ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_________________________________________________________________
УХВАЛА
"23" січня 2019 р. Справа № 924/58/19
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Танасюк О.Є., розглянувши матеріали
за позовом публічного акціонерного товариства „Національна акціонерна компанія „Нафтогз України”, м. Київ
до публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації „Хмельницькгаз”, м. Хмельницький
про визнання договору на експлуатацію газорозподільної системи та її об’єктів укладеним на умовах позивача
в с т а н о в и в:
18.01.2019 року на адресу господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява публічного акціонерного товариства „Національна акціонерна компанія „Нафтогз України”, м. Київ до публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації „Хмельницькгаз”, м. Хмельницький про визнання договору на експлуатацію газорозподільної системи та її об’єктів укладеним на умовах позивача.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.01.2019 року, вказану позовну заяву передано для розгляду судді Танасюк О.Є.
За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 ГПК України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Згідно ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов’язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Правилами надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Крім того, надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об'єкта поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.
Тобто, при поданні позовної заяви має бути доданий фіскальний чек відділення поштового зв'язку, як доказ прийняття до пересилання, та опис вкладення з поіменним переліком всіх документів, що направляються учасникам справи.
Згідно поданого заявником опису вкладення вбачається, що позивач направив відповідачу позовну заяву з додатками. Таким чином, у суду відсутня можливість перевірити які додатки були направлені на адресу відповідача.
Згідно з п. п. 7, 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Однак, в позовній заяві не зазначено вказаної інформації, отже не дотримано вимог п. п. 7, 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачем ухвали.
Враховуючи вищезазначене, заявнику необхідно надати: докази відправлення відповідачу копії позовної заяви з додатками (поіменним їх переліком), відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до позовної заяви, якщо такі здійснювались, зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи усіх оригіналів доказів.
З огляду на вищезазначене, суд вбачає підстави для залишення позовної заяви акціонерного товариства „Національна акціонерна компанія „Нафтогз України” без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків.
У разі не виконання вимог ухвали у визначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст. ст. 162, 174, 234, 235 ГПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву публічного акціонерного товариства „Національна акціонерна компанія „Нафтогз України”, м. Київ до публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації „Хмельницькгаз”, м. Хмельницький про визнання договору на експлуатацію газорозподільної системи та її об’єктів укладеним на умовах позивача, залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків до 04.02.2019 року, але не пізніше десяти днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 23.01.2019р.
Суддя О.Є. Танасюк
Віддрук. 2 прим.:
1 – до справи;
2 – заявнику (01601, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 6) - рекомендованим листом з повідомленням про вручення.