ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 липня 2018 року м. Київ № 826/11551/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Аверкова В.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовом Публічного акціонерного товариства «Київмедпрепарат»
до Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони
здоров'я України»
про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство «Київмедпрепарат» (далі по тексту - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України» (далі по тексту - відповідач) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Частиною третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну з вимог немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено, що в 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року становить 1762,00 грн.
Таким чином, за подання до адміністративного суду позову, який містить кілька вимог немайнового характеру, судовий збір належить сплатити за кожну з вимог в розмірі 1 762,00 грн.
В даному випадку, позивачем, серед іншого, заявлено як вимоги визнати протиправною бездіяльність Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України», яка полягає в невиконанні приписів розділу VI Порядку проведення експертизи реєстраційних матеріалів на лікарські засоби, що подаються на державну реєстрацію (перереєстрацію), а також експертизи матеріалів про внесення змін до реєстраційних матеріалів протягом дії реєстраційного посвідчення, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я № 426 від 26 серпня 2005 року, а саме: заяв та реєстраційних форм лікарського засобу Інсулар Актив та Інсулар Стабіл та зобов'язати Державне підприємство «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України» вчинити дії, а саме прийняти заяви та реєстраційні форми лікарського засобу Інсулар Актив та Інсулар Стабіл.
Судом встановлено, що позивачем оскаржується бездіяльність стосовно 8 заяв та 8 реєстраційних форм, бездіяльність щодо кожної заяви та реєстраційної форми вважається судом окремою вимогою.
Таким чином, позивачем заявлено 18 позовних вимог, проте відповідно до наданого платіжного доручення від 17 липня 2018 року позивачем сплачено судовий збір за чотири вимоги у розмірі 7048,00 грн, відтак позивачем не дотримані вимоги частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки позивач може усунути шляхом подання до суду документу про сплату судового збору в розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір".
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Київмедпрепарат» без руху.
2. Встановити позивачу 10-денний строк з дня отримання даної ухвали на усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає
Суддя В.В. Аверкова