open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Київський районний суд м. Полтави

Справа № 552/525/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2019 року Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави Яковенко Н.Л., за участю секретаря Кондра Ю.Ю., прокурора Погорєлова М.О., слідчого Пугіна С.Є., підозрюваного ОСОБА_1, розглянувши у м. Полтаві в приміщенні суду клопотання слідчого СВ ВП № 1 Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_2 про обрання запобіжного заходу у виді домашнього арешту відносно

ОСОБА _1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого,

якому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

В провадженні СВ ВП № 1 Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 1201917002000236 від 21.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

Слідчий вказував, що встановлено, що 21.01.2019 в період часу із 16 год. 20 хв. по 16 год. 30 хв., ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, перебуваючи в торгово-розважальному центрі «Екватор», що в м. Полтаві по вул. Ковпака, 26, діючи умисно, з корисливою метою, спрямованою на заволодіння чужим майном, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, таємно, шляхом підбору ключа, проникнув до камери схову №53 магазину ВелМарт, звідки викрав сувенірну іграшку «Лось» вартістю 262,25 грн., та упаковку корму для котів марки «CARNILOVE info the Wild» вагою 2 кг. вартістю 564,00 грн., що належать ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, спричинивши останньому матеріального збитку на суму 826,25 грн. Після чого, ОСОБА_1 з місця вчинення кримінального правопорушення зник, заволодівши та розпорядившись викраденими речами на власний розсуд.

Своїми умисними діями, які виразилися у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), поєднаному з проникненням у сховище, ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

Слідчий вказував, що ОСОБА_1 30.01.2019 було повідомлено підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, а саме в таємному викраденні чужого майна (крадіжці), поєднаному з проникненням у сховище.

Просив слідчого суддю застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Слідчий суддя, заслухавши прокурора, який підтримав клопотання, підозрюваного, який проти застосування до нього запобіжного заходу не заперечує, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;

4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Суд враховує, що ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

Стосовно підозрюваного у відповідності до ч. 2 ст. 181 КПК України дійсно необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, оскільки існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України.

Зокрема, беручи до уваги тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, існують ризики того, що підозрюваний може вчиняти інші кримінальні правопорушення та може переховуватись від органів досудового розслідування з метою уникнення покарання.

Також, останній не має джерела доходу для забезпечення свого проживання, що може спонукати підозрюваного на повторне вчинення нових злочинів.

Згідно ч. 2 ст. 181 КПК України запобіжний захід у вигляді домашнього арешту може бути застосований до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених у п. 1,5 ч. 1 ст. 177 КПК України, і в обґрунтування застосування запобіжного заходу щодо ОСОБА_1 покладається необхідність запобігання ним переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду.

Відтак, враховуючи обставини, передбачені ст.178 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для його задоволення.

       Керуючись ст. 177-178, 193-194 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого СВ ВП № 1 Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_2 задовольнити.

Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_7, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в період часу з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв., терміном на 60 діб, без застосування електронних засобів контролю.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_1 такі обов’язки:

- в період часу з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. не залишати місце постійного проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_7;

- з’являтися до слідчого, прокурора та суду за першим викликом.

Зобов’язати працівників відділення поліції № 1 Полтавського відділу ГУ НП в Полтавській області (36007,  м. Полтава, вул. Маршала Бірюзова, 30) негайно поставити ОСОБА_1 на облік, про що повідомити слідчому або суду.

Надати право працівникам відділення поліції № 1 Полтавського ВП ГУ НП в області та слідчому ВП № 1 Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_2, з’являтися в житло підозрюваного ОСОБА_1, який перебуває під домашнім арештом, з метою контролю за його поведінкою, та, за необхідності, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов’язаних із виконанням покладених на нього зобов’язань.

Визначити строк дії запобіжного заходу до 31 березня 2019 року.

Ухвала може бути оскаржена протягом п’яти днів безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

Слідчий суддя                        /підпис/                                ОСОБА_4

Слідчий суддя                                                                Н.Л.Яковенко

31.01.2019

Джерело: ЄДРСР 79531983
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку