ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua |
УХВАЛА
м. Київ
08.10.2018 |
Справа № 910/21182/15 |
Суддя Чеберяк П.П., розглянувши матеріали
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Екосолар Інвест” (21022, м. Вінниця, вул. С. Зулінського, 21А; ідентифікаційний код 38135211)
до Державного підприємства “Національна кінематика України” (02156, м. Київ, вул. Кіото, буд. 27; ідентифікаційний код 19485307)
про стягнення 1 000 000, 00 грн.
В межах справи № 910/21182/15
За заявою Публічного акціонерного товариства "Київенерго"
до Державного підприємства "Національна кінематека України" (код ЄДРПОУ 19485307)
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду м. Києва перебуває справа № 910/21182/15 за заявою Публічного акціонерного товариства "Київенерго" про банкрутство Державного підприємства "Національна кінематека України" на стадії процедури санації, введеної ухвалою Господарського суду м. Києва від 15.02.2016.
13.09.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю “Екосолар Інвест” звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Державного підприємства "Національна кінематека України" про стягнення заборгованості у розмірі 1 000 000,00 грн., яка виникла у зв’язку з неналежним виконанням відповідачем своїх зобов’язань за договорами безвідсоткової поворотної фінансової допомоги б/н від 01.11.2016 та № 15/100717 від 10.07.2017.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 18.09.2018 позовну заяву залишено без руху.
До Господарського суду м. Києва надійшла заява Товариство з обмеженою відповідальністю “Екосолар Інвест” про усунення недоліків позовної заяви.
Згідно ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами до боржника, у тому числі спори про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України.
Наведена норма кореспондується з положеннями п. 8 ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України згідно якого господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
Згідно абз. 4 ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство, можуть пред'явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. До визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.
З огляду на викладені обставини, суд дійшов висновку, що вказаний позов підлягає розгляду в межах справи № 910/21182/15 про банкрутство Державного підприємства "Національна кінематека України" за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 165, 166 та 176 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Екосолар Інвест” до Державного підприємства “Національна кінематика України” про стягнення 1 000 000, 00 грн. до розгляду в межах справи № 910/21182/15 про банкрутство Державного підприємства "Національна кінематека України"
2. Підготовче засідання призначити на 26.11.18 о 10:10 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 1 .
3. Викликати для участі у судовому засіданні представників сторін та керуючого санацією боржника.
4. Зобов’язати відповідача у п’ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали подати до суду відзив на позовну заяву із врахуванням вимог ст. 165 ГПК України, з нормативно обґрунтованими поясненнями по суті заявлених вимог та доданням оригіналів для огляду та належним чином завірених копій підтверджуючих документів, на які міститься посилання у відзиві. Звернути увагу відповідача, що відзив повинен містити мотиви повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на законодавство, а також надати суду докази направлення відзиву з доданими до нього документами на адресу позивача.
5. Зобов’язати позивача у п’ятиденний строк з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив із врахуванням вимог ст. 166 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням положень ч. 3-6 ст. 165 ГПК України, а також надати суду докази направлення відповіді на відзив з доданими до нього документами на адресу відповідача.
6. Копію ухвали направити сторонам, керуючому санацією, кредиторам боржника та Міністерству культури України.
Ухвала набрала законної сили 08.10.2018 та оскарженню не підлягає.
Суддя П.П. Чеберяк
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді одночасно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/