open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа №635/3096/18

                                                                                     Провадження №2/635/2104/2018

                                                                                                          

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2018 року Харківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді - Панас Н.Л.

при секретарі - Крилєвській І.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Покотилівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована та мешкає за адресою: Харківська область, Харківський район, смт.Покотилівка, вул.Незалежності, 24/3 до ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії НС №038203, виданий 23 листопада 1995 року Звенигородським РВ УМВС України в Черкаській області, який мешкає за адресою: Черкаська область, Звенигородський район, с.Чигиркозівка, провулок Робочий, 3 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

У травні 2018 року позивач звернулась до суду з позовом де вказує, що перебуває з відповідачем у юридичному шлюбі, який був зареєстрований 15 березня 2013 року виконавчим комітетом Покотилівської селищної ради Харківського району Харківської області за актовим записом №06. Від цього шлюбу мають малолітнього сина – ОСОБА_3, 07 червня 2013 народження. Шлюбні відносини між нею та відповідачем припинені у жовтні 2017 року, з цього часу спільне господарство не ведуть, мешкають окремо. Вважає, що подальше збереження їх родини недоцільне і тому просила шлюб розірвати.

06 червня 2018 року до суду з відділу обліку та моніторингу місця мешкання ГУДМС в Харківській області надійшли відомості щодо місця мешкання відповідача.

Ухвалою судді Харківського районного суду Харківської області від 07 червня 2018 року позов було прийнято до провадження суду і призначено до розгляду у відкритому підготовчому судовому засіданні на 05 липня 2018 року.

12 червня 2018 року відповідач надав до суду письмову заяву з проханням розглядати справу у його відсутність, не заперечував проти задоволення позову.

Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 05 липня 2018 року за наслідками підготовчого судового засідання справу було призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 05 липня 2018 року.

05 липня 2018 року позивач надала до суду письмову заяву з проханням розглядати справу у її відсутність, заявлені позовні вимоги підтримала та просила задовольнити. Після розірвання шлюбу просила залишити прізвище – ОСОБА_3.

Оскільки сторони у судове засідання не з’явились, у відповідності з вимогами ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи та з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд встановив наступне.

Позивач та відповідач перебувають в зареєстрованому шлюбі з 15 березня 2013 року, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію шлюбу серії І-ВЛ №201957, виданим виконавчим комітетом Покотилівської селищної ради Харківського району Харківської області. Від цього шлюбу мають малолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-ВЛ №318461, виданого 12 червня 2013 року виконавчим комітетом Покотилівської селищної ради Харківського району Харківської області (а.с.3-4).

Судом встановлено, що з жовтня 2017 року шлюбні стосунки між сторонами припинені. З цього часу вони мешкають окремо, спільне господарство не ведуть.

Надаючи правову кваліфікацію викладеним вище обставинам, суд виходить з наступного.

Згідно з вимогами ч.1 ст.24 Сімейного кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді дружини та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Відповідно до ч.3 ст.56 Сімейного кодексу України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.

Відповідно до статті 112 Сімейного Кодексу України шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що між сторонами відсутня згода щодо перебування у шлюбі, їхня сім'я розпалася та існує формально, а подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б їхнім інтересам, а тому шлюб слід розірвати.

У відповідності з вимогами ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки позовні вимоги задоволені повністю, то з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати понесені останнім, по оплаті судового збору, у розмірі 704 грн. 80 коп.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.7, 8, 9-11, 141, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована та мешкає за адресою: Харківська область, Харківський район, смт.Покотилівка, вул.Незалежності, 24/3 до ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії НС №038203, виданий 23 листопада 1995 року Звенигородським РВ УМВС України в Черкаській області, який мешкає за адресою: Черкаська область, Звенигородський район, с.Чигиркозівка, провулок Робочий, 3 про розірвання шлюбу задовольнити повністю.

Розірвати шлюб між ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище – Калугіна) ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована та мешкає за адресою: Харківська область, Харківський район, смт.Покотилівка, вул.Незалежності, 24/3 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії НС №038203, виданий 23 листопада 1995 року Звенигородським РВ УМВС України в Черкаській області, який мешкає за адресою: Черкаська область, Звенигородський район, с.Чигиркозівка, провулок Робочий, 3, зареєстрований 15 березня 2013 року виконавчим комітетом Покотилівської селищної ради Харківського району Харківської області за актовим записом №06.

Після набрання рішенням законної сили надіслати копію рішення до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Харківському району та місту Люботину Головного територіального управління юстиції у Харківській області

Після розірвання шлюбу залишити позивачеві прізвище – ОСОБА_2.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії НС №038203, виданий 23 листопада 1995 року Звенигородським РВ УМВС України в Черкаській області, який мешкає за адресою: Черкаська область, Звенигородський район, с.Чигиркозівка, провулок Робочий, 3 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована та мешкає за адресою: Харківська область, Харківський район, смт.Покотилівка, вул.Незалежності, 24/3, кімнати 7, 8 судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: hr.hr.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів зі дня складання повного тексту рішення через Харківський районний суд Харківської області до апеляційного суду у межах територіальної юрисдикції якого перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення виготовлено 05 липня 2018 року.

Суддя                                                        Н.Л.Панас

Джерело: ЄДРСР 75129406
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку