебічного досудового розслідування, встановлення усіх обставин вчинення кримінального правопорушення, прийняття остаточного процесуального рішення протягом розумних строків, станом на теперішній час прокурор вважає, що виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, яка має значення для досудового розслідування та може бути в подальшому використана як докази під час судового розгляду.

В судовому засіданні прокурор просив клопотання задовольнити, посилаючись на зазначене вище.

У відповідності до ч. 2ст. 163 КПК України, зазначене клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів розглядається слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши додані до клопотання матеріали, перевіривши доводи клопотання, приходжу до такого.

Згідно з вимогами ч.1 ст.92 КПК України обов`язок доказування обставин, що досліджуються у кримінальному провадженні покладено на слідчого та прокурора.

Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, набуті кримінально протиправним шляхом.

Згідно п.18 Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.04.2013 № 223-558/0/4-13, беручи до уваги зміст положень ч.1 ст.86, частин 2 та 3 ст. 93 КПК, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів, як вилучення речей чи документів (ч.1 ст.163 КПК) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо:

1.) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи;

2.) речі та документи згідно зі ст.162 КПК містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК.

Прокурором в судовому засіданні доведено, що існує підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться у клопотанні слідчоготимчасовий доступ до документів.

Прокурором також доведено наявність достатніх підстав вважати, що інформація, зазначена в мотивувальній частині клопотання, сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у звязку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази.

Таким чином, слідчий суддя вважає, що наявні підстави, передбачені ст.132, ч. ч. 5, 6 ст.163 КПК України, вважати, що вказана інформація, доступ до якої просить надати прокурор, може знаходитись у володінні ПП « ОСОБА_10 ».

З огляду на викладене, клопотання прокурора підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст.132,160,162,163 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в :

Клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів -задовольнити.

Надати прокурорам Харківської місцевої прокуратури №2 Харківської області ОСОБА_3 , ОСОБА_11 , а також слідчим та працівникам оперативних підрозділів за їх дорученням, тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ПП " ОСОБА_10 " (код НОМЕР_7 ), керівником якого є ОСОБА_7 , що знаходяться за адресою: АДРЕСА_8 , з одночасною можливістю вилучення їх в оригіналах, а саме всіх наявних договорів та додатків до них (додаткових угод до основних договорів, актів прийому-передачі до цих договорів), товарно-транспортних накладних, а також документів щодо оплати/розрахунку по таким договорам з реалізації ТМЦ, укладених між ПП " ОСОБА_10 " (код НОМЕР_7 ) в адресу ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " (код НОМЕР_4 ) та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " (код НОМЕР_3 ) за період 2016 2018 роки.

Строк дії ухвали один місяць.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Джерело: ЄДРСР 82296126
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку