ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
22.01.2019
Справа № 910/640/19
Суддя Гумега О.В., розглянувши
позовну заяву ОСОБА_1
до відповідача-1: ОСОБА_2, відповідача-2: ОСОБА_3, відповідача-3: Товариства з обмеженою відповідальністю "КРАУН АЛЬЯНС"
про визнання недійсним договору купівлі-продажу цінних паперів
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА _1 (позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до ОСОБА_2 (відповідач-1), ОСОБА_3 (відповідач-2), Товариства з обмеженою відповідальністю "КРАУН АЛЬЯНС" (відповідач-3) про визнання недійсним Договору № БВ83/2-15 купівлі-продажу цінних паперів від 14.08.2015, укладеного між відповідачами.
Дослідивши матеріали позовної заяви б/н, б/д (вх. № 640/19 від 18.01.2019), суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Позивачем не дотримано вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
У додатку № 2 до позовної заяви зазначено "Поштові квитанції та описи вкладення до цінних листів на підтвердження направлення копії позовної заяви з додатками відповідачам-2, 3 та третій особі". Однак фактично такі документи до позовної заяви не додано, що підтверджується актом Господарського суду міста Києва від 18.01.2019.
Позивачем не дотримано вимог п. 2 ч. 1 ст. 164, Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як передбачено ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік", прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року складає 1921 гривні.
Згідно з п.п. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, при зверненні до Господарського суду міста Києва з даною позовною заявою з вимогою немайнового характеру позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1921,00 грн.
У додатку № 1 до позовної заяви зазначено "Оригінал квитанції про сплату судового збору". Однак фактично такий документ до позовної заяви не додано, що підтверджується актом Господарського суду міста Києва від 18.01.2019.
Позивачем не дотримано вимог ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною другою статті 91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003" відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії проставляють нижче реквізиту "підпис". Така відмітка проставляється на кожному аркуші засвідченої копії документа.
Натомість, позивачем в якості додатків №№ 4, 5, 8 до позовної заяви додано копії письмових доказів, які не засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (фактично наведені додатки подано у вигляді ксерокопій).
Стосовно додатку № 7 до позовної заяви ("роздруківка з ЄДРСР ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 13.02.2018 р. у справі № 761/3298/17") суд відзначає, що така роздруківка з ЄДРСР не містить інформації про осіб_1, 2, 5, 6, 7, у зв'язку з чим не підтверджуються обставини, на яких грунутються позовні вимоги, зокрема, зазначення позивача у позовній заяві про те, що "як вбачається з ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 13.02.2018 р. у справі № 761/3298/17, відповідно до ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 07.05.2015 р. було задоволено клопотання слідчого СУ ГУМВС України та у кримінальному провадженні № 1201411020003852 накладено арешт на акції ПрАТ "АТЕК", що знаходяться на рахунках, належних, зокрема, ОСОБА_2".
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано без додержання вимог п.п. 1, 2 ч. 1, ч. 2, ч. 4 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має:
- надати документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- надати документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі;
- надати копії письмових доказів (додатки №№ 4, 5, 7, 8 до позовної заяви), засвідчені в порядку, встановленому чинним законодавством.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- надання документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі;
- надання копій письмових доказів (додатки №№ 4, 5, 7, 8 до позовної заяви), засвідчених в порядку, встановленому чинним законодавством.
3. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Звернути увагу позивача, що виконання ним вимог ухвали суду у строк, встановлений судом, доводиться саме позивачем.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 22.01.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В.Гумега