УХВАЛА
09 січня 2019 року
м. Київ
справа №9901/972/18
адміністративне провадження №П/9901/972/18
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Гімона М.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Вищої ради правосуддя про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
18 грудня 2018 року ОСОБА_2 звернулася до Верховного Суду як до суду першої інстанції із позовною заявою до Вищої ради правосуддя, в якому просить:
- визнати протиправним і скасувати Рішення Вищої ради правосуддя від 20 листопада 2018 року №3524/0/15-18, яким відмовлено у внесенні подання Президентові України про призначення ОСОБА_2 на посаду судді Голосіївського районного суду міста Києва;
- зобов'язати Вищу раду правосуддя вчинити дії щодо внесення Президентові України подання про призначення на посаду судді Голосіївського районного суду міста Києва Полякову Людмилу Володимирівну безстроково.
Ухвалою Верховного Суду від 20 грудня 2018 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для надання платіжного документа про доплату судового збору в розмірі 559,60грн.
У встановлений судом строк недоліки позовної заяви усунуто: надано квитанцію №89 від 26 грудня 2018 року про доплату судового збору у розмірі 559,60грн.
Відповідно до частини третьої ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Отже, позовну заяву подано з додержанням вимог процесуального закону та з дотриманням установленого законом строку звернення до суду. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження на дату відкриття провадження не встановлено.
Відповідно до частини четвертої статті 22 та статті 266 КАС України справа підсудна Верховному Суду як суду першої інстанції та підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
З урахуванням положень частини п'ятої статті 262 КАС України дійшов висновку про необхідність розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись статтями 12, 19, 22, 171, 248, 262, 266 КАС України,
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження в адміністративній справі №9901/972/18 за позовом ОСОБА_2 до Вищої ради правосуддя про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін колегією суддів у складі п'яти суддів.
Справу призначити до розгляду в судовому засіданні, яке відбудеться о 15:00 год. 4 лютого 2019 року в приміщенні суду за адресою: вул. Московська, 8, корпус 5, м. Київ, 01029.
Витребувати у відповідача:
- засвідчену копію Рішення Вищої ради правосуддя від 20 листопада 2018 року №3524/0/15-18, яким відмовлено у внесенні подання Президентові України про призначення ОСОБА_2 на посаду судді Голосіївського районного суду міста Києва;
- засвідчені копії усіх матеріалів, які стали підставою для прийняття вищезазначеного рішення.
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача (зокрема усі матеріали стосовно звільнення позивача із займаної посади), а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів учасникам справи.
Встановити позивачу триденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу.
Встановити відповідачу триденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечень проти відповіді на відзив і документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до нього доказів позивачу.
Повідомити учасникам справи, що відзив на позовну заяву (відзив), відповідь на відзив, пояснення та заперечення повинні відповідати вимогам частин другої-четвертої статті 162 КАС України.
Повідомити учасникам справи, що письмові докази, які подаються до суду, повинні бути оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України, зокрема вони подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, а якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Повідомити учасникам справи, що інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за адресою на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: supreme.court.gov.ua.
Повідомити учасникам справи, що у разі невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству, суд, відповідно до статті 149 КАС України, може застосувати заходи процесуального примусу.
Повідомити відповідача - суб'єкта владних повноважень про те, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суд, відповідно до статті 149 КАС України, може застосувати заходи процесуального примусу.
Повідомити учасникам справи, що застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов'язків, встановлених КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
...........................
М.М. Гімон,
Суддя Верховного Суду