open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem
Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.11.2018Справа № 910/9569/18Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Трофименко Т.Ю., при секретарі судового засідання Ваховській К.А., розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі (01133, м.Київ, ВУЛИЦЯ І. МЕЧНИКОВА, будинок 10/2)

до Міністерства оборони України (03168, м.Київ, ПРОСПЕКТ ПОВІТРОФЛОТСЬКИЙ, будинок 6)

про визнання протиправним та скасування рішення тендерного комітету, продовження строку дії тендерної пропозиції, зобов`язання укласти договір

Представники сторін:

від позивача: Красовський С.О. (на підставі довіреності)

від відповідача: Кривошея Д.А. (на підставі довіреності)

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Товариство з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Міністерства оборони України про визнання протиправним та скасування рішення тендерного комітету, продовження строку дії тендерної пропозиції, зобов`язання укласти договір.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 06.06.2018 відповідачем було опубліковано у системі PROZORRO рішення тендерного комітету, яким було вирішено відмінити торги на закупівлю машин для обробки даних, у зв`язку із неможливістю усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель. Позивач вважає це рішення прийнято протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.07.25018 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі залишено без руху, надано позивачу строк до 03.08.2018 для усунення недоліків позовної заяви.

03.08.2018 через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.08.2018 відкрито провадження по справі № 910/9569/18 та призначено підготовче засідання на 12.09.2018.

10.09.2018 через відділ діловодства суду відповідач подав відзив на позов, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

12.09.2018 через відділ діловодства суду відповідач подав докази направлення відзиву позивачу.

В підготовче засідання 12.09.2018 з`явилися представники сторін.

В підготовчому засіданні 12.09.2018 судом оголошено перерву до 26.09.2018, встановлено позивачу строк для подання надання відповіді на відзив до 20.09.2018.

20.09.2018 через відділ діловодства суду від позивача надійшли пояснення на відзив.

В підготовче засідання 26.09.2018 з`явилися представники сторін.

В підготовчому засіданні 12.09.2018 судом оголошено перерву до 17.10.2018.

В підготовче засідання 17.10.2018 з`явилися представники сторін.

У підготовчому засіданні Судом вчинено всі дії, визначені частиною другою статті 182 Господарського процесуального кодексу України, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Зважаючи на викладене, за результатами підготовчого засідання 27.08.2018 Судом постановлено ухвалу, занесену до протоколу судового засідання, про закриття підготовчого засідання та призначення справу до судового розгляду по суті на 07.11.2018.

В судове засідання 07.11.2018 з`явилися представники позивача. Відповідач уповноваженого представника в судове засідання не направив, про причини його неявки суд не повідомив.

В судовому засіданні 07.11.2018 Судом оголошено перерву до 14.11.2018.

В судовому засіданні 14.11.2018 представник позивача надав пояснення по суті спору, підтримав позов та просив його задовольнити у повному обсязі. Представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог, просив відмовити у їх задоволенні.

Відповідно до статті 233 Господарського процесуального кодексу України рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.

В судовому засіданні 14.11.2018 оголошено вступну та резолютивну частини рішення на підставі статті 240 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ

20.03.2018 Міністерством оборони України в електронній системі публічних закупівель «ProZorro» було оприлюднено оголошення про проведення процедури відкритих торгів (номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель: UA-2018-03-20-000745-c) з предметом «АРК комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення» за кодом ДК 021:2015:30210000-4-7. Очікувана вартість предмета закупівлі 3 840 920,00 грн, кінцевий строк подання тендерних пропозицій 06.04.2018.

27.04.2018 за наслідками розгляду тендерним комітетом Міністерства оборони України тендерної пропозиції учасника відкритих торгів Товариства з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі вирішено: тендерну пропозицію прийняти; відповідно до ч. 6 ст. 28 Закону України «Про публічні закупівлі» визначити переможцем торгів на закупівлю машин для обробки даних (апаратна частина) (30210000-4) (АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) Товариство з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі; відповідно до ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» прийняти рішення щодо наміру укласти договір про закупівлю з Товариством з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі машин для обробки даних (апаратна частина) (30210000-4) (АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) (131 комплект) на загальну вартість 3 760 541,02 грн з ПДВ в строк до 30.11.2018. (протокол № 75/143/6 від 27.04.2018)

Листом № 8380 від 16.05.2018 Міністерство оборони України повідомило позивача, що у зв`язку з невідповідністю наданих цінових пропозицій, а саме (арифметичних помилок) та не визначенням повного найменування товару, його одиниці виміру, кількості, ціни за процедурами закупівлі UA-2018-03-15-001578-c, UA-2018-03-20-000745-c пропозиції учасника переможцем зазначених процедур ТОВ ВС Технолоджі не можуть бути виправлені та приведені до вимог, встановлених тендерною документацією та, як наслідок, не відповідають її вимогам, у зв`язку з чим відповідно до п. 4 п. 1 ст. 30 та абзацу 6 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» договори з ТОВ ВС Технолоджі не можуть бути підписані, клопотання про відміну процедури надано на адресу директора ДДЗ та ПМР МО України.

06.06.2017 тендерним комітетом Міністерства оборони України вирішено відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» відмінити торги на закупівлю машин для обробки даних (апаратна частина) (30210000-4) (АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) у зв`язку з неможливістю усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель. (протокол № 75/143/7 від 06.06.2018)

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що цінова пропозиція позивача відповідала всім вимогам Міністерства оборони України та не містила будь-яких арифметичних помилок, містила повне найменування товару, його одиницю виміру, кількість, ціну, тому рішення відповідача про відміну торгів є протиправним та підлягає скасуванню. Окрім того, позивач вказує, що 17.05.2017 ним було передано відповідачу проект договору, проте, останнім договір не підписано та не оприлюднено всупереч вимога Закону України «Про публічні закупівлі». Оскільки сама процедура закупівлі, на думку позивача, проведена відповідно до приписів Закону України «Про публічні закупівлі», перешкоди для укладення між сторонами договору про закупівлю відсутні. У зв`язку з цим, позивач просить Суд визнати протиправним та скасувати рішення тендерного комітету Міністерства оборони України про відміну торгів за процедурою закупівлі АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) «ДК 021:2015:3021000-4» машини для обробки даних (апаратна частина), оформлене протоколом засідання тендерного комітету від 06.06.2018 № 75/143/6 від 27.04.2018 та поновити дану процедуру торгів; продовжити строк дії конкурсної пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі на 60 календарних днів з дати набрання рішення у справі законної сили; зобов`язати відповідача укласти з позивачем договір на закупівлю АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) «ДК 021:2015:3021000-4» машини для обробки даних (апаратна частина) за державні кошти на умовах у редакції, наведеній позивачем; зобов`язати Державну казначейську службу України прийняти даний договір до виконання.

Заперечуючи проти задоволення позовних вимог, відповідач зазначає, що після опрацювання тендерної пропозиції позивача та проекту договору відповідальним за виконання бюджетної програми щодо закупівель предметів (товарів, послуг) інформаційного забезпечення у Збройних Силах України (Головне управління зв`язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних сил України, керівник якого на підставі довіреності Міністра оборони України укладає договори) до тендерного комітету Міноборони надійшло звернення у якому повідомляється, що цінова пропозиція позивача не відповідає вимогам тендерної документації, а саме у відповідних графах таблиці не вказано повне найменування комплектності товару, його одиницю виміру. Враховуючи зазначене, позивач вказує, що тендерна пропозиція позивача містить помилки, що суттєво впливають па зміст та як наслідок створюють умови для неможливості укладання договору.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, Суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 2, 3 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. До господарського суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Як встановлено у ст. 5 Господарського процесуального кодексу України, здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного права чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

Кожний суб`єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів (стаття 20 Господарського кодексу України).

Згідно зі статтею 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Частиною 1 статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі" встановлено, що цей Закон застосовується: до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень; до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Згідно із ч. 1 ст. 12 Закону України "Про публічні закупівлі", закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур: відкриті торги; конкурентний діалог; переговорна процедура закупівлі.

Відповідно до п. 28 ст. 1 Закону України "Про публічні закупівлі", тендер (торги) - здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів згідно з процедурами, установленими цим Законом (крім переговорної процедури закупівлі);

Відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Під час проведення процедури відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. Для проведення процедури закупівлі має бути подано не менше двох пропозицій (ст. 20 ЗУ "Про публічні закупівлі").

Статтею 11 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачено, що для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). Тендерний комітет діє на засадах колегіальності та неупередженості (ч. 1). Тендерний комітет або уповноважена особа (особи): планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель; здійснює вибір процедури закупівлі; проводить процедури закупівель; забезпечує рівні умови для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом; забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до Закону; здійснює інші дії, передбачені цим Законом (ч. 3). Рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на його засіданні, або всіма уповноваженими особами. У разі відмови члена тендерного комітету або однієї з уповноважених осіб підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови (ч. 4).

Згідно із ч. 1, ч. 4 ст. 10 Закону України "Про публічні закупівлі", замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема, оголошення про проведення процедури закупівлі та тендерну документацію - не пізніше ніж за 15 днів до дня розкриття тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині четвертій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж.

Оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов`язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну: для товарів і послуг - 133 тисячам євро; для робіт - 5150 тисячам євро.

Як встановлено судом, 20.03.2018 Міністерством оборони України в електронній системі публічних закупівель «ProZorro» було оприлюднено оголошення про проведення процедури відкритих торгів (номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель: UA-2018-03-20-000745-c) з предметом «АРК комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення» за кодом ДК 021:2015:30210000-4-7. Очікувана вартість предмета закупівлі 3 840 920,00 грн, кінцевий строк подання тендерних пропозицій 06.04.2018.

Приписами статті 16 Закону України "Про публічні закупівлі" встановлено кваліфікаційні критерії до учасників.

Так, згідно із ч. 1, ч. 2 ст. 16 Закону України "Про публічні закупівлі" замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Частиною 3 статті 16 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачено, що визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України "Про публічні закупівлі" розкриття тендерних пропозицій з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, здійснюється автоматично електронною системою закупівель відразу після закінчення електронного аукціону. Перед початком електронного аукціону автоматично розкривається інформація про ціни/приведені ціни тендерних пропозицій.

У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель автоматично розкривається частина тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України "Про публічні закупівлі", оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону. У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону, проводиться оцінка лише тих тендерних пропозицій, що не були відхилені згідно з цим Законом.

Згідно з ч. 6 ст. 28 Закону України «Про публічні закупівлі» за результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір згідно з цим законом.

06.04.2018 Товариством з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі було подано замовнику тендерну пропозицію для участі у закупівлі UA-2018-03-20-000745-c, що підтверджується відомостями з електронної системи публічних закупівель «ProZorro» на офіційному сайті prozorro.gov.ua та не заперечується відповідачем.

27.04.2018 за наслідками розгляду тендерним комітетом Міністерства оборони України тендерної пропозиції учасника відкритих торгів Товариства з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі вирішено: тендерну пропозицію прийняти; відповідно до ч. 6 ст. 28 Закону України «Про публічні закупівлі» визначити переможцем торгів на закупівлю машин для обробки даних (апаратна частина) (30210000-4) (АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) Товариство з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі; відповідно до ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» прийняти рішення щодо наміру укласти договір про закупівлю з Товариством з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі машин для обробки даних (апаратна частина) (30210000-4) (АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) (131 комплект) на загальну вартість 3 760 541,02 грн з ПДВ в строк до 30.11.2018, що підтверджується протоколом № 75/143/6 від 27.04.2018.

Як вбачається з відомостей з електронної системи публічних закупівель «ProZorro» на офіційному сайті prozorro.gov.ua, 27.04.2018 в електронній системі закупівель замовником було розміщено повідомлення про намір укласти договір з переможцем торгів - Товариством з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі.

Частиною 1 статті 31 Закону України "Про публічні закупівлі" встановлено, що замовник відміняє торги в разі: відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг; неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель; порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, передбаченого цим Законом; подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом. Про відміну процедури закупівлі за такими підставами має бути чітко визначено в тендерній документації.

За змістом п. 29 ст. 1, ст. 22 Закону України "Про публічні закупівлі" тендерною документацією є документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках. Тендерна документація не є об`єктом авторського права та/або суміжних прав. Тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу для загального доступу.

В пункті 1 розділу 6 Тендерної документації щодо проведення відкритих торгів на закупівлю машин для обробки даних (апаратна частина) (30210000-4) (АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) (надалі - Тендерна документація) визначено, що замовник відміняє торги в разі, зокрема, неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Отже, у замовника виникає право на відміну торгів в разі неможливості усунути порушення, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Як встановлено судом вище, після визначення позивача переможцем процедури спірної закупівлі 06.06.2017 тендерним комітетом Міністерства оборони України вирішено відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» відмінити торги на закупівлю машин для обробки даних (апаратна частина) (30210000-4) (АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) у зв`язку з неможливістю усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель. (протокол № 75/143/7 від 06.06.2018)

Вимоги до тендерної документації встановлені ст. 22 Закону України "Про публічні закупівлі". Так, у відповідності до п. 3 ч. 2, ч. 3 ст. 22 вказаного Закону, тендерна документація повинна містити: інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов`язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля. Тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.

Листом № 94 від 15.05.2018 позивач направив відповідачу проект договору про закупівлю з додатками відповідно до тендерної документації та пропозиції позивача.

Відповідно до ч. 1 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, можуть бути зазначені в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

Факт направлення позивачем та отримання вказаного договору від Товариства з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі визнано відповідачем у відзиві на позов та його уповноваженим представником в судовому засіданні 14.11.2018.

Однак, відповідно до листа Міністерства оборони України № 8380 від 16.05.2018, адресованого позивачу, у зв`язку з невідповідністю наданих цінових пропозицій, а саме (арифметичних помилок) та не визначенням повного найменування товару, його одиниці виміру, кількості, ціни за процедурами закупівлі UA-2018-03-15-001578-c, UA-2018-03-20-000745-c пропозиції учасника переможцем зазначених процедур ТОВ ВС Технолоджі не можуть бути виправлені та приведені до вимог, встановлених тендерною документацією та, як наслідок, не відповідають її вимогам, у зв`язку з чим відповідно до п. 4 п. 1 ст. 30 та абзацу 6 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» договори з ТОВ ВС Технолоджі не можуть бути підписані, клопотання про відміну процедури надано на адресу директора ДДЗ та ПМР МО України.

Водночас, у відзиві відповідач зазначає, що після опрацювання тендерної пропозиції позивача та проекту договору відповідальним за виконання бюджетної програми щодо закупівель предметів (товарів, послуг) інформаційного забезпечення у Збройних Силах України (Головне управління зв`язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних сил України, керівник якого на підставі довіреності Міністра оборони України укладає договори) до тендерного комітету Міноборони надійшло звернення, у якому повідомляється, що цінова пропозиція позивача не відповідає вимогам тендерної документації, а саме, у відповідних графах таблиці не вказано повне найменування комплектності товару, його одиницю виміру.

Проте, автора вказаного звернення не визначено та згаданого звернення відповідачем до суду подано не було.

Як вбачається з наведеного, обставини невідповідності цінової пропозиції позивача, викладені у листі Міністерства оборони України № 8380 від 16.05.2018 та поданому ним відзиві на позов різняться між собою.

При цьому, Суд зазначає, що а ні зазначені у листі, а ні у відзиві порушення, вказані Міністерством оборони України, не знаходять жодного підтвердження серед наявних у матеріалах справи доказів.

Натомість, виходячи з поданої позивачем Цінової пропозиції та проекту договору, усі необхідні реквізити, як то, повне найменування товару, його одиниці виміру, кількість, ціна зазначені позивачем відповідно до форми, наведеній у Тендерній документації.

При цьому, належних та достатніх доказів на підтвердження того, що вказані відповідачем порушення неможливо було усунути, до суду подано не було. Представник відповідача в судовому засіданні 14.11.2018 також не обґрунтував та не конкретизував, які саме порушення були допущені позивачем, та не пояснив, чому ці порушення неможливо було усунути.

Отже, враховуючи, що жодних належних, достатніх та допустимих доказів відповідно до приписів статей 76, 77, 79 Господарського процесуального кодексу України, які б підтверджували виявлення порушення законодавства з питань публічних закупівель та неможливість усунення порушень, що стало підставою для відміну торгів в порядку ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі», в матеріали справи подано не було, Суд доходить висновку, що рішення тендерного комітету Міністерства оборони України про відміну торгів, оформлене протоколом № 75/143/7 від 06.06.2018, є необґрунтованим, протиправним і підлягає скасуванню.

У зв`язку із скасуванням вказаного рішення про відміну торгів UA-2018-03-20-000745-c, Суд вважає, що необхідним є повернення позивача у статус переможця торгів та завершення процедури публічної закупівлі, оскільки сторони мають повернутися до стадії закупівель, яка закріплена рішенням тендерного комітету відповідача від 27.04.2018, оформленого протоколом № 75/143/16.

Отже, позов в частині визнання протиправним та скасування рішення тендерного комітету Міністерства оборони України про відміну торгів за процедурою закупівлі АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) «ДК 021:2015:3021000-4» машини для обробки даних (апаратна частина), оформлене протоколом засідання тендерного комітету від 06.06.2018 № 75/143/6 від 27.04.2018, та поновлення даної процедури торгів підлягає задоволенню.

Як встановлено у п. 26 ст. 1 Закону, строк дії тендерної пропозиції - установлений замовником у тендерній документації строк, після закінчення якого тендерна пропозиція втрачає чинність.

Згідно з ч. 4 ст. 25 Закону, тендерні пропозиції залишаються дійсними протягом зазначеного в тендерній документації строку. До закінчення цього строку замовник має право вимагати від учасників продовження строку дії тендерних пропозицій.

Учасник має право: відхилити таку вимогу, не втрачаючи при цьому наданого ним забезпечення тендерної пропозиції; погодитися з вимогою та продовжити строк дії поданої ним тендерної пропозиції та наданого забезпечення тендерної пропозиції.

У ч. 2 ст. 32 Закону визначено, що замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Як вбачається зі змісту Тендерної документації Відкритих торгів на закупівлю машин для обробки даних (апаратна частина) (30210000-4) (АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення), тендерні пропозиції вважаються дійсними протягом 120 днів з дати розкриття тендерних пропозицій. До закінчення цього строку замовник має право вимагати від учасників продовження строку дії тендерних пропозицій. (п. 4 розділу ІІІ)

Оскільки станом на даний час строк дії тендерної пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі, протягом якого має бути підписаний договір на закупівлю, закінчився, враховуючи встановлені вище обставини неправомірності відміни торгів замовником, Суд вважає за можливе задовольнити позовну вимогу про продовження строку дії конкурсної пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю ВС Технолоджі на 60 календарних днів з дати набрання рішення у справі законної сили.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є, зокрема, договори та інші правочини.

Відповідно до частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно зі ст. 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

За змістом ст. 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Відповідно до ч. 1 ст. 179 Господарського кодексу України майново-господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподарюючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями.

Укладення господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов`язком для суб`єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. (ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України).

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону договір про закупівлю - договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

За змістом ст. 36 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Учасник - переможець процедури закупівлі під час укладення договору повинен надати дозвіл або ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законодавством. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених цим законом.

Відповідно до статті 180 Господарський кодекс України зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов`язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов`язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов`язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Згідно з ч.ч. 2-5 ст. 181 Господарського кодексу України проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором. Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов`язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.

Як передбачено в ст. 640 Цивільного кодексу України договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.

Згідно ст. 641 Цивільного кодексу України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття.

Статтею 642 Цивільного кодексу України передбачено, що відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною. Якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі" договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Учасник - переможець процедури закупівлі під час укладення договору повинен надати дозвіл або ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законодавством.

За приписами ст. 32 вказаного Закону рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення переможця, та протягом одного дня після прийняття такого рішення замовник оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір та надсилає його переможцю. Усім іншим учасникам електронною системою закупівель автоматично надсилається повідомлення із зазначенням найменування та місцезнаходження переможця торгів.

Учасник, якого не визнано переможцем торгів за результатами оцінки та розгляду його пропозиції, може звернутися через електронну систему закупівель до замовника з вимогою щодо надання інформації про пропозицію переможця торгів, у тому числі щодо зазначення її переваг порівняно з пропозицією учасника, який надіслав звернення, а замовник зобов`язаний надати йому відповідь не пізніше ніж через п`ять днів з дня надходження такого звернення.

Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

У разі відмови переможця торгів від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, або ненадання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника та визначає переможця серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув.

Суд зазначає, що з урахуванням приписів частини 3 статті 181 Господарського кодексу України, статті 638, частини 1 статті 640, частин 1, 2 статті 641, частин 1, 2 статті 642 Цивільного кодексу України, пунктів 15, 28, 30, 35 частини 1 статті 1, частин 1, 2 статті 32 Закон України "Про публічні закупівлі", оприлюднення відповідачем оголошення процедури закупівель щодо закупівлі з предметом «АРК комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення» за кодом ДК 021:2015:30210000-4-7, слід вважати запрошенням невизначеному колу осіб робити пропозиції укласти договір. Відповідно, направлення позивачем своєї тендерної пропозиції слід вважати пропозицією укласти договір, на умовах зазначених позивачем у такій тендерній пропозиції. Тому, визначення відповідачем переможця процедури закупівлі позивача, та направлення позивачу повідомлення про намір укласти договір, свідчить про прийняття (акцепт) пропозиції позивача, викладеній в тендерній пропозиції.

Враховуючи викладене, Суд доходить висвноку, що такі дії сторін свідчать про визначення сторонами умов договору про закупівлю та обов`язок відповідача укласти відповідний договір.

Аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд в постанові від 03.04.2018 у справі № 910/5798/17.

При цьому, викладена у ч. 2 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» конструкція "Замовник укладає", а не "Замовник має право укласти" свідчить, що дана норма покладає саме обов`язок і саме на Замовника укласти договір, проект та істотні умови якого вже узгоджені сторонами, з переможцем торгів не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Єдиними підставами не підписання договору є дії або бездіяльність саме Учасника торгів, а не Замовника: відмова переможця торгів від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації, неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, або ненадання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону.

Наведених правових висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 01.02.2018 у справі № 922/1999/17.

Разом з тим, як встановлено судом вище, підставою не підписання договору в даному випадку є саме незаконне рішення замовника-відповідача.

Частиною 1 ст. 187 ГК України встановлено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі, якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов`язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

З огляду на обов`язковість укладення договору за результатами процедури відкритих торгів, Суд вправі вирішувати наявний між сторонами переддоговірний спір, не порушуючи при цьому принципу свободи договору.

Отже, встановивши, що позивач, за наявності рішення відповідача, яке оформлено протоколом від 27.04.208 № 75/143/16, надав відповідачу проект договору про закупівлю (відповідає умовам договору на сайті системи закупівель «ProZorro»), та який відповідач не підписав у визначений законом строк, Суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову в частині зобов`язання відповідача укласти з позивачем договір на закупівлю АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) «ДК 021:2015:3021000-4» машини для обробки даних (апаратна частина) за державні кошти на умовах редакції, наведеній позивачем у прохальній частині позову.

Що стосується позовної вимоги про зобов`язання Державної казначейської служби прийняти договір до виконання, Суд зазначає, що Державна казначейська служба не була визначена позивачем в якості відповідача при поданні позову та не була залучена співвідповідачем в ході підготовчого провадження у даній справі за заявою позивача.

Враховуючи викладене, а також поряд з цим відсутність відповідних доказів, Суд доходить висновку, що позов в цій частині позов задоволенню не підлягає як необґрунтований та безпідставний.

Відповідно до статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно зі статтею 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.

За приписами статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Отже, за наведених обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись статтями 74, 76-80, 129, 236 - 242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ

1.Позовні вимоги задовольнити частково.

2.Визнати протиправним та скасувати рішення тендерного комітету Міністерства оборони України про відміну торгів за процедурою закупівлі АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення «ДК 021:2015: 30210000-4 Машини для обробки даних (апаратна частина)», оформлене протоколом засідання тендерного комітету Міністерства оборони України від 06.06.2018 №75/143/7, та поновити дану процедуру торгів.

3.Продовжити строк дії конкурсної пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «ВС Технолоджі» (01133, м. Київ, вул. І. Мечникова, буд. 10/2, ідентифікаційний код 19014832) на 60 календарних днів з дати набрання рішення у справі законної сили.

4.Зобов`язати Міністерство оборони України (03168, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 6, ідентифікаційний код 00034022) укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю «ВС Технолоджі» (01133, м. Київ, вул. І. Мечникова, буд. 10/2, ідентифікаційний код 19014832) договір на закупівлю АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення «ДК 021:2015: 30210000-4 Машини для обробки даних (апаратна частина)» за державні кошти на наступних умовах:

ДОГОВІР № ___________

про закупівлю за державні кошти

м. Київ«____» __________2018 р.

Міністерство оборони України, в особі начальника військ зв`язку Збройних Сил України начальника Головного управління зв`язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України Рапка Володимира Васильовича, який діє на підставі довіреності Міністерства оборони України від 05.02.2018 №220/138/д (далі Замовник), з одної сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю «ВС Технолоджі» (далі «ВС Технолоджі»), в особі директора Степанюка Володимира Вікторовича, який діє на підставі статуту, зареєстрованого 14 липня 2015 року №10701050019014858 (далі Постачальник), з іншої сторони, разом Сторони, відповідно до рішення тендерного комітету Замовника (протокол від 27.04.2018 року № 75/143/8), уклали цей договір (далі Договір) про нижчевикладене:

1.ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. Постачальник зобов`язується поставити Замовникові товари, в асортименті, кількості та за цінами зазначеними в Специфікації Товарів (далі Специфікація), що додається до Договору і є його невід`ємною частиною (Додаток 1), а Замовник прийняти і оплатити такі товари.

1.2. Найменування товару Машини для обробки даних (апаратна частина) (30210000-4) (АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) (далі Товари).

Кількість Товарів відповідно до Специфікації.

1.3. Обсяги закупівлі Товарів можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків.

2.ЯКІСТЬ ТОВАРУ

2.1. Постачальник повинен поставити та передати Замовнику Товари, якість яких відповідає умовам Договору та відповідно до вимог ДСТУ (ГОСТів, ТУ, ISO тощо), зазначених у Специфікації, що є невід`ємною частиною цього Договору (Додаток 1), виготовлені у 2018 році, готових до використання у комплекті з формулярами (паспортами). Експлуатаційна документація має бути виконана на державні мові.

3. ЦІНА ДОГОВОРУ

3.1. Ціна Договору становить 3 760 541,02 грн. (три мільйона сімсот шістдесят тисяч п`ятсот сорок одна) гривня 02 копійки), у тому числі податок на додану вартість (ПДВ) 377 420,17 грн. (триста сімдесят сім тисяч чотириста двадцять гривень 17 копійок) за загальним фондом КПКВ 2101150/6, КЕКВ 2260, код видатків 2260.080/6.

Ціна за одиницю Товару відповідно Специфікації.

3.2. Ціна цього Договору залишається не змінною до повного виконання Сторонами зобов`язань за Договором, крім випадків зменшення обсягів закупівлі залежно від реального фінансування видатків та відповідного зменшення Сторонами ціни Договору.

3.3. Ціна тари, упаковки, витрати Постачальника пов`язані з перевезенням Товарів на склад Вантажоодержувача, з її прийманням включено до загальної вартості Товарів.

4. ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ОПЛАТИ

4.1. Розрахунки за фактично поставлені та належним чином прийняті Товари належної якості та кількості здійснюються протягом 20-ти банківських днів шляхом оплати Замовником наданого Постачальником рахунку-фактури (далі рахунок), підписаного керівником та головним бухгалтером Постачальника, за умови надходження бюджетних коштів на рахунок Міністерства оборони України за даним кодом видатків.

Замовник бере на себе фінансові зобов`язання щодо оплати Товарів тільки при наявності відповідних бюджетних призначень та коштів на реєстраційному рахунку Міністерства оборони України.

4.2. До рахунку додаються:

- акт приймання передачі, який оформлюється відповідно до Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 17.08.2017 № 440 (Додаток 22) (далі Акт приймання-передачі);

- видаткова накладна.

5. ПОСТАВКА ТОВАРІВ

5.1. Поставка Товарів здійснюється силами і засобами Постачальника до 30.11.2018 року.

5.2. Місцем поставки (передачі) Товарів є військова частина НОМЕР_1 , 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 17, тел. НОМЕР_2 , 567-32-54 (далі Вантажоодержувач).

5.3. Постачальник, не пізніше ніж за 1 (один) робочий день, письмово повідомляє (надає сповіщення) Замовника та Вантажоодержувача про дату постачання Товарів. Дозволяється постачання Товарів партіями.

5.4. Постачальник повинен іменувати вантаж і Вантажоодержувача у транспортних документах у точній відповідності з Договором по умовному найменуванню.

5.5. Товари поставляються в упаковці, яка забезпечує його збереження під час транспортування, вантажно-розвантажувальних робіт та зберігання в межах термінів, установлених діючими стандартами, технічними умовами тощо.

5.6. Постачальник зобов`язаний поставити Товари Вантажоодержувачу на умовах гарантування повного збереження Товарів зі свого боку до моменту повної передачі Вантажоодержувачеві.

5.7. Приймання Товарів здійснюється на підставі нарядів на видавання (приймання) військового майна (додаток 4) відповідно до Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 17.08.2017 № 440, виданих військовою частиною А0106, Повітрофлотський проспект, 6, м. Київ.

5.8. Приймання Товарів за кількістю та якістю проводиться Вантажоодержувачем в присутності представників Замовника та Постачальника, та оформляється Актом приймання передачі відповідно до Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 17.08.2017 № 440, який складає Вантажоодержувач.

5.9. У разі виявлення Замовником або Вантажоодержувачем Товарів неналежної якості або неналежної кількості Товарів, Постачальник за свій рахунок здійснює додаткову поставку належної кількості Товарів або їх заміну на Товари належної якості протягом 10 (десяти) робочих днів.

5.10. Товари, які поставлені з порушенням умов Договору не вважаються прийнятими. Всі витрати, які при цьому виникають, несе Постачальник.

5.11. Датою виконання зобов`язання по постачанню Товарів є дата підписання Вантажоодержувачем актів приймання передачі, який оформлюється відповідно до Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 17.08.2017 № 440 (Додаток 22).

5.12. Приймання Товарів за кількістю та якістю в усіх випадках, неврегульованих Договором, здійснюється згідно з вимогами чинного законодавства України.

6. ПРАВА ТА ОБОВ`ЯЗКИ СТОРІН

6.1. Замовник зобов`язаний:

6.1.1. Своєчасно та в повному обсязі сплачувати за поставлені Товари відповідно до умов Договору в межах бюджетного фінансування.

6.1.2. Приймати поставлені належним чином, належної якості, кількості Товари згідно з актів приймання передачі.

6.2. Замовник має право:

6.2.1. Достроково розірвати Договір у разі невиконання зобов`язань Постачальником, повідомивши про це його у строк до 5 календарних днів.

6.2.2. Контролювати поставку Товарів у строки, встановлені Договором.

6.2.3. Зменшувати обсяг закупівлі Товарів та загальну вартість Договору залежно від реального фінансування видатків. У такому разі Сторони вносять відповідні зміни до Договору.

6.2.4. Повернути рахунки Постачальнику без оплати у випадку направлення рахунків на оплату без надання всіх необхідних документів, передбачених п. 4.2 Договору або у випадку неналежного оформлення таких документів (відсутність підпису, печатки, тощо), та/або поставки Товарів з порушенням умов Договору.

6.3. Постачальник зобов`язаний:

6.3.1. Забезпечити поставку Товарів у строки, встановлені Договором.

6.3.2. Забезпечити поставку Товарів, якість яких відповідає умовам, установленим розділом 2 Договору.

6.3.3. Постачальник гарантує, що Товари, які передаються Замовнику за Договором, відповідають вимогам нормативно-технічної документації, зазначеної у формулярах (паспортах).

6.3.4. Постачальник несе гарантійні зобов`язання за Договором:

гарантійний термін експлуатації системних блоків комп`ютерів (у тому числі клавіатура та маніпулятор «миша») 36 (тридцять шість) місяців з моменту введення в експлуатацію;

гарантійний термін експлуатації моніторів 24 (двадцять чотири) місяця з моменту введення в експлуатацію;

гарантійний термін експлуатації джерел безперебійного живлення, принтерів 12 (дванадцять) місяців з моменту введення в експлуатацію;

заміну неякісного (дефектного) Товарів, що вийшов з ладу до закінчення гарантійного терміну, здійснює Постачальник своїми силами та за свій рахунок протягом 14 (чотирнадцяти) календарних днів з дня отримання письмового повідомлення Замовника встановленим порядком.

6.4. Постачальник має право:

6.4.1. Своєчасно та в повному обсязі отримувати плату за поставлені Товари, відповідно умовам, установленим розділом 4 Договору.

7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

7.1. У разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов`язань за Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену законами та Договором.

7.2. За порушення умов Договору щодо якості (комплектності) Товару Постачальник сплачує Замовнику штраф у розмірі 20 % вартості неякісного (некомплектного) Товару.

7.3. За порушення строків поставки Товарів Постачальник сплачує Замовнику пеню у розмірі 0,1 % від вартості Товарів, стосовно яких допущено прострочення постачання, за кожний день прострочення.

7.4. За відмову від поставки та/або за порушення строків поставки Товару понад 30 (тридцять) календарних днів, з Постачальника додатково стягується штраф у розмірі 7% вартості непоставленого Товару.

7.5. За несвоєчасне усунення виявлених недоліків під час гарантійної експлуатації у разі виходу із ладу поставленого товару (виявлення дефектів, якщо при цьому не встановлена вина організації, що отримала товар) у термін визначений п. 6.3.4 Договору, Постачальник сплачує пеню у розмірі 0,1 % від вартості Товару, який підлягає заміні за кожен день прострочення, з дня отримання письмового повідомлення Замовника, а за прострочення понад 30 календарних днів додатково сплачує штраф в розмірі 20 % від вартості Товарів, які підлягають заміні.

7.6. Сторони домовились, що погоджений розмір збитків, а також неустойки, який підлягає відшкодуванню Міністерством оборони України за несвоєчасність грошових розрахунків не може бути більшим за суму заборгованості скоригованої на офіційний індекс інфляції за відповідний період (час прострочення).

Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України та ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України Сторони встановили інший розмір процентів:

0 (нуль) процентів.

7.7. Незалежно від сплати неустойки (штрафу/пені) сторона, що порушила договірні зобов`язання, відшкодовує іншій стороні завдані в результаті цього збитки без урахування розміру неустойки.

7.8. Сплата неустойки і відшкодування збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов`язань, не звільняють сторону від виконання зобов`язань за Договором в натурі, крім випадків, передбачених законодавством та Договором.

8. ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ

8.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання зобов`язань за Договором у разі виникнення обставин непереборної сили, які не існували під час укладання Договору та виникли поза волею Сторін, а саме: аварія, катастрофа, стихійне лихо.

8.2. Сторона, що не може виконувати зобов`язання за Договором унаслідок дії обставин непереборної сили, повинна не пізніше ніж протягом 5 (п`яти) календарних днів з моменту їх виникнення повідомити про це іншу Сторону у письмовій формі.

8.3. Доказом виникнення обставин непереборної сили та строку їх дії є відповідні документи, які видаються компетентними органами державної влади за місцем настання обставин та/або Торгівельно-промисловою палатою України.

8.4. У разі коли строк дії обставин непереборної сили продовжується більше ніж 30 календарних днів, кожна із Сторін в установленому порядку має право розірвати Договір.

9. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

9.1. У випадку виникнення спорів або розбіжностей Сторони зобов`язуються вирішувати їх шляхом взаємних переговорів та консультацій.

9.2. У разі недосягнення Сторонами згоди спори (розбіжності) вирішуються у судовому порядку передбаченому чинним законодавством України.

10. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ

10.1. Цей Договір набирає чинності з дати його підписання Сторонами і діє до 31.12.2018, в частині розрахунків до повного виконання, в частині гарантійних зобов`язань протягом гарантійного терміну експлуатації.

10.2. Цей Договір укладається і підписується у чотирьох примірниках на 12 арк. (включаючи додаток), що мають однакову юридичну силу: два примірники Замовнику, один Постачальнику, один - Вантажоодержувачу.

10.3. Після набрання Договором чинності всі попередні переговори, документи та листування стосовно нього будуть вважатися недійсними у частині, що суперечить положенням Договору.

10.4. Доповнення та зміни до Договору вносяться тільки у письмовій формі шляхом укладання відповідних додаткових угод, які підписуються Сторонами Договору та додаються до тексту як невід`ємні його частини.

10.5. Про зміну адреси або розрахункових реквізитів Сторони зобов`язані негайно, не пізніше трьох діб, сповістити одна одну у письмовій формі.

11. ІНШІ УМОВИ

11.1. Постачальник забезпечив виконання своїх зобов`язань за Договором у розмірі 3 % від ціни Договору банківською гарантією від 08.05.2018 № 8561 на суму 112 816,23 (сто дванадцять тисяч вісімсот шістнадцять) гривень 23 коп.

11.2. Внесення забезпечення виконання Договору не припиняє виконання зобов`язань Постачальником за Договором.

11.3. У разі порушення Постачальником умов Договору Замовник вимагає від банка-гаранта сплати суми коштів, визначених банківською гарантією, шляхом пред`явлення до гаранта письмової вимоги.

11.4. Забезпечення виконання Договору про закупівлю повертається після виконання Постачальником всіх умов Договору у повному обсязі стосовно якості Товару, кількості та строків і виключно за вартістю товару за одиницю виміру згідно Договору, а також у разі визначення судом результатів процедури закупівлі або Договору не дійсними, у випадках, передбачених статтею 26 Закону України «Про публічні закупівлі», а також згідно з умовами, зазначеними у Договорі, але не пізніше ніж протягом п`яти банківських днів з дня настання зазначених обставин.

11.5. Забезпечення виконання Договору про закупівлю не повертається у разі, якщо Постачальник не виконав умов Договору стосовно якості товару, кількості або строків згідно Договору.

11.6. Кошти, що надійшли як забезпечення виконання Договору (у разі, якщо вони не повертаються) підлягають перерахуванню до відповідного бюджету.

11.7. Сторони домовилися, що у разі порушення Постачальником, порядку постачання Товарів, термінів та строків, при зміні Постачальником в односторонньому порядку умов Договору, Замовник, в односторонньому порядку, має право:

відмовитися від прийняття подальшого виконання зобов`язань Постачальником за Договором;

відмовитися від встановлення на майбутнє господарських відносин з Постачальником.

11.8. Жодна з Сторін не має права передавати свої права та обов`язки за Договором іншій особі без згоди на це іншої сторони.

12. ДОДАТКИ ДО ДОГОВОРУ.

Невід`ємною частиною цього Договору є:

Додаток:Специфікація Товарів: ______, на __ (____) аркушах.

13. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН.

Замовник Міністерство оборони України (головне управління зв`язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України) Юридична адреса: 03168, м. Київ, Повітрофлотський пр.-т, 6 ЄДРПОУ 00034022 Реєстраційний рахунок КПКВ 2101150/6 За загальним фондом №35210008018611 В ДКСУ, м. Київ, МФО 820172, Телефон (044) 271-36-15 Начальник військ зв`язку Збройних Сил України начальник Головного управління зв`язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України В.В. Рапко «_____» ___________ 2018 року м.п. Постачальник Товариство з обмеженою відповідальністю «ВС Технолоджі» Юридична адреса: 01133, м. Київ. Вул.. І. Мечникова. 10/2, Код ЄДРПОУ 30574751 п/р НОМЕР_3 в АТ «Правекс-Банк» м. Київ, ІПН 305747526108 Номер свідоцтва 200026374 МФО 380838 Контактний телефон: (044) 230-69-65 Директор Товариства з обмеженою відповідальністю «ВС Технолоджі» В.В. Степанюк «_____» ___________ 2018 року м.п.

Додаток 1

До договору № ___________ від ___. ___.2018 р.

Специфікація Товарів

Машини для обробки даних (апаратна частина) (30210000-4) (АРМ комплексів засобів автоматизації інформаційно-аналітичної системи планування мобілізаційного розгортання ЗС України спеціального призначення) (ТК1311130)

№ з/пНайменування товару (повна специфікація) 2Одиниця виміру2Кількість2Вартість за одиницю товару без ПДВ, (грн) 2,3Вартість за одиницю товару з ПДВ, (грн) 2,3Загальна вартість товару без ПДВ, (грн) 2,312345671.1Комп`ютер IT Care: Материнcька плата ASUS PRIME A320M-K sAM4 A320 2xDDR4 HDMI-VGA mATX; Центральний процесор AMD A8-9600 4/4 3.1GHz 2Mb Radeon R7 GPU Bristol Ridge 65W AM4 Box; Оперативна пам`ять DDR4 4GB; карман SATA black; Накопичувач HDD SATA 1TB обертання шпинделя 7200 об/хв; Оптичний привід DVD±RW, SATA, чорний, DVD-RAM, 24x; Кулер для корпусу; Корпус GAMEMAX 450W.шт.1317 250,50 8 700,60949 815.,501.2Комплект Клавіатура; Миша Real-Elшт.131174,00208,8022 794,001.3Монітор PHILIPS 223V5LSB/62шт.1312 130,002 556,00279 030,001.4ДБЖ Mustek PowerMust 1000 LI 1000VA/600W 4xSchuko USB RJ45шт.1312 130,002 556,00279 030,001.5Принтер Brother HL-1112Rшт.1312 720,853 265,02356 331,351.6WinPro 10 SNGL OLP NL Legalization GetGenuine wCOAшт.1315 100,005 100,00668 100,001.7Microsoft Office Standard 2016 UKR OLP C Govшт.1315 900,005 900,00772 900,001.8ESET Endpoint Securityшт.131420,00420,0055 020,00Загальна вартість товару без ПДВ3: 3 383 120,85крім того ПДВ3: 377 420,17Загальна вартість товару з ПДВ 3: 3 760 541,02

Товар відповідає вимогам:

Найменування показника, одиниця вимірюванняФактично одержане значення показникаСистемний блок Формфактор ATX (mATX) з вбудованим вентилятором на задній стінці, блок живлення, який підтримується системною платою, та має потужність не менше ніж 450 Вт. Кабель живлення (вилка типу CEE 7/4). Гарантія 36 місяців.Системна платаФормфактор ATX (mATX), підтримка роботи на частоті не менше ніж 1600 МГц, інтегрована мережева карта та відеокарта, інтегрований аудіокодек, USB 2.0/3.0 (з них не менше 4 x USB портів на системній платі та 2 x USB портів на передній панелі), VGA або DVI 3 x Audio, комплект драйверів на носіях типу CD(DVD)ПроцесорКількість фізичних ядер: не менше 4, тактова частота: не менш ніж 2,5 ГГц, підтримка роботи оперативної пам`яті та системної плати з частотою не менше ніж 1600 МГцОперативна пам`ятьне менше 4 GB DDR3-1600 (або еквівалент з кращими характеристиками)Накопичувач на ЖМДКількість: 1. Об`єм не менше 1 ТB роз`єм SATA зі швидкістю обертання шпинделя не нижче 7200 об/хв (або еквівалент)Кишеня для ЖМДЗ`ємна. Реалізована можливість блокування (закриття) з`ємного контейнеру (кожуху) з ЖМД на ключ, інтерфейс SATA. ЖМД вкладений у захисний з`ємний контейнер (кожух).Мережева картаІнтегрована, перепускна здатність 10/100/1000 Мбіт/с. Комплект драйверів на носіях типу CD(DVD) (для інтегрованої карти у складі комплекту драйверів системної плати)ВідеокартаІнтегрована типу Intel HD Graphics або еквівалент Комплект драйверів на носіях типу CD(DVD) (для інтегрованої карти у складі комплекту драйверів системної плати).Зовнішні портиПередня панель: не менше 2 x USB, 2 x Audio. Задня панель: не менше 4 x USB (з них не менше 2-х USB 3.0), VGA або DVI, 3 x Audio.Привід для зчитування оптичних дисківDVD-RW мультисистемний КлавіатураЗ нанесеними англійським та українським алфавітами, інтерфейс USBМаніпулятор мишаТип сенсору лазерний або оптичний, підключення провідне, з одним колесом та двома кнопками, інтерфейс USB, килимок для маніпулятора мишаМоніторДисплей Діагональ видимої частини складає не менше 21,5", рідинно-кристалічний (LCD) TFT, Яскравість не менше 250 кд/мІ Кути огляду не менше 170/160° Інтерфейс вхід/вихід VGA Роздільна здатність не менше 1600х1024 Додаткове обладнанняінтерфейсний кабель та кабель живлення (вилка типу CEE 7/4), комплект драйверів на носіях типу CD(DVD) Гарантія 24 місяціДжерело безперебійного живленняТип архітектурилінійно-інтерактивний Кількість розетокне менше 4 (вилка типу CEE 7/4) Вихідна потужністьне менше 1000 ВА Діапазон вхідної напруги при роботі від мережі170-280 В Час роботи при половинному навантаженніне менше 10 хв. Додаткове обладнанняКабель живлення (вилка типу CEE 7/4) Гарантіяне менше 12 місяцівПринтерТехнологія друкулазерний, чорно-білий Формат А4 Додаткове обладнаннякабель живлення (вилка типу CEE 7/4), інтерфейсний USB-кабель; картридж не чіпований з можливістю повторної заправки, нетестовий (картридж з повноцінною заправкою, що розрахована на друк сторінок у кількості згідно його максимального ресурсу друку); комплект драйверів на носіях типу CD(DVD) Гарантіяне менше 12 місяців Відсутність Wi-Fi в запропонованій моделі принтераДодаткові вимогиТехнічна документація описання та налагодження ПК (в електронному або друкованому вигляді), формуляр АРМ

Вимоги до предмету закупівлі:

Усе обладнання повинно бути новим, та таким, що не було в експлуатації.

Поставлені персональні комп`ютери разом з периферійним обладнанням повинні мати маркування відповідно до облікових документів.

Дата виготовлення персональних комп`ютерів разом з периферійним обладнанням - не раніше другої половини 2017 р.

Персональні комп`ютери разом з периферійним обладнанням мають відповідати:

ДСТУ 4467-1:2005 Апаратура обробляння інформації. Безпека. Частина 1. Загальні вимоги (ІEC 60950-1:2001, MOD);

ДСТУ CISPR 22:2007 Обладнання інформаційних технологій. Характеристики радіозавад. Норми та методи вимірювання (СІSPR 22:2006, ІDT) п. 5.1;

ДСТУ CISPR 22:2007 Обладнання інформаційних технологій. Характеристики радіозавад. Норми та методи вимірювання (СІSPR 22:2006, ІDT) п. 6.1;

ДСТУ CISPR 24:2008 Електромагнітна сумісність. Обладнання інформаційних технологій. Характеристики несприйнятливості до завад. Норми та методи вимірювання (СІSPR 24:1997, ІDT) п. 4.2.1.

Персональні комп`ютери та периферійне обладнання постачається у зібраному виді.

Периферійне обладнання (монітор, принтер, джерело безперебійного живлення) повинно: підключатись у складі комплекту персонального комп`ютера, підтримувати сумісну роботу, забезпечувати комплексне використання своїх технічних можливостей.

Опломбовування системних блоків комп`ютерів здійснюється Постачальником після перевірки представником Замовника їх комплектності.

Гарантійні терміни експлуатації для персональних комп`ютерів разом з периферійним обладнанням:

системних блоків комп`ютерів (у тому числі клавіатура та маніпулятор миша) 36 місяців;

моніторів 24 місяці;

джерел безперервного живлення, принтерів 12 місяців.

Гарантійний термін зберігання та експлуатації має відповідати визначеним термінам.

При поставці товару на всі персональні комп`ютери разом з периферійним обладнанням Постачальник надає гарантійні талони та перелік сервісних центрів служби технічної підтримки, у яких буде здійснюватися гарантійне обслуговування цього обладнання на території України.

Протягом гарантійного терміну накопичувачі на жорсткому магнітному диску, які вийшли з ладу, не повертаються Постачальнику, а замінюються ним на нові не гірші за характеристиками за умов пред`явлення Замовником захисної кришки від несправного накопичувача з відповідним до комплектування системного блоку заводським номером.

Вимоги до тари та упаковки для кожного комплекту персонального комп`ютера разом з периферійним обладнанням згідно ГОСТ 23170-78: упаковка разом з консервацією повинна забезпечити збереженість виробів при їх транспортуванні і зберіганні на протязі термінів визначених в нормативно-технічній документації до нього. Упаковка повинна складатись з наступних частин захисту від зовнішніх факторів впливу: упаковочної тари, внутрішньої упаковки, засобів амортизації і кріплення виробу в тарі та інших засобах пакування.

Постачальник в ході поставки АРМ надає на кожен комплект:

формуляр АРМ згідно вимог ДСТУ ГОСТ 2.610-2006, де повинно бути зазначено тип виробу, номер, комплектність, основні параметри виробу, адреса постачальника, гарантійний термін експлуатації, інструкція з експлуатації та заходів безпеки під час експлуатації виробу та інша інформація. Формуляр виготовляється на державній мові. У розділі Комплектність формуляра АРМ обов`язково повинна бути зазначена інформація щодо постачаємого згідно специфікації програмного забезпечення. Крім того, до такого формуляру повинен бути додатково включений розділ Встановлене програмне забезпечення із зазначенням такої інформації: назва, версія, дата інсталяції програмного забезпечення та термін його дії (у разі наявності);

носії інформації типу CD (DVD) з комплектом драйверів на обладнання згідно специфікації. У разі, якщо виробником комп`ютерного обладнання не передбачено надання електронного носія інформації з відповідним драйвером, Постачальник повинен надати носій інформації типу CD (DVD) із записаними драйверами для цього обладнання. Ці носії інформації повинні бути з відповідним графічним оформленням, яке однозначно ідентифікує драйвери. У разі коли виробником комп`ютерного обладнання окремо не поширюється драйвер на відповідне комп`ютерне обладнання, а драйвер включено до складу операційної системи, Постачальником по цьому випадку надається відповідне письмове підтвердження.

Постачальник гарантує запис на носії інформації типу CD (DVD) інсталяційних пакетів (дистрибутивів) драйверів отриманих безпосередньо від офіційного виробника (розробника) цього програмного забезпечення або від його офіційних представників.

Драйвери на системну плату, мережеву карту, відеокарту, монітор та переферійне обладнання повинні бути проінстальовані на персональний комп`ютер.

Постачальник гарантує інсталяцію на персональний комп`ютер дистрибутивів драйверів отриманих безпосередньо від офіційного виробника (розробника) цього програмного забезпечення або від його офіційних представників.

Не допускається поставка відновлених або перезаправлених картриджів до принтерів.

Програмне забезпеченняОпераційна система Microsoft Windows 10 Professional або еквівалент програмного забезпечення, який має позитивний експертний висновок Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України в галузі технічного захисту інформації Офісний додаток Microsoft Office Standard 2016 UKR OLP C Gov Програмне забезпечення антивірусного захисту, яке має позитивний експертний висновок Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України в галузі технічного захисту інформації. Програмне забезпечення для архівації файлів WinRar

Замовник є учасником програми ліцензування Microsoft Open License для держаних установ за групою С.

Вимоги до програмного забезпечення:

програмне забезпечення не обкладається ПДВ згідно вимог пункту 261 підрозділу 2 розділу 20 Податкового кодексу України. (Довідково. Зазначена норма діє в період з 01.01.2013 до 01.01.2023);

постачання програмного забезпечення здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 року № 869 Про затвердження загальних вимог до програмних продуктів, які закуповуються та створюються на замовлення державних органів.

Вимоги до поставки операційної системи згідно специфікації:

операційна система повинна бути інстальована на момент поставки Замовнику;

операційна система без відповідних ліцензій Замовником не приймається;

у разі постачання за програмою ліцензування Microsoft Open License: на кожну ПЕОМ постачається наклейка сертифікату автентичності (СОА), яка повинна бути прикріплена до корпусу системного блока, та завірена печаткою та підписом Постачальника копія ліцензії Microsoft Open License, яка повинна бути у складі формуляра АРМ. Оригінал ліцензії Microsoft Open License на всю партію поставки надається окремо Замовнику. У ліцензії Microsoft Open License, що підтверджує правомірність використання програмного забезпечення, вказується на яку кількість комп`ютерного обладнання можливо його встановлення;

у разі постачання з ОЕМ (або DОЕМ) ліцензією: на кожну ПЕОМ постачається наклейка сертифікату автентичності (СОА) (або наклейка GML), яка повинна бути прикріплена до корпусу системного блока.

Вимоги до поставки офісного додатку згідно специфікації:

офісний додаток повинний бути інстальований на момент поставки Замовнику;

офісний додаток без відповідних ліцензій Замовником не приймається;

у разі постачання офісного додатку Microsoft за ліцензією Microsoft Open License, на кожну ПЕОМ постачається завірена печаткою та підписом Постачальника копія ліцензії Microsoft Open License, яка повинна бути у складі формуляра АРМ. Оригінал ліцензії Microsoft Open License на всю партію поставки надається окремо Замовнику. У ліцензії Microsoft Open License, що підтверджує правомірність використання програмного забезпечення, вказується на яку кількість комп`ютерного обладнання можливо його встановлення.

Вимоги до поставки антивірусного програмного забезпечення згідно специфікації:

антивірусне програмне забезпечення інстальоване на момент поставки Замовнику;

антивірусне програмне забезпечення без відповідних ліцензій Замовником не приймається;

на кожний персональний комп`ютер постачається завірена печаткою та підписом Постачальника копія ліцензії або іншого документа, що визначає правомірність використання антивірусного програмного забезпечення на персональний комп`ютер, яка повинна бути у складі формуляра АРМ. Оригінал ліцензії на антивірусне програмне забезпечення на всю партію поставки надається окремо Замовнику. У ліцензії вказується на яку кількість комп`ютерного обладнання можливо встановлення антивірусного програмного забезпечення.

Вимоги до поставки програмного забезпечення для архівації:

програмне забезпечення архівації повинне бути інстальоване на момент поставки Замовнику;

на кожний персональний комп`ютер постачається завірена печаткою та підписом Постачальника копія ліцензії, яка повинна бути у складі формуляра АРМ. Оригінал ліцензії на всю партію поставки надається окремо Замовнику. У ліцензії, що підтверджує правомірність використання програмного забезпечення, вказується на яку кількість комп`ютерного обладнання можливо його встановлення;

програмне забезпечення архівації без відповідних ліцензійних документів на кожний персональний комп`ютер не приймається.

Антивірусне програмне забезпечення повинно забезпечувати:

надання захисту від: шкідливих програм, троянського програмного забезпечення, рекламного програмного забезпечення, шпигунського програмного забезпечення, потенційного небажаного та небезпечного програмного забезпечення, мережевих атак та спаму;

рік оновлення програмного продукту, який пропонується для закупівлі повинен мати версію оновлення другої половини 2017 року.

Використання евристичних технологій під час сканування.

Антивірусне сканування за вимогою користувача або адміністратора та згідно визначеного графіку.

Регламентне оновлення вірусних баз не менше 1 разу за добу.

Забезпечення захисту в режимі реального часу.

Наявність інструменту віддаленого управління.

Можливість сканування файлів під час запуску системи.

Можливість визначення детальних параметрів роботи антивірусного сканера, таких як: визначення об`єктів та методів сканування, можливість встановлення максимального розміру та часу сканування файлу, максимальну глибину вкладення архіву та створення виключень.

Контроль змінних носіїв інформації з можливістю створення правил за типом пристрою, діями, виробником, моделлю та серійним номером пристрою.

Автоматичну антивірусну перевірка змінних носіїв інформації.

Наявність інструменту, який зможе здійснювати контроль підключення до робочої станції периферійних пристроїв шляхом створення правил доступу за типом пристрою, за рівнем доступу, за виробником, моделлю або серійним номером пристрою. Правила можуть створюватись як для всіх, так і для окремих користувачів або груп операційної системи.

Наявність персонального брандмауера, який містить в собі майстер для створення правил брандмауера та редактор зон та правил.

Наявність системи виявлення вторгнень (HIDS або HIPS), яка захищає комп`ютер від шкідливих програм і небажаної активності.

Наявність модуль захисту від спаму з можливістю інтеграції до поштового клієнту. Можливість використовувати білі та чорні списки як користувальницькі, так і глобальні, інформація до яких надходить з серверів оновлення.

Можливість автоматично видаляти або переміщувати заражену пошту до вказаного каталогу у поштовому клієнті

Можливість створювати для персонального брандмауеру різні профілі , які можуть автоматично переключатися, в залежності від того, до якої мережі підключено комп`ютер.

Можливість створення виключень з перевірки трафіку для окремих програм та окремих IP-об`єктів (IP-адресів, діапазонів IP-адресів, підмереж).

Перевірку HTTP, HTTPS трафіку з можливістю створення листів виключених з перевірки, заблокованих та дозволених URL-адрес.

Обмеження доступу до певних категорій сайтів. Наявність не менше ніж 10 категорій фільтрації. Можливість створювати групи з категорій та підкатегорій.

Можливість створювати правила фільтрації для різних користувачів та груп операційних систем.

Можливість повернутися до попередніх версій баз вірусних сигнатур і модулів оновлення, та можливістю тимчасово призупинити оновлення або встановлювати нові вручну.

Можливість крім основного вказати резервний сервер адміністрування.

Можливість створення завантажувального диску як на CD-, так і на USB-носіях засобами антивірусного продукту.

Можливість виявлення та знешкодження шкідливих програм, троянського програмного забезпечення, рекламного програмного забезпечення, шпигунського програмного забезпечення, потенційного небажаного та небезпечного програмного забезпечення при завантаженні зі створеного засобами антивірусного продукту завантажувального диску.

Можливість оновлення у режимі отримання регулярних, тестових та відкладених оновлень.

Наявність механізму контролю за актуальністю оновлень операційної системи.

Наявність планувальника завдань, який дасть можливість створювати заплановані завдання, серед яких: запуск зовнішньої програми, перевірка файлів під час запуску системи, створення знімка стану системи, перевірка комп`ютера, оновлення вірусних баз та модулів програми. Можливість планування завдань, які запускатимуться одноразово, періодично та за умови виникнення конкретних подій.

Підтримка роботи програм, що працюють в повноекранному режимі, з можливістю приховати всі повідомлення від антивірусного програмного забезпечення.

Можливість захисту від зміни параметрів антивірусного програмного забезпечення паролем.

Антивірусне програмне забезпечення повинно коректно функціонувати у складі робочих станції з вищеперерахованими операційними системами ліцензійних ключів з можливістю варіювання кількості робочих станцій та серверів з врахуванням їх загальної кількості.

Наявність інструменту віддаленого управління

Можливість централізованого управління антивірусним програмним забезпеченням.

Можливість будування ієрархічної структури адміністрування з декількох серверів, розташованих в різних мережах, та віддалених географічно. Можливість на головному сервері здійснювати адміністрування кінцевих точок підпорядкованого сервера, та реплікація даних між підпорядкованими та головними серверами.

Віддалене видалення антивірусного програмного забезпечення для з вищеперерахованими операційних систем.

Віддалена інсталяція антивірусного програмного забезпечення для з вищеперерахованих операційних систем на кілька кінцевих точок одночасно.

Наявність диспетчера користувачів, який дозволяє створювати різних користувачів сервера адміністрування, та призначати їм різні права доступу до окремих розділів сервера адміністрування.

Можливість обраному користувачеві сервера адміністрування додати одну або кілька Груп автентифікації Windows або домену.

Наявність інструменту для створення та редагування інсталяційних пакетів для визначених операційних систем з попередньо встановленими настройками конфігурації. Можливість відправлення інсталяційних пакетів електронною поштою або експортування для подальшого їх встановлення на кінцевих точках, недосяжних на даний момент.

Можливість виконувати за допомогою інструменту віддаленого управління додаткові мережеві дії, такі як: перевірка зв`язку, пробудження віддаленого комп`ютера, перегляд спільних ресурсів, завершення роботи та перезавантаження, відправка повідомлень.

Віддалено активувати та деактивувати модулі захисту, такі як персональний брандмауер, захист в режимі реального часу, захист поштового клієнта, захист доступу до Інтернету, веб-контроль, антиспам на окремо взятому клієнті.

Наявність журналу аудиту, у якому відстежуються і реєструються всі зміни в конфігурації і всі дії, які виконують користувачі сервера адміністрування.

Наявність диспетчера політик, який дає можливість керувати деревом політик, призначених для постійного обслуговування конфігураційних налаштувань антивірусних продуктів. Можливість здійснювати експорт/імпорт дерева політик, а також можливість створення дерева політик згідно дерева груп.

Наявність інструмента, який дає можливість створювати, редагувати, та об`єднувати політики.

Майстер правил політик, який дає можливість налаштувати автоматичне розподілення клієнтів по групах, та призначення їм відповідних політик, в залежності від виконаних умов розподілу.

Наявність диспетчера груп, який дозволяє створювати та редагувати статистичні і динамічні групи клієнтів, а також здійснювати їх експорт/імпорт. Можливість імпорту з Active Directory, після якого створюється аналогічне дерево груп з користувачами, а також можливість виконувати періодичну синхронізацію з Active Directory.

Майстер конвертації баз даних.

Можливість експорту звітів у формати XML та HTML.

Підтримка інструментом віддаленого адміністрування баз даних типу MS.

Можливість зберігати журнали у вигляді звичайного тексту чи журналі подій ОС з можливістю їх використання за допомогою інструментів SIEM.

Можливість зберігати журнали на робочих станціях для подальшого аналізу.

Майстер об`єднання правил персонального брандмауера, який дозволяє об`єднувати правила для обраних клієнтів.

Наявність веб-панелі, яка дає можливість в режимі реального часу здійснювати моніторинг стану антивірусного захисту корпоративної мережі, та надає актуальну інформацію про стан безпеки.

При поставці товару Постачальник надає на кожний персональний комп`ютер носії інформації типу CD (DVD) з ліцензійним програмним забезпеченням згідно специфікації. У разі, якщо виробником ліцензійного програмного забезпечення не передбачено надання електронного носія інформації з ліцензійним програмним забезпеченням згідно специфікації, Постачальник повинен надати носії інформації типу CD (DVD) із записаними примірниками ліцензійного програмного забезпечення. Ці носії інформації повинні бути з відповідним графічним оформленням, яке однозначно ідентифікує ліцензійне програмне забезпечення.

Постачання ліцензійного програмного забезпечення здійснюється з програмною та експлуатаційною документацією. Програмна та експлуатаційна документація може бути поставлена в електронному вигляді на електронному носії інформації разом з програмним забезпеченням або на іншому носії інформації.

Постачальник гарантує запис на носії інформації типу CD (DVD) та інсталяцію на комп`ютерне обладнання дистрибутивів ліцензійного програмного забезпечення отриманих безпосередньо від офіційного виробника (розробника) цього програмного забезпечення або від його офіційних представників.

Інтерфейс програмного забезпечення повинен бути державною мовою. У разі відсутності у програмному забезпеченні інтерфейсу державною мовою це програмне забезпечення може постачатися іншою мовою за домовленістю між Постачальником та Замовником.

Активація програмного забезпечення Microsoft на персональний комп`ютер здійснюється Постачальником згідно таких вимог:

у разі придбання операційної системи з ОЕМ-ліцензією операційна система активується ключем, що зазначений у сертифікаті автентичності (СОА), який наклеєний на системний блок персонального комп`ютера. Не допускається використання ключа активації від сертифікату автентичності (СОА) одного персонального комп`ютера для активації операційної системи іншого персонального комп`ютера. Час приймання Товару Замовником здійснюється перевірка автентичності ключів активації операційних систем в корпорації Microsoft;

у разі придбання операційної системи з DОЕМ-ліцензією операційна система активується ключем активації, що закладений до системної плати персонального комп`ютера;

у разі придбання операційної системи (офісного додатку) за програмою ліцензування Microsoft Open License програмне забезпечення активується ключем активації згідно ліцензії Microsoft Open License. Реєстрація ліцензій програмного забезпечення Постачальником за програмою ліцензування Microsoft Open License здійснюється на електронну адресу i.lipko@mil.gov.ua. Ключі активації надаються Замовником з веб-сайту Volume Licensing Service Center після активації відповідної ліцензії в обліковому записі Замовника. Не допускається активація програмного забезпечення на персональний комп`ютер ключем активації від іншої ліцензії Microsoft Open License, що постачається в рамках іншого договору.

Активація програмного забезпечення для архівації файлів на персональний комп`ютер здійснюється Постачальником.

Постачальник записує ключ активації на носій інформації типу CD (DVD) в окремий каталог (наприклад: Arhivator) разом з інсталяційним пакетом цього антивірусного програмного забезпечення. Ключ активації додатково надсилається на електронну адресу s.sugak@mil.gov.ua.

Активація антивірусного програмного забезпечення для антивірусного захисту здійснюється Замовником.

Постачальник записує ключ активації та ліцензійний ключовий файл антивірусного програмного забезпечення на носії інформації типу CD (DVD) в окремий каталог (наприклад: Antivirus) разом з інсталяційним пакетом цього антивірусного програмного забезпечення. Інформація щодо паролів для користувача та адміністратора до ключа активації на носії інформації не записується.

Ключ активації (ліцензійний ключовий файл) та додаткова інформація щодо облікових записів (паролів) адміністратора та користувача антивірусного програмного забезпечення надсилаються на електронну адресу v.ledney@mil.gov.ua.

Ліцензійний ключ повинен забезпечувати використання антивірусного програмного забезпечення з можливістю оновлення антивірусних баз (у тому числі у внутрішній мережі) протягом неменше 12 місяців з початку його використання та мати можливість відкладеної активації протягом 12 місяців з моменту закупівлі.

Гарантійний термін зберігання та експлуатації носіїв інформації типу CD (DVD) з ліцензійним програмним забезпеченням 12 місяців.

Начальник військ зв`язку Збройних Сил України начальник Головного управління зв`язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України В.В. Рапко «_____» ___________________ 2018 року м.п. Директор Товариства з обмеженою відповідальністю «ВС Технолоджі» В.В. Степанюк «_____» _________________ 2018 року м.п.

5.Стягнути з Міністерства оборони України (03168, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 6, ідентифікаційний код 00034022) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ВС Технолоджі» (01133, м. Київ, вул. І. Мечникова, буд. 10/2, ідентифікаційний код 19014832) судовий збір у розмірі 5 286 (п`ять тисяч двісті вісімдесят шість) грн. 00 грн.

6.В іншій частині позову відмовити.

7.Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

8.Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення до Північного апеляційного господарського суду через Господарський суд міста Києва до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

9.Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Дата складання та підписання повного тексту рішення: 15.11.2018

Суддя Т.Ю. Трофименко

Джерело: ЄДРСР 77849836
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку